Bachovy esence pro psy, kočky, kocoury a jiná zvířata

Zvířata toho mají s lidmi mnoho společného, nesdílejí společně jenom své bydlení a domov. Psi, kočky a jiná zvířata si s lidmi vzájemně předávají také své pocity, ovlivňují své vnímání a postoje. Zvířata, stejně jako lidé znají lásku a radost, ale trápí je také nejrůznější traumata. Prožívají smutek, stres, strach nebo agresivitu. To všechno jsou esence pocitů, které pozitivně ovlivňují Bachovy esence. Bachova terapie obnovuje vnitřní rovnováhu.

Úvodní foto: Pixabay.com

První pomoc i lék pro chronické potíže

Bachovy květové esence pomáhají nenásilnou formou řešit problémy lidí, zvláště těch citlivých. Jsou natolik jemné, že se hodí i pro seniory, děti a domácí mazlíčky, ať už jde o psy, kočky nebo úplně jiná zvířata (drobné savce, hlodavce, plazy, papoušky, dokonce i koně ale také divoce žijící zvířata). Většina zvířat na Bachovy kapky reaguje velmi pozitivně, většině z nich opravdu pomáhají zvládnout nejrůznější emoční potíže. Bachovky přitom nezpůsobují opak psychických potíží, ale vyrovnaný stav, harmonické chování. Bachovy esence jsou přitom užitečné při problémech akutních, ale i problémech chronického charakteru.

Správně rozeznat emoce, které zvíře prožívá, pochopit jeho chování a odhalit příčinu jeho potíží je nanejvýš důležité pro výběr konkrétní esence, a tím i samotnou účinnost Bachovy terapie. Esence k řešení konkrétních potíží míchá zkušený terapeut, dostupné jsou i hotové směsi pro nejčastější problémy zvířat, především stres, smutek, strach, agresivita… Ve veterinární praxi patří k těm nejvyužívanějším tzv. krizové kapky. Jako jedny z mála Bachových esencí jsou krizové kapky univerzálně použitelné v mnoha různých situacích.

reklama

Pro zvířata i jejich chovatele

Bachovy esence pomáhají k tomu, aby zvířata byla šťastná a spokojená. Jsou prostředkem k tomu, aby pes, kočka nebo jiné zvíře žilo s člověkem v harmonii a v souladu. Zvířata jsou totiž maximálně citlivá. Aniž by si to člověk uvědomil, jsou mnohem vnímavější, tím i citlivější a náchylnějším ke stresu a negativním emocím. Pokud se emoce změní na pozitivní, mizí psychické i fyzické problémy.

Kočka, pes či jiné zvíře často odráží pocity svého majitele. Pokud majitel zažívá stres, strach, smutek a další negativní pocity, není divu, že je prožívá i jeho kočka, pes nebo jiný mazlíček. Sám majitel by tak měl využívat Bachovu terapii, aby své negativní pocity na zvíře nepřenášel.

Květinoterapie

Bachovy kapky mají přírodní původ, pocházejí především z květů, neobsahují však pyl ani jiné hmotné části rostlin. Nehrozí tak alergie. Jejich používání se nepojí ani s žádnou kontraindikací nebo interakcí s bylinkami, ani klasickými léky a klasickou léčbou. Příznivě působí na všechno živé – na člověka, zvířata i rostliny. Lze je využít samostatně nebo jako doplňkovou léčbu.

Bachovy esence se užívají jenom v miniaturních dávkách, přesto nehrozí předávkování. Vyšší dávky však vedou k intenzivnějším a rychlejším účinkům. Jsou volně prodejné, nejedná se o oficiální léčivo.

Kočka - květinoterapie
Foto: Květinoterapie a kočka, zdroj: Pixabay.com

Zásady Bachovy květové terapie

  • Účinnost Bachovy terapie se odvíjí od schopnosti odhalit a pochopit emoce zvířete. Důvody vedoucí k potížím předurčují konkrétní typ esence, jedině správně zvolená esence může být účinná. Nejdříve je třeba objasnit příčiny, které způsobují daný problém. Pokud jde o krizové situace nejrůznějších podob, pomáhají universální krizové kapky.
  • Bachovy kapky pro zvířata se podávají po kapkách (nebo střicích v případě spreje) – do misky s vodou nebo s krmivem. Kapky se dají aplikovat také vmasírováním do srsti.
  • Při manipulaci i skladování Bachových kapek se vyvarujte kontaktu s kovy, který snižuje léčebný přínos esencí.

Co jsou to vlastně Bachovy esence?

Bachovy květové esence, krátce jen Bachovy esence (Bachovky), většinou tzv. Bachovy kapky představují ucelený léčebný systém založený na biofyzikální energii pocházející z přírodních esencí. Celkem jde o 37 květových esencí, které se získávají z nejedovatých, planě rostoucích rostlin a stromů. Autorem této terapie je Dr. Edward Bach, uznávaný celostní lékař, který květové esence začal využívat již v polovině minulého století. Dlouhá léta praxe Bachovy květové esence ověřila.

Dnes Bachovy esence slouží jak lidem, tak zvířatům, ve své praxi ji využívají i mnozí veterináři. Jde o alternativní metodu léčby, která nenahrazuje odbornou lékařskou (nebo veterinární péči), ale podporuje ji, příznivě ovlivňuje psychiku, a tím urychluje uzdravování.

Literatura

  • Armbruster, U., Bergmann, H.: Léčivé byliny v květináči a na zahradě: Jak je pěstovat a sklízet. Praha: grada, 2020. ISBN: 978-80-271-1005-6
  • Germann, G., Germann, P.: Rostliny pro aromaterapii.90 vonných rostlin, jejich znaky a způsob využití. Praha: Grada, 2013. ISBN: 978-80-247-4672-2

Internetové zdroje

ZDROJE: http://www.bachovy-esence.com/c/pro-zviratahttp://www.bachovy-esence.com/p/297/krizova-esence-rescue-remedy-pro-vsechna-domaci-zvirata-10-ml-bachovy-esencehttp://www.vetcentrum.cz/stodulky/prirodni-medicina/907/bachova-kvetova-terapie

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Bachovy esence pro psy, kočky, kocoury a jiná zvířata

Zvířata s lidmi nesdílejí jenom bydlení a domov. Psi, kočky a jiná zvířata si s lidmi vzájemně předávají také své emoce. Prožívají společně lásku a radost, ale trápí je také nejrůznější traumata. Cítí smutek, stres, strach… Všechny tyto emoce napravují Bachovy esence, Bachova terapie.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (1 vote)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *