Bílá koťátka v ZOO Hodonín: vzácná lvíčata lva jihoafrického

Konec roku 2018 byl pro ZOO Hodonín opravdu štědrý, a to ještě před Vánocemi. 13. prosince se tady narodila dvě lvíčata s neobvyklou smetanově bílou barvou, kterou zdědila po svých rodičích.

Lvíčata jsou dvě samičky a stejně jako jejich matka zvládly poslední dny starého roku i silvestrovské oslavy, postrach všech zvířat a ZOO, v poklidu. Lvíčata jsou zdravá, prospívají a postupně si zvykají na svůj domov, nedílně spojený s ruchem veřejnosti. Je jasné, že tato lvíčata budou v místní ZOO z těch nejvyhledávanějších zvířat. Lev je prostě králem zvířat, a platí to i v ZOO.

Lvi v Hodoníně

Lev jihoafrický byl do ZOO Hodonín přivezen roku 2013, šlo o tehdy osmiměsíčního samce původem z Lory Parku v Jihoafrické republice. Záhy se k němu dostala i stejně stará samice z polského Safari Parku Borysew, kde se nedokázala začlenit. V Hodoníně si na sebe lvi zvykli bez potíží. Samice v minulosti dvakrát zabředla, lvíčata se však bohužel pokaždé narodila mrtvá. Do třetice přišla hned dvojnásobná radost v podobě nádherných lvíčat, která se mají čile k světu.

Lvi a tygři Hodonín

Video: Lvi v Zoo Hodonín

ZOO Hodonín je s historií lvů úzce spjatá, lvi se zde chovají téměř od počátku. Na začátku to byli lvi pustinní, v roce 2008 k nim přibyli ještě lvi berberští. Lev berberský je přitom v přírodě již vyhynulý, narazit tak na něj lze již jenom v zoologických zahradách, bohužel. Ze smečky lvů berberských je v ZOO Hodonín v současnosti k vidění již jen jedna stará lvice berberská.

Novou generaci lvů již zastupují lvi jihoafričtí, vzácné smetanové barvy. Smetanově bílá jsou nová koťata i oba jejich rodiče. Bílou srst lvi mají kvůli poruše pigmentace, tzv. leucizmu, který je však jinak nijak neomezuje.

Video: Zoo Hodonín

Další šelmy v hodonínské ZOO

ZOO Hodonín láká návštěvníky nejenom na lvi a lvíčata. K vidění zde jsou i další šelmy jako je tygr ussurijský nebo jaguár, dokonce ve vzácném černém zbarvení jako černý panter. Tyto velké kočky přivádějí k úžasu nejednoho návštěvníka, a to je těch úžasných zvířat v ZOO Hodonín ještě mnohem a mnohem více.

Svoji roztomilostí vyčnívá nad jinými zvířaty jistě skupina šimpanzů či kočkodanů zelených. Zajímavostí jsou i místní tamaríni. Elegancí zaujmou zase plameňáci růžoví, ale za vidění stojí i zebry, klokani, velbloudi či antilopy. Mezi mořskými živočichy nechybí ani žralok, konkrétně žralok černoploutvý.

V roce 2019 budou novinkou hodonínské ZOO nejenom nová lvíčata, ale také nově zrekonstruovaná expozice suchozemských želv a surikat. Její otevření je plánováno právě na rok 2019.

Zoo Hodonín

Zoo Hodonín se řadí mezi nejmladší české zoo, byla oficiálně otevřena v září 1977. Dnes se rozkládá na ploše 7,5 hektaru v severozápadní části města Hodonín. Je zasazena v nádherném prostředí lužního lesa. Chová se zde přes 700 zvířat v téměř dvou set druzích. Bílí lvi a lvíčata zde pochopitelně patří k těm největším hvězdám.

Interiér, eko domácnost

Domácnost bez chemie. Jak na to? Kde začít?

Kdo z nás by netoužil po čisté domácnosti plné svěžesti, která bude oázou plnou energie…

Bachovy esence pro psy, kočky, kocoury a jiná zvířata

Zvířata toho mají s lidmi mnoho společného, nesdílejí společně jenom své bydlení a domov. Psi,…

  • Úvodní foto: Zoo Hodonín

Literatura

  • Zvířata: Velká ilustrovaná encyklopedie. Praha: Svojtka & Co., 2011. ISBN: 978-80-256-0514-1
  • Zvířata a rostliny – Nový průvodce přírodou. Praha: BETA Dobrovský, 2011. ISBN: 978-80-7291-218-6
  • Velká kniha živočichů od jednobuněčných po savce. Praha: Ikar, 2019. ISBN: 978-80-551-7045-9

Internetové zdroje

Zdroj úvodního obrázku: ZOO Hodonín

/1/ V naší zoo se opět narodila mláďata lvů jihoafrických. Zoo-Hodonín.cz [online]. Hodonín: Zoologická zahrada Hodonín, 2. září 2020 [cit. 2020-089-04]. Dostupné z: https://www.zoo-hodonin.cz/novinky/215-v-nasi-zoo-se-opet-narodila-mladata-lvu-jihoafrickych.html

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Ilustrační obrázky:

  • Canva.com, Pixabay.com, Unsplash.com, commons.wikipedia.org

Bílá koťátka v ZOO Hodonín: vzácná lvíčata lva jihoafrického

Konec roku 2018 byl pro ZOO Hodonín opravdu štědrý, a to ještě před Vánocemi. 13. prosince se tady narodila dvě lvíčata s neobvyklou smetanově bílou barvou, kterou zdědila po svých rodičích.Lvíčata jsou dvě samičky a stejně jako jejich matka zvládly poslední dny starého roku i silvestrovské oslavy, postrach všech zvířat a ZOO.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

ZVÍŘATA | MLÁĎATA | ZOO | NAŠE ČESKO