Léto 2020: Dovolená se slevou, slevy pro turisty v celé ČR

Rok 2020 přinesl mnoho změn. Jarní epidemie, karanténa a nový koronavirus. To vše vedlo k tomu, že dovolená v zahraničí přestala být tak lákavá a dovolená v Česku naopak letos u mnoha Čechů vyhrává. Tuzemský cestovní ruch se snaží podpořit i různé pobídky, mj. jde o voucher do lázní, ale i další nové vouchery, slevy a slevové karty.

Výhodných nabídek je nespočet, zapojila se velká města jako Praha, Olomouc či Ostrava, ale i Český Krumlov, Karlovy Vary nebo Znojmo. Slevy, slevové a turistické karty připravily Jeseníky, Těšínské Slezsko i Beskydy, také Krkonoše, Jizerky, Šumava, Jižní Čechy aj.

V Praze – Olomouc Region Card – Těšínské Slezsko – Jizerky Card

V Praze jako doma

Pro všechny, kteří se v období letních prázdnin ubytují v Praze jsou připraveny vouchery s body, které je možné uplatnit jako vstupné na různé pražské památky a další turistické atrakce. V rámci projektu V Praze jako doma lze využít i komentované prohlídky, například Prahou s dětmi, Po stopách Vontů nebo Za staropražskými strašidly.

Snídaně s Novou - Muzeum pražských pověstí a strašidel

Video: Praha, Muzeum pražských pověstí a strašidel, YouTube

Čím delší ubytování, tím více bodů získáte, tím více si můžete Prahu s body V Praze jako doma užít. Komentované prohlídky zpravidla „stojí“ 2 body, vstup na konkrétní památku, do muzea či galerie, zoo, planetária či jinam 1 bod.

Praha má přitom i svoji turistickou kartu Prague Card, která umožňuje zdarma navštívit 60 nejzajímavějších objektů v Praze a dalších 50 s výraznou slevou, včetně exkurzí, plaveb po Vltavě, zábavných akcí, kulturních představení aj. Jde o all-inclusive 2 až 4 denní vstupenku v hodnotě přes 4 000 Kč, kterou je možné zakoupit na dva dny za 1 880 Kč.

Seznam míst, které můžete s kartou zdarma navštívit: Pražský hrad (okruh B), katedrála svatého Víta, Národní muzeum, rozhledna Petřín, Anežský klášter, Bazilika sv. Petra a Pavla na Vyšehradě, Lobkowiczský palác,Trojský zámek, Zoo Praha, Muzeum hlavního města Prahy, Bílkova vila, Dům U Kamenného zvonu, Dům U Zlatého prstenu, Jindřišská věž, Loreta Praha, Muzeum Antonína Dvořáka, Muzeum Bedřicha Smetany, Muzeum Karlova mostu, Muzeum policie ČR, Novomlýnská vodárenská věž, Náprstkovo muzeum, Prašná brána, České muzeum hudby, Svatomikulášská zvonice, kasematy Vyšehrad, Štefánikova hvězdárna, Planetárium Praha, zámek Ctěnice, zámek Nelahozeves aj. Zahrnuje i plavbu lodí po Pražských Benátkách a dvouhodinovou okružní jízda turistickým autobusem. Kartu Prague Card pořídíte v informačních centrech Praha.

Malá plavba Čertovkou na Kampě - Pražské Benátky

Video: Pražské Benátky, YouTube

Olomouc Region Card

Informační centra v Olomouci a regionu nabízejí pro turisty Olomouc region Card, která opravňuje ke vstupu zdarma na největší turistické atrakce a památky regionu, například do Zoo Olomouc, na hrad Bouzov, Šternberk nebo Helfštýn, zámek Moravská Třebová. Navštívit můžete také Kroměříž a její památky ze seznamu UNESCO, například Arcibiskupský zámek a Květnou zahradu. Celkem jde o 78 nejzajímavějších destinací olomouckého regionu, které můžete v Olomouci, Střední Moravě a Jeseníkách navštívit, na dalších 101 místech, v hotelech a ubytovacích zařízeních, v restauracích, sportovních a wellness centrech pak získáte slevy. V ceně je také doprava MHD v Olomouci.

Hrad Bouzov 2014-08-09

Video: Hrad Bouzov, YouTube

Ke každé zakoupené kartě dostanete zdarma praktického průvodce. Získáte informace o atraktivních místech, kde můžete uplatnit Olomouc region Card, včetně kontaktů a otevírací doby. Na výběr máte dvě varianty délky platnosti karty. 48 hodinová stojí 240 korun, karta na 5 dnů pak 480 korun. K dispozici je i zvýhodněná karta pro děti. Další variantou v Jeseníkách je YES Card Jeseníky. Ta je platná 365 dní od vystavení, takže jí využijete nejenom v létě, ale třeba i v zimě.

Jeseníky - Poslední ostrovy svobody

Video: Jeseníky, poslední ostrovy svobody, YouTube

Těšínské Slezsko Region Card

Za 85 korun pro dospělého a 60 korun pro děti si můžete zakoupit v regionálním turistickém informačním centru Těšínské Slezsko Region Card. Karta hosta přináší slevy na nejatraktivnější zážitky a služby v oblasti. Celkem jde o více než padesátku míst z oblastí historie, kultura, ubytování, letní i zimní sportovní aktivity, adrenalinové služby, animační programy pro děti, také kosmetické, wellness a lázeňské služby. S mottem více zážitků za méně peněz můžete s kartou Těšínské Slezsko Region Card navštívit třeba Dinopark v Ostravě, archeopark v Chotěbuzi, aquapark Bohumín, zámek Fryštát, technické muzeum v Petřvaldě, bobovou dráhu v Mostech u Jablunkova nebo adrenalinový paragliding na Javorovém.

Archeopark Chotěbuz - Podobora

Video: Archeopark Chotěbuz – Podobora, YouTube

Turistickou kartu mají i Beskydy. Beskydy Card stojí 99 korun pro dospělé a 69 korun pro děti. Získat ji můžete také zdarma ve vybraných ubytovacích zařízeních v rámci pobytového balíčku na minimálně 2 noci. Beskydy Card nabízí slevy na místa, jako je Technické muzeum Tatra Kopřivnice, Expozice klobouků Nový Jičín, Návštěvnické centrum Marlenka, Pivovar Radegast Nošovice, zámek Kunín, Bolt Tower Ostrava, Landek Park, hrad Hukvaldy, kozí farma Zerlina, Štramberská trúba, zámek Lešná, vyhlídková věž Nové radnice v Ostravě, bazén v Kopřivnici, Aquapark Olešná, lanové bludiště Opičárna, Tarzanie a další.

TATRA KOPŘIVNICE - muzeum, výroba, polygon

Video: TATRA Kopřivnice (dokumentární film), YouTube

Ostravské atrakce a památky můžete navštívit také se slevou v rámci nové Ostrava Card. Tu získají zdarma všichni, kteří se o prázdninách ubytují v některém z ostravských hotelů. Svérázné město chce návštěvníky přilákat s pomocí nové turistické karty i kampaně, která odkazuje na Ocelové město Julese Verna. Právě románové Ocelové město Ostrava nápadně připomíná.

8 DŮVODŮ, PROČ BYDLET V OSTRAVĚ

Video: 8 důvodů, proč bydlet v Ostravě, YouTube

Jizerky Card a ty další

Také s ubytováním v Jizerských horách, konkrétně u některého ze členů Sdružení cestovního ruchu Jizerské hory na 2 a více nocí získáte kartu hosta, Jizerky Card. Tato karta znamená slevy v libereckém regionu, například v Dinoparku Liberec, Muzeu hraček Detoa, Muzeu skala bižuterie v Jablonci nad Nisou aj. Jizerky Card ocení sportovci, protože zahrnuje také slevy do Bikeparku Tanvaldský Špičák nebo místní půjčovnu kol, na bobovou dráhu Janov, Žlutou Plovárnu (půjčovnu lodí a lanové centrum), Lanový park Bedřichov nebo ARTUR, plavecký bazén Jablonec aj.

TIP NA VÝLET DETOA

Video: Muzeum hraček Detoa, YouTube

Krkonoše nabízí Harrachov Card pro návštěvníky Harrachova a Kartu hosta určenou pro město Pec pod Sněžkou. Obě karty plné slev získáte s ubytováním v této oblasti. Také s některým ubytováním na Šumavě získáte slevy a výhody. Lipno Card zahrnuje slevy na vstupné, ať již jde o hrady, zámky, muzea či jiné památky, také sportovní aktivity, půjčení sportovního vybavení, vyhlídkové plavby lodí nebo cestování vlakem.

Nové rozhledny v ČR

Velká Deštná patří mezi nové rozhledny v ČR, v roce 2019 jich bylo otevřeno hned dvanáct, například rozhledna Šibenice, která tvarem připomíná vojenský bunkr. V Krušných horách byla zpřístupněna vyhlídka na Božím Daru, která zase připomíná krabičku od zápalek. Rozhledna na na Hradišťském vrchu u města Kaplice má půdorys ve tvaru pětilisté růže, odkazuje tak na znak šlechtického rodu Rožmberků. Nové rozhledny zpravidla charakterizuje neobvyklé pojetí, i mezi nimi je však unikátem rozhledna bez jediného schodu. Byla otevřena v roce 2018 na Kobylím vrchu u obce Kobylí v Jihomoravském kraji. Bezbariérová rozhledna nese název Stezka nad vinohrady.

Jak zlepšit vzduch v interiéru

Zdravý domov: 5 tipů jak zlepšit ovzduší v interiéru

Znečištěné ovzduší? Ano, vzduch ve městech není právě nejčistší. Vzduch uvnitř budov je však až…

Energizující atmosféra borovice. Naplňte vzduch svěžestí lesa!

Čistý vzduch je klíčovou podmínkou života. Bohužel, aniž bychom si to uvědomovali, většina z nás…

Literatura

  • Návštěvnost turistických cílů 2019. Praha: CzechTourism, 2020.

Internet:

/1/ Klofcová, M.: Tisková zpráva: Turismus je černé zlato. CzechTourism.cz [online]. Praha: CzechTourism, 27. června 2019 [cit. 2020-08-01]. Dostupné z: https://www.czechtourism.cz/pro-media/tiskove-zpravy/turismus-je-cerne-zlato/

/2/ Tipy na rozhledny roku 2019. Kudyznudy.cz [online]. Praha: EMPRESA MEDIA, 7. března 2020 [cit. 2020-08-01]. Dostupné z: https://www.kudyznudy.cz/aktuality/tipy-na-rane-jarni-vylety-na-nove-rozhledny

/3/ Poznejte patnáct „nej“ českých rozhleden. Kudyznudy.cz [online]. Praha: EMPRESA MEDIA, 28. března 2020 [cit. 2020-08-01]. Dostupné z: https://www.kudyznudy.cz/aktuality/poznejte-deset-nej-ceskych-rozhleden

Léto 2020: Dovolená se slevou, slevy pro turisty v celé ČR

Česko a cestování po Česku se snaží podpořit i různé pobídky, mj. jde o voucher do lázní, ale i další nové vouchery, slevy a slevové karty. Zapojila se velká města jako Praha, Olomouc či Ostrava, ale i Český Krumlov, Karlovy Vary nebo Znojmo. Slevy, slevové a turistické karty připravily Jeseníky, Těšínské Slezsko i Beskydy, také Krkonoše, Jizerky, Šumava, Jižní Čechy aj.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

ZVÍŘATA | MLÁĎATA | ZOO | NAŠE ČESKO

5/5 - (4 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *