NOVÉ ČLÁNKY
U kocoura doma na vás pochopitelně čekají články o kočkách a kocourech. Najde se tu i pes a další domácí mazlíčci. Věnujeme se bydlení, vedle domácích mazlíčků nás zajímají i pokojové rostliny, i ty totiž dotvářejí pozitivní atmosféru domova. Učíme se umění spokojenosti, fandíme aromaterapii, přírodní medicíně, voní u nás bylinky a zahrada láká svým neodolatelným kouzlem. Připravujeme návody pro vrnivou spokojenost. Česko je naše doma, a tak nechybí ani články o krásách Česka, tipy na výlety, zprávy ze zoo a mnoho, mnoho dalšího…
Starokladrubští koně, které se chovají nepřetržitě více než 400 let, představují nejstarší původní české plemeno. Zřejmě jde také o jediné plemeno koně na světě vyšlechtěné speciálně pro službu na královských dvorech. Unikátnost chovu koní v Kladrubech na Pardubicku dokládá zápis na seznam Světových kulturních památek UNESCO, ale i to, že slouží těm nejvýznamnějším evropským panovníkům.…
Celé tři miliony korun, podobně jako v minulých letech, v roce 2023 věnovala Nadace Ivana Dejmala z Liberce na obnovu přírody. Podpořila sázení stromů nebo zadržování vody v krajině prostřednictvím rašeliniště v Jizerských horách. Rašeliniště Jizery a jizerské lesy Mezi nejvýznamnější projekty, které nadace podpořila, patřila obnova rašeliniště v národní přírodní rezervaci Rašeliniště Jizery v…
Cvrnkací fotbálky a hokeje, skládačka Abeceda, deskové hry Mikádo a Domino, diaprojektor DIAX, rozličné plastové hračky, stejně jako nejrůznější stavebnice, zejména stavebnice Cheva jako česká alternativa slavnějšího Lega. To a ještě více svého času vyráběla společnost Chemoplast Brno. Pod značkou Chemoplast Blansko stále vyrábí, retrohračky této značky jsou také aktuálně k vidění v Muzeu Českého…
Zoo Olomouc dosáhla v roce 2023 nejvyšší návštěvnost za 25 let, návštěvníkům proto se začátkem nového roku děkuje za věrnost. Za podporu děkuje i svému zřizovateli Statutárnímu městu Olomouc. Rok 2023 shrnuje i výčtem celkového počtu návštěvníků, který prošel branami olomoucké zoo od jejího založení v roce 1956. Celkem za zvířaty na Svatý kopeček u…
V roce 2023 vyrazilo do Zoo Zlín přes 700 tisíc návštěvníků. Druhá nejoblíbenější česká zahrada a turistická jednička Zlínského kraje zažila druhou nejlepší sezónu v dosavadní historii. Těší se z přízně návštěvníků, ale i početných odchovů. Celkem se tady v roce 2023 narodilo 339 mláďat. Mimořádná soběstačnost Vysoká návštěvnost, konkrétně 770 663 návštěvníků v roce…
Asi půlcentimetrový vodní brouk virník je charakteristický pozoruhodným rozdělením očí na spodní část pozorující vodu pod sebou a horní část sledující dění na hladině. Je perfektně vybavený na život na vodě. Zdánlivě obyčejný hmyz z čeledi virníků dostal své jméno podle víření vody. Při vyrušení vytváří ve velkém na hladině spirálovité křivky, a to v…
Lesňáček olšový je nenápadný hnědý ptáček s typickou světlou žíhanou náprsenkou. Může připomínat našeho drozda, ostatně v angličtině se mu také říká severní vodní drozd. Obývá výhradně americký kontinent, ale výjimečně se dostane i přes Atlantik. Pravděpodobnost, že by překonal oceán a objevil na na zahradě někoho, kdo ho pozná, je mizivá. A právě to…
Z hlediska návštěvnosti byl rok 2023 v Zoo Děčín třetím nejúspěšnějším rokem, ovšem úspěchy v Děčíně zaznamenali i jinak. Přišlo tady na svět celkem 65 rozkošných mláďat včetně sedmi veverek Prévostových, které se v rámci Unie českých a slovenských zoologických zahrad nikde jinde než v Děčíně nerozmnožují. Novými mláďaty však chovatele i návštěvníky Zoo Děčín…
Každá zoologická zahrada se na začátku nového roku nemůže dočkat prvních mláďat. Ne jinak to je v Zoo Ostrava, kde se první miminka prohánějí ve vodě. Je jich celkem osm. Jde o vzácné rybky medaky Sarasinovy, které na celém světě přirozeně plují jenom v jednom jediném jezeře, na jednom jediném místě, indonéském ostrově Sulawesi. Skryté…
V novém roce máme možnost sledovat nové začátky života, které se příhodně odehrávají v zoologických zahradách. I v Zoo Jihlava každý začátek roku netrpělivě očekávají první mláďata, aby se potěšili z divů přírody, křehkostí a krásou biodiverzity. Letos se v Jihlavě dočkali 4. ledna 2024, kdy se tady narodila morčata uruguayská. A jsou hned tři!…
Aktuálně
Sledujeme zprávy, doma, ale nejenom z domova. Někdy jsme i rychlí jako BLESK, zejména pokud jde o dobré zprávy, tedy vrnivé zprávy, protože těch není u kocoura nikdy dost, an-i DNES, ani zítra. Přinášíme zajímavé informace z kočičího a kocouřího světa, ale i světů jiných. Časem jich snad bude celý SEZNAM. Píšeme vrnivé příběhy, tvoříme zajímavé zpravodajství, PRIMA reportáže a reporty ze současného dění. Je to tak trochu REFLEX?