Ostrava vypadá jako románové Ocelové město Julese Verna. K návštěvě láká i prostřednictvím Ostrava Card

Francouzský vizionář Jules Verne popisuje své Ocelové město tak, že k jeho spojení s Ostravou stačí jen trochu fantazie. A tak se nabízí otázka: Žil Julius Verne v Ostravě? Právě ta se stala součástí kampaně s fotografiemi Dolní oblasti Vítkovic, která si klade za cíl přilákat na Ostravsko nové návštěvníky.

Tajuplný ostrov Ostrava – Ostrava Card – Maják na konci světa

Není čas prozkoumat Tajuplný ostrov Ostrava?

Průmyslová minulost a sofistikovaná přítomnost v podobě Landek parku. Možnost vstoupit do podzemí, ale i příležitost vzlétnout k nebi. To vše je možné v Ostravě, která v roce 2020 přišla o velké festivaly, a tak pro turisty připravila jiný program.

Prázdninový projekt turistům nabízí speciální kartu Ostrava Card, která je platná pro místní hotely, stravovací zařízení i turistické atrakce. Po předložení karty návštěvníci automaticky získávají slevu na vstupné ve výši 20 až 50 procent na ty největší i menší turistické atrakce regionu.

Zahrnuje slevy do vybraných expozic Dolní oblasti Vítkovic, Landek Parku, Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava, na sportoviště Sarezy, do Galerie výtvarných umění Ostrava, Ostravského muzea, na Vyhlídkovou věž Nové radnice, Slezskoostravského hradu, Planetária Ostrava, Dinoparku Ostrava, Zemědělského muzea, ale také do některých restaurací a kaváren. Slevy na stravovací služby se pohybují kolem deseti procent. Platí například do Ostravarny v Jubilejní kolonii, rodinné pražírny Laura coffee v Hrabůvce a ve Svinově, kavárny Pant, cukrárny Sladký časy a třeba také do Radegastovny v centru města.

Ruda z Ostravy feat. Martina Pártlová - OSTRAVA !!!

Video: Ostrava song (Youtube)

Ostrava Card jako dárek

Ostrava Card čeká na turisty v Ostravě jako dárek. Získají ji všichni, kteří se ubytují v některém ze zdejších hotelů. V rámci ubytování na ně čeká karta spolu s informační brožurou o zajímavých místech v Ostravě a okolí.

Věříme, že projekt zvedne zájem návštěvníků Ostravy o místní atraktivity a inspiruje je k jejich návštěvě a možná i k prodloužení doby pobytu. Zároveň pomůže s budováním image Ostravy jako zajímavé turistické destinace.

Věříme, že další turisté objeví kouzlo našeho města, které je ojedinělou industriální galerií pod širým nebem, městem festivalů, technických památek i pozoruhodné novodobé architektury.

Dolní Vítkovice - 2 min.

Video: Dolní Vítkovice, Ostrava (Youtube)

Maják na konci světa

Ostrava a svérázný region nyní vyzývá k návštěvě obyvatele Prahy, Brna, ale i dalších českých krajů, zejména Středočeského, Libereckého nebo Plzeňského. K cestování mohou využít přímé vlakové spoje nebo výhodnou jízdenku na léto Českých drah. Prezentuje se jako maják na konci světa nebo Ocelové město, které připomíná Dolní oblast Vítkovice a její atrakce Světy techniky, plynojem Gong, Bolt Tower a další.

Bolt Tower - výstavba

Video: Bold Tower Ostrava (Youtube)

Landen park zase odkazuje na román Cesta do středu země. Tajemný hrad v Karpatech by klidně mohl být Slezskoostravský hrad, ze kterého do Karpat není tak daleko. Dokonce stával na kopci, než se kvůli poddolování ocitl na rovině. Jules Verne by jistě ocenil i dýmící haldu Emu nedaleko Zoo Ostrava. Nejvyšší kopec v Ostravě s nezapomenutelnou vyhlídkou by se mohl nazývat i Zlatá sopka.

Nové rozhledny v ČR

Lákají vás vyhlídky? Ostrava nabízí svoji Zlatou sopku a Bolt Tower. Rozhledny však najdete po celém Česku a stále vznikají nové…

Mezi nové rozhledny v ČR patří například rozhledna Velká Deštná, v roce 2019 jich bylo otevřeno hned dvanáct, například rozhledna Šibenice, která tvarem připomíná vojenský bunkr. V Krušných horách byla zpřístupněna vyhlídka na Božím Daru, která zase připomíná krabičku od zápalek. Rozhledna na na Hradišťském vrchu u města Kaplice má půdorys ve tvaru pětilisté růže, odkazuje tak na znak šlechtického rodu Rožmberků. Nové rozhledny zpravidla charakterizuje neobvyklé pojetí, i mezi nimi je však unikátem rozhledna bez jediného schodu. Byla otevřena v roce 2018 na Kobylím vrchu u obce Kobylí v Jihomoravském kraji. Bezbariérová rozhledna nese název Stezka nad vinohrady.

Jak zlepšit vzduch v interiéru

Zdravý domov: 5 tipů jak zlepšit ovzduší v interiéru

Znečištěné ovzduší? Ano, vzduch ve městech není právě nejčistší. Vzduch uvnitř budov je však až…

Energizující atmosféra borovice. Naplňte vzduch svěžestí lesa!

Čistý vzduch je klíčovou podmínkou života. Bohužel, aniž bychom si to uvědomovali, většina z nás…

Internet:

/1/ Ostrava card podpoří turismus ve městě. Ostrava.cz [online]. Ostrava: Magistrát města Ostravy, 1. červenec 2020 [cit. 2020-07-01]. Dostupné z: https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/ostrava-card-podpori-turismus-ve-meste

/2/ Klofcová, M.: Tisková zpráva: Turismus je černé zlato. CzechTourism.cz [online]. Praha: CzechTourism, 27. června 2019 [cit. 2020-07-01]. Dostupné z: https://www.czechtourism.cz/pro-media/tiskove-zpravy/turismus-je-cerne-zlato/

/3/ Tipy na rozhledny roku 2019. Kudyznudy.cz [online]. Praha: EMPRESA MEDIA, 7. března 2020 [cit. 2020-07-01]. Dostupné z: https://www.kudyznudy.cz/aktuality/tipy-na-rane-jarni-vylety-na-nove-rozhledny

/4/ Poznejte patnáct „nej“ českých rozhleden. Kudyznudy.cz [online]. Praha: EMPRESA MEDIA, 28. března 2020 [cit. 2020-07-01]. Dostupné z: https://www.kudyznudy.cz/aktuality/poznejte-deset-nej-ceskych-rozhleden

Ostrava vypadá jako románové Ocelové město Julese Verna. K návštěvě láká i prostřednictvím Ostrava Card

Jules Verne popisuje své Ocelové město tak, že by to klidně mohla být Ostrava. A tak se nabízí otázka: Žil Julius Verne v Ostravě? Právě ta se stala součástí kampaně s fotografiemi Dolní oblasti Vítkovic, která si klade za cíl přilákat na Ostravsko nové návštěvníky.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (2 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *