Recenze od kocoura: Olivové mýdlo laSaponaria Extravergine, krása v jednoduchosti

Minimalismus. Motto minimalizované do jednoho slova. Mýdlo. Kosmetika minimalizovaná v jediné kostce. Návrat ke kořenům, který naplňuje principy moderních trendů vedoucích k minimalismu. To je čisté přírodní mýdlo určené pro očistu, olivové mýdlo bez jakýkoliv nadbytečných přísad. Extravergine laSaponaria. Mýdlo minimalističtější než jiná, mýdlo, které vítězí v péči o ty nejcitlivější, mýdlo, které je nedílnou součástí domácností, kde žijí děti nebo domácí mazlíčci. Je to přírodní mýdlo, které jsme si (nejenom pro testování) vybrali U Kocoura doma. Nese značku laSaponaria a s ní i závan Středomoří.

Hop pro něj, Testování U Kocoura doma

Níže představujeme italskou mýdlárnu, italskou značku vědomé kosmetiky laSaponaria. Prozradíme, co s přírodním mýdlem doma, co od něho (ne)čekat a čím (ne)potěší…

LaSaponaria: Italská vášeň pro dobré věci

Přírodní mýdlo laSaponaria Extravergine s olivovým olejem jako klíčovou ingrediencí neuchvátí žádnými exotickými přísadami ani kouzelnou vůní, právě v tom je však jeho kouzlo. Nutno podotknout, že je základním kamenem celé mýdlové řady italské značky laSaponaria, kde voní třeba i středomořské bylinky jako šalvěj, rozmarýn či máta s aloe jako máslo určené pro mastnou a míšenou pleť. Přísady Růže a bambucké máslo zase ocení suchá a zralá pokožka.

I další varianty přírodního mýdla laSaponaria lákají na pečující účinky a vůně kombinací bylin, květů a ovocných plodů: myrta a červené hrozny, mandle a zázvor, mák a cypřiš, lípa a sléz, měsíček a pšeničné klíčky, pomeranč a skořice… Italské mýdla laSaponaria prostě voní, i to neutrální. To jsme si vybrali my U Kocoura doma, které si vyberete vy?

laSaponaria Olivové mýdlo Extravergine
laSaponaria Olivové mýdlo Růže a bambucké máslo
laSaponaria Olivové mýdlo Středomořské byliny a aloe
laSaponaria Olivové mýdlo Měsíček a pšeničné klíčky
laSaponaria Olivové mýdlo Lípa a sléz, přírodní mýdlo
laSaponaria Olivové mýdlo Mák a cypřiš
laSaponaria Olivové mýdlo Mandle a zázvor
laSaponaria Olivové mýdlo Myrta a červené hrozny
laSaponaria Olivové mýdlo Pomeranč a skořice
laSaponaria tuhý šampon Lněný olej
laSaponaria Olivové mýdlo Extravergine
laSaponaria Olivové mýdlo Růže a bambucké máslo
laSaponaria Olivové mýdlo Středomořské byliny a aloe
laSaponaria Olivové mýdlo Měsíček a pšeničné klíčky
laSaponaria Olivové mýdlo Lípa a sléz, přírodní mýdlo
laSaponaria Olivové mýdlo Mák a cypřiš
laSaponaria Olivové mýdlo Mandle a zázvor
laSaponaria Olivové mýdlo Myrta a červené hrozny
laSaponaria Olivové mýdlo Pomeranč a skořice
laSaponaria tuhý šampon Lněný olej
Přírodní olivové mýdlo laSaponaria kočka
Foto: Přírodní olivové mýdlo laSaponaria, testování U Kocoura
© Foto zdroj: U Kocoura doma, autor: Radka Křivánková

Přírodní mýdlo: Co s ním doma?

Přírodní mýdlo myje. Myje a čistí bez toho, aby znečišťovalo planetu a zatěžovalo pokožku. Dokáže vyčistit i hrubou špínu, přitom k pokožce je maximálně jemné. Ověřeno U Kocoura doma, ověřeno na velmi citlivé až ekzematické pokožce. Přírodní mýdlo, které olivové mýdlo reprezentuje jako žádné jiné, nevysušuje, nedráždí, nepoškozuje. Naopak zanechává pokožku příjemnou na dotek, čistou, svěží a hydratovanou jako po použití krému. Nahradí tekuté mycí prostředky, sprchový gel i šampon.

Olivové mýdlo bez nebezpečných chemických přísad a potenciálních alergenů je vhodné i pro děti a domácí mazlíčky, zvláště ve své neutrální podobě, bez vůně. Mytí mazlíčků je problematické samo o sobě, jakákoliv vůně, jakákoliv přísada navíc by mohla být dalším problémem.

Přírodní olivové mýdlo laSaponaria kočka
Foto: Přírodní olivové mýdlo laSaponaria, testování U Kocoura
© Foto zdroj: U Kocoura doma, autor: Radka Křivánková

Mýdlenka na mýdlo nutná

Pokud má být olivové mýdlo skutečně vyrobené z panenského olivového oleje, je potřeba počítat s tím, že právě ten mýdelnatí značně obtížně. Olivové mýdlo zůstává měkké, špatně schne, má tendenci sklizovatět. To není chyba, ale vlastnost čistě přírodního olivového mýdla.

Proti jiným má olivové mýdlo nižší odolnost a použití bez mýdlenky je tak více než hygienickým rituálem zkouškou nervů a trpělivosti. Této zkoušce jsme se U Kocoura doma vyhnuli, mýdlenku máme, DIY mýdlenku z misky, kterých máme doma kupy (viz foto níže). Jakkoli, olivové mýdlo chce trochu té trpělivosti, anebo jinak – olivové mýdlo nás nabádá k vědomému konání, třeba vědomému mytí, vědomé hygieně. Ostatně z dílny laSaponaria vychází právě vědomá kosmetika.

Přírodní olivové mýdlo laSaponaria mýdlenka
Foto: Olivové mýdlo laSaponaria a DIY mýdlenka, mýdlo laSaponaria se do misky od kočičí diety vejde přesně
© Foto zdroj: U Kocoura doma, autor: Radka Křivánková

Mýdlenka laSaponaria

Dílna laSaponaria nezapomíná ani na mýdlenku, kterou vedle řady mýdel a tuhých šamponů také nabízí. Jako mýdlenka slouží i praktická dóza, krabička neboli Pouzdro na tuhou kosmetiku. Uvnitř je schovaná odkapávací miska, takže mýdlo či jinou tuhou kosmetiku můžete vkládat hned po použití. A hned se přitom můžete vydat za dalším dobrodružstvím.

Pouzdro na tuhou kosmetiku laSaponaria z recyklovaného hliníku a v příjemných pastelových barvách je určené uchovávání kosmetiky rozličných tvarů a velikostí. Vejde se do něho vedle mýdla i tuhý šampon, anebo rovnou dvě mýdla laSaponaria.

Mýdlenka laSaponaria

Krása v jednoduchosti

Budete-li čekat pěnivost a při mytí na pěnu, ani trpělivost nestačí. Přírodní mýdlo totiž z principu samo příliš nepění, ač mýdlo laSaponaria Extravirgin pění v kombinaci s vodou překvapivě bohatě. Jen je potřeba mydlit, mydlit a zase mydlit.

Zamilujete-li si ho, nejspíš si ho zamilujete pro jeho jednoduchost. Tu dokládá i jeho složení:

 • Olea Europaea Fruit Oil, olivový olej z ekologického zemědělství
 • Aqua, Sodium Hydroxide (louh), Sodium Phytate
 • Citric Acid, kyselina citronová
Přírodní olivové mýdlo laSaponaria popis
Foto: Přírodní olivové mýdlo laSaponaria, český popis
© Foto zdroj: U Kocoura doma, autor: Radka Křivánková

Když chcete mýt, mít mýdlo se hodí

Jak již zaznělo: Přírodní mýdlo prostě myje. Myje a čistí bez toho, aby znečišťovalo planetu a zatěžovalo pokožku. I v tom je jeho jednoduchost, v tom je jeho krása.

Testování U Kocoura doma

Přírodní olivové mýdlo laSaponaria se ke kocourovi domů dostalo k testování v rámci SPOLUPRÁCE. Obsah článku/recenze je však nezávislý.

Sdílíme své zkušenosti s konkrétními produkty, protože ve sdílení věříme. Tu a tam narazíme na něco, co stojí za článek, resp. recenzi. Píšeme jenom o tom, co se nám líbí, chceme šířit dobro. Testování a recenze U kocoura doma představují především tipy na produkty, které nám udělaly radost a/nebo nás doma těší opakovaně. Přírodní olivové mýdlo je jedním z nich. Třeba potěší i vás!

Přírodní olivové mýdlo laSaponaria kočka
Foto: Přírodní olivové mýdlo laSaponaria, testování U Kocoura
© Foto zdroj: U Kocoura doma, autor: Radka Křivánková

OLIVOVÉ MÝDLO EXTRAVERGINE LASAPONARIA: Základní údaje a fakta

Přírodní olivové mýdlo Extravergine
laSaponaria
100% přírodní
Složení:
• Olea Europaea Fruit Oil
• Aqua
• Sodium Hydroxide
• Sodium Phytate
• Citric Acid
Certifikace: Cosmetici Biologici
Země původu: Itálie

Popis výrobce: Ručně vyrobené mýdlo z extra panenského olivového oleje, s láskou ke zdraví i k planetě. Neobsahuje vůně ani barviva, hodí se proto i pro velmi citlivou a problematickou pokožku. BIO olivový olej má schopnost zvláčňovat a zklidňovat pokožku, jeho účinky ocení i lidé trpící alergiemi a přecitlivělostí. Šetrné složení v BIO kvalitě je vhodné i pro citlivou dětskou pokožku. Přírodní mýdlo laSaponaria se vyrábí tradiční metodou studeného zmýdelnění a přirozeného zrání, v kombinaci s moderními poznatky a pečlivou kontrolou kvality. Přírodní vědomá kosmetika la Saponaria je vyrobená s láskou, v BIO kvalitě jak jen to je možné a s posláním zanechat svět o něco lepším místem.

Kostka tuhého mýdla laSaponaria váží 100 g, to je tak akorát na běžnou potřebu. Vejde se na umyvadlo, resp. na každou mýdlenku, i tu DIY. Dá se dát i do pouzdra na tuhou kosmetiku laSaponaria, tam se vejdou rovnou dvě, neutrální mýdlo bez vůně a přísad Extravergine a třeba olivové mýdlo Středomořské bylinky a aloe pro mastnou a smíšenou pleť nebo mýdlo Růže a bambucké máslo pro suchou a zralou pokožku.

Výhody & nevýhody

Proč ano?

 • ryzí přírodní složení
 • řemeslná výroba, tradice
 • pečující účinky olivového oleje
 • jemnost k pokožce, šetrnost k planetě
 • minimalistický produkt

Proč ne?

 • Použití tuhého mýdla není tak pohodlné jako v případě tekutých mýdel, ale to může být i jeho výhodou. Jako vědomá kosmetika nabádá k vědomému bytí, v tomto případě vědomé hygieně.

TUHÉ OLIVOVÉ MÝDLO V PRAXI

Jak vypadalo testování produktu U Kocoura doma a hlavně – jak dopadlo? Jaké jsou naše zkušeností? Jaké je naše hodnocení tuhého mýdla laSaponaria?

OLIVOVÉ MÝDLO LASAPONARIA: RECENZE OD KOCOURA

U Kocoura doma máme aktuálně přírodní mýdlo la Saponaria, neutrální variantu Extravergine. Pochází z Itálie a složení je založené na jediné ingredienci, jeho základem je olivový olej, zlato Středomoří. Minimalistické mýdlo se k nám dostalo z eshopu econea.cz, shopu pro každodenní hrdiny. Vedle neutrálního tuhého mýdla z dílny laSaponaria tady voní i další přírodní mýdla a zelená kosmetika.

Kocour

Přírodní olivové mýdlo laSaponaria DIY mýdlenka
HODNOCENÍ NA PRVNÍ DOJEM
CELKOVÉ HODNOCENÍ PO TESTOVÁNÍ
Praktické použití v domácnosti
Složení bez chemie

SHRNUTÍ RECENZE

Přírodní olivové mýdlo považujeme za základní ingredienci koupelny. Sprchový gel, šampon na vlasy, šampon pro kočky, šampon pro psi a další kosmetika zbytečně zabírá místo, když všechnu práci obstará přírodní mýdlo s příběhem, s příběhem provoněným středomořskými bylinkami, zalitým sluncem, pod kterým zrají olivy, základ olivového oleje. Tento příběh je příběhem vědomé kosmetiky laSaponaria, v duchu minimalismu nás učí vědomému bytí.

4.5
Hop pro něj, Testování U Kocoura doma

Cena, slevy, slevový kód

Kde koupit přírodní mýdla laSaponaria a další produkty eko drogerie?

Italská značka laSaponaria na vás čeká v eshopu Econea.cz, eshopu pro každodenní hrdiny, kde najdete tisíce produktů šetrných k přírodě i k vašemu zdraví. Chybět nemohou ani tuhá mýdla z dílny laSaponaria včetně olivového mýdla bez vůně a jakýkoliv nadbytečných přísad Extravergine.

Cena je 109 Kč (100 g)

Aktualizace/cena je platná k 28.10.2022

Eshop econea.cz nabízí průběžně různé slevy, produkty ve slevě najdete TADY.

Pravidelně tady také vyhlašují značku měsíce, kdy produkty dané značky pořídíte s mimořádnou slevou. Mezi značky měsíce najdete vedle bio-D i další oblíbené značky jako Ecodis, laSaponaria, Lavera, Sonett, Hydrophil, Lamazuna, OnlyBio, Kvitok i české značky Tierra Verde, Purity Vision, Kokoza, Mýdlárna Koukol, Mýdlovar, Nobilis Tilia, Konopný táta aj. Značka měsíce a slevy pro tuto značku na vás čekají TADY.

Tuhé mýdlo jako 100 g kostka, tradice, kvalita, přírodní ingredience. A cena? Cena neutrálního mýdla je stejná jako cena mýdel obohacených o voňavé a pečující přísady, například Středomořské byliny a aloe, Růže a babucké máslo karité… Porovnání nabízí tabulka níže. Nabízí i alternativy v podobě přírodního mýdla bio-D s konopným olejem nebo olivového mýdla české značky Tierra Verde.

ALTERNATIVY JINÝCH ZNAČEK

Hodnocení produktu a zkušenosti jiných

O své zkušenosti jsme se podělili, je čas na zkušenosti jiných, zkušenosti s přírodnímu mýdly laSaponaria. Primárně je jako hodnocení produktů nabízí cenové srovnávače Heureka a Zboží.cz:

 • Tuhé mýdlo nebo sprchový gel? Diskuze na Doktorka.cz
 • Kosmetika – tuhé mýdlo, které se „nepatlá“ – diskuze na eMimino.cz
 • Gely a mýdla, recenze a zkušenosti na Omlazení.cz
 • Jak se vyrábí obyčejné mýdlo? Poradna na ekolist.cz
 • Alza Test Tuhá mýdla Alza.cz
 • Tuhá mýdla – diskuze na Arome.cz
 • Nejlepší tuhá mýdla a šampony na Beautytipy.cz
 • Tajemství tvrdé vody na Lidovky.cz
 • Nejkvalitnější kosmetika pro miminko. Poraďte. Diskuze na Modrýkoník.cz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

FAQ: Co všechny zajímá?

Hodit se bude banner

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *