Skip to content →

Archiv rubriky: All

Masopustní veselí 2019. Kdy a kde si užít fašank, fašinek či ostatky?

Sample Text

Masopust, maškary

Jaro už je na dohled, ale ještě si na ně budeme muset chvíli počkat. Ještě pořád nám vládne chladná paní zima. Jistě i ta dlouhá zima, ve které nám tolik chybí sluneční paprsky a barvy přírody, měla svůj podíl na vzniku krásné pestrobarevné tradice masopustu. Masopust, také fašank, fašang, fašinek, ostatky nebo šibřinky přináší lidem zábavu v podobě tance, hudby a hodování. Typicky se pojí i s masopustním karnevalem, průvodem pestrých masek, kterým se říká také prostě maškary anebo škramuše.

founder

Vylaďte své emoce a uzdravte se. Pomůžou Bachovy esence!

Květinoterapie, Bachova terapie

Psal se rok 1930 a myšlenka, že zdraví člověka je nedílně spojené s jeho emocemi, byla revoluční. Dodnes budí rozporuplné reakce. Praktické zkušenosti však naznačují, že má své opodstatnění.

I dnes se říká, že veselá mysl je půl zdraví. Jenže právě dnes mnoho z nás trpí pod tlakem moderní přetechnizované společnosti nepřiměřeným stresem. Hromadně se objevují negativní emoce, které neumíme zvládat. Naši mysl zatěžuje stres, strach, úzkosti, smutek a další nepříjemné pocity více než kdy jindy. Více než kdy jindy je proto aktuální Bachova květinová terapie. Její základy přitom pocházejí již z počátku 19. století.

founder

Karl Lagerfeld byl extravagantní, extravagantní byla i jeho kočka


19. února 2019 proběhla světem zpráva o úmrtí módní legendy, německého návrháře Karla Lagerfeld. Karl Lagerfeld zemřel v pařížské nemocnici. Bylo mu 85 let.

founder

Každý úplněk je magický, bílý superměsíc je magický ještě víc

Superměsíc

Únor 2019 přináší úplněk, jaký se jen tak nevidí. V úterý 19. února nás při pohledu na noční oblohu ohromí obrovský měsíc v úplňku, tak obrovský, že se mu říká superměsíc. A protože je ještě stále zima, přezdívá se mu i bílý či sněhový superměsíc. Měsíční záře přitom bude skutečně bílá, více bílá než jsme zvyklí…

founder

Poruchy spánku a jejich řešení

Poruchy spánku

Staří Řekové věřili, že v noci sestupuje na zemi bůh spánku Hypnos. Ten zajistí, že všichni živí tvorové včetně člověka v noci spí. Hypnos také spánek obohacoval o sny. Bohužel, starořecký bůh Hypnos nám v současné moderní době chybí. Asi polovinu populace trápí poruchy spánku.

Spánek je přitom jednou ze třech základních podmínek dobrého zdraví, spolu se zdravou stravou a zvládáním stresu.

founder

Valentýn v ZOO

Svátek zamilovaných lze oslavit různě. Tradiční valentýnská oslava představuje večeři při svíčkách, příp. kulturní akci, wellness zážitek… Možností je mnoho, jednou z těch méně tradičních, zato originálních je návštěva ZOO. Pokud půjde o ZOO Brno, nebude to návštěva ledajaká. Právě v Brně totiž připravili pro zamilované na 14. února akci Valentýn v ZOO.

founder

Furminátor má jemnější alternativu, stojí za vyzkoušení!

Furminátor je novodobým vynálezem pro zodpovědné majitele koček (a psů), kteří se v rámci péče o své čtyřnohé přátele věnují i vyčesávání chlupů. Takových vynálezů je však víc, jedním z nich je i patentovaný kartáč pro vyčesávání chlupů Foolee Easee. Zatím u nás nemá takové jméno jako klasický furminátor, ale to se může brzy změnit.

founder

Lunární nový rok – rok zemského vepře slibuje štěstí, prosperitu a bohatství

Zatímco v Evropě slavíme nový rok pokaždé 1. ledna, čínský nový rok se slaví pokaždé jindy, v závislosti na koloběhu měsíce. Čínský rok psa, který přišel v únoru 2018, nyní 5. února 2019 střídá rok zemského vepře. A je co slavit! Vepř slibuje štěstí, prosperitu a bohatství. Máme se na co těšit.

founder

Skijöring aneb psí sporty mohou mít mnoho podob

Pod pojmem mushing si člověk nejspíš vybaví celou psí smečku, sáně a mushera, člověka, který se na saních „veze“. Existuje však i individuální mushing, tedy mushing s jedním nebo dvěma psi. Ti táhnou mushera. Musher přitom může mít lyže – běžky, pak jde o skijöring, přesněji dog skijöring nebo skidog, jeden ze zimních psích sportů.

founder