Jak zvládnout krizi? „Do ničeho se nenuťte,“ radí knihomolka Šárka

S kocourem se vydáváme do světa pro inspiraci. Zajímají nás kočičí příběhy, kočkomilové, ale i pejskaři, lidé, kteří svůj život spojili s dalšími živými bytostmi různých podob. Hledáme je různě, hledáme je i mezi blogery, potažmo knižními blogery.

A tak jsme natrefili na Šárku z blogu Deník jedné Knihomolky… Společnost u čtení jí dělá hovawart Ája. Není to sice asistenční pes, přesto je Šárce, která se pohybuje na vozíčku, oporou, zvláště v těch chvílích, kdy se člověk necítí nejlíp.

To nám prozradila sama Šárka a také pronesla, že její fenka ji neustále utvrzuje v tom, že pes je nejlepší přítel člověka.

Čtení jako alternativa masových médií

Knihomolku Šárku jsme požádali o knižní tipy a rozhovor, kdy nám prozradila, že upřednostňuje knihy před televizí. Právě to jí má pomoci udržet pozitivní myšlení. Čtení je pro ni také odpočinek, ale ve volných chvílích se vedle čtení věnuje i kreativním činnostem. Pro dobrou náladu doporučuje třeba antistresové omalovánky anebo puzzle. A pořád je tu taky ten pes, respektive fenka hovawarta, neutuchající zdroj dobré nálady, která je i v osmi letech dle Šárky pořád tak trochu štěně…

Jak současnou situaci ustát v psychickém zdraví?

Doba koronavirové epidemie jistě není jednoduchá a každému z nás přinesla celou řadu překážek, které musíme nějak překonat. Každý za sebe a každý po svém. Spojuje nás to, že jsme v tom bez výjimky všichni, všichni se se současnou krizí musíme nějak vypořádat.

Jak na to? Jak současnou situaci ustát v psychickém zdraví? Na tipy jsme se zeptali i knihomolky Šárky, která mimochodem patří do rizikové skupiny, a tak se jí bezpečnostní opatření dotýkají ještě více než jiných. Dávka pozitivní inspirace a motivace do každodenních úkolů od knihomolky Šárky, milovnice psů a vlků, nejenom do doby krize, je tady:

Pokud je to možné, tak se do ničeho nenuťte!

Snažte si užívat hezkého počasí, i skrze otevřené okno, pokud bydlíte v bytě a nemáte vlastní zahradu. Dělejte to, co vás baví a činí šťastnými. Pokud vás něco rozčiluje, snažte se na tom najít alespoň nějaké pozitivum a nevidět ve všem jen to černé.

Zaměřte se sami na sebe. Soustřeďte se na to, že v dnešní, tak uspěchané době, se najednou můžeme věnovat naplno lidem v naší domácnosti, na které obyčejně nemáme tolik času.

BLOGY | KNIŽNÍ TIPY | KNIŽNÍ BLOGY | PŘÍBĚHY

BLOGY, BLOGY A ZASE BLOGY… Kocour nazul boty a vydal se do světa, aby něco poznal. A že toho k poznávání je, dokonce i ve světě virtuálním. Nejenom knižní blogeři, ale i lifestyle blogeři, food blogeři, cestovatelé, pejskaři, kočkomilové a další milovníci zvířat, kteří své poznatky a zkušenosti sdílí na blogu a sociálních sítích, jsou zdrojem vrnivé inspirace. A jaké nabízejí příběhy! Zdaleka nejde jenom o kočičí příběhy. Objevujte s kocourem svět, sice virtuální, ale svět, kde je dobře.

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *