Dnešní úplněk: Úplněk ve znamení Raka

Nevadí, že rak je typický svojí chůzí pozpátku, ani tomuto znamení se Měsíc při svém putování noční oblohou nevyhýbá. A tak je dnešní úplněk ve znamení Raka. Vodní znamení Raka je spojené s mimořádnou emotivností. Ta se ještě násobí s emotivností, kterou měsíc co měsíc přináší úplněk. Emotivnost, emoce jsou o dnešním úplňku tématem číslo jedna.

Kalendář úplňků a znamení horoskopu

  • Poslední úplněk v Raku: Leden 2023, 7.1.2023 v 00:07 hod.
  • Další úplněk v Raku: Říjen 2023, 27.12.2023 v 01:32 hod.

KDY JE NEJBLIŽŠÍ ÚPLNĚK?

 Leden 2023 Úplněk v Raku, datum 7.1.2023 v 00:07 hod.
 Únor 2023 Úplněk ve Lvu, datum 5.2.2023 v 19:28 hod.
 Březen 2023 Úplněk v Panně, datum 7.3.2023 v 13:40 hod.

Všechny úplňky 2023 tady…

Jaký je úplněk v Raku?

Rak (Cancer, někdy zobrazovaný také jako krab) je znamením soudržnosti a domácího prostředí. Představuje čtvrté astrologické znamení zvěrokruhu. Váže se k elementu vody. Není ovládán žádnou planetou, ale přímo Měsícem, úplněk v Raku tak toto rozporuplné znamení zrcadlí více než jiná znamení horoskopu pod vládou planet. Navíc Rak spolu s Beranem, Váhami a Kozorohem představuje tzv. kardinální znamení. Kardinální znamení je takové, které vždy dojde k cíli, ač každé jiným způsobem. Rak působí velmi nenápadně, právě rak dokonale odpovídá rčení „tichá voda břehy mele“.

Rak je vytrvalý až urputný, ambiciózní a zpravidla úspěšný v hospodaření. V tom se od něho jiná znamení zvěrokruhu mohou učit a právě úplněk v Raku je k tomu skvělou příležitostí. Nabízí šanci urovnat své finance i domácnost. Vyniká-li znamení Raka v něčem, je to schopnost hospodařit s penězi a časem. Na prvním místě má přitom rodinu a své blízké.

Emotivnost ve svitu Měsíce v úplňku

Dnešní úplněk v Raku se nese ve znamení emotivnosti a emocí. Úplněk v raku všechna znamení zvěrokruhu mohou pociťovat jako přecitlivělost, nervozitu a podrážděnost, melancholii, návaly různých emocí. Rak se může projevovat konflikty, potížemi v komunikaci, ale také dává prostor pro romantiku, zlepšování vztahů, budování rodinných vazeb. Úplněk v raku osvětluje význam stability a bezpečí domova.

Rak je uzavřený ve své ulitě, za svým obraným štítem, ve svém vlastním světě, už proto je jeho povaha problematická. Horoskop znamení Raka vnímá negativně, tedy jako introvertní znamení. Charakter Raka se může jevit chladný, zdrženlivý a odtažitý, přitom se pod prvotní slupkou mohou ukrývat lidé plní sympatie, porozumění, empatie a lásky.

Rak rád dělá radost

Horoskop rakovi přičítá rodinnou povahu a ochranitelské pudy, oddanost až majetnické sklony. Rakovi je vlastní také tvrdohlavost nebo opatrnost. Především je to však láskyplná, něžná, velmi emocionální a nadměrně senzitivní bytost. Nese v sobě ženskost, ženské city emoce a mateřství, potažmo rodičovství. Je znamením soudržnosti a domácího prostředí. Rak rád dělá radost, ač se jeho nálady mění jako měsíční fáze, kdy úplněk střídá nov, pravý opak.

Raci si nejvíce si cení své rodiny. Nebývají proto příliš společenství, se svými blízkými chtějí trávit co nejvíce času. Úplněk ve znamení Raka nás všechny nabádá, abychom se více soustředili na to, co je důležité. Vede nás směrem domů, k rodině. A tak se jako s každým úplňkem i s úplňkem v Raku můžeme pustit do úklidu, udělat si pořádek kolem sebe. Rakovi nechybí praktický přístup k životu, který silou Měsíce v úplňku nabízí i ostatním znamením. Využijete toho?

Domov plný zářivé energie

Úplněk ve znamení Raka je ideální pro rituály spojené s domovem. Můžete se zaměřit na rodinu, přivolat lásku, stabilitu nebo hojnost. Z hlediska zdraví znamení raka vyzdvihuje ženské orgány, ale také žaludek, játra, žlučník nebo plíce. Na řadu pak přichází aromaterapie jako způsob podpory plic i příležitost rozzářit domácnost novou energií. Využít přitom můžete esenciální oleje aromaterapie, jako stvořené pro dnešní úplněk, např.: citronovou trávu, bergamot, grapefruit, rozmarýn, tymián, eukalyptus, muškátový oříšek aj.

Příliv energie banner
5/5 - (3 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *