Tipy na knihy od blogerky, která nejde s proudem

Čtení pomohlo blogerce Vendi z jihu i v těch nejtěžších dobách. Do doby koronaviru doporučuje vedle čtení hlavně selský rozum, nešílet, ale taky nebrat věc na lehkou váhu.

Vendi píše do světa… Mezi knižními tipy této blogerky najdete i knihy, které nejsou konzumní jako jiné. Detektivku českého autora provází legendární Dracula nebo Siréna, kniha 18+, která je jen pro otrlejší, ano, z kategorie erotická literatura. „Konečně někdo, kdo se nebojí sáhnout do temnějších vod,“ komentuje svůj tip sama blogerka.

Úvodní foto: Vendi z jihu, se svolením autora

TIPY NA KNIHY OD VENDI

  • Daniel Glattauer: Není zač

Není zač je sice starší kniha, i recenzi jsem psala před pěti lety, nicméně utkvěla mi v hlavě a příběh je opravdu síla. Vtipný, ale s myšlenkami, které vám budou vrtat i po dočtení. Ne jako jiné „konzumní“ knihy. Ty slupnete a druhý den pomalu nevíte, o čem byly.

  • Pavel Kohout: Les Bor

Les Bor je pro změnu detektivka od českého autora, odehrávající se v Českých Budějovicích, což je pro mě jako Jihočecha bonus. Mezi vším tím marketingovým plácáním a propagací jiných knih ty opravdu dobré často zapadnou. A dobrých detektivek je po čertech málo. Tahle stojí za to.

  • Bram Stoker: Dracula

Dracula je kapitola sama pro sebe – mám tři příběhy, které mě provázejí životem, a předloha pro všechny upíry je jedním z nich. Zpracování i překlady se liší a vycházejí stále nové, nicméně podstata zůstává stejná. Jde o silný příběh, který láká svou magií, jiní autoři se jím inspirují někdy až šíleně. Mě uklidňuje, přestože se jedná o horor.

  • Tiffany Reizs: Siréna

A jako poslední je tu Siréna – v poslední době můj nejčastěji čtený žánr – erotická literatura. Autorka vybočuje. Nebere si servítky a přišla se sérií, která je opravdu 18+ a jen pro otrlejší. A přesně to mě baví. Konečně někdo, kdo se nebojí sáhnout do temnějších vod.

Knižní novinky

Vychází tolik knih a nakladatelství mají různé strategie. Obecně nejdu moc s proudem, spíš hodně bokem či dokonce proti, ale z toho všeho, co na mě na sociálních sítích vyskakuje, mě asi nejvíce láká pokračování Gabrielův slib: Hříšné odstíny vášně od Sylvaina Reynarda (knihkupectví). A potom Sedem manželov Evelyn Hugovej od Taylor Jenkins Reid, která zatím nevyšla česky, ale pouze slovensky.

Knihy KOSMAS

 

O BLOGU VENDI PÍŠE DO SVĚTA

Je to takový můj malý jihočeský rybníček – ať už blog Vendi píše do světa, nebo Instagram @fromsouth8, kde je všehochuť. Recepty (Kuchtlaniny), tipy na výlety, recenze na knihy i jiné věci, zkušenosti s péčí o osobu blízkou či prodejem domu.

Zaměření blogu

Pokud jde o knižní blog, obecně se snažím i při čtení mít širší záběr a mysl otevřenou všem žánrům. Takovou topkou jsou erotika, thrillery, detektivky a dětské knihy.

V poslední době publikuji na blogu hlavně recenze knih, protože na ostatní články není prostor. Nicméně v následujících týdnech bych ráda dokončila sérii příspěvků o spolupráci s realitní kanceláří nebo recenzi na horkovzdušnou fritézu. Také chystám článek o boji s demencí v posledním stádiu, tak snad se mi to podaří, abych knihy proložila i něčím ze života.

Nejsem jeden z velkých blogerů a to mi dává jakousi volnost a svobodu, co do četnosti článků, tak i témat. Plány do budoucna vysloveně nemám. Ráda bych udržela standard sledovanosti a dál brala knihy i blog jako koníček, který mi pomáhá, a ne jako povinnost.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FromSouth8 (@fromsouth8)

BLOG A KARANTÉNA

Můj denní režim se v karanténě nezměnil prakticky asi vůbec. Jsem ještě půl roku na mateřské dovolené, takže máme takový domácí režim. Jediné, co odpadlo, jsou výlety do zoo a do přírody, protože se držíme doma a pracujeme na úpravách bydlení. A paradoxně čtu méně. Když kolem sebe vidím na sítích, kolik kdo přečte knih a je z toho div ne závod, má to na mě odrazující a blokující účinky.

Vendi, doporučila byste čtení jako ideální aktivitu, která se dá dělat i doma v karanténě?

Doporučila bych čtení jako ideální aktivitu kdykoli. Musím přiznat, že mně pomohlo v těch nejtěžších dobách, např. kdy jsem měla doma novorozence a umírající maminku, abych se nezbláznila a přežila. A pomáhá mi tak celý život.

Měla byste i další nápady na to, co zajímavého se dá doma dělat kromě čtení?

Za mě rozhodně návrat k deskovým hrám, pořádné protřídění např. šatníku. Úklid a uspořádání věcí, které jsme si nechávali na někdy příště, a podobně.

Máte nějaký tip na to, jak současnou situaci ustát v psychickém zdraví?

Rozhodně nešílet a nejančit a taky ale nebrat věc na lehkou váhu. Chce to zapojit selský rozum. Udržovat si odstup, vyhýbat se většímu počtu lidí a být tolerantní. V poslední době mi přijde, že mají lidé tendence situaci zlehčovat a podle mě to napáchá docela paseku. Plus si sem tam dopřát něco na nervy – dobré jídlo, pití, dají poslouchat písničky, dojet resty v seriálech a tak.

DOMÁCÍ MAZLÍČCI

V současné době mi dělá společnost psí slečna Barča a zvažujeme pořízení rybiček. Barča je tibetský španěl. Bude jí sedm let a je to naše malá opičko kočko láska. Brali jsme si ji z množírny, aby nebyla utracena, jako nejmenší z vrhu. Byla schoulená daleko od všech ostatních, měla červíky i svrab, ale stejně šla s námi domů. Vypiplali jsme ji, uzdravili a je to náš miláček. Flegmatik a vysloveně vítací typ.

Kočka nebo pes?

Za mě rozhodně pes. Kočku si pohladím, pomazlím, ale doma bych ji nechtěla. Přijdou mi takové vznešené a hrdé. Pes je moje životní láska. Vystřídali jsme několik plemen (belgický ovčák, šarplaninský pastevecký pes, shi-tzu, westík…). Víc ke mně sedí a já víc sedím jim.

BLOGY | KNIŽNÍ BLOGY | KNIŽNÍ TIPY

BLOGY, BLOGY A ZASE BLOGY… Kocour nazul boty a vydal se do světa, aby něco poznal. A že toho k poznávání je, dokonce i ve světě virtuálním. Nejenom knižní blogeři, ale i lifestyle blogeři, food blogeři, cestovatelé, pejskaři, kočkomilové a další milovníci zvířat, kteří své poznatky a zkušenosti sdílí na blogu a sociálních sítích, jsou zdrojem vrnivé inspirace. A jaké nabízejí příběhy! Zdaleka nejde jenom o kočičí příběhy. Objevujte s kocourem svět, sice virtuální, ale svět, kde je dobře.

Můj život knihomolky: Něco víc a další tipy na knihy

Také blogerka z blogu Můj život knihomolky nám nabídla své tipy na knihy. Díky ní zjistíte, že všechno je úplně jinak a možná zjistíte i něco víc. Snad odhalíte i některá skrytá tajemství, dokonce možná...

Ztrácíte se V záplavě knih? Blogerka Mora vám pomůže vyplavat ven

Čtení láká více než kdy jindy. Po knihách v době koronavirové pokukují i ti, kterým byl doposud svět literatury příliš vzdálený. Karanténa má i své klady, a to, že se pouštíme i do aktivit jako...

Tipy na knihy od blogerky, která nejde s proudem

Čtení pomohlo blogerce Vendi z jihu i v těch nejtěžších dobách. Do doby koronaviru doporučuje vedle čtení hlavně selský rozum, nešílet, ale taky nebrat věc na lehkou váhu. Vendi píše do světa… Mezi knižními tipy...

Fantasy knižní tipy od blogerky z Bookish Journey

Knižní blogerka Martina z Bookish Journey nás zavádí do světa fantasy, ale také do světa koní. O princi na bílém koni občas sní asi každá žena, některé sní dokonce jenom o tom koni. Martina nesní...
5/5 - (3 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.