Skip to content →

Návody pro kočkomily

Kočka je mnohem více než domácí mazlíček. Je to osobnost. Vždy zůstane nespoutaná, přestože svému člověku dokáže dát nezměrnou lásku. A nejenom to. Kočka vyzařuje klidnou sílu, která zklidňuje i podrážděné nervy člověka. Je to pomocník proti stresu. Umí předávat pohodu, kterou má ve své povaze, a dokonce umí i léčit.

Nechce přitom na oplátku vůbec nic. Kočka je velmi čistotné, nenáročné zvíře. Péče o kočku je snadná, jen vědět, jak na to. Návody pro kočkomily vám napoví. Postarejte se o spokojenost a zdraví své kočky, vrátí vám to nazpět mnohokrát!

PÉČE O KOČKU. JAK NA TO?

Kočičí uši. Jak je čistit? Kdy a proč?

Kočičí uši. Jak je čistit? Kdy a proč?

Sluch je pro kočky velmi významným smyslem. Je to ostatně patrné na první pohled. Převážně vzpřímené kočičí uši jsou nepřehlédnutelné.…

To mě zajímá!
Oči kočky. Jak o ně pečovat a jak je čistit?

Oči kočky. Jak o ně pečovat a jak je čistit?

Kočičí pohled je nepopsatelný. Jsou to především hluboké oči kočky, které prozrazují, že s kočkou to nikdy není jen tak.…

To mě zajímá!
Péče o srst kočky. Jak na česání a kartáčování kočky?

Péče o srst kočky. Jak na česání a kartáčování kočky?

Je-li něco pro kočky typické, je to jejich srst a péče, kterou své srsti sami věnují. Přesto je na místě,…

To mě zajímá!
Stříhání drápků. Drápky a škrabadlo pro kočky – jak to spolu souvisí?

Stříhání drápků. Drápky a škrabadlo pro kočky – jak to spolu souvisí?

Drápky jsou pro kočky nedílnou součástí loveckého vybavení. Užívají je také jako svoji obranu. Potřebují je i proto, aby mohly…

To mě zajímá!
Kočka není náročná, ale bez škrabadla se neobejde

Kočka není náročná, ale bez škrabadla se neobejde

Kočky jsou pořád uvnitř duše divokými šelmami. Jsou to šelmy, které s námi mohou žít ve společné domácnosti. Jako šelmy…

To mě zajímá!

Co všechno kočka potřebuje?

Kočka se neřídí tím, co diktuje její chovatel, ale řídí se především svými instinkty. Pořád je to šelma s divokým srdcem. Spokojené soužití s kočkou je tak založeno především na respektu ke kočce, jejím instinktům, její osobnosti a jejím potřebám.

Kočka není náročná na péči ani na vybavení domácnosti, přesto potřebuje několik základních věcí. Nejde jenom o kočičí krmivo nebo vodu, ale také kočičí toaletu (a stelivo), škrabadlo nebo pelíšek (domeček, kukaň, krabici apod.).

K vybití energie slouží kočičí hračky. Hračky kočce žijící doma mj. vynahradí to, že nemá přístup ven, do svého přirozeného životního prostředí. V přirozeném prostředí má k dispozici také trávu, kterou potřebuje pro zdravé trávení. Proto by v žádné kočičí domácnosti neměla chybět ani kočičí tráva.

KOČKA DOMA. CO JÍ POŘÍDIT?

Základní výbava pro kočky? Co všechno kočka potřebuje? Co by vám doma nemělo chybět?

Základní výbava pro kočky? Co všechno kočka potřebuje? Co by vám doma nemělo chybět?

Kočky jsou osobnostmi svého vlastního světa, mají vlastní pravidla hry, dělají si věci po svém. Nikdy to nebudou oddaní a…

To mě zajímá!
Kočičí hračky, ty, se kterými si kočky opravdu hrají

Kočičí hračky, ty, se kterými si kočky opravdu hrají

Kočky jsou inteligentní, elegantní a noblesní stvoření. Nic na tom nemění ani fakt, že si až do pozdního věku rády…

To mě zajímá!
Kočičí tráva, šáchor a šanta kočičí

Kočičí tráva, šáchor a šanta kočičí

Má vaše kočka přístup ke trávě? Máte doma kočičí trávu? Pokud ne, určitě ji své kočce obstarejte, uděláte jí tak…

To mě zajímá!

Zvířecí lékárnička,
Catnip a další bylinky pro kočky

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Chceme se podělit o své poznatky, zkušenosti a zážitky ze života s chlupáči. Chceme sdílet svoji radost. Více…

Naší smečce vládne černý kocour. Máme i kočičku a nechybí nám ani pes.

  • Černý kocour se svým sametově něžným kožíškem přímo vybízí k pohlazení. Jen si ho pohlaďte! Jen se podívejte do jeho magických očí a nechte všechny starosti zmizet.
  • Máme i kočičku. Je to potvora, ale hlavně je to radost!
  • Největší mazel sice vypadá jako pes baskervillský, ale jenom vypadá, opravdu. Náš pes, tedy fenka je doslova ten největší mazel.:-)

Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, vrnivou spokojenost a harmonii. Náš web U KOCOURA DOMA má být útočištěm pro všechny milovníky zvířat a přírody. Jsme tady pro všechny vyznavače šťastného domova, věčné hledače krásy, i pro ty, kterým voní bylinky nebo jim přirostla k srdci zahradaVíce…

Buďte s námi v kontaktu na sítích:  Facebook instagram pinterest youtube 

Kontaktujte nás na emailu ukocouradoma/zavináč/seznam.cz anebo využijte kontaktní formulář.

Jsme otevřeni různým formám spolupráce.

© 2016 – 2018 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. Pokud čerpáte z našeho obsahu, nezapomeňte nás uvést jako zdroj. Spolupráci se nebráníme.

Stojíme si za svým.

Aby tento web za něco stál.

Píšeme o tom, co se nás týká. Jsme osobní. Jsme chovatelé, ale nejsme odborníci. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odbornou pomoc, ať již lékařskou či veterinární v případě, že půjde o zvíře.

Nejsme eshop. Pouze doporučujeme, doporučujeme produkty, které známe, máme rádi a sami používáme. Naše tipy jsou skutečně naše tipy. Představujeme to, co se nám fakt líbí, nejenom na oko.

Affiliate Disclaimer

Když něco doporučujeme, tak to doporučujeme z vlastní vůle, nikoli proto, že nám za to někdo zaplatil.

Náš web má pouze informativní charakter, nejsme a netváříme se jako odborníci. Nemůžeme nahradit odbornou lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky. Nedáváme odborná ani obchodní doporučení. Tím však nevylučujeme partnerskou spolupráci.

NĚCO PRO PANIČKY A PÁNÍČKY

Udělejte něco pro spokojenost svých mazlíčků, dopřejte jim spokojené paničky a páníčky. Inspirujte se u chlupáčů, radujte se ze života, relaxujte, nedejte šanci stresu.