Na křídlech vánočních: nová vánoční píseň Michala Davida

Každé Vánoce nás hudebníci obdarovávají novými vánočními písněmi. Letos se svou Vánoční první přišel Richard Krajčo a Kryštof, navíc ve spolupráci s Karlem Gottem. Svoji vánoční píseň nazpíval i Tomáš Klus, spolu s herci pražských divadel, nebo Filharmonie Brno. Vánoční písničky 2020 se rozrostly také o duet, který nazpíval Michal David spolu s Magdou Malou.

Úvodní foto: Pixabay.com

Vánoční píseň o naději

Hitmaker Michal David přinesl song Na křídlech vánočních na svém nové albu s názvem Moje zapomenuté ploužáky. Ke spolupráci přitom přizval zpěvačku Magdu Malou. Ta to komentovala slovy:

S Karlem Gottem a Michalem Davidem jsme se všichni narodili ve stejný den. Michal je jako muzikant fantastický, je to absolutní hitmaker a profesionál. Vždycky jsme spolu vycházeli skvěle. Navíc ho mám moc ráda jako člověka. Je to nesmírně citlivý a empatický člověk. V životě mi mnohokrát pomohl, a to nejen po pracovní stránce.

Měl to být právě Michal David, který Magdu Malou přivedl na profesionální dráhu zpěvačky. Společně už také několik duetů nazpívali, ten první s názvem Když se loučíš již v roce 1988. Videoklip k songu Na křídlech vánočních vznikal v době pandemie, a tak nepřekvapí, že zpěváci ho sice nazpívali spolu, ale na dálku. Magda Malá natáčela v Lysé nad Labem a Michal David ve svém domě na Tenerife.

Magda Malá a Michal David - Na křídlech vánočních

Video: Magda Malá a Michal David: Na křídlech vánočních (YouTube)

Další vánoční písně

Nejenom česká hudební scéna, i ta zahraniční letos dala vznik novým vánočním písním. Mezi novými písněmi se objevil i československý duet Heidi Janků a Vašo Patejdla s názvem Adam a Eva. Vánoční song Nákazlivé Vianoce nazpívala i Katarína Knechtová. Vánoční sbírku letos obohatil i Robbie Williams. Již loňský dárek, album The Cristmas Present s osmadvaceti skladbami letos doplnil o další s názvem Can’t Stop Christmas a dotýká se v něm i aktuálního tématu pandemie.

Robbie Williams - Can't Stop Christmas (Official Video)

Video: Robbie Williams: Can’t Stop Christmas (YouTube)

Novou vánoční píseň letos představil i Liam Gallagher, nazval ji All You’re Dreaming Of. Přidal se k němu mj. i Paul McCartney, který na své nové album zařadil i zimního ptáčka, resp. zimní song nazvaný Winter Bird (When Winter Comes). Vánoční hudební kolekce se rozrostla i díky Kate Perry. Ta ve vánočním TV speciálu vystoupila jako vánoční stromeček a zazpívala: I’ll Be Home For Christmas a Cozy Little Christmas.

Internetové zdroje

/1/ Michal David, oficiální webové stránky  [online]. MichalDavid.cz, 2020 [cit. 2020-12-24]. Dostupné z: https://www.michaldavid.cz/

/2/ Veškrnová, A.: Michal David vás o Vánocích dojme: Ve svátečním duetu s Magdou Malou zpívají o velké ztrátě i naději. Super.cz [online]. Praha: Super.cz, 14. prosince 2020 [cit. 2020-12-24]. Dostupné z: https://www.super.cz/734589-michal-david-vas-o-vanocich-dojme-ve-svatecnim-duetu-s-magdou-malou-zpivaji-o-velke-ztrate-i-nadeji.html

/3/ MICHAL DAVID vydal album Moje zapomenuté ploužáky a nadělil i několik vánočních písní. Parlophone.cz [online]. Praha: Warner Music Czech Republic, 2020 [cit. 2020-12-24]. Dostupné z: http://www.parlophone.cz/novinky/MICHAL-DAVID-vydal-album-Moje-zapomenute-plouzaky-a-nadelil-i-nekolik-vanocnich-pisni_689.html

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Na křídlech vánočních: nová vánoční píseň Michala Davida

Každé Vánoce nás hudebníci obdarovávají novými vánočními písněmi. Letos se svou Vánoční první přišel Richard Krajčo a Kryštof, navíc ve spolupráci s Karlem Gottem. Svoji vánoční píseň nazpíval i Michal David jako duet spolu s Magdou Malou.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (2 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *