Skip to content →

Archiv rubriky: All

Slovácký rok

Jízda králů Kyjov

Slovácký rok je největší folklorní událostí, která probíhá každé čtyři roky v samém srdci Slovácka. Královské město Kyjov hostí tisíce účinkujících v několika desítkách pořadů na pěti festivalových scénách. Slavnostního průvodu se účastní tisíce krojovaných, které obdivuje několik desítek tisíc milovníků folkloru jako návštěvníků akce z blízka i z dáli.

Město Kyjov otevírá své brány všem zájemcům o neopakovatelnou atmosféru slováckých tradic, příznivcům vína, žen i zpěvu ve čtvrtek 15. srpna 2019.

Jubilejní 20. ročník unikátního folklorního festivalu se uskuteční v Kyjově ve dnech 15. až 18. srpna 2019. A pak až zase za čtyři roky. Necháte si to ujít?

founder

Hudba a učení. Ladí to anebo ne?

Hudba na učení

Nejenom studenti, každý z nás ocení efektivní metody, jak se učit, koncentrovat, povzbudit paměť, podpořit mentální výkon a kognitivní procesy v mozku. Každá rada je drahá. Každý tip, který by mohl pomoct, se hodí. Hodit by se při učení mohla i hudba.

founder

Pohlaď kočku, když ji potkáš na ulici

Tak zní jedno z dvanácti Pravidel pro život, které ve svém bestselleru podrobně popisuje světoznámý kanadský psycholog Jordan B. Peterson. Sám sebe označuje za klasického britského liberála. Se svým protijedem proti chaosu je však považovaný také za rebela a aktivistu. Kam přijde, tam budí rozruch. A v roce 2019 se chystá i do Česka. Již i do češtiny dorazila jeho světově proslulá, avšak značně kontroverzní kniha 12 pravidel pro život.

founder

Sir Winston Smushface – kočičí celebrita vyznávající gaučing

Perská kočka s neobvyklým jménem Sir Winston Smushface je jednou z kočičích celebrit na Instagramu. Její pohled, věčně vypláznutý jazyk a póza připomínající Homera Simpsona prostě nemůže zůstat bez povšimnutí.

founder

Jde to i jinak, bez chemie a s radostí. Voňavý úklid dle aromaterapie

Aromaterapie využívá nejrůznější esenciální oleje nejenom pro provonění prostoru. Tyto přírodní esence z nejrůznějších částí rostlin nesou i příznivé účinky na lidskou psychiku. Vonné esence dokážou povzbudit, zlepšují náladu, podporují příjemné pocity. Přinášejí radost. To vše se bude hodit i při úklidu. Vonné esence a silice toho však umí ještě víc…

founder

Jde to i jinak a lépe! Vědomý úklid podle Feng Shui

Východní učení o harmonizaci prostoru Feng Shui stále hlouběji proniká i do moderního světa. Není divu. Dává totiž praktické návody na to, jak se zbavit nepořádku kolem sebe, a tím i nepořádku v sobě. Takové návody se hodí každému!

founder