Energizující atmosféra borovice. Naplňte vzduch svěžestí lesa!

Čistý vzduch je klíčovou podmínkou života. Bohužel, aniž bychom si to uvědomovali, většina z nás trpí nedostatkem čistého vzduchu. A tak nám chybí i to základní pro zdravý život. Svůj čas bohužel netrávíme v lese, abychom si vychutnávali jeho svěží esence a dopřáli každé buňce svého těla energizující kyslík. Své dny prožíváme zejména ve vydýchaných interiérech, v práci, v kanceláři, doma. Nikde si čistý vzduch moc neužijeme, přírodní esence lesa už vůbec ne. Je na čase to změnit! Pomůže borovice, v podobě nazývané esenciální, éterický olej nebo jednoduše borovicová silice.

Dýchání je základ života

Svůj domov můžeme mít nabitý čerstvým vzduchem, čistý a voňavý. Provoní ho lesní vůně borovice, která navíc povzbuzuje, pomáhá proti únavě a působí proti stresu. Borovice, stejně jako další lesní vůně povzbuzuje a posiluje organismus. Působí proti infekcím. Je antiseptická a pomáhá tak při potížích dýchacích cest. Napomáhá uvolnění zahleněných dutin, a tím lépe dýchat. A o to přeci jde!

Pozor, chemie skutečné čistotě a svěžesti rozhodně nepomůže. Vašim spojencem je aromaterapie a přírodní esenciální oleje (nazývané také éterické oleje nebo vonné silice). Aromaterapie vám pomůže vykouzlit domov, kde se budete moci zhluboka nadechnout. Na principech aromaterapie a blahodárném působení vonných esenciálních olejů jsou založeny i přírodní pokojové spreje nebo Bachovy esence.

Esenciální olej borovice

Esenciální olej borovice se získává parovodní destilací z jehličí, kůry, lýka a mladého dřeva borovice. Má příjemnou balsamickou vůni s jehličnatými a dřevitými tóny, která posiluje a osvěžuje na úrovni tělesné i duševní. Mj. zklidňuje při nervozitě a napomáhá koncentraci…

 • Borovicová silice působí antisepticky, pomáhá při potížích dýchacích cest. Podporuje uvolnění zahleněných dutin.
 • Má hojivé vlastnosti. Je antibakteriální a působí proti infekcím.
 • Esence borovice podporuje prokrvení, tím i lepší přísun kyslíku ke všem buňkám těla.
 • Je prospěšná jako pomocník proti únavě. Podporuje koncentraci a výkony.
 • Současně zklidňuje roztěkané nervy, působí proti stresu.
 • Povzbuzuje, třeba i k úklidu jako cestě k čistému a voňavému domovu.

reklama

Praktické využití vonných esencí

Esenciální olej borovice dezinfikuje a čistí vzduch. Chcete vědět jak? Stačí se nadechnout. Čistý vzduch provoněný přírodními esencemi a povzbuzující atmosféra snadno a rychle? Jednoduše otevřete lahvičku s esenciálním olejem borovice a zhluboka se nad ní nadechněte. Molekuly lesní vůně se okamžitě dostanou do mozku, jako čistý vzduch okamžitě dodají energii, povzbudí a pomůžou proti stresu. Pár kapek oleje můžete také nakapat na bavlněný kapesník, vatový polštářek nebo ideálně keramickou destičku. Když ji potom položíte na topení nebo na sluníčko, teplem se budou vonné esence uvolňovat do ovzduší.

Povzbuzující, posilující a antiseptické účinky nesou vedle borovice i další lesní vůně, jako je smrk, jedle nebo modřín, ale také třeba rozmarýn a oregano, bylinky využívané pro stimulaci mozkové činnosti a mentální výkon, jednoduše bylinky, které nakopnou mozek.

Meditation Music, Relaxing Music, Stress Relief, Meditation, Healing, Sleep, Study, Zen, Spa, ✿933C

Video: Meditace v lese (relaxační hudba)

Esenciální oleje v domácnosti

Esenciální olej je také základem přírodních osvěžovačů vzduchu, pokojových sprejů a přírodních bytových parfémů, které čistí vzduch a vytvářejí příjemnou atmosféru. Terapeutické účinky esenciálního oleje využívá Bachova terapie, esenciální olej borovice je součástí Bachovy esence proti stresu. Esenciální olej využijete i při šetrném úklidu domácnosti – provoní a zvýší očistné vlastnosti každého čističe. Stačí prostě jen nakapat pár kapek esence do čističe a promíchat.

Aroma lampa a aroma difuzér

Asi nejznámější praktické využití esenciálních olejů a silic představují aromalampy. Ty jsou založeny na teple zapálené svíčky. Právě teplo se stará o to, že dochází k rozptýlení molekul vonných esencí do ovzduší. Existuje však i bezpečnější varianta bez přímého ohně. Tím je aroma difuzér.

Aroma difuzér je přístroj, který rozptyluje aromaterapeutické esence do ovzduší automaticky, na rozdíl od aromalampy za studena. Aroma difuzér se spolu s esenciálním olejem borovice postará o povzbuzující atmosféru kdekoliv, navíc skvěle vypadá a je naprosto bezpečný, protože nevyužívá otevřeného ohně. Vytváří studenou mlhu provoněnou vonnými esencemi, čistí vzduch a přináší terapeutické účinky dané esence.

Aroma difuzér Sento Eta
Aroma difuzér Essenco Eta
Aroma difuzér Eta Himalaia
Aroma difuzér Sento Eta
Aroma difuzér Essenco Eta
Aroma difuzér Eta Himalaia
next arrow
previous arrow

Síla lesa

Není pochyb o tom, že les příznivě ovlivňuje psychiku člověka. Stačí se vydat na procházku do lesa a les, stromy, pryskyřičná vůně a zelená barva, navodí pocity klidu a pohody. Lesní terapie zbavuje stresu a prospívá kreativitě, dokonce i nepřímo jako vonná silice borovice, ale i další esence jako je smrk, jedle, cedr aj., které v sobě skrývají sílu lesa. Využívá je aromaterapie, fytoterapie i přírodní kosmetika.

Alma olejíček Z lesa

Z lesa. Přímo tak se jmenuje i lehký olejíček z brněnské přírodní dílny Alma, kde to vonní kouzelnými esencemi omamných pryskyřic, magických dřevin i čarokrásných květů. Olej z lesa vyčistí pokožku, ale i mysl tím, že zbaví nejrůznějších kožních neduhů.

Česká značka Alma, která se ze španělštiny dá přeložit jako duše, hýčká všechny smysly. Na první pohled z ní čiší jemnost a láska k přírodě, láska k lesu. V řadě přírodní kosmetiky Alma dokonce nechybí přírodní parfém Láska. Česká přírodní kosmetika Alma pochází z pečlivě vybraných ingrediencí, využívá zásady aromaterapie, poskytly pohlazení po duši a každodenní rutinu péče o tělo i obličej proměnily v blahodárný rituál oslavující krásu a jedinečnost každého člověka.

Česká značka Alma nechybí v eshopu BIOOO.cz.

 • Frej, D., Kuchař, J., Kozumplík, M.: Svět přírodních antivirotik: Prevence a terapie pomocí domácích prostředků. Praha: Eminent, 2020. ISBN: 978-80-7281-557-9
 • Armbruster, U., Bergmann, H.: Léčivé byliny v květináči a na zahradě: Jak je pěstovat a sklízet. Praha: grada, 2020. ISBN: 978-80-271-1005-6
 • Zrubecká, A.: Aromaterapie podle ročních období. Praha: CPress, 2018. ISBN 978-80-264-2085-9
 • Germann, G., Germann, P.: Rostliny pro aromaterapii. 90 vonných rostlin, jejich znaky a způsob využití. Praha: Grada, 2013. ISBN: 978-80-247-4672-2
 • Buckle, J.: Clinical aromatherapy: essential oils in healthcare. Churchill Livingstone, 2015. ISBN 9780702054402

Vonná silice borovice má příjemnou balsamickou vůni s jehličnatými a dřevitými tóny, která posiluje a osvěžuje. Působí antisepticky, pomáhá proti únavě a proti stresu. Jak ji využít? Odhalujeme kouzla aromaterapie!

, ,

Křivánková, R.: Energizující atmosféra borovice. Naplňte vzduch svěžestí lesa! ukocouradoma.cz [online]. U Kocoura doma, 21. květen 2018 [cit. 2022-05-21]. Dostupné z: https://ukocouradoma.cz/borovice/

Aromaterapie dokáže divy

Přestože se v posledních letech díky ekologickým opatřením zlepšila kvalita venkovního vzduchu, vzduch v interiérech je toxický čím dál více. Mohou za to moderní stavební materiály, ale také vybavení interiéru, dekorace nebo agresivní čisticí prostředky. Nejrůznější čističe a čistidla založené na toxické chemii nezatěžují jen životní prostředí, ale i naše domovy. Dobrovolně jimi zamořuje prostor kolem sebe. Jde i o chemické osvěžovače vzduchu.

To však neznamená, že bychom se měli vůním zcela vyhýbat. Naopak, přírodní vonné esence, které jsou základním kamenem aromaterapie, umí příjemně provonět domov a také ho zdravě pročistit. Přírodní vonné silice – esenciální oleje se dají využívat přímo, anebo z nich vyrobit přírodní osvětlovače vzduchu.

Čistě přírodní silice provází i přirozeně dezinfekční, antibakteriální či protiplísňové vlastnosti. Navíc mají i terapeutické vlastnosti, pozitivně ovlivňují i lidskou psychiku – dokážou povzbudit i zklidnit, pomáhají proti stresu, podporují koncentraci i relaxaci. Každá z vonných silic působí trošku jinak, některé jsou dokonce užitečné při řešení konkrétních zdravotních obtíží.

PRAKTICKÁ AROMATERAPIE · ZDRAVÝ DOMOV · VOŇAVÝ ÚKLID · OBJEVUJTE!

CANNOR Relaxační sprej bergamot a Ylang Ylang
Alma Olej Z lesa
Jungle Way vykuřovací tyčinky
Alma Miluj se
Alma přírodní parfém Láska
Almara soap Gold Chocolate
Dekubitus konopná mast
Alma Měsíčková péče
Alma Šípkové pohlazení
Alma Růžová zahrada
Zázračné srdéčko Medarek
Almara soap Magická aura
Poetico Večerní maska se šípkovým olejem, arnikou a plicníkem
Almara soap Medový květ
Renovality Betaglukan
Relaxační spray na polštář
CANNOR Relaxační sprej bergamot a Ylang Ylang
Alma Olej Z lesa
Jungle Way vykuřovací tyčinky
Alma Miluj se
Alma přírodní parfém Láska
Almara soap Gold Chocolate
Dekubitus konopná mast
Alma Měsíčková péče
Alma Šípkové pohlazení
Alma Růžová zahrada
Zázračné srdéčko Medarek
Almara soap Magická aura
Poetico Večerní maska se šípkovým olejem, arnikou a plicníkem
Almara soap Medový květ
Renovality Betaglukan
Relaxační spray na polštář_banner
next arrow
previous arrow
5/5 - (1 vote)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.