Pary a knihy: Jaké knihy doporučuje ke čtení vášnivá knihomolka?

Blogerka Pary má doma manžela a dvě školou povinné děti. Součástí jejich smečky je také pes, sice devítiletý, ale stále přerostlé štěně, k tomu také papoušek a dvě morčata. Přesto si Pary najde čas i na čtení knih a svůj blog. Ten je pro ni především velký koníček.

I blogerku z blogu Pary a knihy jsme požádali o knižní tipy. Nechybí mezi nimi Harry Potter, ale ani thriller Roberta Brynzy. Blogerka doporučuje také knihy Amandy Stevens. Neznáte? A není právě nyní čas poznat něco nového?

Úvodní foto: Pary a knihy, se svolením autora

PARY A KNIHY, KTERÉ DOPORUČUJE KE ČTENÍ

  • Harry Potter je moje srdcovka, takže by byl hřích knihu nedoporučit (četla jsem ještě předtím, než jsem založila svůj knižní blog).
  • Pak je tu Robert Bryndza, který píše thrillery. Ani jeden díl mě nezklamal, na mém blogu jsou také recenze na všechny jeho knihy. Zejména série s Erikou Fosterovou si mě získala, recenzi na první díl  –⁠ Dívka v ledu najdete tady.
  • Mým dalším tipem je série Hřbitovní královna od Amandy Stevens. Má šest knih – duchařina, romantika a detektivní příběh v jednom (tři díly mám přečtené, tři díly na mě ještě čekají). První díl nese název Okřídlená duše…
  • A knižní novinky? Z romantických příběhů bych doporučila například sérii Romantické útěky od Julie Caplin, zrovna od ní vyšla další kniha, na kterou se určitě chystám. Recenzi k prvnímu dílu –⁠ Kavárna v Kodani najdete tady.

Knihy KOSMAS

 

O BLOGU PARY A KNIHY

Řekla bych, že toto mluví za vše:

…jsem vášnivá knihomolka, milovnice literatury, máma dvou dětí a manželka. Knihy pro mne znamenají únik z reality, prožití mnoha jiných životů, které ovšem můžu opustit, když se mi znelíbí.

Nemám úplně vyhranění styl, čtu podle nálady. Takže jestli je to dětská kniha, thriller nebo romantika, je mi jedno. Hlavně, že je chuť a čas číst. Na blogu se věnuju jen knihám, je to moje odreagování. Mám dvě děti (ZŠ), takže svůj volný čas musím věnovat nejen knihám, ale i rodině.

Plány do budoucna? Píšu pro radost, takže žádné velké plány s blogem nemám, beru to jako koníček.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jana Parýzková (@paryaknihy)

BLOG A KARANTÉNA

Pary, jak se v karanténě změnil Váš denní režim? Čtete více anebo méně?

Zůstal skoro stejný. S tím rozdílem, že děti jsou doma a v práci je toho daleko více.

Doporučila byste čtení jako ideální aktivitu, která se dá dělat i doma v karanténě?

Určitě ano, jako knihomolka rozhodně.

Měla byste i další nápady na to, co zajímavého se dá doma dělat kromě čtení?

Záleží na každém, co ho baví. Pokud je baráček se zahrádkou, tak se vždy něco najde. A tak je to i u nás. A pokud ne, tak se najde spoustu dalšího, například to, co člověk odkládá na dobu, až bude čas.:-)

Máte nějaký tip na to, jak současnou situaci ustát v psychickém zdraví?

Tip asi ani ne, ale jsem nad věcí a funguji tak jako před karanténou. Určitě se touto situací nestresuji.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jana Parýzková (@paryaknihy)

DOMÁCÍ MAZLÍČCI

Jak vypadá smečka blogerky Pary?

  • Pes Black (vlčák) má 9 let, ale je to pořád naše přerostlý štěně. I když už je to skoro děda, pořád má celkem dost elánu. Je to člen rodiny.
  • Papoušek – amazoňan má asi 3 roky. Motto – i když je uřvanej, celkem často mi leze na nervy a nadávám mu, že otevřu okno a pustím ho, už bych ho nedala. Vítá nás slovy „Ahoj“. A když mu nadáváme, tak nám umí taky odpovědět.:-)
  • Morčata Amálka a Afinka jsou spíš mazánci dětí.

Kočka, anebo pes?

Určitě pes, je mi bližší. A když už jsme u zvířat, za přečtení určitě stojí kniha Psí hrdinové.

BLOGY | KNIŽNÍ BLOGY | KNIŽNÍ TIPY

BLOGY, BLOGY A ZASE BLOGY… Kocour nazul boty a vydal se do světa, aby něco poznal. A že toho k poznávání je, dokonce i ve světě virtuálním. Nejenom knižní blogeři, ale i lifestyle blogeři, food blogeři, cestovatelé, pejskaři, kočkomilové a další milovníci zvířat, kteří své poznatky a zkušenosti sdílí na blogu a sociálních sítích, jsou zdrojem vrnivé inspirace. A jaké nabízejí příběhy! Zdaleka nejde jenom o kočičí příběhy. Objevujte s kocourem svět, sice virtuální, ale svět, kde je dobře.

Můj život knihomolky: Něco víc a další tipy na knihy

Také blogerka z blogu Můj život knihomolky nám nabídla své tipy na knihy. Díky ní zjistíte, že všechno je úplně jinak a možná zjistíte i něco víc. Snad odhalíte i některá skrytá tajemství, dokonce možná...

Ztrácíte se V záplavě knih? Blogerka Mora vám pomůže vyplavat ven

Čtení láká více než kdy jindy. Po knihách v době koronavirové pokukují i ti, kterým byl doposud svět literatury příliš vzdálený. Karanténa má i své klady, a to, že se pouštíme i do aktivit jako...

Tipy na knihy od blogerky, která nejde s proudem

Čtení pomohlo blogerce Vendi z jihu i v těch nejtěžších dobách. Do doby koronaviru doporučuje vedle čtení hlavně selský rozum, nešílet, ale taky nebrat věc na lehkou váhu. Vendi píše do světa… Mezi knižními tipy...

Fantasy knižní tipy od blogerky z Bookish Journey

Knižní blogerka Martina z Bookish Journey nás zavádí do světa fantasy, ale také do světa koní. O princi na bílém koni občas sní asi každá žena, některé sní dokonce jenom o tom koni. Martina nesní...
4.7/5 - (3 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *