NÁVODY PRO KOČKOMILY

Kočka zůstane vždy nespoutaná, přestože svému člověku dokáže dát nezměrnou lásku. A nejenom to. Kočka vyzařuje klidnou sílu, která zklidňuje i podrážděné nervy člověka. Je to pomocník proti stresu. Umí předávat pohodu, kterou má ve své povaze, a dokonce umí i léčit. Je to přirozený léčitel, toho také využívá felinoterapie.

Nechce přitom na oplátku vůbec nic. Kočka je velmi čistotné, nenáročné zvíře. Péče o kočku je snadná, láska a respekt jsou to podstatné. Návody pro kočkomily vám napoví. Postarejte se o spokojenost a zdraví kočky, vrátí vám to nazpět mnohokrát!

Péče o kočku. Jak na to?

Vyzbrojte se trpělivostí. Sledujte kočky, můžete se od nich mnohé přiučit. Právě sledováním a pozorováním odhalíte to,  co kočka skutečně potřebuje a zda jí něco nechybí. Respektujte přirozené potřeby kočky. Je to pořád šelma, lovec a svoji energii musí někde vybít. Kočky si hrají a právě hra zabezpečuje jejich spokojenost. Samozřejmě některé kočky, resp. kočičí plemena jsou aktivnější než jiná. I aktivní kočky však uvítají klid a prostor pro sebe.

Kočka, to jsou obrovské oči, které v sobě skrývají celé tajemství vesmíru. Jsou to nápadné uši, díky kterým slyší i to, co je lidskému sluchu vzdálené. Jsou to také její zuby nebo drápky, které z ní dělají skvělého lovce a umějí také pěkně poškádlit člověka. Je to její nádherná srst, která z ní dělá majestátní zvíře s osobitým kouzlem.

Kotě škrabadlo

Malé škrabadlo Trixie Valencia: Dvojitý škrabací strom a pohodlný pelíšek v jednom

I malé škrabadlo má v kočičí domácnosti velkou úlohu, zvláště v případě, kdy vedle prostoru pro škrábání nabízí i dvě různě vysoké plošiny s hračkou jako příležitostí pro hraní a kočičí hry. Malé škrabadlo Trixie Valencia k tomu skýtá i kočičí domeček, plyšovou kukaň, která funguje jako skrýš a kočičí pelíšek.

Kotě škrabadlo

Škrabadlo Oase: Malé, ale hned dvojité škrabadlo, příjemný pelíšek jako bonus

I malé škrabadlo je lepší než žádné. V domácnosti s kočkou jde o základní vybavení, klidně přitom může být z kategorie levná škrabadla. Právě v ní najdeme i škrabadlo Oase, malé škrabadlo, které toho nabízí překvapivě hodně. Právě to je nejspíš důvod, proč je malé škrabadlo Oase mezi chovateli oblíbené a patří také k těm…

Kotě doma, nová kočka

Výbava pro kočky. Co všechno kočka potřebuje? Co by vám doma nemělo chybět?

Kočky jsou osobnostmi svého vlastního světa, mají vlastní pravidla hry, dělají si věci po svém. Nikdy to nebudou oddaní a poslušní domácí mazlíčci, vždycky v sobě budou mít kousek divokosti. Bije v nich totiž srdce šelmy. Pokud máte kočku doma, žijete s malou šelmou. A taková šelma má také své potřeby.

Kočka a hračka

Kočičí hračky, ty, se kterými si kočky opravdu hrají

Kočky jsou inteligentní, elegantní a noblesní stvoření. Nic na tom nemění ani fakt, že si až do pozdního věku rády hrají a vyhledávají zábavu nejrůznějšího druhu. Dokonce pro zábavu i loví. Mezi zvířaty jsou tak výjimkou, naprostá většina zvířat totiž loví jenom když má hlad. Jak kočkám zajistit hraní a zábavu i v bytě? A proč…

Kočka - škrabadlo

Kočka není náročná, ale bez škrabadla se neobejde

Kočky jsou pořád uvnitř duše divokými šelmami. Jsou to šelmy, které s námi mohou žít ve společné domácnosti. Jako šelmy však mají své potřeby. Aby byly kočky spokojené, je potřeba jim domácnost částečně přizpůsobit. Jednou ze základních věcí, která by každá domácí kočka měla mít k dispozici, je škrabadlo. Bez škrabadla se totiž kočka neobejde.

Kočka - tráva, kočičí tráva

Kočičí tráva, šáchor a šanta kočičí

Jako kočičí tráva se označují různé rostliny. Pokud jde o tu trávu, která slouží jako očista trávicího traktu kočky a prevence bezoárů, většinou jde o obiloviny (ječmen, pšenice aj.) anebo rostlinu šáchor. Kočičí tráva funguje jako doplněk stravy, pro kočku je to pochoutka a také zpestření. Jako kočičí tráva se někdy označují i bylinky pro…

Co všechno kočka potřebuje?

Kočka se neřídí tím, co diktuje její chovatel, ale řídí se především svými instinkty. Spokojené soužití s kočkou je založeno především na respektu ke kočce jako takové, jejím instinktům, její osobnosti a jejím potřebám. Kočka není náročná na péči ani na vybavení domácnosti, přesto potřebuje několik základních věcí. Co kočce domů pořídit? Nejde jenom o kočičí krmivo nebo vodu, ale také kočičí toaletu (a stelivo), škrabadlo nebo pelíšek (domeček, kukaň, krabici apod.).

K vybití energie a uspokojení divokého srdce kočky slouží kočičí hračky. Hračky kočce žijící doma mj. vynahradí to, že nemá přístup ven, do svého přirozeného životního prostředí. V přirozeném prostředí má k dispozici také trávu, kterou potřebuje pro zdravé trávení. Proto by v žádné kočičí domácnosti neměla chybět ani kočičí tráva. Při příchodu do domácnosti by se chovatel začátečník měl v první řadě postarat o bezpečnost kočky, protože ta se dokáže dostat úplně všude. Je to prostě superzvíře. A protože je velmi čistotná, ale má jenom packy, o čistotu v domácnosti by se měl příkladně strat její chovatel. Úklid by měl být samozřejmostí, ovšem šetrný úklid bez chemie. Toxické čističe a agresivní chemikálie běžně prodávané jako pomocníci pro čistou domácnost jsou citlivá zvířata s dokonalými čichovými pohárky a zvyklostmi olizovat si srst i tlapky nebezpečné.

V kočičím, resp. kocouřím světě jsme doma, ačkoli je s kočkami stále co objevovat. Vydejte se vstříc novým objevům s kočkami a našimi články, kde najdete praktické a užitečné informace o chovu koček. A nejenom to. Zajímáme se o kočky z mnoha různých stran, zajímáme se o kočičí plemena i konkrétní kočky a jejich příběhy. Nezapomínáme přitom ani na psi, protože v naší smečce je vedle kocoura a kočky také jeden pes.

Autor: Radka Křivánková 2018/12/01

KOCOUR/KOČKA | | PLEMENA KOČEK | KOČIČÍ PŘÍBĚHY | KOŤATA