Skip to content →

Energizující atmosféra borovice. Využijte kouzla aromaterapie a naplňte vzduch svěžestí lesa!

Čistý vzduch je klíčovou podmínkou života. Bohužel, aniž bychom si to uvědomovali, většina z nás trpí nedostatkem čistého vzduchu. A tak nám chybí i to základní pro zdravý život.

Svůj čas bohužel netrávíme v lese, abychom si vychutnávali jeho svěží esence a dopřáli každé buňce svého těla energizující kyslík. Své dny prožíváme zejména ve vydýchaných interiérech, v práci, v kanceláři, doma. Nikde si čistý vzduch moc neužijeme, přírodní esence lesa už vůbec ne. Je na čase to změnit!

Svůj domov můžeme mít nabitý čerstvým vzduchem, čistý a voňavý. Provoní ho lesní vůně borovice, která navíc povzbuzuje, pomáhá proti únavě a působí proti stresu.

Borovice limba, esenciální olej 100%, BIO Borovice limba, pokojový sprej, BIO Bachovy esence, sprej Anti stres, BIO

Pozor, chemie skutečné čistotě a svěžesti rozhodně nepomůže. Vašim spojencem je aromaterapie. Ta vám pomůže vykouzlit domov, kde se budete moci zhluboka nadechnout. Na principech aromaterapie a blahodárném působení vonných esenciálních olejů jsou založeny i přírodní pokojové spreje Taoasis nebo Bachovy esence, dostupné i ve spreji.

AROMATERAPIE – ESENCIÁLNÍ OLEJ BOROVICE – PRAKTICKÉ VYUŽITÍ

AROMATERAPIE DOKÁŽE DIVY

Přestože se v posledních letech díky ekologickým opatřením zlepšila kvalita venkovního vzduchu, vzduch v interiérech je toxický čím dál více. Mohou za to moderní stavební materiály, ale také vybavení interiéru, dekorace nebo agresivní čisticí prostředky. Nejrůznější čističe a čistidla založené na toxické chemii nezatěžují jen životní prostředí, ale i naše domovy. Dobrovolně jimi zamořuje prostor kolem sebe. Jde i o chemické osvěžovače vzduchu.

To však neznamená, že bychom se měli vůním zcela vyhýbat. Naopak, přírodní vonné esence, které jsou základním kamenem aromaterapie, umí příjemně provonět domov a také ho zdravě pročistit. Přírodní vonné silice – esenciální oleje se dají využívat přímo, anebo z nich vyrobit přírodní osvětlovače vzduchu.

Čistě přírodní vůni provází i přirozeně dezinfekční, antibakteriální či protiplísňové vlastnosti. Navíc má i terapeutické vlastnosti, pozitivně ovlivňuje i lidskou psychiku – dokáže povzbudit i zklidnit, pomáhá proti stresu, podporuje koncentraci i relaxaci.

Každá z vonných silic působí trošku jinak, některé jsou dokonce užitečné při řešení konkrétních zdravotních obtíží.

Odhalujeme kouzla aromaterapie!

Vonné silice – co všechno umí?

Vonné silice, také esenciální oleje nebo jen esence jsou čistými výtažky rostlin. Pocházejí z květů, ale i plodů, kůry nebo kořenů. Pocházejí z květin, ale i bylin nebo stromů. V koncentrované podobě předávají jejich přirozenou vůni, ale i očistné vlastnosti, které se dají využít i při šetrném úklidu domácnosti.

Vonné esenciální oleje nesou i terapeutické vlastnosti. Právě ty využívá aromaterapie, voňavá věda s úkolem harmonizovat lidský organismus i prostor kolem člověka.

Udělat nás zdravějšími a spokojenějšími. S tím zajisté pomůžou i esenciální oleje pocházející z lesa, zejména borovice, ale také i smrk, jedle, modřín aj.

Lesní esence vynikají právě očistnými, dezinfekčními a antiseptickými účinky.

Foto: schopnost provonět vzduchu, také čistící a antiseptické vlastnosti dávají borovici vonné silice

ESENCIÁLNÍ OLEJ BOROVICE

Esenciální olej borovice se získává parovodní destilací z jehličí, kůry, lýka a mladého dřeva borovice. Má příjemnou balsamickou vůni s jehličnatými a dřevitými tóny, která posiluje a osvěžuje.

 • Esenciální olej borovice působí antisepticky a pomáhá tak při potížích dýchacích cest. Napomáhá uvolnění zahleněných dutin.
 • Má hojivé vlastnosti. Je antibakteriální a působí proti infekcím.
 • Esence borovice podporuje prokrvení, tím i lepší přísun kyslíku ke všem buňkám těla.
 • Je prospěšná jako pomocník proti únavě. Podporuje koncentraci a výkony.
 • Současně zklidňuje roztěkané nervy, působí proti stresu.
 • Povzbuzuje, třeba i k úklidu jako cestě k čistému a voňavému domovu.

 

Borovice limba, esenciální olej 100%, BIO Borovice limba, pokojový sprej, BIO Bachovy esence, sprej Anti stres, BIO

Esenciální olej borovice dezinfikuje a čistí vzduch. Chcete vědět jak?

PRAKTICKÉ VYUŽITÍ VONNÝCH ESENCÍ

Aroma lampa a aroma difuzér

 • Stačí nakapat pár kapek esenciálního oleje do klasické aromalampy a zapálit v ní svíčku.
 • Anebo můžete využít aroma difuzér, přístroj, který rozptyluje aromaterapeutické esence do ovzduší automaticky, na rozdíl od aromalampy za studena. Aroma difuzér se spolu s esenciálním oleje borovice postará o povzbuzující atmosféru kdekoliv, navíc skvěle vypadá a je naprosto bezpečný, protože nevyužívá otevřeného ohně. Vytváří studenou mlhu provoněnou vonnými esencemi, čistí vzduch a přináší terapeutické účinky dané esence.

Aroma difuzér Tantra light Aroma difuzér Mandala light Aroma difuzér Mantra light
Aroma difuzér Tantra dark Aroma difuzér Mandala dark Aroma difuzér Mantra dark

Čistý vzduch provoněný přírodními esencemi a povzbuzující atmosféra

 • Povzbuzení snadno a rychle? Jednoduše otevřete lahvičku s esenciálním olejem borovice a zhluboka se nad ní nadechněte. Molekuly lesní vůně se okamžitě dostanou do mozku, jako čistý vzduch okamžitě dodají energii, povzbudí a pomůžou proti stresu.
 • Povzbuzující, posilující a antiseptické účinky nesou vedle borovice i další vůně, třeba rozmarýn a oregano, bylinky využívané pro stimulaci mozkové činnosti a mentální výkon (více v článku 4 bylinky z květináče, které nakopnou mozek).
Borovice limba, esenciální olej 100%, BIO
 • Esenciální olej je také základem přírodních osvěžovačů vzduchu, pokojových sprejů a přírodních bytových parfémů, které čistí vzduch a vytvářejí příjemnou atmosféru.
 • Terapeutické účinky esenciálního oleje využívá Bachova terapie, esenciální olej borovice je součástí Bachovy esence proti stresu ANTI-STRESS.
 • Esenciální olej využijete i při šetrném úklidu domácnosti – provoní a zvýší očistné vlastnosti každého čističe. Rozpouští se například v octu, s kterým se také skvěle kombinuje.

Každá hvězdička je dobrá! Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. 5x, ø5,00

Loading...


© 2016 – 2018 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. Kontakt

sdileni3

Published in All