Energizující atmosféra borovice. Využijte kouzla aromaterapie a naplňte vzduch svěžestí lesa!

Čistý vzduch je klíčovou podmínkou života. Bohužel, aniž bychom si to uvědomovali, většina z nás trpí nedostatkem čistého vzduchu. A tak nám chybí i to základní pro zdravý život.

Svůj čas bohužel netrávíme v lese, abychom si vychutnávali jeho svěží esence a dopřáli každé buňce svého těla energizující kyslík. Své dny prožíváme zejména ve vydýchaných interiérech, v práci, v kanceláři, doma. Nikde si čistý vzduch moc neužijeme, přírodní esence lesa už vůbec ne. Je na čase to změnit!

Svůj domov můžeme mít nabitý čerstvým vzduchem, čistý a voňavý. Provoní ho lesní vůně borovice, která navíc povzbuzuje, pomáhá proti únavě a působí proti stresu.

Borovice limba, esenciální olej 100%, BIOBorovice limba, pokojový sprej, BIOBachovy esence, sprej Anti stres, BIO

Pozor, chemie skutečné čistotě a svěžesti rozhodně nepomůže. Vašim spojencem je aromaterapie. Ta vám pomůže vykouzlit domov, kde se budete moci zhluboka nadechnout. Na principech aromaterapie a blahodárném působení vonných esenciálních olejů jsou založeny i přírodní pokojové spreje Taoasis nebo Bachovy esence, dostupné i ve spreji.

AROMATERAPIE -- ESENCIÁLNÍ OLEJ BOROVICE -- PRAKTICKÉ VYUŽITÍ

AROMATERAPIE DOKÁŽE DIVY

Přestože se v posledních letech díky ekologickým opatřením zlepšila kvalita venkovního vzduchu, vzduch v interiérech je toxický čím dál více. Mohou za to moderní stavební materiály, ale také vybavení interiéru, dekorace nebo agresivní čisticí prostředky. Nejrůznější čističe a čistidla založené na toxické chemii nezatěžují jen životní prostředí, ale i naše domovy. Dobrovolně jimi zamořuje prostor kolem sebe. Jde i o chemické osvěžovače vzduchu.

To však neznamená, že bychom se měli vůním zcela vyhýbat. Naopak, přírodní vonné esence, které jsou základním kamenem aromaterapie, umí příjemně provonět domov a také ho zdravě pročistit. Přírodní vonné silice -- esenciální oleje se dají využívat přímo, anebo z nich vyrobit přírodní osvětlovače vzduchu.

Čistě přírodní vůni provází i přirozeně dezinfekční, antibakteriální či protiplísňové vlastnosti. Navíc má i terapeutické vlastnosti, pozitivně ovlivňuje i lidskou psychiku – dokáže povzbudit i zklidnit, pomáhá proti stresu, podporuje koncentraci i relaxaci.

Každá z vonných silic působí trošku jinak, některé jsou dokonce užitečné při řešení konkrétních zdravotních obtíží.

Meditation Music, Relaxing Music, Stress Relief, Meditation, Healing, Sleep, Study, Zen, Spa, ✿933C

Odhalujeme kouzla aromaterapie!

Vonné silice – co všechno umí?

Vonné silice, také esenciální oleje nebo jen esence jsou čistými výtažky rostlin. Pocházejí z květů, ale i plodů, kůry nebo kořenů. Pocházejí z květin, ale i bylin nebo stromů. V koncentrované podobě předávají jejich přirozenou vůni, ale i očistné vlastnosti, které se dají využít i při šetrném úklidu domácnosti.

Vonné esenciální oleje nesou i terapeutické vlastnosti. Právě ty využívá aromaterapie, voňavá věda s úkolem harmonizovat lidský organismus i prostor kolem člověka.

Udělat nás zdravějšími a spokojenějšími. S tím zajisté pomůžou i esenciální oleje pocházející z lesa, zejména borovice, ale také i smrk, jedle, modřín aj.

Lesní esence vynikají právě očistnými, dezinfekčními a antiseptickými účinky.

ESENCIÁLNÍ OLEJ BOROVICE

Esenciální olej borovice se získává parovodní destilací z jehličí, kůry, lýka a mladého dřeva borovice. Má příjemnou balsamickou vůni s jehličnatými a dřevitými tóny, která posiluje a osvěžuje.

 • Esenciální olej borovice působí antisepticky a pomáhá tak při potížích dýchacích cest. Napomáhá uvolnění zahleněných dutin.
 • Má hojivé vlastnosti. Je antibakteriální a působí proti infekcím.
 • Esence borovice podporuje prokrvení, tím i lepší přísun kyslíku ke všem buňkám těla.
 • Je prospěšná jako pomocník proti únavě. Podporuje koncentraci a výkony.
 • Současně zklidňuje roztěkané nervy, působí proti stresu.
 • Povzbuzuje, třeba i k úklidu jako cestě k čistému a voňavému domovu.

Borovice limba, esenciální olej 100%, BIOBorovice limba, pokojový sprej, BIOBachovy esence, sprej Anti stres, BIO

Esenciální olej borovice dezinfikuje a čistí vzduch. Chcete vědět jak?

PRAKTICKÉ VYUŽITÍ VONNÝCH ESENCÍ

Aroma lampa a aroma difuzér

 • Stačí nakapat pár kapek esenciálního oleje do klasické aromalampy a zapálit v ní svíčku.
 • Anebo můžete využít aroma difuzér, přístroj, který rozptyluje aromaterapeutické esence do ovzduší automaticky, na rozdíl od aromalampy za studena. Aroma difuzér se spolu s esenciálním oleje borovice postará o povzbuzující atmosféru kdekoliv, navíc skvěle vypadá a je naprosto bezpečný, protože nevyužívá otevřeného ohně. Vytváří studenou mlhu provoněnou vonnými esencemi, čistí vzduch a přináší terapeutické účinky dané esence.
Aroma difuzér DaoliaAroma difuzér KaoliaAroma difuzér Cerealia
Kaolia, Ultrasonic diffuser

Čistý vzduch provoněný přírodními esencemi a povzbuzující atmosféra

 • Povzbuzení snadno a rychle? Jednoduše otevřete lahvičku s esenciálním olejem borovice a zhluboka se nad ní nadechněte. Molekuly lesní vůně se okamžitě dostanou do mozku, jako čistý vzduch okamžitě dodají energii, povzbudí a pomůžou proti stresu.
 • Povzbuzující, posilující a antiseptické účinky nesou vedle borovice i další vůně, třeba rozmarýn a oregano, bylinky využívané pro stimulaci mozkové činnosti a mentální výkon (více v článku 4 bylinky z květináče, které nakopnou mozek).
Borovice limba, esenciální olej 100%, BIO
 • Esenciální olej je také základem přírodních osvěžovačů vzduchu, pokojových sprejů a přírodních bytových parfémů, které čistí vzduch a vytvářejí příjemnou atmosféru.
 • Terapeutické účinky esenciálního oleje využívá Bachova terapie, esenciální olej borovice je součástí Bachovy esence proti stresu ANTI-STRESS.
 • Esenciální olej využijete i při šetrném úklidu domácnosti – provoní a zvýší očistné vlastnosti každého čističe. Rozpouští se například v octu, s kterým se také skvěle kombinuje.

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Chceme se podělit o své poznatky, zkušenosti a zážitky ze života s chlupáči. Chceme sdílet svoji radost. Více o nás…

Přinášíme tipy na zdravé bydlení, inspiraci pro dům i zahradu, praktické návody a kouzla aromaterapie nebo články o bylinkování, to aby doma bylo jako doma.

#zdravebydleni #kouzlaaromaterapie #aromaterapie #bylinkovani #bylinky

 • Naší smečce vládne černý kocour.
 • Máme i kočičku Rozárku.
 • A nechybí nám ani pes. Vypadá sice jako pes baskervillský, ale jenom vypadá!

Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, vrnivou spokojenost a harmonii. Náš web U KOCOURA DOMA má být útočištěm pro všechny milovníky zvířat a přírody.

Jsme tady pro všechny vyznavače šťastného domova, věčné hledače krásy, i pro ty, kterým voní bylinky nebo jim přirostla k srdci zahradaVíce o nás…

Buďte s námi v kontaktu na sítích:  Facebook instagram pinterest youtube 

Kontaktujte nás na emailu ukocouradoma/zavináč/seznam.cz anebo využijte kontaktní formulář.

Jsme otevřeni různým formám spolupráce.

© 2016 – 2019 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. Pokud čerpáte z našeho obsahu, nezapomeňte nás uvést jako zdroj. Spolupráci se nebráníme.

Stojíme si za svým.

Aby tento web za něco stál.

Píšeme o tom, co se nás týká. Jsme osobní. Jsme chovatelé, ale nejsme odborníci. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odbornou pomoc, ať již lékařskou či veterinární v případě, že půjde o zvíře.

Nejsme eshop. Pouze doporučujeme, doporučujeme produkty, které známe, máme rádi a sami používáme. Naše tipy jsou skutečně naše tipy. Představujeme to, co se nám fakt líbí, nejenom na oko.

Affiliate Disclaimer

Když něco doporučujeme, tak to doporučujeme z vlastní vůle, nikoli proto, že nám za to někdo zaplatil.

Náš web má pouze informativní charakter, nejsme a netváříme se jako odborníci. Nemůžeme nahradit odbornou lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky. Nedáváme odborná ani obchodní doporučení. Tím však nevylučujeme partnerskou spolupráci.

Vyloučení odpovědnosti

www.ukocouradoma.cz slouží primárně jako osobní blog.

Jde o informační webové stránky pro širokou veřejnost s obsahem přizpůsobeným především srozumitelnosti a čitelnosti. Texty jsou vytvářeny s ohledem na přesnost a faktickou správnost, přesto autor ani provozovatel webu nenese odpovědnost za případnou škodu v důsledku nepřesných informací. Nenese a nemůže nést zodpovědnost ani za případnou škodu, která vznikla v souvislosti s užíváním webu a obsažených informací.

Tento web má pouze informační charakter. Informace si nekladou za cíl a v žádném případě nenahrazují konzultaci u odborníka. V případě konkrétních zdravotních potíží vyhledejte odbornou lékařskou pomoc.

Tímto vylučujeme zodpovědnost i za trvalost obsahu tohoto webu. Veškeré informace mohou být kdykoliv pozměněny nebo zcela odstraněny. Neneseme zodpovědnost ani za případné výpadky webu.

Všechna autorská práva vyhrazena. Veškerý obsah je autorským dílem a jako takový je chráněný autorským zákonem.

Tyto webové stránky mohou obsahovat odkazy na jiné webové stránky. Za externí stránky rozhodně nepřebíráme odpovědnost, neodpovídáme za případné škody vzniklé s jejich obsahem či provozováním. Přístup na jiné webové stránky a využití jejich obsahu je na vlastní riziko internetového uživatele.

NĚCO PRO PANIČKY A PÁNÍČKY

Udělejte něco pro spokojenost svých mazlíčků, dopřejte jim spokojené paničky a páníčky. Inspirujte se u chlupáčů, radujte se ze života, relaxujte, nedejte šanci stresu.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *