Kde vzít tolik potřebný klid? I lidem pomůžou kočičí bylinky

Bylinky jsou tu od nepaměti, jejich léčivé účinky využívají lidé stovky i tisíce let. Právě z bylinkaření a lidového léčitelství se také vyvinula moderní medicína, ačkoliv se dnes od svých kořenů často bohužel ustupují. My lidé se odvracíme od přírody a přírodních postupů využívaných našimi předky, avšak zvířata zůstala přírodě věrná.

Takové kočky nepotřebují vědecké studie, přesto intuitivně vědí, co jim svědčí. Přirozeně si vybírají bylinky s léčivými účinky. Milují především ty, které podporují psychickou pohodu. Zklidňujícími účinky vynikají zvláště kozlík, meduňka a chmel otáčivý, ať jde o zvířata (kočky, psy, koně), nebo o lidi.

Úvodní foto: Pixabay.com

Bylinkové tinktury – Kočičí bylinky – Kočičí terapie

Bylinkové tinktury: tradiční medicína pro moderní svět

Bylinkové tinktury, výtažky bylinek ve formě kapek jsou základním prostředkem přírodní medicíny. Každá lahvička představuje blahodárný elixír, který ulehčuje při těžkostech spojených s životem 21. století. Jako lék proti stresu, tolik typickému pro moderní dobu, skvěle působí kozlík lékařský, obzvlášť v kombinaci s meduňkou lékařskou a chmelem otáčivým. Vyplatí se mít doma kozlíkové kapky po ruce, ocení to nejenom kočky.

Kozlík, meduňka a chmel v podobě tinktury podporují dobrý spánek, nezbytnou podmínku regenerace organizmu, fyzického i psychického zdraví. Bylinky přinášejí zklidnění, působí proti stresu a napětí, podporují relaxaci. Kozlík lékařský navíc příznivě působí na kardiovaskulární systém. Meduňka a chmel zase slibují navíc i antioxidační účinky.

Bylinné kapky pro dobrý spánek

Kočičí bylinky pro dobrý spánek

Spánek patří k těm nejoblíbenějším činnostem každé kočky. Jednu chvíli je to divoká šelma kypící energií a neúnavný lovec, aby se znenadání vrhla se stejnou vervou na odpočinek a spánek. Kočka je zvíře protikladů, zenový mistr, který ví, že spánek je nejlepším a nejpřirozenějším zdrojem energie. Pro člověka, který trpí nespavostí a o dlouhém, hlubokém a kvalitním spánku si může leda tak nechat zdát, je kočka inspirace. Inspirací jsou i kočičí bylinky, ty, které kočky vyhledávají. Všechny do jedné působí příznivě nejenom na organismus kočky, ale i na organismus člověka. Dobrý spánek podporují kočičí bylinky kozlík, meduňka a chmel, ale i další, například meduňka nebo levandule.

Bylinky si můžete dopřát jako čaj, kapky nebo třeba přírodní tablety na spaní.

Přírodní tablety na spaní

Kočičí terapie: kočka proti stresu

Přítomnost kočky je inspirativní a sama o sobě léčivá. Stejně jako další domácí mazlíčci i kočky přispívají ke zklidnění člověka. Podporují relaxaci a působí jako domácí lékař, prokazatelně mají pozitivní vliv na lidské zdraví. Kočka funguje jako pomocník proti stresu, nejenom na nervy je prospěšné i její předení. Dokonce pomáhá i na dálku, stačí kočičí příběhy nebo obrázky kočky, které jsou v kontrastu proti záplavě stresujících informací a strach vyvolávajících zpráv.

Olivové mýdlo

„Obyčejné“ mýdlo má své místo v každé domácnosti. Universální pomocník působí i proti virům

Přírodní olivové mýdlo hýčká pokožku, přitom ji dokonale čistí. Myje od nečistot, poradí si dokonce…

Les

Inspirováno přírodou: Energie a síla lesa. Jak si doma zařídit svěží vzduch?

Stres a únava na nás útočí ze všech stran. Vyvětrat, vyčistit vzduch a nabít ho novou energií je snadné. Pomůže aromaterapie a esenciální oleje. Inspirací nám může být síla lesa, les, který nabízí novou energii, povzbuzení, posílení i projasnění mysli.

DŮM & ZAHRADA | ZVÍŘATA | KOŤATA | BYLINKY

5/5 - (4 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *