Recenze od kocoura: Čistič na různé druhy povrchů s dezinfekcí bio-D s vůní pomeranče

Nikoli jedna, dostali se k nám rovnou dvě láhve dezinfekce bio-D (v řadě eko-drogerie bio-D najdete hned tři různé produkty s dezinfekčními účinky). Náhoda to nebyla, chtěli jsme je porovnat a v testování si ověřit, co přesně znamená středně – anebo velmi silná koncentrace. Právě velmi silná koncentrace náleží k produktu označovanému jako Čistič na různé druhy povrchů s dezinfekcí bio-D. Bez chemie dokáže odstranit 99,9 % bakterií. To sice otestovat neumíme, přesto jsme se do testování dezinfekčního přípravku bio-D U Kocoura doma s vervou pustili.

Hop pro něj, Testování U Kocoura doma

Chcete dezinfikovat bez onoho známého štiplavého zápachu a nevíte jak? Čím dezinfikovat a nezamořit si přitom domácnost chemií? Jak zničit bakterie, viry a další nežádoucí mikroorganismy pomocí přírodní dezinfekce? To jsou jen některé z otázek, které mají jediné řešení: Čistič na různé druhy povrchů s dezinfekcí bio-D. Podrobné odpovědi nabízíme níže.

Se silou kyseliny mléčné a vůní pomeranče

Eko drogerie bio-D se zásadně vyhýbá agresivní chemii, která neničí jen bakterie, viry a plísně, ale ničí veškerý život. Její složky nezmizí z domácnosti úklidem, odpadními vodami se navíc dostávají ven do přírody, aby dále ničili. Značka bio-D, z anglického biodegradable, je postavena na tom, že její produkty jsou biologicky rozložitelné (v angličtině biodegradable). Nezatěžují životní prostředí ani domácnost nebezpečnou chemií. Eko drogerie bio-D využívá sílu přírody, v případě dezinfekce je to síla kyseliny mléčné.

Jaké účinky má kyselina mléčná?

Kyselina mléčná je jednou z organických kyselin a kvalitním přírodním antioxidantem. Antioxidační účinky provází schopnost likvidovat patogenní mikroorganismy bez poškození zdravé mikroflóry. V kontaktu s pokožkou navíc podporuje proces regenerace, má zjemňující účinky a zpomaluje proces stárnutí.

Kyselina mléčná je jednou z nejstarších kyselin, které člověk začal využívat. Její antioxidační a antibakteriální účinky se využívají například ve zdravotnictví. Vedle farmaceutického a kosmetického s kyselinou mléčnou pracuje i potravinářský, chemický, včelařský nebo koželužský průmysl.

Kyselina mléčná má vůni syrovátky a kyselou chuť, ačkoliv je slabší než jiné kyseliny, třeba kyselina chlorovodíková nebo kyselina citronová. I kyselina citronová (Citric Acid) je jednou ze složek přírodní dezinfekce bio-D.

Konkrétně složení Čističe a dezinfekce bio-D s vůní pomeranče vypadá takto:

 • nad 30 % Anionic Surfactant
 • pod 5 % Nonionic Surfactant
 • Sodium Chloride
 • Citric Acid (kyselina citronová)
 • Lactic Acid (kyselina mléčná)
 • Citrus Sinensis Oil (esenciální olej pomeranč)
Pomeranč
Foto: Pomeranč: příjemná vůně má povzbuzující charakter, navíc neutralizuje pachy a odmašťuje, foto zdroj: Pixabay.com

Přírodní dezinfekce, ale bez alkoholu

Jako přírodní dezinfekce slouží v eko drogerii i alkohol. Ten si jako klíčovou složku zvolily značky Tierra Verde nebo Sonett, společnost bio-D z Velké Británie se vydala jinou cestou. Klíčovou ingrediencí dezinfekce bio-D je kyselina mléčná (Acidum Lactacium, Lactic Acid). Silně koncentrovaný Čistič na různé druhy povrchů s dezinfekcí bio-D ve složení vedle kyseliny mléčné provází mj. i esenciální olej pomeranč.

Pomerančová silice přípravku propůjčuje příjemnou citrusovou vůni, která má dle aromaterapie povzbuzující charakter a dokáže zlepšit náladu. Pomerančová vůně propojuje tento koncentrovaný dezinfekční čistič gelové konzistence a dezinfekci ve spreji bio-D (třetí variantu dezinfekce bio-D). Produkt označovaný jako Čistič a dezinfekce pro dům a zahradu bio-D naproti tomu provází intenzivně pročišťující vůně eukalyptu, v aromaterapii známá jako vůně svěžesti. Více o tomto čističi se dozvíte v samostatné recenzi. Tyto řádky patří dezinfekci s vůní pomeranče.

Jaké účinky má esenciální olej pomeranč?

Vedle kyseliny mléčné najdete ve složení Čističe bio-D také esenciální olej pomeranč, pomerančovou silici, chcete-li. Nejenže příjemně voní, ale má také schopnost neutralizovat pachy. Dle aromaterapie je to antidepresivní, osvěžující a uvolňující vůně, kterou doplňují i antiseptické, protizánětlivé nebo baktericidní účinky. Je to posilující esence s pozitivním působením na tělesný i psychický stav člověka. Tlumí úzkosti a přináší radost, inspiruje. Inspirovat může i při úklidu s přípravkem bio-D.

Pomerančová silice funguje i jako rozpouštědlo, rozpouští nečistoty, odmašťuje. I to je důvod, proč ho s oblibou využívá eko-drogerie. Eko drogerii s pomerančem zase s oblibou využíváme my. Jak konkrétně?

Čistič s dezinfekcí bio-D, použití
Foto: Čistič na různé druhy povrchů s dezinfekcí bio-D, na bázi kyseliny mléčné, s vůní pomeranče
© Foto zdroj: U Kocoura doma, autor: Radka Křivánková

Použití dezinfekce bio-D

Gelový přípravek v domácnosti nachází využití na různé druhy povrchů, jak uvádí návod od výrobce. Může jít o keramiku umyvadel, nerez dřezů, dlaždice, nátěry i podlahy.

Jako mycí prostředek na podlahy se ředí v poměru 20 ml na 5 l vody. Ředěním se však ztrácí dezinfekční účinky.

Pokud chcete přímo dezinfikovat, nanáší se malé množství koncentrátu na vlhký hadřík nebo houbičku. S přípravkem se pak celá oblast potře a nechá působit cca 15 sekund. Dezinfekce na povrchu vytváří jakousi pěnu, která se po 15 sekundách otírá čistou vodou (viz foto níže, kde na hadříku vidíte i gelovitou konzistenci dezinfekce).

Dezinfekce bio-D (nejen) na podlahy
Foto: Čistič na různé druhy povrchů s dezinfekcí bio-D má gelovitou konzistenci a pěnivost
© Foto zdroj: U Kocoura doma, autor: Radka Křivánková

Co dezinfikovat s bio-D?

Čistič s dezinfekčními účinky bio-D je jako stvořený na vyčištění těch nejrizikovějších míst v domácnosti. Odstraňuje i bakterie jako E.coli nebo salmonela. Odpovídá standardům nejpřísnější normy BSEN1276 pro gastronomické provozy, a tak padne jako ulitý třeba k čištění kuchyňské linky, dřezu nebo sporáku po kontaktu s rizikovými potravinami. Stejně tak poslouží i k čištění WC a koupelny, míst, která přichází do kontaktu s vodou. V neposlední řadě můžete dezinfekcí bio-D otřít i vypínače a kliky, nenápadná, ale kvůli neustálému kontaktu ta z nejrizikovějších míst v domácnosti.

DIY Úklid snadno a rychle

Jak dezinfikovat s domácími mazlíčky?

Tam, kde žijí domácí mazlíčci, zvláště kočky, kterým není žádné místo zapovězené, čas od času dezinfekci potřebuje snad každý povrch. Například podlaha kolem kočičí toalety, podložka pod miskami, okenní parapet, kam kočky tak rády chodí, si dezinfekci jistě zaslouží. Přitom na každý povrch lze využít právě Čistič a dezinfekce bio-D, v gelové konzistenci. Stačí navlhčit hadřík, povrch otřít, setrvat chvilku, aby vytvořená pěna zapůsobila, a nakonec otřít vodou. Je čisto! Bezpečně.

Čistič s dezinfekcí bio-D, testování U Kocoura
Foto: Čistič a dezinfekce bio-D, dezinfekce v domácnosti s domácími mazlíčky
© Foto zdroj: U Kocoura doma, autor: Radka Křivánková

Dezinfekce/Sanitizer vs. Cleaner bio-D

Our BIODEGRADABLE cleaning and laundry products are ETHICALLY SOUND, SAFE TO USE and have MINIMAL ENVIRONMENTAL IMPACT. We are comitted to use of ingredients that are NATURALLY DERIVED and the BEST AND SAFEST for alll of us and our future. You have nothing to lose, our world has everything to gain.

Takový text zdobí přední stranu dezinfekce bio-D, ať již Čistič na různé druhy povrchů s dezinfekcí s vůní pomeranče (červený text), anebo Čistič a dezinfekci pro dům a zahradu s vůní eukalyptu (fialový text). Oba jsme U Kocoura otestovali, jak láhev v červeném, tak fialovém ladění můžeme doporučit, nemáte co ztratit… Budete-li však dezinfekci bio-D hledat mezi internetovými regály, můžete narazit. Láhev totiž může vypadat úplně jinak. Za nás povedené sdělení mizí, design produktů bio-D se mění. Značka bio-D se v roce 2022 převléká do nového kabátu, mění design, text i barvy.

Čistič s dezinfekcí bio-D, nové obaly

Mění se obaly, barvy i název

100% NATURALLY DERIVED, ETHICALLY SOURCED, ENVIRONMENTALLY RESPONSIBLE INGREDIENTS. Tak vypadá stručnější verze textu na novém obalu dezinfekce bio-D. Nový text, design a barvy postupně ten původní nahrazují, a tak například 5 l kanystr čističe s dezinfekcí neodpovídá láhvi, kterou máme nyní U Kocoura doma. Červený text je stručnější, červenou nahrazuje bledě modrá. Čistič na různé druhy povrchů s dezinfekcí, v angličtině MULTI SURFACE SANITIZER je také nově jen čistič, tedy MULTI SURFACE CLEANER.

Testování U Kocoura doma

Čistič a dezinfekce bio-D se ke kocourovi domů dostala k testování v rámci SPOLUPRÁCE. Obsah článku/recenze je však nezávislý.

Sdílíme své zkušenosti s konkrétními produkty, protože ve sdílení věříme. Tu a tam narazíme na něco, co stojí za článek, resp. recenzi. Píšeme jenom o tom, co se nám líbí, chceme šířit dobro. Testování a recenze U kocoura doma představují především tipy na produkty, které nám udělaly radost a/nebo nás doma těší opakovaně. Třeba potěší i vás!

Čistič a dezinfekce bio-D, kyselina mléčná
Foto: Dezinfekce bio-D, dvě různě koncentrované varianty, s vůní pomeranče (červená láhev), anebo eukalyptu (fialová láhev)
© Foto zdroj: U Kocoura doma, autor: Radka Křivánková

ČISTIČ S DEZINFEKCÍ BIO-D: Základní údaje a fakta

Čistič na různé druhy povrchů s dezinfekcí
bio-D
100% přírodní
Složení:
• nad 30 % Anionic Surfactant
• pod 5 % Nonionic Surfactant
• Sodium Chloride
• Citric Acid, kyselina citronová
• Lactic Acid, kyselina mléčná
• Citrus Sinensis Oil, esenciální olej pomeranč
Certifikace: HCS, Vegan Society
Země původu: Velká Británie

Popis výrobce: Ekologický, koncentrovaný, vysoce účinný přípravek určený pro dezinfekci různých druhů povrchů. K použití na umyvadla, dřezy, sporáky, podlahy, dlaždice a nátěry. Hlavním dezinfekčním činidlem je kyselina mléčná (získaná z evropské kukuřice). Produkt má příslušnou certifikaci dle normy BSEN1276. Odstraní 99,9% bakterií. Přípravek je hodně pěnivý a provází ho příjemná pomerančová vůně. Je hypoalergenní, vhodný i pro citlivou pokožku. Prostředek je možné ředit poměrem až 1:50 (například na podlahy). Pozor, ředěním ztrácí dezinfekční účinek. Pokud jej chcete používat jako dezinfekci, aplikujte jej neředěný.

Čistič na různé druhy povrchů s dezinfekcí bio-D je dostupný v balení 750 ml (100% recyklovaný plast). K dostání je i v 5 l kanystru, větší 5 l balení je praktičtější a ekonomičtější. Cena vychází lépe a v duchu Zero Waste se omezuje množství spotřebovaných obalů. Dezinfekce bio-D je založena na působení kyseliny mléčné v kombinaci s esenciálním olejem pomeranč. To platí i pro Univerzální čistič s dezinfekcí bio-D, který není koncentrovaný, tedy se neředí. K dostání je jako dezinfekce ve spreji.

Výhody & nevýhody

Proč právě dezinfekce bio-D?

 • účinnost, kterou deklarují ty nejpřísnější normy
 • ohleduplnost k životnímu prostředí
 • důmyslné složení bez chemie
 • organická kyselina mléčná jako základ
 • přírodní vůně pomerančové silice
 • vysoká koncentrace přípravku
 • dlouhodobá výdrž, právě kvůli vysoké koncentraci a nezvyklé gelovité konzistenci
 • kompatibilita s domácími čističkami a septiky

Proč ne?

 • Gelovitá konzistence je pro dezinfekci nezvyklá. Praktické využití jistě má, jen není tak pohodlná jako dezinfekce ve spreji a je třeba se s ní naučit pracovat, zase podstatně déle vydrží;
 • Označování produktů bio-D je poněkud komplikované, aktuálně ještě navíc nové obaly.

DEZINFEKCE V PRAXI

Jak vypadalo testování produktu U Kocoura doma a hlavně – jak dopadlo? Jaké jsou naše zkušeností? Jaké je naše hodnocení přírodní dezinfekce bio-D?

ČISTIČ NA RŮZNÉ DRUHY POVRCHŮ S DEZINFEKCÍ BIO-D: RECENZE OD KOCOURA

Ano, dezinfikujeme, přírodní cestou, pomocí přírodní dezinfekce bio-D, která se k nám dostala z eshopu econea.cz. V kočičí domácnosti se opravdu najdou různé druhy povrchů, místa a předměty, kde je dezinfekce potřeba. Tato silně koncentrovaná dezinfekce, založená na působení kyseliny mléčné a pomerančové silice, se uplatní v kuchyni, v koupelně, na chodbě i v obýváku, třeba k vytření podlahy. Jako čistič a mycí přípravek poslouží ředěná i neředěná, ačkoliv pro dezinfekční účinky se neředí. Vždy slibuje jako výsledek čistotu. Bezpečně a příjemně, s povzbudivou vůní pomeranče.

Kocour

Čistič s dezinfekcí bio-D, použití
HODNOCENÍ NA PRVNÍ DOJEM
CELKOVÉ HODNOCENÍ PO TESTOVÁNÍ
Praktické použití v domácnosti
Složení bez chemie

SHRNUTÍ RECENZE

Díky dezinfekci bio-D jsme objevili účinky kyseliny mléčné, navíc v doprovodu příjemné pomerančové silice. Dezinfikování, čištění a úklid s přípravkem bio-D provází povzbuzující vůně a dobrý pocit, že domácnost lze projasnit i bez chemie. Bezpečně. To ocení všichni obyvatelé domácnosti, domácí mazlíčci obzvlášť. Přitom právě domácí mazlíčci vyžadují důkladný úklid a čas od času i dezinfekci snad každého povrchu. Například podlaha kolem kočičí toalety, podložka pod miskami, okenní parapet, kam kočky tak rády chodí, si dezinfekci jistě zaslouží. Přitom na každý povrch lze využít právě Čistič a dezinfekce bio-D.

4
Hop pro něj, Testování U Kocoura doma

Cena, slevy, slevový kód

Kde koupit Čistič na různé druhy povrchů bio-D a další produkty eko drogerie?

Značka bio-D na vás čeká v eshopu Econea.cz, eshopu pro každodenní hrdiny, kde najdete tisíce produktů šetrných k přírodě i k vašemu zdraví. Mezi řadou eko drogerie bio-D nechybí ani Čistič na různé druhy povrchů s dezinfekcí.

Cena je 122 Kč (750 ml)

Aktualizace/cena je platná k 26.10.2022

Eshop econea.cz nabízí průběžně různé slevy, produkty ve slevě najdete TADY.

Pravidelně tady také vyhlašují značku měsíce, kdy produkty dané značky pořídíte s mimořádnou slevou. Mezi značky měsíce najdete vedle bio-D i další oblíbené značky jako Ecodis, laSaponaria, Lavera, Sonett, Hydrophil, Lamazuna, OnlyBio, Kvitok i české značky Tierra Verde, Purity Vision, Kokoza, Mýdlárna Koukol, Mýdlovar, Nobilis Tilia, Konopný táta aj. Značka měsíce a slevy pro tuto značku na vás čekají TADY.

Nejenom přírodní složení a kvalita, eko drogerie bio-D potěší i cenou. Již v základním balení vychází značka ve srovnání s jinými cenově nejlépe, dezinfekce bio-D je přitom dostupná i v ekonomickém balení jako 5 l kanystr. Velké balení umožňuje ušetřit na jednotkové ceně i obalovém materiálu.

ALTERNATIVY: PŘÍRODNÍ DEZINFEKCE NA BÁZI ALKOHOLU

Hodnocení produktu a zkušenosti jiných

Zkušenosti od kocoura popisuje recenze výše. Hodnocení dezinfekce bio-D je na stole, na řadě je další, je čas předat i zkušenosti jiných. Nabízí je mj. cenové srovnávače Heureka a Zboží.cz:

FAQ: Co všechny zajímá?

Hodit se bude banner

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.