All

Všechny články, obrázky, fotogalerie, video, celý magazín a blog U KOCOURA DOMA.

Věnujeme se nejenom kocourovi, tedy tématu kočka, ale v našem hledáčku je i pes. Zajímá nás také dům a zahrada. Přinášíme články z celého Česka, protože Česko je naše doma.

Nejkrásnější interiér roku 2021? Prestižní soutěž vyhrál Mezonet 69 v Praze

Soutěž Interiér roku 2021 ovládla harmonie. Právě ta vyjadřuje princip jing jang, který má numerické vyjádření 69. Inspiroval architekty ze studia NO ARCHITECTS, kteří se se svým projektem nazvaným Mezonet 69 stali absolutními vítězi soutěže. Mezonet 69 navazuje na předchozí ročník, i ten vyhrál mezonetový byt. Přestože se interiérem roku letos stal rekonstruovaný byt, největší počet interiérů byl zastoupen v kategorii novostavba. Jejím vítězem se stal víkendový dům v Bukovanech.

Hrůzoptáci seriemy: Nová atrakce v Zoo Olomouc

Seriemy rudozobé (Cariama cristata) se po roce stráveném v neveřejné části Zoo Olomouc představují veřejnosti. Návštěvníci pár seriem mohou spatřit v jedné z voliér naproti euroasijskému safari. Spíše než je uvidí, je nejspíš uslyší. Zvuk těchto zvláštních ptáků, kteří jsou doma v Jižní Americe, se nese na kilometry daleko. Již to vzbuzuje hrůzu.

Bílá lvíčata ze Zoo Hodonín se stěhují do Venezuely

Návštěvníky i chovatele těšila bílá lvíčata v Zoo Hodonín po dva roky. Roztomilá koťata se narodila v srpnu 2020, aby se stala obrovským lákadlem pro návštěvu zoo. Dnes jsou z nich dospělé šelmy a stěhují se do jihoamerické Venezuely.

Čerenkovy teleskopy poprvé na území Česka. V Ondřejově umožňují pozorování vysokoenergetického záření

První a jedinečná instalace na území Česka, která rozšiřuje možnosti pozorování zásadních vesmírných dějů. To jsou Čerenkovy teleskopy  v Ondřejově, které dokážou zachytit vysokoenergetické záření, částice světla z těch nejbouřlivějších oblastí vesmíru. Mohou tak přispět ke zkoumání černých děr, neutronových hvězd nebo výbuchů supernov. Červeně nabarvené teleskopy, které při pozorování dosahují až do výšky devíti …

Čerenkovy teleskopy poprvé na území Česka. V Ondřejově umožňují pozorování vysokoenergetického záření Pokračovat ve čtení »

Ručníkový den: Ručník by žádnému vesmírnému stopaři neměl chybět, zvláště dnes

V ručníkový den lidé nevyrážejí ven bez ručníku, protože je to velmi praktická věc. Galaxie je obrovská a takový ručník se prostě hodí, kdekoliv a kdykoliv. Alespoň 25. května bychom měli mít ručník při sobě. Je totiž ručníkový den. Mezinárodní svátek, avšak neformální, vyznávají především fanoušci sci-fi a speciálně spisovatele Douglese Adamse. Právě Adamse si …

Ručníkový den: Ručník by žádnému vesmírnému stopaři neměl chybět, zvláště dnes Pokračovat ve čtení »

Invazivní druhy: Téma tohoto víkendu. Vědci prosí veřejnost o pomoc

V pátek 20. května 2022 odstartovala akce BioBlitz, ve které vědci zapojují do svého mapování invazivních druhů živočichů a rostlin širokou veřejnost. Probíhá současně ve dvanácti evropských zemích a Česko není výjimkou. Prospěšný může být kdokoliv, kdo si o víkendu na výlet do přírody nezapomene vzít s sebou mobil.

Český design: Nejlepší design světa dle iF Design Awards

Český design sklízí jeden úspěch za druhým, což potvrzuje i soutěž iF Design Awards. V kategorii Produktový design iF Design Awards zvítězil český výrobce akustického designu SilentLab se svou mikrokanceláří MICROOFFICE UNIQ. Společnost Amplla, jako historicky první česká firma, získala nejvyšší ocenění iF Design Award 2022 Gold za její revoluční hasicí přístroj.