Tipy na dárky pro psy, které jsou doslova k sežrání

Pes je nejlepší přítel člověka a jako takový s člověkem prožívá i Vánoce. Jako člen rodiny pochopitelně i pes registruje, že s příchodem adventu se doma najednou začíná měnit atmosféra. Všude kolem voní skořice, vanilka a vánoční cukroví a těch pochoutek v dosahu je vůbec nějak víc než obvykle. To by bylo, aby o tom pes nevěděl!

Jenže to, co dělá dobře člověku, nemusí dělat dobře psímu zažívání. Proto se vyplatí psovi obstarat vlastní psí dobroty. Může se tak bez obav zapojit do vánočního hodování a Vánoce si vychutnat do sytosti. Různé dobroty psovi udělají radost také jako dárky pod stromečkem. Jistě se najdou i dárky pro psy zcela jiného rázu, voňavá dobrota, nejlépe pochopitelně s masem, však psa zaručeně potěší nejvíc.

Láska prochází žaludkem, i ta psí

Také si každoročně lámete hlavu nad tím, čím udělat svým blízkým radost? Složitě vybíráte vánoční dárky pro svoji rodinu a přátele? Pokud jde o psa s jeho vrozeným apetitem a miliony čichových buněk, první volba je jasná. Vydejte se po masové stopě a pořiďte psovi prostě maso.

Forma už není tak důležitá, ale ohlídejte si, aby šlo opravdu o maso. Nenechte se pod vlivem vánočního kouzla ošálit triky výrobců. Zaměřte se na složení psích pochoutek, protože právě složení definuje jejich kvalitu.

Něco na zub? Něco na psí zub?

Pokud jde o psa, nic lepšího než maso není. Tím nejjednodušším způsobem, jak z kousku masa udělat praktický chutný pamlsek, je sušení. Bez chemie se sušením dají vykouzlit úžasné psí dobroty.

Takhle vaří Sam! #1 / Sušené maso, masové kuličky a kostičky

Video: DIY pamlsky: Sušené maso, masové kuličky a kostičky (YouTube)

Do kouzlení  s masem se nemusíte pouštět na vlastní pěst, zvláště o adventu nebývá času nazbyt. Můžete si prostě vybrat z bohaté nabídky petfood to pravé. Psí pamlsky založené na sušeném mase představují to nejzdravější, čím zahrát na chuťovou notu psa. Poslouží i jako odměna při výcviku, o Vánocích se pak promění v ideální sváteční laskominu, alternativu vánočního cukroví, které je pro psa absolutně nevhodné.

Sušené maso pro psy z Orlických hor

Zatímco Ježíšek o Vánocích s dárky přichází kdo ví odkud, Santa Claus údajně bydlí ve vesničce nedaleko finského Rovaniemi, výrobce kvalitního krmiva pro psy (a kočky) najdete v podhůří Orlických hor. V historickém městě Letohrad sídlí společnost Nativia, která již od roku 2012 přináší na trh petfood založené na mase a rýži, bez pšenice, bez lepku a potenciálních alergenů.

Společnost začínala s pěti recepturami, dnes v široké nabídce najdete i krmivo s obsahem čerstvého masa Nativia REAL MEAT pro ty největší psí labužníky. A nechybí ani psí pamlsky Nativia v podobě sušeného masa, bez chemie, bez aditiv, bez konzervantů. Prostě jen maso, buď jako sušené hovězí masové kousky, nebo sušené masové koule.

REKLAMAKonzervy pro psy Nativia

Vánoční cukroví pro psy

Klasické vánoční cukroví psům rozhodně neprospívá. Je plné cukru, ořechů, rozinek, koření a čokolády, která je pro psy dokonce jedovatá. Při pečení vánočního cukroví však můžete myslet i na své čtyřnohé mazlíčky a upéct něco speciálně pro ně. Stačí vejce, kukuřičná mouka a masová konzerva.

Ze tří ingrediencí se dá vypracovat kompaktní těsto k rozválení. S vykrajovátkem pak můžete vytvořit nejrůznější tvary, abyste je vložili na plech a upekli jako klasické cukroví. Žádná věda, jen si ohlídejte složení psí konzervy. Jde přece o to, aby psům chutnalo a aby jim nakonec i to vánoční cukroví prospívalo. Vybírejte proto opravdu masovou konzervu, nejlépe 100%. Právě 100% masové konzervy pro psy najdete pod značkou Nativia.

REKLAMA

Nativia, petfood založené na mase

Nativia respektuje přirozené potřeby zvířecího organismu, proto je složení krmiva pro psy a kočky Nativia postavené na vysokém podílu živočišných bílkovin.

Portfolio Nativia zahrnuje granule pro psy a kočky, které doplňují i zmiňované pochoutky ze sušeného masa. Pod značkou Nativia jsou dostupné také kvalitní masové konzervy pro psy vyráběné z čerstvé svaloviny. Hovězí, vepřové, králičí i kuřecí maso pochází z kvalitních chovů z Orlických hor. Taková kvalitní masová konzerva se neztratí v žádné domácnosti se psem, na Vánoce poslouží třeba při pečení, ale klidně ji můžete ozdobit mašlí a udělat z ní dárek pro psa. Jistě mu udělá radost!

Granule pro psy Nativia

Literatura:

  • Kitchenhamová, K.: Pes – člen rodiny. Praha: Esence, 2020, ISBN: 978-80-242-6534-6
  • Bucksch, M: Jak správně krmit psa: Praktické rady a tipy na základě nejnovějších poznatků. Praha: Grada, 2018. ISBN: 978-80-2710-746-9

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Tipy na dárky pro psy, které jsou doslova k sežrání

Pes je nejlepší přítel člověka a jako takový s člověkem prožívá i Vánoce. Klasické vánoční cukroví psovi nesvědčí, ovšem existují zdravé psí pamlsky a dobroty, které psa potěší. Poslouží i jako dárek pro psa pod stromečkem.

Autor: Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

Chceme být otevření a pravdiví. Přestože web U KOCOURA DOMA primárně slouží jako osobní blog, nevylučujeme ani placené formy spolupráce tak, abychom alespoň částečně pokryli náklady na provoz, správu webu a tvorbu obsahu.

Sdílíme své vlastní zkušenosti, čerpáme ze zkušeností jiných, jako zdroj využíváme i odborníky a experty z oboru, z nekomerční i komerční sféry. Nebráníme se různým formám #spolupráce, pokud nám umožní zachovat si autenticitu webu.

Tento článek vznikl na základě spolupráce.

PES | GRANULE PRO PSA | ČESKÉ GRANULE | NATIVIA

Cane Corso

Základy krmení psa: Kdy a jak často krmit?

O tom, jak důležitá je kvalita stravy pro psa, není pochyb. Tomu, jakou by měla mít psí výživa podobu, resp. jak by mělo vypadat složení psího krmiva se věnujeme v našich dalších článcích. Tentokrát se zaměříme na otázky spojené s časem krmení. Nejde totiž jenom o podobu a skladbu krmiva, ale také o proces krmení.…

Pes srst

Jak se postarat o krásnou srst psa? Výživa je na prvním místě

Krásná, hebká, hladká a lesklá srst je základním indikátorem celkového zdraví psa. Srst na první pohled zrcadlí to, jak se o zvíře stará jeho chovatel. Ale pozor, zdravá srst psa je téměř bezúdržbová. Kosmetická péče je u psa spíše kontraproduktivní, ideální péče o srst psa spočívá především v zajištění zdravého životního stylu, zdravého prostředí a…

5/5 - (10 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *