Dyzajn market jako inspirace na bydlení. Výběr autorské tvorby českých designérů

Dyzajn market není jen obyčejný trh, je to výběrová přehlídka autorské tvorby českých návrhářů a designérů. Několikrát do roka přináší na Výstavišti v Praze Holešovicích nebo na Piazzetě Národního divadla příležitost prohlížet a nakupovat tvorbu více než 150 lokálních designérů z České republiky, ale také ze Slovenska, Maďarska, Rumunska a dalších evropských zemí.

Dyzajn market je největší a nejnavštěvovanější událostí svého druhu v Čechách, výstavu přitom provází i doprovodný kulturní program. Vstup je zdarma a bez bariér. Aktuální Dyzajn market v Praze probíhá ve stejný termín jako festival Open House Praha, o víkendu 21. a 22. května 2022.

České značky z Dyzajn marketu

Pokud nemáte příležitost Dyzajn market navštívit přímo, nahlédněte na nabídku lokálních tvůrců z kategorie byt. Jako inspirace na bydlení zaujme i na dálku, například jako originální keramika. Na Dyzajn marketu září například divoce barevná Karemika u Labe, keramika Cyril Hančl, keramika Poš nebo autorský porcelán LudmilaSenky, stejně tak i porcelán s autorským dekorem Jana Krejčovská nebo Eva Kurelová porcelán. Nechybí ani porcelán BLAHO.

DyzajnMarket Blaho

Video: Dyzajn Market BLAHO, YouTube

Na akci se prezentuje i ekologický a designový projekt SRNA, který se zabývá upcyklací, tedy opětovným využitím skleněných láhví. Využívá k tomu tradiční sklářské postupy ve snaze přispět ke zlepšení podmínek pro soužití moderního člověka s přírodou. S ohledem na přírodu tvoří navrhují, vyrábí a prodávají i další tvůrci, kteří utvářejí české značky jako Bagydesign, VOBROUSEK nebo MagsBags. Designové zboží pro kuchyň, ale i koupelnu nebo ložnici zastupuje i bytový textil české značky AVOMERI linen. Ta miluje len a dokládá to svojí nabídkou.

Milujeme barvy a vzory. Tak se prezentuje malá dílna dvou milovníků nábytku. Pod značkou Dvadílna nabízí (nejen) na Dyzajn marketu autorský nábytek, jako jsou truhly, skříňky, komody, stoly či stolky, také bytové doplňky ze dřeva a renomované staré kousky, zejména křesla a taburety nejrůznějších tvarů a provedení.

Relaxujte tvořením

Z designerského trhu si můžete odnést mnoho zajímavých produktů, mezi nimi Kreativní boxy, se kterými se sami můžete pustit do tvoření a tvořením třeba i relaxovat. Kreativní sety v recyklovatelných obalech využívají převážně přírodní materiály, se kterými díky dokonalým návodům vytvoříte něco originálního a osobitého. Může to být třeba macramé závěs na květináč.

Dyzajn market není jen obyčejný trh, je to výběrová přehlídka autorské tvorby českých návrhářů a designérů. Pokud nemáte příležitost Dyzajn market navštívit přímo, nahlédněte na nabídku lokálních tvůrců z kategorie byt. Jako inspirace na bydlení zaujme i na dálku, například jako originální keramika či porcelán. Na akci se prezentují i originální designové projekty a designové zboží pro kuchyň, koupelnu či ložnici. Nechybí bytový textil, autorský nábytek aj.

, ,

Křivánková, R.: Dyzajn market jako inspirace na bydlení. Výběr autorské tvorby českých designérů. ukocouradoma.cz [online]. U Kocoura doma, 20. květen 2022 [cit. 2022-05-20]. Dostupné z: https://ukocouradoma.cz/red-dot-cesky-design/

Dyzajn market

Dyzajn market je tradiční prodejní výstava autorské tvorby, největší a nejnavštěvovanější víkendová událost v Čechách, která se koná několikrát ročně v Praze již od roku 2010. Provází ji i kulturní program, lokální zóny tu prezentuje i food zóna. Na výstavě si návštěvníci mohou prohlédnout originální módu, oblečení, doplňky a šperky, ale i bytové vybavení, nábytek a dekorace, keramiku, porcelán, hračky či papírenské zboží.

INSPIRACE NA BYDLENÍ, CO MÁ STYL

5/5 - (1 vote)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *