Pevné nervy a sebejistota. Kočky mají v duši slunce i divokost

Ne každému kočky sednou, ony se totiž kočky nesnaží každému zalíbit. Nedokážou a nespíš ani nechtějí přizpůsobovat svoji osobnost někomu jinému. Mnoho lidí tím odrazují, další si však jejich sebejistoty a nezávislé osobnosti náležitě cení. Jejich vnitřní klid je pak nakažlivý, jejich způsob života je zdrojem inspirace.

Úvodní foto: Canva.com

Kombinace protikladů – Spánek a psychická pohoda – Kočka jako inspirace

Dokonalá kombinace protikladů

Je to mimořádně zdatný lovec, který má v sobě stejně tolik energie jako klidu. Kočka si osvojila umění času, každý jediný okamžik vytěží na maximum. Dokáže zkombinovat bdělost i spánek jako nikdo z lidí.

Ať dělá, co dělá, vždy to dělá precizně. Její atletické tělo, svaly a kosti zajišťují výjimečné pohybové schopnosti, mozek se stará o jejich vynikající koordinaci. Kočka své pružné tělo dokonale ovládá. I obyčejná kočka domácí je stejně tak hbitá a mrštná jako její příbuzný gepard, nejrychlejší suchozemské zvíře, které vyvine na krátkou rychlost až 100 km/h. Kočka vyniká rychlostí, stejně jako ladností pohybu. Je to také přeborník ve skákání a šplhání. K tomu byla jako superzvíře obdařena mimořádnými smysly, možná i tady má kořeny její sebejistota.

Sebejistota kočky jde ruku v ruce s tajemnou aurou. Nezávislost s svobodomyslnost spoluvytváří charisma hodné obdivu, přestože kočky o obdiv nestojí. Divoká duše vede kočky k životu přítomnosti. Bytí tady a teď. To je základ umění spokojenosti, které kočka ovládá jako zenový mistr. Každý okamžik prožívá naplno. Naplno si užívá lovu, hry i lenošení. Na jedné straně srší energií, na druhé straně si vychutnává i sladké nicnedělání, odpočinek a hluboký spánek.

Spánek, základní předpoklad psychické pohody

Denně klidně prospí dvanáct hodin, dokonce i více. Kočky instinktivně využívají tu nejjednodušší a současně nejefektivnější příležitost, jak dočerpat energii. Spánek je základním způsobem regenerace, fyzické i psychické. Kočky to vědí, jen my lidé význam spánku podceňujeme. Nespavost a poruchy spánku trápí téměř polovinu dospělé populace moderního světa. Od toho se pak odvíjí i další zdravotní potíže.

To kočky si spánek umějí vychutnat do sytosti, ostatně jako všechno. Nechybí jim ani spánková hygiena, pečlivě si vybírají, kde si ustelou. Myslí na pohodlí i bezpečí, které zaručuje klidné spaní. To proto mají tak rády krabice. Navíc si umějí vybrat bylinky, které spánek, zklidnění a zdravou psychiku podporují. Takové kočičí bylinky jako kozlík lékařský, meduňka nebo chmel se přírodní cestou o dobrý spánek starají, ať již jde o kočky nebo jejich chovatele.

Bylinné kapky pro dobrý spánek

Kočka jako inspirace

Kočka v domácnosti působí jako domácí lékař. Stejně jako jiní domácí mazlíčci i kočka sama o sobě příznivě ovlivňuje zdravotní stav člověka, léčivé je i její předení. Napomáhá hojení, zklidňuje, ulevuje od stresu. Kočka nás učí mění spokojenosti, bytí tady a teď. Proti stresu, úzkostem, depresím či nespavosti jsou člověku prospěšné i tzv. kočičí bylinky. Jde o bylinky, které kočky intuitivně vyhledávají, například kozlík lékařský.

Literatura

  • Garnier, S.: Chovejte se jako kočka. Praha: Jota, 2018.
  • Říhová, Marie: Chov koček. Praha: Grada, 2007.
  • Hüsemann, Lena: Kočka: chov, bydlení, hry. Praha: Grada, 2010.
  • Verhoef – Verhallen, Ester: Kočky – Velký atlas plemen. Praha: Rebo Production, 2015.

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Pevné nervy a sebejistota. Kočky mají v duši slunce i divokost

Kočka je mimořádně zdatný lovec, který má v sobě stejně tolik energie jako klidu. Dokáže zkombinovat bdělost i spánek jako nikdo. Vnitřní klid koček je nakažlivý, jejich způsob života je zdrojem inspirace.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

Olivové mýdlo

„Obyčejné“ mýdlo má své místo v každé domácnosti. Universální pomocník působí i proti virům

Přírodní olivové mýdlo hýčká pokožku, přitom ji dokonale čistí. Myje od nečistot, poradí si dokonce…

Les

Inspirováno přírodou: Energie a síla lesa. Jak si doma zařídit svěží vzduch?

Stres a únava na nás útočí ze všech stran. Vyvětrat, vyčistit vzduch a nabít ho novou energií je snadné. Pomůže aromaterapie a esenciální oleje. Inspirací nám může být síla lesa, les, který nabízí novou energii, povzbuzení, posílení i projasnění mysli.

DŮM & ZAHRADA | ZVÍŘATA | KOŤATA | KOČIČÍ PŘÍBĚHY

5/5 - (5 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *