Dopřejte svým čtyřnohým mazlíčkům vánoční cukroví pro psy, recepty nejsou složité

Vánoce a advent, který představuje přípravu na Vánoce, se nesou ve zvláštní sváteční atmosféře. Provází ji vánoční pohádky, koledy a vánoční písně, nedílně k ní patří i příjemná vůně hřejivého koření, skořice, vanilky a vánočního cukroví.

Vánoční cukroví patří k těm nejoblíbenějším a také nejchutnějším symbolům Vánoc, pečení cukroví k zavedeným adventním rituálům. A co teprve mlsání vánočního cukroví! Jenže pro psy je klasické vánoční cukroví absolutně nevhodné, svému nejlepšímu příteli však můžete dopřát vánoční cukroví pro psy.

Jedovatá čokoláda a další problematické laskominy

Více či méně voňavých sladkostí si na svátky dopřeje každý z nás. Zásady zdravého životního stylu jdou na Vánoce stranou. Přísnost odkládáme pokud jde o sebe, ale i o domácí mazlíčky. Jenže vánočním cukrovím a dalšími dobrotami, plnými cukru a kakaa, svým miláčkům škodíme. Dobrý úmysl nestačí. Lidská strava se pro psy prostě nehodí. To platí po celý rok, ani Vánoce nejsou výjimkou.

Je obecně známo, že čokoláda a kakao jsou pro psy (i pro kočky) kvůli obsahu theobrominu jedovaté. A právě čokoláda a kakao patří k těm klíčovým ingrediencím při vánočním pečení. Ani další ingredience vánočního cukroví psům neprospívají a neprospívá jim tak ani samotné vánoční cukroví. Chceme svým čtyřnohým přátelům přilepšit a místo toho jim sladkostmi způsobujeme zažívací problémy, zaděláváme na nadváhu, cukrovku nebo onemocnění srdce.

Vanilkové rohlíčky, slepované linecké cukroví, vosí hnízda, škvarkové pracny, išelské dortíčky, kokosky, plněné ořechy, kakaové sušenky, masarykovo cukroví, rumové kuličky, sedláky, strojkové cukroví, bílkové pusinky, sněhové věnečky, rumové kuličky, ledové cukroví, perníčky ani další z mnoha a mnoha druhů oblíbeného vánočního cukroví nejsou pro psy to pravé ořechové, ačkoli nás jejich úpěnlivě prosící oči a sliny u pusy mohou zmást. Pokud chcete svým čtyřnohým mazlíčkům opravdu udělat Vánoce štědré, šťastné a veselé, dopřejte jim vánoční cukroví pro psy, anebo jiné pamlsky určené výhradně pro psy.

Video: Vánoční psí cukroví, recepty (YouTube)

Domácí vánoční cukroví pro psy

Masové pamlsky, dorty, dezerty, sušenky a další dobroty pro psy se dají zakoupit ve specializovaných psích cukrárnách, zatím je jich v Česku jako šafránu, ale existují, například liberecká psí pekárna Bon Apetit nebo Punťova první psí cukrárna v Praze. Na pražské Letné mají psi k dispozici dokonce vlastní psí městečko DogTown a nechybí v něm ani psí pekárna. Další pochoutky pro psy připravuje i pražská psí pekárna Zolly. V aktuální nabídce Zolly Dog Bakery nechybí vánoční cukroví, ale také pupcakes pro psy, brownies pro psy, muffiny, donuty, vedle toho i psí hamburger nebo sushi…

RECEPT na psí SUŠENKY/CUKROVÍ | Veronika&Akim

Video: Recept na psí sušenky/cukroví (YouTube)

Ne všem jsou psí cukrárny dostupné a jistě se najde mnoho chovatelů, kteří se rádi do pečení pro své mazlíčky pustí sami. Někdo se v pečení vánočního cukroví vyžívá a každoročně připravuje desítky druhů. V takových domácnostech by pak neměl být problém napéct i domácí vánoční cukroví pro psy. Rozhodně je přitom třeba vynechat čokoládu, rozinky, cukr a koření, klasické ingredience vánočního cukroví, které jsou pro psy škodlivé. Hodit se naopak bude kukuřičná, případně pšeničná či rýžová mouka, ovesné vločky, brusinky a další ovoce, ale primárně zejména maso

Recept na sušenky pro psy | Aron

Video: Recepty na sušenky pro psy (YouTube)

Nejjednodušší recepty na vánoční cukroví pro psy

Na internetu se dají najít mnohé recepty pro psy. Pokud jde o vánoční cukroví, v nejjednodušší podobě půjde o recepty na masové psí sušenky. Mleté maso (hovězí nebo vepřové) doplňuje vejce, kukuřičná, příp. pšeničná a rýžová mouka. Do receptu lze přidat i ovesné vločky, případně brusinky, strouhanou mrkev či jablko. Těsto je pak třeba řádně rozmixovat, rozpracovat, rozválet, vykrájet sušenky a nakonec upéct. Psí sušenky se pečou při 180 stupních 15 až 20 minut.

Jde-li o vánoční recepty, jako maso se ideálně hodí vykostěná ryba. A nemusí to být ani přímo kapr, skvěle poslouží i losos nebo filé. V základní variantě stačí rybu rozmixovat s vejcem a moukou tak, aby vzniklo kompaktní těsto. Příliš řídké těsto potřebuje více mouky, příliš sypké těsto se doplňuje vodou. Vypracované těsto se pak rozválí, vykrájí a upeče do podoby rybích sušenek.

Existují i recepty postavené na masových konzervách, které poslouží místo masa. Maso z konzervy se opět rozmixuje s vejcem a moukou. Vypracované těsto se pak válí, aby se z něho vykrajovaly a pekly chutné psí sušenky.

REKLAMAKonzervy pro psy Nativia

Kvalitní ingredience jsou základ. Psí konzerva sice může ušetřit čas, avšak je třeba ohlídat, aby obsahovala skutečně maso (to bohužel nemusí být samozřejmost). Na druhé straně se dají najít opravdu kvalitní masové konzervy se 100% obsahem masa. Právě takové nabízí česká značka Nativia.

REKLAMA

Nativia, petfood založené na mase

Již v roce 2012 vstoupila ryze česká společnost Nativia na trh, aby nabídla prvotřídní krmivo pro domácí mazlíčky. Již od počátku přináší receptury respektující přirozené potřeby zvířecího organismu. Právě proto je složení krmiva pro psy a kočky založené na vysokém podílu živočišných bílkovin.

Portfolio Nativia zahrnuje granule pro psy a kočky, které doplňují i pochoutky ze sušeného masa. Pod značkou Nativia jsou dostupné také kvalitní masové konzervy pro psy vyráběné z čerstvé svaloviny. Hovězí, vepřové, králičí i kuřecí maso pochází z kvalitních chovů z Orlických hor. Taková kvalitní masová konzerva se neztratí v žádné domácnosti se psem, na Vánoce poslouží třeba při pečení, ale klidně ji můžete ozdobit mašlí a udělat z ní dárek pro psa. Jistě mu udělá radost!

Granule pro psy Nativia

Literatura:

  • Kitchenhamová, K.: Pes – člen rodiny. Praha: Esence, 2020, ISBN: 978-80-242-6534-6
  • Bucksch, M: Jak správně krmit psa: Praktické rady a tipy na základě nejnovějších poznatků. Praha: Grada, 2018. ISBN: 978-80-2710-746-9

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Dopřejte svým čtyřnohým mazlíčkům vánoční cukroví pro psy, recepty nejsou složité

Vánoční cukroví patří k těm nejoblíbenějším a také nejchutnějším symbolům Vánoc, pečení cukroví k zavedeným adventním rituálům. A co teprve mlsání vánočního cukroví! Jenže pro psy je klasické vánoční cukroví nevhodné, existují však recepty na vánoční cukroví pro psy.

Autor: Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

Chceme být otevření a pravdiví. Přestože web U KOCOURA DOMA primárně slouží jako osobní blog, nevylučujeme ani placené formy spolupráce tak, abychom alespoň částečně pokryli náklady na provoz, správu webu a tvorbu obsahu.

Sdílíme své vlastní zkušenosti, čerpáme ze zkušeností jiných, jako zdroj využíváme i odborníky a experty z oboru, z nekomerční i komerční sféry. Nebráníme se různým formám #spolupráce, pokud nám umožní zachovat si autenticitu webu.

Tento článek vznikl na základě spolupráce.

PES | GRANULE PRO PSA | ČESKÉ GRANULE | NATIVIA

Černý pes, retrívr

Kde se vyrábí české granule pro psy?

Česká republika je co do počtu psů, chovatelů nebo výrobců psího krmiva velmocí. Přestože k nám putují granule pro psy z celého světa, v nabídce nechybí ani české granule, tedy granule českých výrobců – společností se sídlem v ČR. Budeme-li však pátrat po místě, kde se granule skutečně vyrábí, čeká nás nejedno překvapení. Na řádcích…

Pes

Granule pro psa s masem jsou nejlepší. Jenže jde o maso čerstvé, dehydratované, sušené nebo moučku?

Maso by v granulích pro psa rozhodně nemělo chybět. Pes je totiž masožravec a maso je pro něho základním prvkem výživy. Je to ten nejdůležitější zdroj bílkovin, ale obsahuje také tuky. Jenže není maso jako maso. Nakonec pes nepotřebuje ani tak maso jako živočišné bílkoviny. Deklarace o tom, že dané krmivo pro psa obsahuje maso,…

5/5 - (6 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *