Inspirováno přírodou: Energie a síla lesa. Jak si doma zařídit svěží vzduch?

Stres a únava na nás útočí neustále ze všech stran. Řešení je na dosah. Základním zdrojem energie je pro člověka vzduch nabitý kyslíkem. Jenže právě čistý vzduch se nám běžně v interiérech nedostává. Vyvětrat, vyčistit vzduch a nabít ho novou energií je přitom snadné. Inspirací nám může být les. Lesní lázně mají na lidský organismus nadmíru příznivé účinky. Les nabízí novou energii, povzbuzení, posílení i projasnění mysli, les a jeho esence, esenciální oleje.

Jak osvěžit vzduch a naplnit ho novou energií?

Zapomeňte na chemické osvěžovače vzduchu, které sice dokážou ošálit lidský čich, ale ovzduší jen zbytečně zatěžují. Mnohdy ho naplní molekulami chemických látek, které jsou pro organismus dokonce toxické. Děti nebo citliví domácí mazlíčci agresivní chemii v ovzduší vnímají ještě silněji, a je tak pro ně ještě nebezpečnější. K ruce přitom máme i ryze přírodní vůně, esence lesa, které čistí vzduch, povzbuzují a posilují organismus. Je to především esenciální olej borovice.

Esenciální olej borovice

Borovice jako esence, čistě přírodní silice v lahvičce, nabízí kouzelnou atmosféru lesa. Zprostředkuje ji příjemnou balsamickou vůní, impozantními jehličnatými a dřevitými tóny. Přináší okamžité osvěžení vzduchu. Povzbuzuje tělesnou i duševní rovinu člověka podobně jako samotný pobyt v čistém lese.

Borovicová silice nese antibakteriální, antiseptické a hojivé účinky. Podporuje dýchání a dýchací cesty, uvolňuje zahleněné dutiny. Zlepšuje prokrvení, a tím i přísun kyslíku ke všem buňkám těla. Funguje tak jako přírodní prostředek proti únavě, zvyšuje koncentraci, zbystřuje mozek, projasňuje mysl, působí proti stresu. To všechno dokáže lesní vůně borovice, také jako esenciální olej. Stačí jednoduše otevřít lahvičku a přičichnout si. Vonné esence neslouží jenom k provonění prostoru, ale také jako prostředek osobní aromaterapie.

Esenciální oleje aromaterapie

Esenciální, také éterické oleje jsou prospěšné pro celkové zdraví a harmonii. Harmonizují psychickou i fyzickou stránku člověka. Okouzlí smysly, ale nesou i antibakteriální, antivirové, protiplísňové, dezinfekční a čistící účinky. Pomohou s úklidem a očistou domova, bez chemie, přírodní a nenásilnou cestou. Na výběr je celé spektrum vůní, ty lesní zastupuje esenciální olej borovice, praktické využití v každé domácnosti jistě najde i osvěžující esenciální olej citron nebo zklidňující esenciální olej levandule, šetrný i pro domácí mazlíčky. Všechny jmenované silice nabízí i česká značka ekologické drogerie Yellow&Blue společnosti Tierra Verde. Čekají spolu s dalšími éterickými oleji v eshopu econea.cz.

reklama

Jak lesní vůně prospívá domácnosti?

O rozptýlení vonné esence, esenciálního oleje, borovicové silice do ovzduší se postará aromalampa a teplo vyzařované ohněm svíčky nebo praktický aroma difuzér. Elektrický aroma difuzér rozptyluje vonné esence do ovzduší prostřednictvím studené mlhy. Stačí pár kapek silice borovice a difuzér v interiéru vytvoří příjemnou atmosféru lesa, pročistí a osvěží vzduch, nabije ho energií vonných molekul borovice. Stejně tak provoní vzduch v domácnosti i dalšími esencemi, které jsou u vás doma milé. Stejně jako je pestré spektrum vůní, může mít i aroma difuzér mnoho rozličných podob a značek. Aroma difuzéry nesou i tradiční českou značku ETA, tradičně ji najdete v eshopu Alza.cz.

Aroma difuzér Sento Eta
Aroma difuzér Essenco Eta
Aroma difuzér Eta Himalaia
Aroma difuzér Sento Eta
Aroma difuzér Essenco Eta
Aroma difuzér Eta Himalaia
next arrow
previous arrow

EKO úklid s esenciálními oleji

Borovicová silice najde uplatnění i při úklidu bez chemie. Dá si kombinovat s dalšími přírodními pomocníky pro ekologický úklid, eko drogerií, ale i běžnými čističi. Stačí jen prostě nakapat pár kapek do octu, jedlé sody nebo jiného čističe. Všechny čističe a úklidové prostředky provoní, povýší jejich čistící, osvěžující účinky a ještě jim dodá antibakteriální působení.

Jak využít sílu lesa?

Atmosféra lesa se přímo odráží na duševním zdraví. Les, stromy, jejich vůně a zelená barva pozitivně ovlivňují rozpoložení člověka, odráží se v pocitech pohody, lepší pozornosti i kreativitě. Lesní koupel dokáže rozptýlit nepříjemné pocity i stres moderního života. Terapie přírody člověka posiluje, dopřát si ji však můžeme i zprostředkovaně, prostřednictvím lesních esencí aromaterapie, také lidového léčitelství a jeho bylinných tinktur, fytoterapie, ale i přírodní kosmetiky a vonných olejů.

Alma olejíček Z lesa

Z lesa. Přímo tak se jmenuje i lehký olejíček z brněnské přírodní dílny Alma, kde to vonní kouzelnými esencemi omamných pryskyřic, magických dřevin i čarokrásných květů. Olej z lesa vyčistí pokožku, ale i mysl tím, že zbaví nejrůznějších kožních neduhů.

Česká značka Alma, která se ze španělštiny dá přeložit jako duše, hýčká všechny smysly. Na první pohled z ní čiší jemnost a láska k přírodě, láska k lesu. V řadě přírodní kosmetiky Alma dokonce nechybí přírodní parfém Láska. Česká přírodní kosmetika Alma pochází z pečlivě vybraných ingrediencí, využívá zásady aromaterapie, poskytly pohlazení po duši a každodenní rutinu péče o tělo i obličej proměnily v blahodárný rituál oslavující krásu a jedinečnost každého člověka.

Česká značka Alma nechybí v eshopu BIOOO.cz.

  • Frej, D., Kuchař, J., Kozumplík, M.: Svět přírodních antivirotik: Prevence a terapie pomocí domácích prostředků. Praha: Eminent, 2020. ISBN: 978-80-7281-557-9
  • Armbruster, U., Bergmann, H.: Léčivé byliny v květináči a na zahradě: Jak je pěstovat a sklízet. Praha: grada, 2020. ISBN: 978-80-271-1005-6
  • Zrubecká, A.: Aromaterapie podle ročních období. Praha: CPress, 2018. ISBN 978-80-264-2085-9
  • Germann, G., Germann, P.: Rostliny pro aromaterapii. 90 vonných rostlin, jejich znaky a způsob využití. Praha: Grada, 2013. ISBN: 978-80-247-4672-2

Stres a únava na nás útočí ze všech stran. Vyvětrat, vyčistit vzduch a nabít ho novou energií je snadné. Pomůže aromaterapie a esenciální oleje. Inspirací nám může být síla lesa, les, který nabízí novou energii, povzbuzení, posílení i projasnění mysli.

, , , , , , , , ,

Křivánková, R.: Inspirováno přírodou: Energie a síla lesa. Jak si doma zařídit svěží vzduch? ukocouradoma.cz [online]. U Kocoura doma, 2. listopad 2021 [cit. 2022-05-21]. Dostupné z: https://ukocouradoma.cz/les-doma-svezi-vzduch/

Aromaterapie

Aromaterapie je holistická nauka, založená na působení přírodních vonných silic z rostlin, květin, bylin, trav a stromů. Nabízí povzbuzující a posilující působení, ale i zklidňující a relaxační účinky dle toho, jaký vonný esenciální si vyberete. Borovice, citron, bergamot, levandule, ravintsara a mnohé další… každý z nich má své kouzlo. Aromaterapie využívá vždy jen 100% esenciální oleje. Jde o čistě přírodní, vysoce koncentrované látky. Proto se využívají jenom po kapkách, jako esence, podobně jako Bachovy esence, které z aromaterapie vycházejí. Aromaterapie je jemná, ale efektivní metoda pro povzbuzení mysli, těla i duše. Má však i ryze praktické využití v domácnosti, kde hravě obstará úklid bez chemie, pročistí a osvěží vzduch. Esenciální oleje toho umí mnoho, jen jim dát šanci.

PRAKTICKÁ AROMATERAPIE · ZDRAVÝ DOMOV · VOŇAVÝ ÚKLID · OBJEVUJTE!

CANNOR Relaxační sprej bergamot a Ylang Ylang
Alma Olej Z lesa
Jungle Way vykuřovací tyčinky
Alma Miluj se
Alma přírodní parfém Láska
Almara soap Gold Chocolate
Dekubitus konopná mast
Alma Měsíčková péče
Alma Šípkové pohlazení
Alma Růžová zahrada
Zázračné srdéčko Medarek
Almara soap Magická aura
Poetico Večerní maska se šípkovým olejem, arnikou a plicníkem
Almara soap Medový květ
Renovality Betaglukan
Relaxační spray na polštář
CANNOR Relaxační sprej bergamot a Ylang Ylang
Alma Olej Z lesa
Jungle Way vykuřovací tyčinky
Alma Miluj se
Alma přírodní parfém Láska
Almara soap Gold Chocolate
Dekubitus konopná mast
Alma Měsíčková péče
Alma Šípkové pohlazení
Alma Růžová zahrada
Zázračné srdéčko Medarek
Almara soap Magická aura
Poetico Večerní maska se šípkovým olejem, arnikou a plicníkem
Almara soap Medový květ
Renovality Betaglukan
Relaxační spray na polštář_banner
next arrow
previous arrow
5/5 - (11 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *