Ztrácíte se V záplavě knih? Blogerka Mora vám pomůže vyplavat ven

Čtení láká více než kdy jindy. Po knihách v době koronavirové pokukují i ti, kterým byl doposud svět literatury příliš vzdálený. Karanténa má i své klady, a to, že se pouštíme i do aktivit jako je čtení, je jedním z těchto kladů. Vybrat z pestré palety knih něco ke čtení není jen tak. V záplavě knih se dá snadno ztratit. Pomoc nabízejí knižní blogeři se svými tipy. Knižní tipy připravila i blogerka Mora z blogu s příhodným názvem V záplavě knih. Hned jako první tipy představuje sci-fi, v podobě, která by mohla vyhovovat i těm, kteří tomuto žánru zrovna neholdují.

Mora nás seznamuje s Nyxii…

Úvodní foto: V záplavě knih, se svolením autora

V ZÁPLAVĚ KNIH? CO ČÍST?

  • Scott Reintgen: Nyxia

Nyxia vám nabídne skvělé a čtivé sci-fi, které vás pohltí hned na první stránce. Scott Reintgen se navíc s ničím nepáře, když to tak řeknu, takže osudy vašich oblíbených knižních hrdinů můžou mrknutím oka skončit v troskách. Určitě stojí za přečtení. Styl psaní je jednoduchý a troufnu si říct, že to sedne i těm, kteří sci-fi tolik neholdují. Více se o Nyxii můžete dočíst tady, nedávno jsem vydávala článek zaměřený jen na ni, abych na ni více nalákala. Nešlo pouze o klasickou recenzi, jaké se u mě běžně najdou.

Co se týče děje, Nyxia popisuje příběh několika hrdinů, kteří byli vybráni na vesmírnou misi a je jim slíbena tučná odměna, pokud ji splní. Jenže vše je složitější. Babylon, tedy organizace, která je pro tento úkol zvolila, má spoustu tajemství. Vše se může zhroutit, jakmile se začnou odkrývat další dílky skládačky.

Video: Nyxia (Trailer), YouTube

  • Susan Meissner: Ohnivé květy

Ohnivé květy jsou v této skupině doporučených knih také naprostým právem. Příběh i nápad skutečně zaujmou. Kniha je neuvěřitelně báječně napsaná a čte se sama. Atmosféru budete obdivovat. Hlavní hrdinky vám přirostou k srdci a zároveň se budete modlit za jejich životy a bezpečí.

Dějová linka nám dovolí nahlédnout do příběhu dvou žen. Každá ztratila jednu ze svých blízkých osob. Každá žije v jiné době, ale obě dvě určitým způsobem spojuje starodávný šál s aksamitníky. Právě šál s aksamitníky hraje v obou příbězích velmi důležitou roli. Sledovat snahu hlavních hrdinek vyrovnat se se životní ztrátou je výborné. Zkrátka fantastické čtení. To potvrzuje i má recenze.

  • B. A. Paris: Za zavřenými dveřmi

Na závěr můžu doporučit i cokoli z tvorby B. A. Paris. Tuto spisovatelku považuji za svou thrillerovou královnu.

Za zavřenými dveřmi, dílko s příhodným názvem pro tuto dobu, je něco neskutečného. Autorka líčí život manželského páru, který na první pohled vypadá jako jedna z nejideálnějších dvojic na celém čirém světě. Oba dva dokonalí, skvěle se doplňují, klape jim to jako nikomu jinému. Pravda je ale jiná než viditelná iluze – a to stejné tvrdí i mříže na jednom z oken jejich domu.

Celý děj vás nutí přemýšlet nad tím, že podobné věci se mohou dít i v našem světě. Velmi povedený thriller, který si zajímavě pohraje s vaší psychikou. Takže pokud na tom jste v době karantény dobře, věřím, že i Za zavřenými dveřmi zvládnete a čtení si hrozně moc užijete. Kdo se na to ale necítí, radši zkuste něco lehčího (Nyxia je z 99,99 % záruka úspěchu).

A knižní novinky?

Já osobně se chystám na Leu Honor: Třpytící se město. Jedná se o fantasy od Lenky Bandurové, kterou sleduji již delší dobu, takže se na to moc těším. Věřím, že to bude skvělá kniha!

Knihy KOSMAS

 

MORA V ZÁPLAVĚ KNIH. O BLOGU A BLOGERCE

Já osobně jsem zvláštní stvoření, které v knihách našlo ohromnou zálibu. Snažím se šířit radost a mé motto „Dej si knihu na hlavu a bude ti hej“ je toho důkazem. Jde mi o to psát recenze, které si čtenáři užijí a zároveň v nich najdou všechno, co o dané knížce potřebují vědět. Ale jestli mi to jde, to už neposoudím.

Co se týče vzniku blogu, tak k tomu došlo naprostou náhodou. Nedokážu popsat, co mě k tomu vedlo, ale vím, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, jaká jsem kdy udělala. Díky této spontánní myšlence vzniklo V záplavě knih. Později jsem začala tvořit i na Instagramu a nakonec se z toho stala úžasná náplň života, díky níž jsem poznala spoustu svých knižních přátel a začala brát doporučování a vyjadřování se ke knihám jako naprosto běžnou věc.

Na blogu se nezaměřuji na určitou skupinu literatury. Snažím se číst všechno, mám ráda pestrost. Je ale pravda, že Young adult u mě převládá, což se projevuje i v recenzích. Poslední dobou se ale od tohoto žánru odkláním, protože mám pocit, že jsem jím již trošku přehlcená.

Z větší části jsou na mém blogu recenze, zaměřuji se ale i na jiné články s knižní tematikou. Nedávno jsem vydávala třeba článek o knižních spolupracích a mém pohledu na ně, a to bylo stručně řečeno zajímavé. Z tématu knih ale neodplouvám, toho se držím, protože je to přeci jen hlavní náplň blogu. Je však pravda, že mám v plánu i pár článků, které s knihami příliš nesouvisí. Jen si ještě nejsem jistá, jak to pojmu.

A plány do budoucna? Asi jen pokračovat dál v tom, co dělám teď. Přesný plán nemám, vše plyne samo od sebe. A rozhodně se nic nezměnilo ani kvůli současné krizi. Možná se jen snažím být radostné sluníčko více než kdy dřív, protože vím, že mi vždy vykouzlí úsměv na tváři, když se dozvím, že mé projekty, které narychlo vymýšlím, někomu zlepšily den.

BLOG A KARANTÉNA

S karanténou se toho moc nezměnilo. Jen to, že ráno nevstávám tak brzy, neběžím na metro a nejedu přes půlku Prahy do školy. Vstanu kolem osmé, udělám si snídani a pak zasedám do své imaginární školní lavice s tím, že se budu učit, jako kdybych opravdu byla ve škole. A čtu méně, ale tenhle stav mám už asi půl roku, přestala jsem číst tak masivně a začala jsem se věnovat i dalším věcem, protože nejsem ten typ knihomola, který od rána do večera leží jen v knížkách.

Moro, doporučila byste čtení jako ideální aktivitu, která se dá dělat i doma v karanténě?

Určitě jo, chce to jen dobrou knihu a o zábavu je postaráno. Tedy jen v případě, že se člověku chce číst. Ani já na to někdy nemám náladu a tento pocit je naprosto v pohodě.

Měla byste i další nápady na to, co zajímavého se dá doma dělat kromě čtení?

Já osobně se bavím tancem, ačkoli mi to tolik nejde. Jakýkoli tanec ale přináší radost a uvolnění, tedy alespoň pro mě. Stačí zapnout hudbu a nechat se jí unést. Karanténa je za mě fajnová příležitost i pro to začít se hýbat. Já cvičím už asi půl roku a baví mě to, cokoli od Fitfab Strong stojí za to.

A pokud se vám nechce nic dělat, lehněte si k seriálu a už se nezvedejte. Taky to občas dělám. Mám spoustu svých oblíbenců. Ačkoli to jsou jen asijská dramata, mohu doporučit The Untamed, seriál, který se stal mou srdcovkou a nostalgickou záležitostí. Takže kdo chce dát šanci něčemu asijskému a poznat novou kulturu, tohle je boží a dávám za to ruku do ohně.

《陈情令 The Untamed》终极片花:虐心升级,叹物是人非

Video: The Untamed (Official Trailer), YouTube

Máte nějaký tip na to, jak současnou situaci ustát v psychickém zdraví?

Dát si knihu na hlavu a věřit, že se brzy vrátíme do normálního režimu.:-) Však ono to půjde, stačí jen vytrvat. Věřím, že pro některé to není nejsnazší, ani moje nálada v době karantény není na nejradostnějším bodu, ale snažím se zůstat pozitivní. A jde to, jen ne vždy.

A domácí mazlíčci? Dělá vám doma společnost kočka, pes či jiný mazlíček?

Společnost doma mi dělá pouze můj čtyřletý bráška, který naprosto upřímně vystačí tak za pět domácích mazlíčků. Dříve jsem měla rybičky, ale nic dalšího. Mamka mi jiná zvířátka nikdy nedovolila, protože čekala, že se o nějakého mazlíčka nebudu sama od sebe starat. A věřím, že měla pravdu, alespoň v době, kdy jsem byla ještě malá. Teď bych nějakého zvířecího společníka uvítala, ale budu se muset spokojit s tou malou čtyřletou opičkou, která bydlí v pokoji vedle toho mého. Ještě že máme tak krásný sourozenecký vztah, mile řečeno.

BLOGY | KNIŽNÍ BLOGY | KNIŽNÍ TIPY

BLOGY, BLOGY A ZASE BLOGY… Kocour nazul boty a vydal se do světa, aby něco poznal. A že toho k poznávání je, dokonce i ve světě virtuálním. Nejenom knižní blogeři, ale i lifestyle blogeři, food blogeři, cestovatelé, pejskaři, kočkomilové a další milovníci zvířat, kteří své poznatky a zkušenosti sdílí na blogu a sociálních sítích, jsou zdrojem vrnivé inspirace. A jaké nabízejí příběhy! Zdaleka nejde jenom o kočičí příběhy. Objevujte s kocourem svět, sice virtuální, ale svět, kde je dobře.

Můj život knihomolky: Něco víc a další tipy na knihy

Také blogerka z blogu Můj život knihomolky nám nabídla své tipy na knihy. Díky ní zjistíte, že všechno je úplně jinak a možná zjistíte i něco víc. Snad odhalíte i některá skrytá tajemství, dokonce možná...

Ztrácíte se V záplavě knih? Blogerka Mora vám pomůže vyplavat ven

Čtení láká více než kdy jindy. Po knihách v době koronavirové pokukují i ti, kterým byl doposud svět literatury příliš vzdálený. Karanténa má i své klady, a to, že se pouštíme i do aktivit jako...

Tipy na knihy od blogerky, která nejde s proudem

Čtení pomohlo blogerce Vendi z jihu i v těch nejtěžších dobách. Do doby koronaviru doporučuje vedle čtení hlavně selský rozum, nešílet, ale taky nebrat věc na lehkou váhu. Vendi píše do světa… Mezi knižními tipy...

Fantasy knižní tipy od blogerky z Bookish Journey

Knižní blogerka Martina z Bookish Journey nás zavádí do světa fantasy, ale také do světa koní. O princi na bílém koni občas sní asi každá žena, některé sní dokonce jenom o tom koni. Martina nesní...

Pary a knihy: Jaké knihy doporučuje ke čtení vášnivá knihomolka?

Blogerka Pary má doma manžela a dvě školou povinné děti. Součástí jejich smečky je také pes, sice devítiletý, ale stále přerostlé štěně, k tomu také papoušek a dvě morčata. Přesto si Pary najde čas i...
4.5/5 - (2 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *