Prázdninové cestování vlakem: Za 690 Kč celý týden a po celém Česku

Zatímco společnost RegioJet navyšuje počet vlakových spojů do Chorvatska a Slovinska, České dráhy lákají na cestování po Česku. RegioJet nabízí jednosměrnou jízdenku do vozu se sedačkami od 590 korun, České dráhy mají jízdenku na léto od 690 korun, ovšem je platná celý týden. Neomezeně tak můžete cestovat vlakem po celém Česku, bez omezení ujetých kilometrů.

Jízdenka na léto ČD – Cena – Prázdniny ve vlaku

Jízdenka na léto ČD

České dráhy podporují tuzemský ruch a dopravu vlakem prostřednictvím speciální jízdenky na léto. Reagují tak na aktuální trend, kdy lidé upřednostňují dovolenou doma. Lákají na výlety po celém Česku a na prázdniny ve všech regionech Česka, cestovat můžete od Aše po Mosty u Jablunkova. Celou zemi můžete procestovat pohodlně a bez spěchání. Máte na cestování celý týden, nebo dokonce dva.

Výhodou jízdenky na léto je především její flexibilita. Umožňuje totiž vyrazit kamkoliv. Můžete s ní poznávat hrady a zámky, historické památky i přírodní krásy Česka. Můžete se vydat za turistikou, na cyklistický výlet, ale prostě jen za poznáním. I poznání z okna vlaku se počítá. Můžete projet i romantické tratě ako jsou například Pražský nebo Slezský semmering, Posázavský pacifik nebo lokálku Bechyňka, kde lze využít jízdenku dokonce při cestě nostalgickým vláčkem s lokomotivou Bobinka.

 

Cena jízdenky na léto

Základní cena jízdenky je 790 Kč. Jízdenka platí ve všech pravidelných spojích Českých drah. Můžete nastupovat a vystupovat kdekoliv, pokračovat jakýmkoliv vlakem. Pouze ve vlacích s povinnou rezervací je třeba zajistit ještě místenku, a nijak není omezen počet ujetých kilometrů. Čím více najezdíte, tím více díky paušální ceně ušetříte. S Jízdenkou na léto se dá přestoupit také do 1. třídy, pro kterou je možné dokoupit jednorázový doplatek pro úsek, ve kterém ji použijete.

Držitelé In Karty nebo průkazu ITIC si jízdenku mohou pořídit za 690 Kč. Čtrnáctidenní jízdenka na léto stojí 1190 Kč, zlevněná cena je 990 Kč. Jízdenka na léto se prodává v období letních prázdnin a platí ve všech pravidelných spojích Českých drah. Jízdenka na léto je nepřenosná. Je určena pro jednu osobu, její jméno je také na jízdence uvedeno. Při kontrole jízdenek je pak nutné doložit průkaz s fotografií a jménem uvedeným na jízdence. Více na webu ČD: Jízdenka na léto.

 

Prázdniny ve vlaku

O prázdninách neexistuje levnější varianta cestování. Nejvýhodnější nabídka na trhu umožňuje cestovat po celé České republice vlakem denně od 85 korun. Celodenní jízdenka Českých drah přitom běžně stojí téměř šest set korun.

Výhodná nabídka je navíc komfortní, přijde vhod nejenom studentům a mladým, na které doposud České dráhy mířily. České dráhy tak dávají prostor pro nový typ dovolené. Nemusíte se omezovat na jedno místo, můžete poznat více regionů nebo daný kraj ze široka. Vlak můžete kombinovat s pěší turistikou i cykloturistikou, na vybraných stanicích si můžete půjčit i jízdní kolo. Na své si přijdou sportovci, dobrodruzi, ale i ti, kteří chtějí poznat krásy Česka zblízka. Klidně se můžete přesouvat třeba z Krušnohoří přes jižní Čechy, severní Moravu až na jih. Můžete navštívit všechny nejkrásnější české zoo nebo se třeba vydat vzhůru za rozhlednami, jsou rozesety po celém Česku. Tipy na výlet nabízejí i České dráhy, ty nejoblíbenější výlety vlakem představují:

Cestování vlakem má své kouzlo nejenom pro milovníky železnic, každý ocení klid a čas, který ve vlaku můžete věnovat jiným aktivitám než řízení. Můžete si třeba číst knihy, ale také povídat nebo hrát různé společenské hry. A je tu ještě jeden bonus – možná se naučíte šetřit místo v kufru a konečně se na dovolenou sbalit ve stylu minimalismu. Zbytečnosti si člověk do vlaku většinou nebere.

Cestování vlakem

V rychlosti se letecké dopravě nemůže rovnat žádná jiná, ovšem pokud vám nejde o rychlost nebo chcete cestovat po Česku, jako nejvýhodnější se jeví cestování vlakem. Oproti letadlu máte možnost sledovat i krajinu, kterou procházíte. Navíc se dostanete přímo do centra města, zatímco letiště bývají značně mimo. Ušetříte čas na přepravu do centra nebo čas, který byste museli věnovat řízení auta. Máte možnost věnovat se práci i zábavě. Cestování vlakem je zážitek, bez stresu z kolon, uzavírek nebo děr na silnicích. Navíc je to ekologický způsob dopravy.

Jak zlepšit vzduch v interiéru

Zdravý domov: 5 tipů jak zlepšit ovzduší v interiéru

Znečištěné ovzduší? Ano, vzduch ve městech není právě nejčistší. Vzduch uvnitř budov je však až…

Energizující atmosféra borovice. Naplňte vzduch svěžestí lesa!

Čistý vzduch je klíčovou podmínkou života. Bohužel, aniž bychom si to uvědomovali, většina z nás…

  • Úvodní foto: Pixabay.com
  • Ilustrační obrázky: Canva.com, Pixabay.com, Unsplash.com, commons.wikipedia.org

Literatura

  • Návštěvnost turistických cílů 2019. Praha: CzechTourism, 2020.

Internetové zdroje

/1/ Jízdenka na léto na webu Českých drah. ČeskéDráhy.cz [online]. Praha: České dráhy, 2020 [cit. 2020-06-29]. Dostupné z: https://www.cd.cz/typy-jizdenek/vnitrostatni-jizdenky/-27872/

Tiskové zprávy: Jízdenka na léto nabízí volné cestování po Česku. ČeskéDráhy.cz [online]. Praha: České dráhy, 3. července 2020 [cit. 2020-07-03]. Dostupné z: http://www.ceskedrahy.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/-31540/

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Prázdninové cestování vlakem: Za 690 Kč celý týden a po celém Česku

České dráhy podporují tuzemský ruch a cestování vlakem prostřednictvím speciální jízdenky na léto. Jde o nejvýhodnější nabídku na cestování po Česku. ČD tak lákají na výlety, prázdniny a dovolenou ve všech regionech Česka.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

ZVÍŘATA | MLÁĎATA | ZOO | NAŠE ČESKO

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *