Škrabadlo Oase: Malé, ale hned dvojité škrabadlo, příjemný pelíšek jako bonus

I malé škrabadlo je lepší než žádné. V domácnosti s kočkou jde o základní vybavení, klidně přitom může být z kategorie levná škrabadla. Právě v ní najdeme i škrabadlo Oase, malé škrabadlo, které toho nabízí překvapivě hodně. Právě to je nejspíš důvod, proč je malé škrabadlo Oase mezi chovateli oblíbené a patří také k těm nejžádanějším. Na druhé straně má i alternativy, některé z nich vám v tomto článku také představíme.

Úvodní foto: Unsplash.com

Výbava pro kočku – Rozměry škrabadla – Recenze – Další škrabadla – Levná škrabadla – Koupit levné škrabadlo

 

Škrabadlo pro kočky

Škrabadlo Oase, cena 669 Kč v eshopu Zoohit

 

Výbava pro kočku

Škrabadlo, odpočívadlo, pelíšek a domeček v jednom

Malé škrabadlo, vysoké 69 centimetrů s rozměry 44 x 33 centimetrů, poslouží nejenom pro škrábání drápků, ale také jako odpočívadlo, tedy místo pro odpočinek. Stejně tak, jako nabízí hned dva škrabací válce se sisalem, nabízí i dvě plošiny, jednu z nich navíc zdobí i kočičí hračka – myška, jak jinak, když jde o kočku. Kočka tak s plošinami na škrabadle získává nejenom prostor pro spánek a relax, ale i pro hraní a zábavu. Zábavou je ostatně i škrábání.

Aby toho nebylo málo, tvoří škrabadlo u základny i kočičí domeček, bezpečná skrýš pro kočku, pelíšek, kde se jistě ráda uloží, aby si dopřála sladké nicnedělání, anebo přímo spánek. Pokud je koček v domácnosti víc, možná kočičí domeček díky otvorům poslouží i jako prostředek hry. Na schovávanou nebo na šťouranou jsou ostatně z těch nejoblíbenějších her koček.

Škrabadlo pro kočky

Škrabadlo Oase, cena 669 Kč v eshopu Zoohit

Rozměry škrabadla Oase

Malé škrabadlo se dvěma škrábacími sisalovými válci o průměru 8 centimetrů a výšce 42 centimetrů slouží jako dvojitý škrábací strom. Spodní plošina zabírá rozměry 44 x 33 centimetrů, domeček je velký 33 x 33 x 25 centimetrů a má dva oválné vstupy.

Vyhlídkové plošiny, které charakterizuje i potřebná pevnost a stabilita, jsou čalouněné stejně jako kočičí domeček a spodní plošina. Vyšší odpočívalo zároveň zdobí i plyšová myška z fleesu s chrastítkem. Visí na gumičce a skýtá tak příležitost ke hře. Hračka je sice kvůli světlé barvě nenápadná, kočičí pozornosti však myška nemůže uniknout.

Škrabadlo Oase: Recenze chovatelů

Malé škrabadlo Oase se dá koupit v eshopu Zoohit, stejně jako další levná škrabadla, ale i luxusní škrabadla v designově propracovaném provedení. Právě v eshopu Zoohit jsou k dispozici také recenze, zkušenosti a hodnocení chovatelů. Tady jsou některé z chovatelských recenzí:

Škrabadlo Oase je příjemné na dotek, pěkné vzhledově a prakticky malé, takže se u nás vejde pod okno a kočičky mají výhled. Moje kočičky však moc nemusí domečky, ale alespoň je stabilní. Z mně a kočky super.

Škrabadlo je roztomilé, malé, uspoří tak spoustu místa. Hodnotíme je jako užitečné a pohodlné.

Naše kočička je se škrabadlem velmi spokojená a vyhraje si tam. Za tu cenu jsem s ním spokojená i já. Sestavení zvládne každý a kočce dělá radost.

Rozhovor s Klárou Vodičkovou Nevečeřalovou // Jak se starat o kočku | Zvířecí tlapky

Video: Rozhovor s kočičí psycholožkou: Jak se starat o kočku?

Další možnosti, resp. další škrabadla…

Zajímají vás a vaše kočky malá škrabadla? Je jich nespočet. Eshop Zoohit i škrabadlo Oase mají alternativy. Dva škrábací válce a k tomu odpočívadlo najdete třeba i u škrabadla Trixie z eshopu ZooRoyal:

Škrabadlo pro kočky

Škrabadlo Trixie, cena 699 Kč v eshopu

TIP OD KOCOURA: Jak naučit kočku na škrabadlo?

Každá kočka je osobnost s individuálními preferencemi. To platí i pro škrabadla, každou kočku zaujme jiné. V praxi se může stát, že ne každé škrabadlo padne kočce do oka. Nejde však jenom o samotné škrabadlo, jeho provedení nebo rozměry, jde také o jeho umístění v domácnosti. Právě nevhodné umístění škrabadla může být důvodem, proč kočku nezajímá. Zkuste proto škrabadlo po bytě různě rozmísťovat do té doby, dokud k němu kočka nenajde cestu.

Existují také kočičí bylinky, které mohou škrabadlo pro kočky udělat atraktivnější. Někdy se označují i jako kočičí tráva nebo catnip. V tom případě jde o rostlinu šanta kočičí, kterou provází příjemná vůně s příjemnými účinky na nervovou soustavu koček. Ovšem také účinky a působení kočičí trávy jsou individuální, každé kočce vonět nemusí. To platí i pro kozlík lékařský, člověk by sice jeho vůni nazval spíše pachem, ale kočky povětšinou přitahuje. Příjemné působení a lákavou vůni pro kočky nabízí i další rostliny jako ožanka kočičí či kalísie voňavá (Gooliwoog). Jakákoliv z těchto rostlin může provonět kočičí škrabadlo, které by pak mělo kočky přitahovat.

Prakticky můžete využít sušené byliny, ale i catnip, který bývá k dostání ve spreji. Catnip se uplatňuje také k provonění různých kočičích hraček, některou z těchto hraček můžete připevnit ke škrabadlu. Pro kočku bude zajímavější díky hračce samotné, ale i díky vůni catnipu. Vyzkoušet lze také Bachovy esence, které příznivě působí na psychiku zvířete.

reklama

Levná škrabadla

Jedním ze základních parametrů každého škrabadla je zajisté cena. I cena je rozhodujícím faktorem při výběru škrabadla. Pokud se zajímáme o levná škrabadla, jejich cena se pohybuje v řádech stovek korun. Předurčuje také velikost škrabadla. Levná škrabadla jsou zpravidla malá. Někdy se sice v této kategorii dají najít i větší škrabadla, nezřídka je to však na úkor kvality. Horší materiály se snáze opotřebí, konstrukce bývá méně stabilní a odolná. Obecně se levná škrabadla vyznačují kratší trvanlivostí, menší odolností a kvůli menší stabilitě se nedoporučují pro velké kočky. Malé, ale kvalitní škrabadlo tak často bývá výhodnější než škrabadlo větší za stejnou cenu…

Chcete koupit levné škrabadlo?

S kocourem jsme pro další chovatele koček připravili výběr škrabadel. Přinášíme praktické tipy na výbavu pro kočky, tentokrát z kategorie Levná škrabadla. Představujeme ta nejlepší škrabadla, která jsme v této kategorii, na internetu a v oblíbených eshopech objevili…

Škrabadlo Oase Škrabadlo Oase Škrabadlo Oase

Malé škrabadlo Oase toho nabízí překvapivě hodně. Poslouží nejen pro škrábání drápků, ale také jako odpočívadlo. Nabízí dva škrabací válce se sisalem, dvě plošiny a aby toho nebylo málo kočičí domeček a pelíšek v jednom. Zdobí ho i kočičí hračka – myška.

Malé škrabadlo Oase toho nabízí překvapivě hodně. Poslouží nejen pro škrábání drápků, ale také jako odpočívadlo. Nabízí dva škrabací válce se sisalem, dvě plošiny a aby toho nebylo málo kočičí domeček a pelíšek v jednom. Zdobí ho i kočičí hračka – myška. Malé škrabadlo Oase toho nabízí překvapivě hodně. Poslouží nejen pro škrábání drápků, ale také jako odpočívadlo. Nabízí dva škrabací válce se sisalem, dvě plošiny a aby toho nebylo málo kočičí domeček a pelíšek v jednom. Zdobí ho i kočičí hračka – myška.

Rozměry škrabadla:

 • 44 x 33 cm, výška 69 cm
 • domeček: 33 x 33 x 25 cm
 • plošiny: 28 x 28 cm
 • Ø škrábacích válců 8 cm
Rozměry škrabadla:

 • 44 x 33 cm, výška 69 cm
 • domeček: 33 x 33 x 25 cm
 • plošiny: 28 x 28 cm
 • Ø škrábacích válců 8 cm

Rozměry škrabadla:

 • 44 x 33 cm, výška 69 cm
 • domeček: 33 x 33 x 25 cm
 • plošiny: 28 x 28 cm
 • Ø škrábacích válců 8 cm

Cena 699 Kč v eshopu Zoohit

Cena 699 Kč v eshopu Zoohit

Cena 699 Kč v eshopu Zoohit

Literatura

 • Říhová, Marie: Chov koček. Praha: Grada, 2007.
 • Hüsemann, Lena: Kočka: chov, bydlení, hry. Praha: Grada, 2010.
 • Verhoef – Verhallen, Ester: Kočky – Velký atlas plemen. Praha: Rebo Production, 2015.

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Škrabadlo Oase: Malé, ale hned dvojité škrabadlo, příjemný pelíšek jako bonus

I malé škrabadlo je lepší než žádné. V domácnosti s kočkou jde o základní vybavení, klidně přitom může být z kategorie levná škrabadla. Právě v ní najdeme i škrabadlo Oase, malé škrabadlo, které toho nabízí překvapivě hodně.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (6 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *