Skip to content →

Kočka a pes

Mají to být odvěcí nepřátelé, ale zprávy z mnoha domovů a rodin potvrzují, že to zdaleka není tak horké. Ano, jistě se mezi kočkami a psi najdou bojovníci. Kočka a pes spolu fungují, někdy však jen jako rivalové. To nic nemění na tom, že se s kočky a psa mohou stát i velmi blízcí přátelé, ochotní jeden druhého bránit před celým světem.

souziti-1

Pořídit si ke kočce psa? Nebo k psovi kočku?

Dle chytrých článků je nejlepší, pokud se pes a kočka v jedné domácnosti sejdou současně a ještě v mládí. Pak si na sebe snadno zvyknou, společně vyrůstají, hrají si a mají se rádi.

V praxi však není vše ideální. Tak se může stát, že si nepořídíte novou kočku k psovi (což je údajně lepší varianta), ale psa, resp. štěně ke starší kočce. Kočky asi obecně psí vetřelce snášejí hůř než psi ty kočičí.

Jakkoli, náš kocour měl téměř tři roky, když k nám do domácnosti přišlo i štěně, na chvíli jsme u nás měli štěňata dokonce dvě. A ne, kocour nejásal radostí, že má nové kamarády. Do teď jsou kocour a pes spíš ve stavu vzájemné tolerance (až na výjimky), než že by se dali označit za dokonalé přátele. To tedy ne. Zatím. Štěně si chce s kocourem hrát a ten je již zvyklý na svůj klid. O nějaké hraní s bláznivým štěnětem nestojí, většinou.

Foto: Kočka a pes – takto to vypadá u nás, ale jen výjimečně. Většinou se na gauči střídají

gaucing_a_kocka-a-pes

Jak udělat z kočky a psa přátele?

Návody a praktické rady na soužití kočky a psa jsme připravili v článku:

Kočka a pes

Líbit by se vám mohlo i toto:

Kočka a pes

Kočka a pes – jak to jde dohromady u vás?

Máte vlastní zkušenosti? Podělte se, určitě se budou hodit! Máte fotky? Zašlete nám je na email ukocouradoma@seznam.cz, rádi je uveřejníme! Ty nejlepší odměníme.