Tipy na knihy od blogerky, která nejde s proudem

Čtení pomohlo blogerce Vendi z jihu i v těch nejtěžších dobách. Do doby koronaviru doporučuje vedle čtení hlavně selský rozum, nešílet, ale taky nebrat věc na lehkou váhu.

Vendi píše do světa… Mezi knižními tipy této blogerky najdete i knihy, které nejsou konzumní jako jiné. Detektivku českého autora provází legendární Dracula nebo Siréna, kniha 18+, která je jen pro otrlejší, ano, z kategorie erotická literatura. „Konečně někdo, kdo se nebojí sáhnout do temnějších vod,“ komentuje svůj tip sama blogerka.

 

Hodné tuky

TIPY NA KNIHY OD VENDI


  • Daniel Glattauer: Není zač

Není zač je sice starší kniha, i recenzi jsem psala před pěti lety, nicméně utkvěla mi v hlavě a příběh je opravdu síla. Vtipný, ale s myšlenkami, které vám budou vrtat i po dočtení. Ne jako jiné „konzumní“ knihy. Ty slupnete a druhý den pomalu nevíte, o čem byly.

  • Pavel Kohout: Les Bor

Les Bor je pro změnu detektivka od českého autora, odehrávající se v Českých Budějovicích, což je pro mě jako Jihočecha bonus. Mezi vším tím marketingovým plácáním a propagací jiných knih ty opravdu dobré často zapadnou. A dobrých detektivek je po čertech málo. Tahle stojí za to.

  • Bram Stoker: Dracula

Dracula je kapitola sama pro sebe – mám tři příběhy, které mě provázejí životem, a předloha pro všechny upíry je jedním z nich. Zpracování i překlady se liší a vycházejí stále nové, nicméně podstata zůstává stejná. Jde o silný příběh, který láká svou magií, jiní autoři se jím inspirují někdy až šíleně. Mě uklidňuje, přestože se jedná o horor.

  • Tiffany Reizs: Siréna

A jako poslední je tu Siréna – v poslední době můj nejčastěji čtený žánr – erotická literatura. Autorka vybočuje. Nebere si servítky a přišla se sérií, která je opravdu 18+ a jen pro otrlejší. A přesně to mě baví. Konečně někdo, kdo se nebojí sáhnout do temnějších vod.

Knižní novinky

Vychází tolik knih a nakladatelství mají různé strategie. Obecně nejdu moc s proudem, spíš hodně bokem či dokonce proti, ale z toho všeho, co na mě na sociálních sítích vyskakuje, mě asi nejvíce láká pokračování Gabrielův slib: Hříšné odstíny vášně od Sylvaina Reynarda (knihkupectví). A potom Sedem manželov Evelyn Hugovej od Taylor Jenkins Reid, která zatím nevyšla česky, ale pouze slovensky.

reklama

 

O BLOGU VENDI PÍŠE DO SVĚTA


Je to takový můj malý jihočeský rybníček – ať už blog Vendi píše do světa, nebo Instagram @fromsouth8, kde je všehochuť. Recepty (Kuchtlaniny), tipy na výlety, recenze na knihy i jiné věci, zkušenosti s péčí o osobu blízkou či prodejem domu.

Zaměření blogu

Pokud jde o knižní blog, obecně se snažím i při čtení mít širší záběr a mysl otevřenou všem žánrům. Takovou topkou jsou erotika, thrillery, detektivky a dětské knihy.

V poslední době publikuji na blogu hlavně recenze knih, protože na ostatní články není prostor. Nicméně v následujících týdnech bych ráda dokončila sérii příspěvků o spolupráci s realitní kanceláří nebo recenzi na horkovzdušnou fritézu. Také chystám článek o boji s demencí v posledním stádiu, tak snad se mi to podaří, abych knihy proložila i něčím ze života.

Nejsem jeden z velkých blogerů a to mi dává jakousi volnost a svobodu, co do četnosti článků, tak i témat. Plány do budoucna vysloveně nemám. Ráda bych udržela standard sledovanosti a dál brala knihy i blog jako koníček, který mi pomáhá, a ne jako povinnost.

 

BLOG A KARANTÉNA


Můj denní režim se v karanténě nezměnil prakticky asi vůbec. Jsem ještě půl roku na mateřské dovolené, takže máme takový domácí režim. Jediné, co odpadlo, jsou výlety do zoo a do přírody, protože se držíme doma a pracujeme na úpravách bydlení. A paradoxně čtu méně. Když kolem sebe vidím na sítích, kolik kdo přečte knih a je z toho div ne závod, má to na mě odrazující a blokující účinky.

Vendi, doporučila byste čtení jako ideální aktivitu, která se dá dělat i doma v karanténě?

Doporučila bych čtení jako ideální aktivitu kdykoli. Musím přiznat, že mně pomohlo v těch nejtěžších dobách, např. kdy jsem měla doma novorozence a umírající maminku, abych se nezbláznila a přežila. A pomáhá mi tak celý život.

Měla byste i další nápady na to, co zajímavého se dá doma dělat kromě čtení?

Za mě rozhodně návrat k deskovým hrám, pořádné protřídění např. šatníku. Úklid a uspořádání věcí, které jsme si nechávali na někdy příště, a podobně.

Máte nějaký tip na to, jak současnou situaci ustát v psychickém zdraví?

Rozhodně nešílet a nejančit a taky ale nebrat věc na lehkou váhu. Chce to zapojit selský rozum. Udržovat si odstup, vyhýbat se většímu počtu lidí a být tolerantní. V poslední době mi přijde, že mají lidé tendence situaci zlehčovat a podle mě to napáchá docela paseku. Plus si sem tam dopřát něco na nervy – dobré jídlo, pití, dají poslouchat písničky, dojet resty v seriálech a tak.

DOMÁCÍ MAZLÍČCI


V současné době mi dělá společnost psí slečna Barča a zvažujeme pořízení rybiček. Barča je tibetský španěl. Bude jí sedm let a je to naše malá opičko kočko láska. Brali jsme si ji z množírny, aby nebyla utracena, jako nejmenší z vrhu. Byla schoulená daleko od všech ostatních, měla červíky i svrab, ale stejně šla s námi domů. Vypiplali jsme ji, uzdravili a je to náš miláček. Flegmatik a vysloveně vítací typ.

Kočka nebo pes?

Za mě rozhodně pes. Kočku si pohladím, pomazlím, ale doma bych ji nechtěla. Přijdou mi takové vznešené a hrdé. Pes je moje životní láska. Vystřídali jsme několik plemen (belgický ovčák, šarplaninský pastevecký pes, shi-tzu, westík…). Víc ke mně sedí a já víc sedím jim.

 

BLOGY | KNIŽNÍ TIPY | KNIŽNÍ BLOGY | PŘÍBĚHY

BLOGY, BLOGY A ZASE BLOGY… Kocour nazul boty a vydal se do světa, aby něco poznal. A že toho k poznávání je, dokonce i ve světě virtuálním. Nejenom knižní blogeři, ale i lifestyle blogeři, food blogeři, cestovatelé, pejskaři, kočkomilové a další milovníci zvířat, kteří své poznatky a zkušenosti sdílí na blogu a sociálních sítích, jsou zdrojem vrnivé inspirace. A jaké nabízejí příběhy! Zdaleka nejde jenom o kočičí příběhy. Objevujte s kocourem svět, sice virtuální, ale svět, kde je dobře.

Knižní tipy Alyss: úžasné dobrodružství, románek i humor, který zlepší náladu

Pro knihomolku Alyss je čtení ideálním způsobem, jak si odpočinout, ale i prožít úžasné dobrodružství nebo zamilovaný románek. Je to také způsob, jak změnit myšlenky. To přijde v této podivné koronavirové době vhod. Knihy se nabízejí jako skvělý způsob, jak trávit čas v karanténě. I Knihomolka Alyss nabízí své knižní tipy. Představuje knihy z různých…

Ztrácíte se V záplavě knih? Blogerka Mora vám pomůže vyplavat ven

Čtení láká více než kdy jindy. Po knihách v době koronavirové pokukují i ti, kterým byl doposud svět literatury příliš vzdálený. Karanténa má i své klady, a to, že se pouštíme i do aktivit jako je čtení, je jedním z těchto kladů. Vybrat z pestré palety knih něco ke čtení není jen tak. V záplavě…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *