Můj život knihomolky: Něco víc a další tipy na knihy

Také blogerka z blogu Můj život knihomolky nám nabídla své tipy na knihy. Díky ní zjistíte, že všechno je úplně jinak a možná zjistíte i něco víc. Snad odhalíte i některá skrytá tajemství, dokonce možná dostanete příležitost k seznámení s nejlepší knihou roku 2020.

A je toho ještě víc! Blogerka vám představí také svoji smečku, která čítá hned dva psy a tři kočky. Přiznala také, že má občas pocit, že bydlí u své kočky. Tento pocit známe i my U Kocoura doma.

Úvodní foto: Můj život knihomolky, se svolením autora

MŮJ ŽIVOT KNIHOMOLKY: TIPY NA KNIHY

  • Patrick Ness: Něco víc

První kniha, která mě napadá, je Něco víc (Patrick Ness). Je to jedna z mých nejoblíbenějších knih a myslím, že je opravdu pro každého. Příběh začíná ve chvíli, kdy se šestnáctiletý Seth topí v moři a svůj boj pomalu prohrává. Udeří se hlavou do skály a lebka se mu roztříští. Najednou se ale probudí – nahý, ale při vědomí. Místo, kde se nachází poznává. Je to anglické město, kde vyrůstal. Nejsou tam žádní lidé a zdá se, že tomu tak je už nějakou dobu. Seth začíná hledat odpovědi a zjišťuje, že všechno je úplně jinak a možná… možná je tam i něco víc.

Možná vám bude chvilku trvat, než se do knihy začtete a zvyknete si na minimum postav, ale věřím, že se vám nakonec bude líbit stejně jako mně.

Epic Author Facts: Patrick Ness | The Rest of Us Just Live Here

Video: Patrick Ness – Epic Author Facts (v angličtině), YouTube

  • Shelby Mahurinová: Holubice a had

Dále bych ráda doporučila něco čistě Young Adult, a to knižní novinku Holubice a had (Shelby Mahurinová). Jedná se o slow burn romantiku (hlavní postavy si k sobě hledají cestu poměrně pomalu). Hlavními postavami jsou čarodějnice a lovec čarodějnic. I když to nemusí znít jako naprosto skvělá kniha, opravdu tomu tak je. Louis (čarodějnice) se hned na začátku potká s Reidem (lovec čarodějnic) a shodou okolností jsou donuceni k sňatku, a to i přesto, že se neznají. Je tu ale jeden háček – Reid netuší, že Louis je čarodějnice. Co se stane ve chvíli, kdy to zjistí?

Tato kniha vyšla teprve nedávno, je to knižní novinka, a já už teď vím, že je jednou z nejlepších knih tohoto roku.

  • Colleen Hoover: Na obtíž

Třetí knihou, kterou bych vám chtěla doporučit, je Na obtíž (Colleen Hoover). Autorka je mimochodem moje oblíbená a ať už sáhnete po kterékoliv z jejích knih, neuděláte chybu. V každé z nich najdete nějaké vážnější téma, které by čtenáře mohlo potkat v reálném životě. V tomto případě nám autorka vypráví příběh Vossových, kteří žijí v zrekonstruovaném kostele. Máma bydlí ve sklepě, otec je nově ženatý s matčinou ošetřovatelkou a Merit už si nepamatuje, kdy naposled zažila něco pozitivního. Když má obzvláště špatný den, jde si koupit trofej. Je jedno, za co je nebo jak vypadá, zkrátka trofeje sbírá. Do toho ještě potká Sagana a vypadá to, že to byla láska na první pohled. Je tu ale jeden detail – Sagan je přítel její sestry, dvojčete.

Jako čtenáři knihu Na obtíž sledujeme celou tuto rodinu a společně s Merit odhalujeme všechna její tajemství.

  • Další recenze

Na blogu Můj život knihomolky najdete i další recenze, nechybí mezi nimi diskutovaná kniha Mariky Pecháčkové k ještě diskutovanějšímu dokumentu Víta Klusáka V síti. Kniha nese název KDO CHYTÁ V SÍTI a doplňuje šokující dokument o zneužívání dětí na internetu predátory, kterých je mnohem více, než si připouštíme. Knihu Kdo chytá v síti navíc doplňuje i rozhovor s predátorem Jaroslavem. Ten se projevil i jako hrdina, když se jako jediný z oslovených predátorů rozhodl poskytnout rozhovor. Další rozhovory poskytly samotné aktérky filmu, které hrály oběti predátorů. Nechybí ani vyjádření několika expertů.

Knihy KOSMAS

 

MŮJ ŽIVOT KNIHOMOLKY: O BLOGU

Jsem knihomol a to takový, že obor „Knihkupecké a nakladatelské činnosti“ dokonce i studuji. Jednou bych chtěla pracovat v redakci, případně jako překladatelka. Můj blog letos oslavil své čtvrté narozeniny – přispívám na něj už od ledna roku 2016. Tehdy jsem byla ještě na základní škole a zkrátka jsem potřebovala někde sdílet svoje pocity z knih, předávat svoje názory a doporučení někam dál – a tak vznikl Můj život knihomolky.

Na svém blogu se zaměřuji především na literaturu žánru Young Adult, tedy literaturu pro mládež ve věku od 12 do 18 let. To ale čtenáře nijak neomezuje a z vlastní zkušenosti vím, že tento žánr baví i čtenáře mimo tuto věkovou skupinu. Najdete tam ale i recenze na knihy v jiném žánru (i když jich není tolik) a snažím se, aby si každý čtenář našel své.

Recenze knih jsou můj primární záměr, ale najdete i další články. Většinou jsou s knihomolskou tématikou (Moje praxe v nakladatelství, Tipy na čtení v žánru Young Adult, Kde sehnat e-knihy zdarma ke stažení), minulé léto jsem například napsala tři články o svém jazykovém pobytu v Anglii.

Do budoucna bych chtěla na blog přidávat více neknižních článků – momentálně plánuji třeba shrnout svůj výlet do Harry Potter studií, kde jsem byla v lednu.

ŽIVOT V KARANTÉNĚ

Co se změnilo v karanténě? Ze začátku jsem četla méně než obvykle. Měla jsem toho docela dost do školy a stejně jako všichni ostatní jsem si musela na nový režim zvyknout a všechno si zorganizovat. Teď čtu ale o něco víc, a hlavně si užívám, když si mohu vzít knížku ven (alespoň na zahradu) a číst si na sluníčku a čerstvém vzduchu.

Doporučila byste čtení jako ideální aktivitu, která se dá dělat i doma v karanténě?

Určitě! Myslím si, že i nečtenáři by si na knihu mohli najít čas a sáhnout třeba po některé z výše doporučených. A kdo ví, třeba se jim to zalíbí a začnou více číst i v budoucnu.

ŽIVOT S DOMÁCÍMI MAZLÍČKY

Předpokládám, že jako knižní blogerka trávíte i běžně hodně času doma. Dělají vám přitom společnost domácí mazlíčci?

Kéž by tomu tak bylo! Dalo by se sice předpokládat, že budu dost času trávit doma, ale vzhledem k tomu, že stále ještě studuji a do toho chodím i na brigádu, tolik času doma netrávím. I čtení se většinou věnuji hlavně cestou do školy a ze školy. Domácí mazlíčky ale máme – konkrétně tři kočky a dva psy. Kočky mi většinou dělají společnost večer, když už ležím v posteli a třeba ještě dopisuji článek, nebo se učím něco do školy.

Všichni naši mazlíčci jsou zachráněni, především z různých depozit. Máme tři kočky (Kiky, Bibi a Šmudla) a dva psy – první je kříženec maltézského psíka a pudla (Sunny), u druhého (Dobby) si nejsme jistí. Oba jsou to ale malí pejsci.

Kdybyste měla vybrat jednu možnost, která by to byla: kočka, anebo pes?

Pravděpodobně kočka, protože to je osobnost. Pes většinou přiběhne na zavolání a je věrný svému páníčkovi. To kočka neudělá. Občas mám trochu pocit, že bydlím u své kočky, než že by bydlela ona u mě. Mám ale ráda psy i kočky.

BLOGY | KNIŽNÍ BLOGY | KNIŽNÍ TIPY

BLOGY, BLOGY A ZASE BLOGY… Kocour nazul boty a vydal se do světa, aby něco poznal. A že toho k poznávání je, dokonce i ve světě virtuálním. Nejenom knižní blogeři, ale i lifestyle blogeři, food blogeři, cestovatelé, pejskaři, kočkomilové a další milovníci zvířat, kteří své poznatky a zkušenosti sdílí na blogu a sociálních sítích, jsou zdrojem vrnivé inspirace. A jaké nabízejí příběhy! Zdaleka nejde jenom o kočičí příběhy. Objevujte s kocourem svět, sice virtuální, ale svět, kde je dobře.

Můj život knihomolky: Něco víc a další tipy na knihy

Také blogerka z blogu Můj život knihomolky nám nabídla své tipy na knihy. Díky ní zjistíte, že všechno je úplně jinak a možná zjistíte i něco víc. Snad odhalíte i některá skrytá tajemství, dokonce možná...

Ztrácíte se V záplavě knih? Blogerka Mora vám pomůže vyplavat ven

Čtení láká více než kdy jindy. Po knihách v době koronavirové pokukují i ti, kterým byl doposud svět literatury příliš vzdálený. Karanténa má i své klady, a to, že se pouštíme i do aktivit jako...

Tipy na knihy od blogerky, která nejde s proudem

Čtení pomohlo blogerce Vendi z jihu i v těch nejtěžších dobách. Do doby koronaviru doporučuje vedle čtení hlavně selský rozum, nešílet, ale taky nebrat věc na lehkou váhu. Vendi píše do světa… Mezi knižními tipy...

Fantasy knižní tipy od blogerky z Bookish Journey

Knižní blogerka Martina z Bookish Journey nás zavádí do světa fantasy, ale také do světa koní. O princi na bílém koni občas sní asi každá žena, některé sní dokonce jenom o tom koni. Martina nesní...
4.7/5 - (3 votes)

2 názory na “Můj život knihomolky: Něco víc a další tipy na knihy”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.