Úplňky 2022: Kdy je úplněk tento měsíc? Co čekat?

Úplněk představuje vrcholnou fázi Měsíce. Astronomie jako úplněk označuje stav, kdy Slunce osvětluje celou polokouli Měsíce otočenou k Zemi. Měsíc o úplňku září na nočním nebi více než jindy, už jenom tím přitahuje pozornost. Dění na planetě však ovlivňuje mnohem víc. Vliv Měsíce můžeme pozorovat typicky na mořském přílivu a odlivu, odráží se však také na pociťované energii. Citové rozpoložení, nálady a emoce, sny, spánek, resp. nespavost… to vše se pojí s úplňkem.

Leden – Únor – Březen – Duben – Květen – Červen – Červenec – Srpen – Září – Říjen – Listopad – Prosinec

Aktuálně máme před sebou:

ÚPLNĚK ZÁŘÍ 2022

Kdy je úplněk v září 2022? Zářijový úplněk připadá na 10. září 2022, nastává přesně v 11:58 hodin SEČ. Co čekat? Úplněk v září zakončuje celé léto. Přestože jeho termín ještě spadá do léta, podzimní rovnodennost, astronomický podzim je na dohled. Podzimní rovnodennost má pro rok 2022 termín 23. září brzy ráno. Ten den Slunce vychází přesně na východě a zapadá přesně na západě, dle astrologie vstupuje do znamení Vah. Den bude stejně dlouhý jako noc.

Purity vision Značka měsíce

Úplněk je vrcholem, zakončením starého a začátkem nového měsíčního cyklu. Fázi ubývajícího Měsíce následuje novoluní, po něm nastává fáze přibývajícího Měsíce a konečně úplněk. Poslední novoluní před zářijovým úplňkem mělo termín 27. srpna 2022 ve 10:16 hodin SEČ. První podzimní novoluní tohoto roku nás čeká 25. září. Ještě předtím Měsíc na své pouti oblohou překryje zhruba na hodinu planetu Uran. Pozoruhodný astronomický úkaz nastane 14. září a bude viditelný v celé Evropě. Jistě bude stát za podívanou.

Astrologie: Úplněk v rybách

Dle astrologie náleží zářijový úplněk ke znamení Ryby. City se o úplňku hlásí o slovo více než jindy, zvláště v úplňku ve znamení Ryby, protože právě city, pocity, intuice s sny k tomuto znamení nedílně patří. Se zářivou Lunou vyplavou na povrch hluboká témata, nastává čas měnit naše vnímání minulosti, současnosti i budoucnosti. Máme šanci uzdravit tělo i mysl. Můžeme přitom bojovat s přecitlivělostí, ale s úplňkem v Rybách dostaneme i dar silné intuice a schopnost naslouchat vnitřnímu hlasu. Dokážeme tento dar využít? Chybí-li nám k tomu energie, pomohou třeba vonné rituály a povzbuzující bylinky jako rozmarýn, nebo osvěžující esence citrusů. Obojí kombinuje přírodní osvěžovač Tierra Verde Příliv energie.

Osvěžovač vzduchu Příliv energie

Kukuřičný úplněk

Úplněk v září je nazývaný také kukuřičný úplněk. Někdy se však jako kukuřičný úplněk označuje ten říjnový. Jakkoli, kukuřice je pro období počínajícího podzimu jedním ze symbolů, podobně jako třeba dýně. Zatímco na poli se strništěm se prohánějí děti a nad nimi barevní draci, klasy kukuřice se již v tradicích suší na kamnech. Šustivé listí slunečnice pomůže jako podpal na oheň, ale poslouží i při tvorbě různých přírodních podzimních dekorací. Také indiáni tradičně kukuřice využívali k podzimním rituálům, jako symbol hojnosti. Nastává čas na podzimní sklizeň. Každý sklidí, co zasel…

ÚPLNĚK ŘÍJEN 2022

Kdy je úplněk v říjnu 2022? Říjnový úplněk připadá na 9. říjen 2022, nastává přesně v 22:54 hodin SEČ. Co čekat?

Úplněk je vrcholem, zakončením starého a začátkem nového měsíčního cyklu. Fázi ubývajícího Měsíce následuje novoluní, po něm nastává fáze přibývajícího Měsíce a konečně úplněk. Poslední novoluní před srpnovým úplňkem mělo termín 25. září 2022 ve 23:54 hodin SEČ.

Astrologie: Úplněk v beranu

Dle astrologie náleží říjnový úplněk ke znamení beran.

Dožínkový úplněk

Úplněk v říjnu je nazývaný také dožínkový úplněk.

ÚPLNĚK LISTOPAD 2022

Kdy je úplněk v listopadu 2022? Listopadový úplněk připadá na 8. listopad 2022, nastává přesně v 12:01 hodin SEČ. Co čekat?

Úplněk je vrcholem, zakončením starého a začátkem nového měsíčního cyklu. Fázi ubývajícího Měsíce následuje novoluní, po něm nastává fáze přibývajícího Měsíce a konečně úplněk. Poslední novoluní před listopadovým úplňkem mělo termín 23. listopadu 2022 ve 23:57 hodin SEČ.

Astrologie: Úplněk v býku

Dle astrologie náleží listopadový úplněk ke znamení býk.

Bobří úplněk

Úplněk v srpnu je nazývaný také bobří úplněk.

ÚPLNĚK PROSINEC 2022

Kdy je úplněk v prosinci 2022? Prosincový úplněk připadá na 8. prosinec 2022, nastává přesně v 05:07 hodin SEČ. Co čekat?

Úplněk je vrcholem, zakončením starého a začátkem nového měsíčního cyklu. Fázi ubývajícího Měsíce následuje novoluní, po něm nastává fáze přibývajícího Měsíce a konečně úplněk. Poslední novoluní před prosincovým úplňkem mělo termín 28. července 2022 ve 19:54 hodin SEČ.

Astrologie: Úplněk v blížencích

Dle astrologie náleží prosincový úplněk ke znamení blíženci.

Úplněk dlouhých nocí

Úplněk v prosinci je nazývaný také úplněk dlouhých nocí.

Osvěžovač vzduchu Potěšení
Bioaktivní směs vůní Stres
Přírodní parfém Rose Garden
Vonná svíčka ve skle Les Mulieres
Osvěžovač vzduchu Potěšení
Bioaktivní směs vůní Stres
Přírodní parfém Rose Garden
Vonná svíčka ve skle Les Mulieres

UPLYNULÉ ÚPLŇKY

ÚPLNĚK LEDEN 2022

Kdy je úplněk, vůbec první úplněk v roce 2022? Lednový úplněk připadá na 18. leden 2022, nastává přesně v 00:48 hodin SEČ. Na co se připravit? Jde o úplněk, který následuje zimní slunovrat a přichází po prosincovém úplňku, který se označuje jako úplněk mrazivých zimních nocí. Ty jsou typické nejenom pro prosinec či leden, ale také pro únor. Paní zima se pevně drží svých otěží.

Úplněk je vrcholem, zakončením starého a začátkem nového měsíčního cyklu. Fázi ubývajícího Měsíce následuje novoluní, po něm nastává fáze přibývajícího Měsíce a konečně úplněk. Novoluní mělo tento měsíc termín 2. ledna 2022 v 19:33 hodin SEČ.

Astrologie: Úplněk v raku

Dle astrologie náleží lednový úplněk k vodnímu znamení rak. Luna znamení raka dokonce vládne. Pokud se spojí síla úplňku a energie raka, výsledkem je velká směs emocí, které nemusí být snadné zvládnout. Emoce v těchto dnech mohou být nezvykle silné, může se objevovat neklid či melancholie, ale také ochota pomáhat nebo touha tvořit.

Úplněk ve znamení raka bude naplněný emocionalitou, citlivostí, přecitlivělostí, ale i soucitem. To platí pro všechna znamení zvěrokruhu. Je to také příležitost poznat vlastní emoce a naučit se s nimi zacházet. Znamení raka nás směruje k emocím, tedy rodině, domovu a pocitům bezpečí. Další úplněk, který nás čeká v únoru 2022, horoskop přisuzuje k ohnivému znamení lva. S lednem se však pojí jiná šelma, a to vlk…

Vlčí úplněk

Úplněk v lednu je nazývaný také vlčí úplněk. Tradice ho spojuje s vlky, resp. vytím vlků, které se do lednových nocí dříve rozléhalo, o úplňku obzvlášť. V zimě navíc vlci hladověli, potravu hledali blíže lidským obydlím, a tak bylo jejich vytí hlasitější více než jindy. I přes návrat vlka do přírody se v moderní době můžeme přece jenom častěji než vlka zaslechnout o úplňku vytí psů. Pes je ostatně příbuzným vlka a stejně jako jeho divoký příbuzný i pes vyje na Měsíc, zvláště o úplňkové noci.

ÚPLNĚK ÚNOR 2022

Kdy je úplněk v únoru 2022? Únorový úplněk připadá na 16. únor 2022, nastává přesně v 17: 56 hodin SEČ. Co čekat? Stále je zima, zimní noci jsou mrazivé, a tak pozorování úplňku nebude úplně jednoduché. Nemusíte však Měsíc vidět, jeho sílu byste měli pocítit i tak.

Úplněk je vrcholem, zakončením starého a začátkem nového měsíčního cyklu. Fázi ubývajícího Měsíce následuje novoluní, po něm nastává fáze přibývajícího Měsíce a konečně úplněk. Novoluní mělo tento měsíc termín 1. února 2022 v 6:45 hodin SEČ.

Astrologie: Úplněk ve lvu

Dle astrologie náleží únorový úplněk k zemskému znamení lva. Horoskop toto znamení spojuje s velkou dávkou energie, pramení od samotného Slunce. Lev je charakteristický silnou vůlí, urputnou snahou řídit a ovlivňovat svůj život, také touhou po obdivu.

Úplněk ve lvu v nás probouzí touhu po něčem výjimečném, je nasycený energií stejně jako samotné Slunce, střed naší sluneční soustavy. Lev podporuje kreativitu a tvořivost, což můžeme příhodně využít. Plný měsíc pod vládou lva je také skvělou příležitostí naplnit své touhy po lásce. Přestože je mrazivý leden, nabádá nás Sluncem naplněný lev k milostným prožitků, utvrzuje také partnerské vztahy. Pokud jde o zdraví, lev se pojí se srdcem a kardiovaskulárním systémem obecně. Své srdce a tepny, také hlavu nebo zuby bychom měli ve dnech lva obzvlášť chránit.

Sněžný úplněk

Úplněk v únoru je nazývaný také sněžný úplněk. Nezřídka ho totiž provází sníh. Sníh znamená také nedostatek potravy v přírodě, dříve toto období přinášelo také hlad, únorový úplněk se proto někdy nazývá také jako hladový. Kvůli nepříznivým podmínkám, často až krutému mrazu to má být ten nejnáročnější úplněk v celém roce. Únor je však krátký měsíc a jaro je na dohled. Astronomické jaro, tedy termín jarní rovnodennosti v roce 2022 nastává 20. března. Jde také o Světový den vrabců.

ÚPLNĚK BŘEZEN 2022

Kdy je úplněk v březnu 2022? Březnový úplněk připadá na 18. březen 2022, nastává přesně v 8:17 hodin SEČ. Co čekat? Máme před sebou jaro, od úplňku do prvního jarního dne zbývají pouhé dva dny. V roce 2022 jaro nastává 20. března.

Úplněk je vrcholem, zakončením starého a začátkem nového měsíčního cyklu. Fázi ubývajícího Měsíce následuje novoluní, po něm nastává fáze přibývajícího Měsíce a konečně úplněk. Novoluní mělo tento měsíc termín 2. března 2022 v 18:34 hodin SEČ.

Astrologie: Úplněk v panně

Dle astrologie náleží březnový úplněk ke znamení panna. Plná Luna je příležitost k očistným rituálům, cestě do svého nitra, ale znamená také ohrožení lidské psychiky. Pro úplněk ve znamení panny to platí obzvlášť, protože panna je sama o sobě náchylná k psychickým výkyvům a stresu.

Panna je dle horoskopu zodpovědná, systematická a pořádkumilovná osobnost, která je spokojená, když je všechno dokonalé. Každá maličkost může spokojenost panny narušit. Nejenom pro panny, i pro ostatní znamení zvěrokruhu platí, že vraní úplněk 2022 snadno vyvede z míry. Může v nás budit pochybnosti. Můžeme mít najednou sklony dramatizovat. O co důležitější je nepodléhat proměnlivým emocím, o to důležitější je spoléhat na svoji vnitřní intuici. Luna by měla pomoct s tím, abychom si ve svém nitru udělali jasno. Máme příležitost udělat pořádek v sobě i kolem sebe, úklid a sebepoznání jsou hlavními tématy tohoto času.

Vraní úplněk

Úplněk v lednu je nazývaný také vraní úplněk. Vraní krákání označuje konec zimy. Někdy se mu říká i úplněk ledové krusty nebo červí úplněk, protože v této době půda roztává a objevují se stopy červů, tedy žížal. S březnovým úplňkem se často vracejí i stěhovaví ptáci z teplých krajů. stěhovaví ptáci. Říká se mu také úplněk mízy nebo postní úplněk, ačkoliv půst dle křesťanských tradic patří k celému období od Třech králů až po Velikonoce.

ÚPLNĚK DUBEN 2022

Kdy je úplněk v dubnu 2022? Dubnový úplněk připadá na 16. dubna 2022, nastává přesně v 20:54 hodin SEČ. Co čekat?

Úplněk je vrcholem, zakončením starého a začátkem nového měsíčního cyklu. Fázi ubývajícího Měsíce následuje novoluní, po něm nastává fáze přibývajícího Měsíce a konečně úplněk. Novoluní mělo tento měsíc termín 1. března 2022 v 8:24 hodin SEČ.

Astrologie: Úplněk ve vahách

Dle astrologie náleží dubnový úplněk ke znamení váhy. Plná Luna je příležitostí k osobnímu rozvoji a cestě k sobě. Zářící Měsíc nám vždy dává vždy příležitost vidět věci jasně, znamení Váh, typické svou inteligencí, rozvahou, klidem a otevřeností, to ještě podpoří. Měsíc na druhé straně prospěje právě Vahám s jejich typickou neschopností činit jednoznačná rozhodnutí. Právě nyní bychom své cíle měli vidět zřetelně. Nejenom zrozenci ve znamení Vah, všichni máme možnost zaměřit se na svůj cíl a vydat se za tím, co opravdu chceme.

Rašící úplněk

Úplněk v dubnu je nazývaný také rašící úplněk. Říká se mu také úplněk rašící trávy. Nejenom tráva, celá příroda se v této době začíná zelenat, růst je nezastavitelný. Ožívá vše včetně ptáků, kteří začínají nový koloběh života a v hnízdech se objevují vejce. Proto se ujal také název vaječný úplněk, avšak také rybí úplněk, protože v této době se některé druhy ryb začínají plavit třít proti proudu řek.

Setkáme se i s názvem růžový úplněk, to podle barvy květů rostliny plamenka šidlolistá (phlox subulata). Patří k prvním poslům jara a na rozdíl od jiných září nespočtem květů, plamenka vytváří celé koberce v odstínech růžové barvy, ale i fialové či modré.

ÚPLNĚK KVĚTEN 2022

Kdy je úplněk v květnu 2022? Květnový úplněk připadá na 16. květen 2022, nastává přesně v 6:13 hodin SEČ. 16. května v ranních hodinách nastává i úplné zatmění Měsíce, nejlépe viditelné z amerického kontinentu. Úplné zatmění Měsíce v Evropě spatří za rozbřesku například Španělé.

V Česku Měsíc zapadne těsně před začátkem úplného zatmění (v Praze nastává západ Měsíce 5:12 SEČ), a tak se dočkáme jen částečného zatmění. Měli bychom si na ně přivstat, částečné zatmění Měsíce nastane 16. května ve 4:27 hod. Noční nebe od jihu k jihovýchodu současně ozdobí i planety Saturn, Mars (v dalekohledu s Neptunem), Jupiter a Venuše.

Astrologie: Úplněk ve štíru

Dle astrologie náleží květnový úplněk ke znamení štíra. Buďte tedy ve střehu, Štír je nevyzpytatelné znamení, ale také hloubavé a věrné. Pojí se s elementem vody, a tak vyzdvihne citové záležitosti, majetnické sklony, otázky vášně, věrnosti nebo zrady. Štír také symbolizuje rozpor mezi tělem a duší, ale také nás tlačí, abychom mezi protichůdnými principy hledali rovnováhu.

Květný úplněk

Květnový plný měsíc se nazývá také květný nebo květinový úplněk, stejně jako název celého měsíce odkazuje na všudypřítomné květy. Těmi ohromují především keře a stromy, které v této době lákají k opylování včely a další užitečný hmyz. Jde také o dobu setí obilí, proto se setkáme také s označením úplněk obilný nebo mléčný úplněk.

Lunární kalendář je zřejmě ten nejstarší kalendář vůbec. Je daný pohybem měsíčního kotouče a energií, kterou dnům dávají jednotlivé fáze Měsíce. Nejde jenom o úplněk a nov jako nejsilnější a nejvýraznější fáze měsíčního cyklu. Lunární kalendář zachycuje celý lunární cyklus, od novu až pro úplněk a od úplňku zase zpět do novoluní. První lunární den nastává po novoluní.

ÚPLNĚK ČERVEN 2022

Kdy je úplněk v červnu 2022? Červnový úplněk připadá na 14. červen 2022, nastává přesně v 13:51 hodin SEČ. Co čekat?

Úplněk je vrcholem, zakončením starého a začátkem nového měsíčního cyklu. Fázi ubývajícího Měsíce následuje novoluní, po něm nastává fáze přibývajícího Měsíce a konečně úplněk. Poslední novoluní před červnovým úplňkem mělo termín 30. května 2022 ve 13:30 hodin SEČ.

Astrologie: Úplněk ve střelci

Dle astrologie náleží březnový úplněk ke znamení střelec.

Jahodový úplněk

Úplněk v červnu je nazývaný také jahodový úplněk. Význam je jasný, právě červen patří lahodným plodům, které se řadí mezi to nejoblíbenější ovoce vůbec. Jahody se v červnu příjemně červenají, ovšem příhodné odrůdy nabízejí potěšení pro oči i chuťové pohárky i v dalších letních měsících. K červnu nepatří jen jahody, ale také voňavé růže. Někdy se proto proto užívá i pojem úplněk růží, podle královny květin. Růže v červnu začínají kvést a vonět, příhodná je proto návštěva rosária, nebo různé květinové rituály spojené s magickou silou Měsíce v úplňku.

ÚPLNĚK ČERVENEC 2022

Kdy je úplněk v červenci 2022? Červencový úplněk připadá na 13. července 2022, nastává přesně v 20:37 hodin SEČ. Opticky půjde o největší úplněk tohoto roku. Ve stejný den se totiž Měsíc ocitá v tzv. přízemí, tzn. je v daném měsíci Zemi na své dráze nejblíže. Co čekat?

Úplněk je vrcholem, zakončením starého a začátkem nového měsíčního cyklu. Dává možnost nahlédnout na běžné věci jinak a otevřít nové životní etapy. Fázi ubývajícího Měsíce následuje novoluní, po něm nastává fáze přibývajícího Měsíce a konečně úplněk. Poslední novoluní před červencovým úplňkem mělo termín 29. června 2022 ve 4:52 hodin SEČ.

Magie a úplněk | Fáze měsíce

Video: Magie a úplněk (YouTube)

Astrologie: Úplněk v kozorohu

Dle astrologie náleží červencový úplněk k citlivému a zdrženlivému znamení Kozoroh. Kozoroh má mimořádný smysl pro řád, a tak budou vyvstávat témata vnitřních i vnějších pravidel. Více než kdy jindy se také osvětlí různé emoce, které v sobě běžně skrýváme. Budeme řešit vztahy a rodinné záležitosti, dle astrologie bychom s kozorohem měli mít také prostředky k tomu, abychom je vyřešili. Láska si vždycky najde cestu…

Bouřkový úplněk

Úplněk v červenci je nazývaný také bouřkový úplněk. To proto, že bouřky v červenci zažíváme častěji než v jiných měsících. Bouřky přitom registrujeme nejenom jako příjemné pročištění vzduchu, se kterým souvisí také ionizace, ale také jako ohrožení sena, které má v tuto dobu svoji sezónu. Ostatně se také užívá pojem senný úplněk. Známe však i označení jelení úplněk, protože v červenci jelením samečkům na hlavě začínají rašit nové parohy.

ÚPLNĚK SRPEN 2022

Kdy je úplněk v srpnu 2022? Srpnový úplněk připadá na 12. srpen 2022, nastává přesně v 3:35 hodin SEČ. Co čekat? Úplněk je vrcholem, zakončením starého a začátkem nového měsíčního cyklu. Fázi ubývajícího Měsíce následuje novoluní, po něm nastává fáze přibývajícího Měsíce a konečně úplněk. Poslední novoluní před srpnovým úplňkem mělo termín 28. července 2022 ve 19:54 hodin SEČ, to další, srpnové je na řadě 27. srpna ve 10:16 hodin SEČ.

Úplněk v srpnu 2022 bude provázet planeta Saturn. Na obloze bude hned vedle Měsíce, v tom okamžiku bude také nejblíže k Zemi a naproti Slunci. K létu patří také meteorický roj Perseidy, zvaný Slzy svatého Vavřince. Jejich maximum totiž nastává kolem svátku svatého Vavřince, který připadá na 10. srpen. Perseidy 2022 se dostanou do vrcholné fáze právě v době plně zářícího měsíčního svitu. Měsíc v úplňku bude pozorování padajících hvězd rušit, zejména v první polovině noci, ideální doba pro pozorování noční oblohy a Perseid tedy nastane mezi půlnocí a rozbřeskem.

Astrologie: Úplněk ve vodnáři

Dle astrologie náleží srpnový úplněk ke znamení vodnář. Tradičním vládcem znamení Vodnáře je planeta Saturn, do doby objevení Uranu také jeho jediným vládcem. Právě Saturn, planeta zásad, morálky a pravidel, bude o úplňkové noci Měsíci na obloze dělat společnost. Vodnář je učitelem a planeta Saturn ukazatelem směru. S úplňkem přichází možnost odstartovat nové etapy života, příležitost pro nové poznání, nové názory a změny. Znamení Vodnář je přitom charakteristické i rychlostí, a tak může rychlost jeho změn i zaskočit.

Vodnář s plnou Lunou nabízí motor pro ducha, když nasednete, posunete se z místa. Využít přitom můžete i různé magické rituály a magii bylin, třeba vykuřování s posvátným dřevem Palo Santo, rostlinou z Amazonie se silným spirituálním nábojem. Povzbuzující dřevito-citrusová vůně Palo Santo vyvažuje energii, čistí auru, přináší klid, vyrovnává emoce. V tradiční peruánské medicíně se přitom používá také jako lék na zotavení. Podporuje imunitní a nervový systém, má antiseptické a protizánětlivé účinky.

Jeseteří úplněk

Úplněk v srpnu je nazývaný také jeseteří úplněk. Název připomíná indiánské tradice, kdy se právě během srpnového plného měsíce vydávali indiánské kmeny na lov těchto ryb. V oblasti Velkých jezer byla právě v tuto dobu sezóna. Jeseter symbolizuje hojnost, kterou propůjčuje i magické úplňkové noci. Může přinést neobvyklé dary pro duši. Ovšem není to jenom jeseter.

Narazit můžeme i na označení úplněk zelené kukuřice, úplněk zrna nebo červený úplněk. Měsíc totiž v této době stoupá na obloze často v lehkém červeném oparu. S červeným nádechem se ke slovu dostává planeta lásky Venuše, která jen den před úplňkem, 11. srpna 2022, vstoupila do znamení Lva. Podporuje schopnost silné lásky, také srdečnost, laskavost, hravost, na druhé straně i náladovost, emocionální chování, svéhlavost nebo odpor k rutině.

Úplněk dnes

Měsíc v úplňku nabízí bohatou inspiraci pro každodenní život, který může pozvednout do zcela nových výšin. Zářivý měsíční svit umně projasňuje mysl, úplněk dnes nabízí skvělou příležitost udělat něco pro sebe, něco příjemného a prospěšného. Využijete ji? Plná Luna je jako stvořená k pečujícím rituálům těla i duše. Kdy jindy se věnovat péči o sebe, když ne dnes?

Pink moon. Růžovou barvou září tuhé máslo z dílny laSaponaria inspirované magií Měsíce, rozjasňující pokožku těla i obličeje. Provoní pokožku jemnou květinovou vůní. Nádherně ji vyživí ingrediencemi jako bambucké máslo, máslo Murumuru, aktivní buněčná voda z granátového jablka, šípkový olej a vitamín E. Zanechá pokožku hebkou a zářivou. Třpytivý nádech podobný svitu Luny za úplňkové noci z vás udělá regulérní moderní vílu.

Rozjasňující tuhé máslo Pink Moon, řemeslné ruční výroby, samozřejmě v BIO kvalitě, nese značku laSaponaria s posláním zanechat svět o něco lepším místem. Přírodní kosmetika laSaponaria, vyrobená s láskou, podporuje lokální farmáře, kteří do své práce a produktů dávají srdce. Vedle lokálních využívá Fair traide certifikované suroviny, které pomáhají sociálním projektům a místním komunitám po celém světě.

Vědomá laboratoř řemeslné výroby přírodní kosmetiky laSaponaria sídlí ve slunné Itálii, vymazlená zelená kosmetika laSaponaria na vás čeká v eshopu Econea.

  • Gabzdyl, P.: Fáze Měsíce. Měsíc.astronomie.cz [online]. Měsíc.astronomie.cz, 2018 [cit. 2020-12-29]. Dostupné z: http://mesic.astronomie.cz/faze-mesice.htm
  • Měsíc aktuálně. Česká astronomická společnost. Astro.cz [online]. Česká astronomická společnost, 2018 [cit. 2020-12-29]. Dostupné z: https://www.astro.cz/na-obloze/mesic.html
  • Gabzdyl, P.: Měsíc známý i tajemný. Praha: Aventinum, 2013. ISBN: 978-80-7442-043-3
  • Dušek, J., Grygar, J., Pokorný, Z.: Náš vesmír. Praha: Aventinum. ISBN: 978-80-86858-65-4
  • Clark, S., Sumcov, P.: Neznámý vesmír v 10 kapitolách. Praha: Universum, 2017. ISBN: 978-80-242-5689-4

Úplněk představuje vrcholnou fázi Měsíce, věčného druha planety Země. Vliv Měsíce na dění na Zemi je o době plné Luny nejsilnější. Kdy je úplněk v roce 2022? Kdy na nás jeho síla nejvíc působí? Kdy je úplněk tento měsíc a co mu přiřazuje horoskop?

,

Křivánková, R.: Úplňky 2022: Kdy je úplněk tento měsíc? Co čekat? ukocouradoma.cz [online]. U Kocoura doma, 9. říjen 2021 [cit. 2022-05-21]. Dostupné z: https://ukocouradoma.cz/uplnky-2022/

Lunární kalendář

Lunární kalendář je zřejmě ten nejstarší kalendář vůbec. Je daný pohybem měsíčního kotouče a energií, kterou dnům dávají jednotlivé fáze Měsíce. Nejde jenom o úplněk a nov jako nejsilnější a nejvýraznější fáze měsíčního cyklu. Lunární kalendář zachycuje celý lunární cyklus, od novu až pro úplněk a od úplňku zase zpět do novoluní. První lunární den nastává po novoluní.

PRAKTICKÁ AROMATERAPIE · ZDRAVÝ DOMOV · VOŇAVÝ ÚKLID · OBJEVUJTE!

CANNOR Relaxační sprej bergamot a Ylang Ylang
Alma Olej Z lesa
Jungle Way vykuřovací tyčinky
Alma Miluj se
Alma přírodní parfém Láska
Almara soap Gold Chocolate
Dekubitus konopná mast
Alma Měsíčková péče
Alma Šípkové pohlazení
Alma Růžová zahrada
Zázračné srdéčko Medarek
Almara soap Magická aura
Poetico Večerní maska se šípkovým olejem, arnikou a plicníkem
Almara soap Medový květ
Renovality Betaglukan
Relaxační spray na polštář
CANNOR Relaxační sprej bergamot a Ylang Ylang
Alma Olej Z lesa
Jungle Way vykuřovací tyčinky
Alma Miluj se
Alma přírodní parfém Láska
Almara soap Gold Chocolate
Dekubitus konopná mast
Alma Měsíčková péče
Alma Šípkové pohlazení
Alma Růžová zahrada
Zázračné srdéčko Medarek
Almara soap Magická aura
Poetico Večerní maska se šípkovým olejem, arnikou a plicníkem
Almara soap Medový květ
Renovality Betaglukan
Relaxační spray na polštář_banner
next arrow
previous arrow

5/5 - (12 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.