Horoskop 2023: Jak rok Marsu vidí astrologie?

Co říkají hvězdy o roce s letopočtem 2023? Paradoxně nás nutí směřovat pozornost k planetě Zemi, k procesům, které se tady odehrávají, k nevyhnutelné transformaci. Astroložka a terapeutka Martina Blažena Boháčová ve své knize Horoskopy na rok 2023 letošek označila jako rok o zemi, o vodě a o našich kořenech. Měl by být naplněný bojovnou energií vládnoucí planety Mars.

Nový začátek, tentokrát v plné parádě

Planeta Mars je symbolem síly, síly, která inicializuje nový začátek a také udržuje věci v chodu. S Marsem v horoskopu 2023 dokážeme vyvinout nezvyklé úsilí k naplnění svých cílů, máme odhodlání prosazovat sami sebe. Rudá planeta přitom také osvětluje oblasti, kde je potřeba vlastní iniciativy, síly a odvahy.

Iniciativa, síla, odvaha. To všechno jsou vlastnosti, které by nám v roce Marsu neměly chybět. Energie Marsu je intenzivní, její charakter přitom určuje i znamení zvěrokruhu, kterým planeta prochází a samozřejmě i horoskop, znamení konkrétního jednotlivce.

Ondřej Habr: MARS - cesta vnitřního bojovníka

Video: Astrolog Ondřej Habr: Mars

Mars, milenec Venuše

V roce 2023 prochází Mars šesti znameními zvěrokruhu. Začíná ve znamení Blíženců a končí ve znamení Střelce. Blíženec svoji sílu soustředí ve svém okolí a staví se do různých směrů, aby reagoval. To střelec se dle horoskopu rozhlíží široko do dáli. Volí pak jeden směr, kterým vystřelí. Tak rozdílné může být pojetí Marsovské energie. Může být konstruktivní i destruktivní, ostatně stále je to energie planety pojmenované po římském bohu války Martovi. Rudá planeta má navíc také dva měsíce pojmenované Fobos (Strach) a Deimos (Hrůza).

Na druhé straně je Mars v mytologii milencem  Venuše, bohyně lásky. Má vykonávat její příkazy, ničit nepřátele. Astrologie Marsu přisuzuje vedle bojovnosti i asertivitu, schopnost prosadit se, touhu po dobrodružství nebo egocentrismus. Astrolog Pavel Turnovský/1/ popisuje schopnost mobilizovat energii, anebo nahromaděnou energii uvolňovat. To nám má dle astrologa a moderní astrologie umožnit v roce 2023 Mars, stejně jako pomoci celku spolupracovat při dosažení společných cílů, anebo prosadit individuální systém Venuše, navzdory celospolečenskému nastavení. Může se projevovat i jako služba nějakému ideálu. Není tu však jenom Mars, potažmo Venuše, planeta lásky.

Antonín Baudyš: "Rok 2023? Když se začne říkat pravda, celé se to složí."

Video: Antonín Baudyš: Rok 2023

Po roce Jupitera, v rytmu Saturnu

Rok Marsu nastupuje po roce Jupitera. Největší planeta sluneční soustavy, v mytologii král bohů, má být velkým dobrodějem, planetou štěstí. Je tu však ještě něco nad vládnoucí planetou. V roce 2020 se celé lidstvo dostalo do věku Vodnáře a s ním i do procesu transformace. Otevírají se brány k duchovnímu rozvoji, jak na rok 2023 předpovídá i horoskop dle astroložky Věry Várady. Úkolem tohoto času je poznání zákonitostí vesmíru, což se nemusí nemusíme vždy vnímat jako jupiterovské štěstí. Navíc jsou tu také další planety, primárně Saturn jako symbol omezení a překážek, úkolů, které musíme splnit, abychom uspěli.

Věra Várady, Předpověď na rok 2023

Video: Astroložka Věra Várady: Horoskop na rok 2023

Saturn zpomaluje, ale také podporuje sebekázeň. Hledá dokonalost a činí nás silnějšími a moudřejšími, často bohužel prostřednictvím neštěstí a utrpení. Právě to má totiž být vchodem k moudrosti. Je to však také duchovní planeta spojená s karmou. Ve věku Vodnáře nás i Saturn tlačí ke změnám. Nutí nás k tomu, abychom se zbavili toho, co nás zbytečně zatěžuje.

Na začátku března 2023 se Saturn přesune do znamení Vodnáře, aby nás učil, že svoboda není automatická. Astroložka Hanna Lapacho pro server Kondice.cz/2/ upozorňuje na strach, který vede ke kontrolám a ty zase k omezování svobody. Kontrola dává prostor vůdcům, kterým roste moc. Tu udržují zase především skrze strach, tím zase přicházíme o svobodu. Moc Saturnu by mělo prověřit na konci března Pluto ve Vodnáři. Ve znamení Vodnáře budu planeta Pluto až do roku 2043, aby odkrývala ty nejhlubší strachy, dokud se nepřestaneme bát převzít odpovědnost.

Mocný březen

Nejvýznamnějším měsícem roku 2023 bude dle astrologie březen. Horoskop ho spojuje s planetou Saturn ve Vodnáři, do kterého se 23. března přesune i planeta Pluto, jak bylo řečeno. Saturn se přitom mezitím 7. března přesune do duchovního znamení Ryb, aby nás učil. Na stejný termín připadá i březnový úplněk. Zatímco Měsíc se v mžiku po svém vrcholu v podobě úplňku přesune zase do svých dalších fází, planeta Saturn by nás až do května 2025 měla učit nelpět na tom, co nám nepatří a co nás ničí. Saturn v Rybách by nám měl ukázat sílu trpělivosti.

Pluto ve Vodnáři od roku 2023 - celková transformace lidstva a sociálních struktur (výstřižek)

Video: Astroložka Věra Tatjana Micic: Pluto ve Vodnáři

Pluto ve Vodnáři opět zdůrazňuje nutnost procesu transformace, který se může projevovat negativně i pozitivně. Vyvstávat budou otázky lidskosti i význam technologií, které bychom se měli naučit ovládat dřív, než ovládnou ony nás. Planeta Pluto nás směřuje do budoucnosti, vede k investicím s dlouhodobým efektem. Ještě 12. března se však budeme potýkat s minulostí. Jupiter se spojí s Chironem v Beranu a může nás stahovat zpět, může nás uvěznit ve zraněních z dětství, ale také nám dá příležitost z těchto zranění vyrůst. Chiron v Beranu podporuje sebevyjádření a uzdravení osobnosti, očistit přitom ego od egoismu a nalézt sama sebe.

Cesta k sobě, cesta domů

Chiron přitom vstoupil do znamení horoskopu Beran již v roce 1988 a zdrží se v něm až do roku 2027. Jupiter do znamení Berana přešel na konci roku 2022, aby tím odstartoval nový dvanáctiletý cyklus. Horoskop Berana a s ním i příležitost začít znovu zůstane planetě Jupiter do 16. května 2023. Nabízí nám převzít iniciativu, tlačit na nás ke změně hodnot bude i znamení Býka, do kterého se posléze Jupiter přesune. Spolu s Uranem nás bude od května 2023 býčí silou tlačit k tomu, co je potřeba zajistit pro stabilitu a bezpečí.

Literatura

  • Krumlovská, O.: Velká kniha horoskopů. Praha: Brána, 2017. ISBN: 978-80-7584-017-2
  • Sládeček, V.: Pohledy do budoucna –⁠ Horoskopy. Praha: Fontána, 2003. ISBN: 80-7336-035-7
  • Sládeček, V.: Roční horoskop. Praha: Fontána, 2003. ISBN: 80-7336-113-2

Internetové zdroje: 

/1/ Mars z hlediska moderní astrologie. Rezonance.cz [online]. Rezonance.cz, 6. září 2011 [cit. 2023-02-01]. Dostupné z: http://www.rezonance.cz/wp/astrologie-moderni-mars/

/2/ Lapacho, H.: Astroložka: Rok 2023 bude příležitostí pro ty, co se chtějí posunout. Kondice.cz [online]. Praha: VLTAVA LABE MEDIA, 26. prosince 2022 [cit. 2023-02-01]. Dostupné z: https://www.kondice.cz/spiritualita/horoskop-znameni-hvezdy-mars.html

/3/ Pluto (Tatjana Micic). DE LUCE [online]. 2023 [cit. 2023-02-01]. Dostupné z: https://voda235.webnode.cz/pluto/

/4/ Chiron v Beranu: Mé autentické já. Astropsychologie.cz [online]. Astropsychologie.cz, 18. dubna 2018 [cit. 2023-02-01]. Dostupné z: http://www.astropsychologie.cz/blog/chiron-v-beranu-me-autenticke-ja

Horoskop 2023: Jak rok Marsu vidí astrologie?

Co říkají hvězdy o roce s letopočtem 2023? Paradoxně nás nutí směřovat pozornost k planetě Zemi, k procesům, které se tady odehrávají, k nevyhnutelné transformaci. Astroložka a terapeutka Martina Blažena Boháčová ve své knize Horoskopy na rok 2023 letošek označila jako rok o zemi, o vodě a o našich kořenech. Měl by být naplněný bojovnou energií vládnoucí planety Mars.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (11 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *