Skip to content →

Kouzla aromaterapie

Svět vůní, svět harmonie a vnitřního klidu. To je svět aromaterapie, holistické nauky založené na působení přírodních vonných silic z rostlin, květin, bylin, trav a stromů. Aromaterapie je jemná, ale efektivní metoda pro povzbuzení mysli, těla i duše. Nabízí přitom nejenom povzbuzující a posilující působení, ale i zklidňující a relaxační účinky dle toho, jaký vonný esenciální si vyberete. Stačí si k němu jenom přičichnout!

Aromaterapie přináší harmonii všude tam, kde dostane prostor. S esenciálními oleji vykouzlíte příjemnou atmosféru i v domácím prostředí. Nechte se unést…

Aromaterapie

Aromaterapie prakticky. Jak na to?

Aromaterapie využívá 100% esenciální oleje, čistě přírodní, vysoce koncentrované látky, chemie není na místě! Esenciální oleje jsou silně těkavé látky, sami se rozptylují do ovzduší. Vdechujeme je do plic, odkud se dostávají do celého těla. Prostřednictvím čichových receptorů se dostávají přímo do mozku, aby zde ovlivňovaly naše emoce.

Pokud chceme vonnou esencí efektivně provonět prostor a vytvořit doma inspirativní, povzbuzující či zklidňující atmosféru, stačí vybrat ten správný esenciální olej.

Kouzla aromaterapie po francouzsku: hojivá vůně levandule

Kouzla aromaterapie po francouzsku: hojivá vůně levandule

Romantická levandule se svými stříbřitými listy a jemně fialovými kvítky přináší potěšení na první pohled. Její bylinná vůně toto potěšení…

Celý článek
Energizující atmosféra borovice. Využijte kouzla aromaterapie a naplňte vzduch svěžestí lesa!

Energizující atmosféra borovice. Využijte kouzla aromaterapie a naplňte vzduch svěžestí lesa!

Čistý vzduch je klíčovou podmínkou života. Bohužel, aniž bychom si to uvědomovali, většina z nás trpí nedostatkem čistého vzduchu. A…

Celý článek
Osvěžující kouzla aromaterapie nejen na léto. Co dokáže máta?

Osvěžující kouzla aromaterapie nejen na léto. Co dokáže máta?

Aromaterapie je příjemnou, ale účinnou metodou, jak harmonizovat prostor kolem sebe i sebe samého. Dokáže zlepšit náladu, pomáhá proti stresu,…

Celý článek
Stres zmizí hned. Kouzlit umí svěží bergamot…

Stres zmizí hned. Kouzlit umí svěží bergamot…

Každým okamžikem prožíváme nádech nebo výdech. Prostřednictvím dýchání se dostane kyslík ke každé jediné buňce lidského těla. Je to naprosto…

Celý článek

Jak provonět prostor kolem sebe?

O rozptýlení vonných esenciálních olejů do ovzduší se postará teplo svíčky aromalampy. Aromalampa je asi nejznámějším nástrojem aromaterapie, ale zdaleka není jediným.

Bez otevřeného ohně, zcela bezpečně lze vonné esence rozptýlit do ovzduší pomocí elektrického difuzéru. Aroma difuzér kdekoliv vytvoří pozitivní atmosféru, navíc skvěle vypadá a funguje i jako dekorace. Aroma difuzér rozptyluje aromaterapeutické esence do ovzduší automaticky, na rozdíl od aromalampy za studena. Vytváří studenou mlhu provoněnou vonnými esencemi, čistí vzduch a přináší terapeutické účinky dané esence.

Pro rozptýlení vonných esencí do ovzduší poslouží i různé vonné kameny, destičky z neglazované keramiky nebo různé další předměty z keramiky či jílu (nepálené hlíny).

V domácnosti se vonné silice uplatňují nejenom pro své terapeutické, ale také pro antibakteriální, antivirové, protiplísňové, dezinfekční a čistící účinky. Nejenže vytvářejí příjemnou atmosféru, ale podpoří i očistu a šetrný úklid bez chemie. K dispozici jsou i přírodní osvěžovače vzduchu nebo osvěžující spreje s esenciálními oleji.

Jak využít esenciální oleje jen pro sebe?

Aromaterapie nemusí kouzlit pouze v prostoru, existuje také individuální aromaterapie. Ta umožňuje vonné esence využívat jen pro sebe, kdekoliv, i tam, kde o vůně nemají ostatní zájem. Praktickými pomocníky jsou pak například aroma roll-ony proti bolesti hlavy nebo povzbuzující inhalační tyčinky, ideální do kanceláře.

Wellness procedury a aromaterapeutická kosmetika

Molekuly esenciálních olejů jsou tak malé, že mají schopnost pronikat i hluboko do pokožky. Toho se využívá zvláště v dotekových technikách aromaterapie, kdy se esenciální oleje míchají s nosnými oleji rostlinnými. Jde o aromaterapeutické masáže, aroma koupele, ale také hřejivé či chladivé obklady.

Aplikace esenciálních olejů na pokožku v kombinaci s pečujícími rostlinnými oleji je přínosná i samotné pokožce. Mezi esenciálními oleji se totiž dají najít i takové, které příznivě ovlivňují vzhled pokožky, působí protizánětlivě, hojivě nebo mají omlazující působení. Toho využívá přírodní aromaterapeutická kosmetika.

Jak funguje aromaterapie?

Vonné esence vdechujeme je do plic, aby se dále šířily do celého těla krevním oběhem a předávaly zde své účinky. Hned v nosní dutině je však zachycují i čichové receptory. Asi 40 milionů čichových receptorů je přímo spojeno s čichovými nervy, a tak se vonné molekuly dostávají ihned až do mozku.

Vůně působí na emoce přímo v mozku

Čichové nervy jsou přímo spojeny s limbickým systémem mozku, který ovlivňuje naše pocity a náladu. Limbický systém se vyvíjí již od raného dětství, je aktivní ještě před tím než se naučíme verbálně komunikovat. V limbickém mozku najdeme také paměťovou banku našich emocí. Zde jsou schovány naše radosti i smutky, pocity strachu, hněvu i štěstí. Právě vůně se na zažívaných emocích, pocitech a náladě podílí nemalou měrou. Stačí nepatrná stopa vůně a prožívané pocity s ní spojené se nám v hlavě okamžitě vybaví.V paměti můžeme uchovávat až tisíce různých vůní a každou z nich mít spojenou s konkrétními pocity a představami.

Čich je jediným ze všech smyslů, který je s limbickým systémem spojen přímo. Vůně jsou proto mozkem přijímány a vyhodnocovány nejrychleji ze všech smyslových vjemů. Proto vůně dokážou tak efektivně působit na naše emoce, prožívání a psychické rozpoložení. S vůněmi si spojujeme pocity v konkrétních situacích – bývají příjemné, sladké a smyslné.

Aromaterapie je vždy přírodní

Terapeutické účinky esenciálních olejů jsou podmíněny jejich čistotou. Hluboké působení na fyzickou i psychickou stránku člověka v sobě nesou pouze 100% přírodní esence.

Syntetické náhražky komplexní účinky přírodních silic nemohou nahradit. Původní přírodní složení nelze nikdy dokonale napodobit, navíc i přes veškerý moderní pokrok nadále zůstávají některé vazby mezi těmi nejpatrnějšími složkami vonných silic zahaleny tajemstvím.

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Chceme se podělit o své poznatky, zkušenosti a zážitky ze života s chlupáči. Chceme sdílet svoji radost. Více o nás…

Přinášíme tipy na zdravé bydlení, inspiraci pro dům i zahradu, praktické návody a kouzla aromaterapie nebo články o bylinkování, to aby doma bylo jako doma.

#zdravebydleni #kouzlaaromaterapie #aromaterapie #bylinkovani #bylinky

  • Naší smečce vládne černý kocour.
  • Máme i kočičku Rozárku.
  • A nechybí nám ani pes. Vypadá sice jako pes baskervillský, ale jenom vypadá!

Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, vrnivou spokojenost a harmonii. Náš web U KOCOURA DOMA má být útočištěm pro všechny milovníky zvířat a přírody.

Jsme tady pro všechny vyznavače šťastného domova, věčné hledače krásy, i pro ty, kterým voní bylinky nebo jim přirostla k srdci zahradaVíce o nás…

Buďte s námi v kontaktu na sítích:  Facebook instagram pinterest youtube 

Kontaktujte nás na emailu ukocouradoma/zavináč/seznam.cz anebo využijte kontaktní formulář.

Jsme otevřeni různým formám spolupráce.

© 2016 – 2019 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. Pokud čerpáte z našeho obsahu, nezapomeňte nás uvést jako zdroj. Spolupráci se nebráníme.

Stojíme si za svým.

Aby tento web za něco stál.

Píšeme o tom, co se nás týká. Jsme osobní. Jsme chovatelé, ale nejsme odborníci. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odbornou pomoc, ať již lékařskou či veterinární v případě, že půjde o zvíře.

Nejsme eshop. Pouze doporučujeme, doporučujeme produkty, které známe, máme rádi a sami používáme. Naše tipy jsou skutečně naše tipy. Představujeme to, co se nám fakt líbí, nejenom na oko.

Affiliate Disclaimer

Když něco doporučujeme, tak to doporučujeme z vlastní vůle, nikoli proto, že nám za to někdo zaplatil.

Náš web má pouze informativní charakter, nejsme a netváříme se jako odborníci. Nemůžeme nahradit odbornou lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky. Nedáváme odborná ani obchodní doporučení. Tím však nevylučujeme partnerskou spolupráci.

Vyloučení odpovědnosti

www.ukocouradoma.cz slouží primárně jako osobní blog.

Jde o informační webové stránky pro širokou veřejnost s obsahem přizpůsobeným především srozumitelnosti a čitelnosti. Texty jsou vytvářeny s ohledem na přesnost a faktickou správnost, přesto autor ani provozovatel webu nenese odpovědnost za případnou škodu v důsledku nepřesných informací. Nenese a nemůže nést zodpovědnost ani za případnou škodu, která vznikla v souvislosti s užíváním webu a obsažených informací.

Tento web má pouze informační charakter. Informace si nekladou za cíl a v žádném případě nenahrazují konzultaci u odborníka. V případě konkrétních zdravotních potíží vyhledejte odbornou lékařskou pomoc.

Tímto vylučujeme zodpovědnost i za trvalost obsahu tohoto webu. Veškeré informace mohou být kdykoliv pozměněny nebo zcela odstraněny. Neneseme zodpovědnost ani za případné výpadky webu.

Všechna autorská práva vyhrazena. Veškerý obsah je autorským dílem a jako takový je chráněný autorským zákonem.

Tyto webové stránky mohou obsahovat odkazy na jiné webové stránky. Za externí stránky rozhodně nepřebíráme odpovědnost, neodpovídáme za případné škody vzniklé s jejich obsahem či provozováním. Přístup na jiné webové stránky a využití jejich obsahu je na vlastní riziko internetového uživatele.

NĚCO PRO PANIČKY A PÁNÍČKY

Udělejte něco pro spokojenost svých mazlíčků, dopřejte jim spokojené paničky a páníčky. Inspirujte se u chlupáčů, radujte se ze života, relaxujte, nedejte šanci stresu.