Skip to content →

Nová koťátka v ZOO Hodonín: smetanově bílá lvíčata lva jihoafrického

Konec roku 2018 byl pro ZOO Hodonín opravdu štědrý, a to ještě před Vánocemi. 13. prosince se tady narodila dvě lvíčata s neobvyklou smetanově bílou barvou, kterou zdědila po svých rodičích.

Lvíčata jsou dvě samičky a stejně jako jejich matka zvládly poslední dny starého roku i silvestrovské oslavy, postrach všech zvířat a ZOO, v poklidu. Lvíčata jsou zdravá, prospívají a postupně si zvykají na svůj domov, nedílně spojený s ruchem veřejnosti. Je jasné, že tato lvíčata budou v místní ZOO z těch nejvyhledávanějších zvířat. Lev je prostě králem zvířat, a platí to i v ZOO.

Lvi v Hodoníně

Lev jihoafrický byl do ZOO Hodonín přivezen roku 2013, šlo o tehdy osmiměsíčního samce původem z Lory Parku v Jihoafrické republice. Záhy se k němu dostala i stejně stará samice z polského Safari Parku Borysew, kde se nedokázala začlenit. V Hodoníně si na sebe lvi zvykli bez potíží. Samice v minulosti dvakrát zabředla, lvíčata se však bohužel pokaždé narodila mrtvá. Do třetice přišla hned dvojnásobná radost v podobě nádherných lvíčat, která se mají čile k světu.

ZOO Hodonín je s historií lvů úzce spjatá, lvi se zde chovají téměř od počátku. Na začátku to byli lvi pustinní, v roce 2008 k nim přibyli ještě lvi berberští. Lev berberský je přitom v přírodě již vyhynulý, narazit tak na něj lze již jenom v zoologických zahradách, bohužel. Ze smečky lvů berberských je v ZOO Hodonín v současnosti k vidění již jen jedna stará lvice berberská.

Novou generaci lvů již zastupují lvi jihoafričtí, vzácné smetanové barvy. Smetanově bílá jsou nová lvíčata i oba jejich rodiče. Bílou srst lvi mají kvůli poruše pigmentace, tzv. leucizmu, který je však jinak nijak neomezuje.

Další šelmy v hodonínské ZOO

ZOO Hodonín láká návštěvníky nejenom na lvi a lvíčata. K vidění zde jsou i další šelmy jako je tygr ussurijský nebo jaguár. Tyto velké kočky přivádějí k úžasu nejednoho návštěvníka, a to je těch úžasných zvířat v ZOO Hodonín ještě mnohem a mnohem více.

Svoji roztomilostí vyčnívá nad jinými zvířaty jistě skupina šimpanzů či kočkodanů zelených. Zajímavostí jsou i místní tamaríni. Elegancí zaujmou zase plameňáci růžoví, ale za vidění stojí i zebry, klokani, velbloudi či antilopy. Mezi mořskými živočichy nechybí ani žralok, konkrétně žralok černoploutvý.

V roce 2019 budou novinkou hodonínské ZOO nejenom nová lvíčata, ale také nově zrekonstruovaná expozice suchozemských želv a surikat. Její otevření je plánováno právě na rok 2019.

Máme se tedy na co těšit!

Zdroj úvodního obrázku: ZOO Hodonín

 

Published in All