NEJLEPŠÍ VÁNOČNÍ PÍSNIČKY

Nalaďte se na tu správnou sváteční vlnu a pusťte si vánoční písničky (na YouTube), které nikdy nezklamou. Níže najdete vánoční písničky české i zahraniční, moderní i retro songy. Vybíráme ty nejlepší, nové, i časem ověřené vánoční písně z YouTube s podpisem oblíbených českých interpretů jako Karel Gott, Hana Zagorová, Václav Neckář, Ewa Farna, Tomáš Klus nebo Janek Ledecký. Ze zahraničních interpretů se s Vánocemi pojí jména jako John Lennon, Mariah Carrey, nově Elton John a Ed Sheeran. Užijte si jejich vánoční písně, hudební dárky stvořené přímo pro Vánoce. Některé hudební nebe zdobí jako neměnné hvězdné stálice, další ohromují jako komety, hudební objevy a takřka (Z)zázraky. Tak šťastný a veselý poslech!

Tvůj song vánoční

Po roce opět zní,
písničky vánoční,
milujem tenhle den,
byť zní to jak klišé,
i tak je chcem slyšet…

Doma se rozvoní,
od maminky cukroví,
a když není žádnej sníh,
tenhle song to záchrání,
že dny nejsou prázdný.

Text i hudba Pavel Callta

Pavel Callta - Tvůj song vánoční (Official Video)

Video YouTube: Pavel Callta: Tvůj song vánoční

Níže najdete české vánoční písně i zahraniční vánoční songy:

Zázraky: Eva Farna & David Stypka, Vánoční příběh: Václav Noid Bárta, K Vánocům chci jen tebe: Slza, Vzácnej den: Pavel Callta, Vánoce přicházejí: Voxel & eM, Zvonova zpověď: Tomáš Klus, Rovaniemi: Michal Hrůza …Nové vánoční písně 2022

Vánoce jako dřív: Marek Ztracený & Hana Zagorová, Andělé strážní: Václav Neckář, Marta Kubišová, Marie Rottrová, Jiří Macháček a další, Už za pár dní: Pokáč ft. Nikol Štíbrová, Elton John a Ed Sheeran: Merry Christmas… Vánoční písničky 2021

Vánoční: Richard Krajčo a Karel Gott, Chvíle vánoční: Vlasta Horváth s dcerou, Vánoční čas: Tomáš Klus, Anděl: Pokáč, Vánoční přání: Eva Matějovská, Vánoční song 2020 Rádia Kiss… Vánoční písničky 2020

John Lennon – Happy Christmas, Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You, Billy Mack – Christmas Is All Around, Do they Know it’s Christmas ~ Band Aid 1984, Queen – Thank God It’s Christmas, Queen – Thank God It’s Christmas, Coldplay – Christmas Lights, Wham! – Last Christmas, Glee – Jingle Bell Rock, White christmas – Elvis Presley, Frank Sinatra – Let it snow, Kalimba a Jingle Bells …NEJSLAVNĚJŠÍ VÁNOČNÍ SONGY

Vánoce na míru: Ewa Farna, Vojta Dyk: Modlitba (z pohádky Anděl Páně II), Vánoční čas: Vánoční čas, Štědrý večer: Katarína Koščová & Vojtěch Dyk, Půlnoční: Václav Neckář a UMAKART, Sliby se maj plnit o Vánocích, Ryba rybě: Janek Ledecký, Ledaco: Tomáš Klus, Čas to zabalit: Xindl X, Na nebi svítí: Dan Bárta, Ozón, Medvídek: Lucie, Sněhulák: Michal Hrůza, Svatý čas (cover Santa Claus Is Coming To Town): David Deyl, Desatero (cover Hallelujah): Lucie Bílá, Vůně vánoc: Olympic, List Ježiškovi: Palo Habera , Najkrajsie Vianoce: IMT Smile, Vánoce bílý: Lucie Vondráčková, Petr Kolář, Vánoční přání: Lucie Vondráčková, Radim Schwab, Čas Vánoční: Jakub Smolík …ČESKÉ VÁNOČNÍ POP SONGY

Jiří Suchý – Purpura, Karel Gott – Kdepak ty ptáčku hnízdo máš (pohádka Tři oříšky pro Popelku), Iveta Bartošová – Tři oříšky, Hana Zagorová Rolničky, Spirituál kvintet Třešničky, Karel Plihal – Vánoční píseň, Karel Kryl – Vánoční

Bylinný čaj Čas na perníček
Bylinný čaj Ježíškův nebeský čaj
Bylinný čaj Světelný třpyt
Bylinný čaj Čas na perníček ban
Bylinný čaj Ježíškův nebeský čaj ban
Bylinný čaj Světelný třpyt ban

NOVÉ VÁNOČNÍ PÍSNĚ 2022

Zázraky (z pohádky Největší dar)

Eva Farna a David Stypka

Hlas Davida Stypky v nové vánoční písni 2022 je tak trochu zázrak. Že se titulní píseň nové pohádky Největší dar, ke které Stypka také složil kompletní hudbu, objevuje bezmála dva roky po svém odchodu do hudebního nebe, způsobila koronavirová pandemie. Právě kvůli ní se premiéra pohádky Největší dar režisérského tandemu Daria Hrubá a Marta Santovjáková Gerlíková odehrává až v roce 2022. Až v roce 2022 také hraje nová vánoční píseň Zázraky, duo Davida Stypky a Ewy Farné. Ewa Farná má přitom i vlastní vánoční píseň Vánoce na míru z roku 2019.

David Stypka & Ewa Farna - Zázraky, ústřední píseň pohádky NEJVĚTŠÍ DAR (oficiální video)

Video YouTube: Ewa Farna a David Stypka, Zázraky

Václav NOID Bárta - Vánoční příběh (oficiální video)

Video YouTube: Václav Noid Bárta, Vánoční příběh

Vánoční příběh: Václav Noid Bárta

Jedním z filmových darů na Vánoce 2022 je vedle pohádky Největší dar také Vánoční příběh, hvězdně obsazený film režisérky Ireny Pavláskové. Provází ho i titulní píseň Vánoční příběh s textem Oto Klempíře a hudbou Jiřího Chlumeckého, který se postaral o kompletní filmovou hudbu. Vedle Vaška Noida Bárty zní v písni hlas herců jako Sara Sandeva, Pavel Kříž, Marie Málková, Pavla Beretová nebo Filip Červenka. Hudbu nahrála skupina Zoo.

K Vánocům chci jen tebe: Slza

Česká kapela Slza se na Vánoce 2022 inspirovala jedním z nejslavnějších vánočních songů všech dob. Slavný hit Mariah Carey All I Want for Christmas má nespočet remaků, K Vánocům chci jen tebe sice není remake, Mariah Carey však nápadně připomíná již názvem. Zpěvák Petr Lexa v doprovodu kytaristy Lukáše Bundila přitom přímo zpívá: „Mariah Carey z rádia zas jede, k Vánocům chci jen tebe.“ Frontman kapely Slza Petr Lexa se také ujal režie videoklipu, ve kterém se v hlavních rolí objevují životní partneři Zlata Adamovská a Petr Štěpánek. Jako jejich děti v tragikomickém vánočním klipu vystupuje Anna Dvořáková a Jan Komínek.

Slza - K Vánocům chci jen tebe (Official Music Video)

Video YouTube: Slza, K Vánocům chci jen tebe

Pavel Callta - Vzácnej den (Official Tour Video)

Video YouTube: Pavel Callta, Vzácnej den

Vzácnej den: Pavel Callta

Vtip nechybí ani songu Vzácnej den. Ještě před adventem 22 vypustil remake videoklipu na vánoční song Vzácnej den Pavel Callta. Ten si v songu zase vzpomněl na Piece Of My Life, ale v textu se objevuje i Donutil, Pelíšky, vánočka od tety. Jožo Ráž, Sám doma, Popelka nebo Instagram.

Již na loňské Vánoce přitom Pavel Callta přinesl svým fanouškům Tvůj song vánoční, vánoční song bez nadsázky, zato příjemného ladění a sváteční romantiky.

Vánoce přicházejí: Voxel a eM

Vánoce přicházejí, v rodině hudebníka, který si říká Voxel, již v listopadu 2022. Spolu se svou manželkou Maruškou nazpíval Voxel emotivní vánoční píseň, která vychází z loňského home videa. To pro muzikanta složila a tajně nazpívala právě jeho žena.

Nyní se v klipu Voxel a eM objevují v záběrech z kostela v Dubu nad Moravou, kde se kdysi brali. Nyní ve videu také odtajňují třetí těhotenství Marušky.

Voxel & eM. - Vánoce přicházejí

Video YouTube: Voxel a eM, Vánoce přicházejí

Tomáš Klus | Zvonova zpověď | Píseň pro vánoční kampaň České televize 2022

Video YouTube: Tomáš Klus, Znonova zpověď

Zvonova zpověď: Tomáš Klus

Do podoby zvonu se v písni pro vánoční kampaň České televize 2022 převtělil Tomáš Klus. Jde o vůbec první skladbu speciálně vytvořenou pro sváteční vysílání České televize, které i letos budou tradičně zpestřovat pohádky. Štědrovečerní pohádka 2022 Tajemství staré bambitky 2 představí Tomáš Kluse jako jednoho z hlavních hrdinů.

Tomáš Klus ve své písni Zvonova zpověď mj. dává návod na to, jak mít Vánoce tři sta pětašedesát dní v roce, nejenom na Štědrý den. Již v roce 2020 Tomáš Klus nazpíval také píseň Vánoční čas, spolu s Městskými divadly pražskými.

Rovaniemi: Michal Hrůza

Na sever, do finského města Rovaniemi, které leží takřka na severním polárním kruhu, se pro vánoční atmosféru vydal Michal Hrůza. Do klipu Rovaniemi přibral i Báru Bočkovou, aktuální hvězdu seriálu Případy 1. oddělení. Jeho vánoční klip je již pro severskou krajinu města, kde je zasazená také oblíbená vesnice Santa Clause, jiný než ty ostatní. Sněhulák, který byl ústředním motivem vánoční písně Michala hrůzy z roku 2014, je nyní nahrazen sobem.

Michal Hrůza - Rovaniemi

Video YouTube: Michal Hrůza, Rovaniemi

VÁNOČNÍ PÍSNIČKY 2021

Vánoce jako dřív

Marek Ztracený & Hana Zagorová

„Už dlouho jsem si přál mít s Hankou písničku. Když jsem složil tuhle vánoční, hned jsem jí zavolal, jestli si ji poslechne a má chuť a sílu ji se mnou nazpívat,“ uvedl ke svému vánočnímu songu pro Super.cz Marek Ztracený na Vánoce roku 2021, poznamenané pandemií koronaviru. Měl premiéru na první adventní neděli 21. Dnes je vzpomínkou na pandemii, ale zejména zpěvačku Hanku Zagorovou, která nás v roce 2022 opustil. Vánoce 22 už jsou bez ní, její hudba zůstává.

Marek Ztracený & Hana Zagorová - Vánoce jako dřív (oficiální video)

Video YouTube: Vánoce jako dřív Marek Ztracený & Hana Zagorová

Andělé strážní

Video YouTube: Václav Neckář a spol. Andělé strážní

Andělé strážní: Václav Neckář a spol.

Vánoční píseň Andělé strážní zazněla z úst Václava Neckáře poprvé před lety, když doplnila veleoblíbenou Půlnoční jako jedna z perel alba Mezi svými z roku 2014. Osvědčenou českou vánoční píseň na advent 21 nazpívalo pod taktovou Jana Neckáře spolu s Václavem Neckářem celé spektrum hudebníků, mezi nimi Marta Kubišová, Marie Rottrová, Tomáš Klus s Tamarou, Klára Vytisková, Jiří Macháček, Tereza Mašková, Emma Smetana s Jordanem Hajem a další. Vánoční skladba vyšla pro eshop organizace Člověk v tísni jako Skutečný dárek. Klip představuje sestřih záběrů z nahrávacího studia.

Už za pár dní: Pokáč ft. Nikol Štíbrová

Pokáč nezklame žádné Vánoce. Něžná poetika a milý vtip letos provází i hlas Nikol Štíbrové. Jako na obrázku od Lady vypadaj tyhle svátky, zpívá Pokáč v klipu, který vypadá jako na obrázku od Lady. Poklidná melodie přináší poklidnou atmosféru, právě takovou, o jaké na Vánoce sníme. Pokáč v písničce přináší i neobyčejné přání: Už za pár dní Vánoce jsou, neprodávej ledvinu svou, užij si svátky v rodinném kruhu, bez půjček, stresu a dluhů.

POKÁČ - UŽ ZA PÁR DNÍ ft. Nikol Štíbrová

Video YouTube: Už za pár dní Pokáč ft. Nikol Štíbrová

VÁNOČNÍ PÍSNIČKY 2020

Vánoční

Richard Krajčo a Karel Gott

Podobně jako Marek Ztracený v písni Vánoce jako dřív z roku 2021 připomíná hudební hvězdu Hanku Zagorovou, je píseň Vánoční z roku 2020 vzpomínkou na Karla Gotta. Richard Krajčo spolu s kapelou Kryštof přitom duet s Karlem Gottem na jeho přání nazpíval jako překvapení na Vánoce 2020. Byl to právě božský Karel Gott, který si přál potěšit své fanoušky rok poté, co opustil tento svět.

Kryštof - Vánoční ft. Karel Gott

Video YouTube: Vánoční Richard Krajčo a Karel Gott

„Když jsem složil první sloku i refrén a použil slova, která jsem použil, vyskočil mi v nich obrat s Karlem Gottem. Napadlo mě, že to zkusím a zeptám se ho, jestli, když už je součástí té písničky v textu, by se jí nechtěl i zúčastnit. Poslal jsem mu ji, jemu se naštěstí zalíbila a dohodli jsme se, že ji dokončím a společně nazpíváme, „uvedl k písni Vánoční pro Novinky.cz Richard Krajčo, který pro Karla Gotta a jeho dceru Charlotte Ellu vytvořil i píseň Srdce nehasnou.

Vlasta Horváth a Linda Horváthová - Chvíle vánoční (Oficiální videoklip)

Video YouTube: Chvíle vánoční: Vlasta Horváth s dcerou

Chvíle vánoční: Vlasta Horváth s dcerou

Vánoční píseň 2020 nadělil svým fanouškům i Vlasta Horváth. Jde vůbec o první oficiální duet Vlasty Horvátha, jenž je autorem hudby i textu. A protože jsou Vánoce především svátky rodin a spřízněných srdcí, nazpíval svoji vánoční píseň spolu se svou dcerou Lindou. Ovšem notně tomu pomohla náhoda, jak komentoval pro Novinky.cz Vlasta Horváth:

„Původně jsem píseň jako duet neplánoval a měl jsem ji připravenou k vydání už loni. S kapelou jsme ji párkrát zahráli na mých vánočních koncertech a ohlasy byly skvělé. Na jednom z koncertů byla přítomna i má dcera Linda, která zničehonic zatoužila píseň zazpívat se mnou. Řekl jsem si, proč ne, a její přání samozřejmě splnil. Od první chvíle jsem byl v úžasu a publikum také. Tehdy jsem pochopil, že jediné, co této písni chybělo k dokonalosti, byl právě její hlas.“

Vánoční čas: Tomáš Klus a Městská divadla pražská

Písničkář Tomáš Klus se ve svém vánočním songu nebál být aktuální, Vánoce 2020 jsou nedílně poznamenané koronavirovou pandemií. Ta ve velkém zasáhla i divadla a živou kulturu vůbec. A právě o tom nazpíval song Tomáš Klus společně s Kateřinou Marií Fialovou a dalšími herci Městských divadel pražských jako Zdeněk Piškula, Martin Donutil, Nina Horáková, Sára Affašová, Aleš Bílík, Martin Donutil, Kryštof Krhovják, Milan Kačmarčík aj. Natáčelo se na jevišti divadla ABC.

Tomáš Klus & Městská divadla pražská - Vánoční čas (oficiální video)

Video YouTube: Vánoční čas Tomáš Klus a Městská divadla pražská

Video YouTube: Anděl Pokáč

Anděl: Pokáč

Písničkář Pokáč pro Vánoce 2020 nazpíval vánoční koledu Anděl, kdy se ústředním tématem staly tradiční vánoční trhy se vším, co k tomu patří. Viz refrén: Byl tenkrát prosinec, nepadal sníh, stalo se jednou o Vánocích. Sám anděl nebeský na zem sestoupil a všude byly fronty, nic si nekoupil.

„Už je to taková tradice, že každej rok vydáváme vánoční song, letošek není výjimkou… i když celej rok je ve znamení koronaviru, písnička s tím nemá nic společného, naopak je to taková vzpomínka na vánoční trhy plný lidí, který přišel zkontrolovat sám anděl.

Je to klasicky malinko přitažený za vlasy, ale snažili jsme se, aby to pořád bylo co nejvíc vánoční a navozovalo to fajn atmošku. Jak říká Xindl X, každej správnej písničkář by měl mít písničku o andělovi, pokud chce být správný písničkář, tak jsem ho konečně dohnal. Původně jsem chtěl zůstat u jednoho vánočního songu za kariéru, ale pak mi to nedalo, a každej rok teď dáme jeden,“ uvedl svého Anděla dle Musicserveru.cz Pokáč.

Vánoční přání: Eva Matějovská

Vánoční song pro své fanoušky připravila jako dárek na Vánoce 2020 i mladá nadějná hudební hvězdička Eva Matějovská. Nazvala ho Vánoční přání.

První singl Oheň a růže nazpívala Eva Matějovská již ve svých dvanácti letech, kdy se také objevila v anketě Český slavík. V roce 2013 k písni Oheň a růže natočila videoklip, který se objevil i na TV Óčko.

V roce 2015 dala život songu Táta, jako dárek svému tátovi k padesátinám. Ten na YouTube překonal milion shlédnutí. V únoru 2016 nazpívala Eva Matějovská, rodačka z Jilemnice, titulní píseň k české pohádce Řachanda režisérky Marty Ferencové. V následujících letech stihla mj. vystupovat s Big Bandem Felixe Slováčka, hudebním seskupením Pospolu nebo s vlastní kapelou jako předskokanka na turné Ewy Farne.

Eva Matějovská - Vánoční přání (Official Video)

Video YouTube: Vánoční přání Eva Matějovská

DJ JEŽÍŠEK - Vánoční song 2020

Video YouTube: Vánoční song Rádia KISS

Vánoční song Rádia KISS

O vánoční song 2020 se postaral i tým Rádia KISS, který v čele s Michalem Kavalčíkem přeje i do dob koronaviru ŠŤASTNÉ a VESELÉ všem!!! Sice česká tvorba, avšak tento song využívá osvědčené zahraniční vánoční pecky Wham! Last Christmas.

ČESKÉ VÁNOČNÍ POP SONGY

Ewa Farna a její Vánoce na míru

Vánoce na míru Ewa Farna nazpívala v roce 2017 na míru, aby skladbu v roce 2019 Supraphon zařadil na album 24 vánočních hitů. „Když přišla nabídka udělat vánoční písničku, řekla jsem, že je to skvělá příležitost si dát jasný časový limit, svolat ty skvělé hudebníky, které kolem sebe mám, a vrhnout se na to. Díky lidem, kterým věřím, vznikla něžná píseň s účastí dětského sboru. Je to skladba, za kterou si jako autoři stojíme, a navíc se stane součástí televizních spotů během Vánoc, takže to je super. Třeba se díky tomu dostane i k lidem, kteří mě normálně neposlouchají,“ uvedla Farna v rozhovoru pro iReport, když popisovala vznik písně, původně pro Mall.cz.

Ewa Farna - Vánoce na míru (Official Music Video)

Video YouTube: Ewa Farna Vánoce na míru

Anděl Páně 2 (2016) Vojtěch Dyk - píseň Modlitba

Video YouTube: Modlitba Vojtěch Dyk

Modlitba a Anděl Páně

Pohádku Anděl Páně 2, jednu z nejoblíbenějších českých filmových pohádek, provází hned několik písní. Stejně jako filmovou hudbu i píseň Modlitba vytvořil Ondřej Brzobohatý, text jí pak dodal Lubomír Feldek. Nazpíval ji pak Vojtěch Dyk, který se ve filmu Anděl Páně 2 objevuje jako vtipný párkař. Na rozdíl od hlavních postav Uriáše a Petronela ve filmu nezpívá, a tak je Dykova modlitba přece jen tak trochu v pozadí za písničkou čerta a anděla z krejčovství.

Na rozdíl od hlavních postav Uriáše a Petronela ve filmu nezpívá, a tak je Dykova modlitba přece jen tak trochu v pozadí za písničkou čerta a anděla z krejčovství.

Anděl Páně 2 (2016) písnička Uriáše a Petronela v krejčovství

Video YouTube: Písnička z filmu Anděl Páně 2

Dykův Vánoční čas a Štědrý večer

Ještě s kapelou Nightwork nazpíval Vojtěch Dyk také s jistou dávkou satiry, pro Nightwork typické, píseň Vánoční čas. Ryze vánoční duet Štědrý večer si střihl s Katarínou Koščovou. Sbírka svátečních písní Vojtěcha Dyka není konečná, v roce 2022 do ní přibyla další modlitba, Šumavský otčenáš.

NIGHTWORK - Vánoční čas / Christmas time

Video YouTube: Vánoční čas Nightwork

Katarína Koščová & Vojtěch Dyk - Štědrý večer

Video YouTube: Katarína Koščová & Vojtěch Dyk Štědrý večer

Půlnoční

Václav Neckář a UMAKART

Václav Neckář & UMAKART - Půlnoční (oficiální video)

Video YouTube: Půlnoční Václav Neckář a UMAKART

Půlnoční Václava Neckáře a skupiny Umakart vznikla v roce 2011 původně jako součást hudby pro film režiséra Tomáše Luňáka Alois Nebel, natočený podle stejnojmenné komiksové trilogie Jaromíra 99 a Jaroslava Rudiše. O text se postaral právě Jaromír 99, hudbu k písni složili Dušan Neuwerth a Jan P. Muchov.

Filmová píseň záhy začala žít vlastním životem a dostala se do žebříčku nejpopulárnějších českých pop vánočních songů. Mezi ty nejoblíbenější a nejhranější české vánoční písně patří dodnes, a to mezitím Václav Neckář stihl nazpívat další vánoční písně Andělé strážní a Ježíšku z dávních dní. Andělé se objevují i v písni Nebe modrý dostal jsem darem, kterou pro Vaška napsal Jaromír Švedjík aka Jaromír 99 s textem principála Kašpárka v rohlíku ​Davida Dvořáka.

Václav Neckář - Andělé strážní (oficiální video)

Video YouTube: Andělé strážní Václav Neckář

Václav Neckář - Ježíšku z dávných dní (oficiální video)

Video YouTube: Ježíšku z dávních dní Václav Neckář

Václav Neckář - Nebe modrý dostal jsem darem (oficiální audio)

Video YouTube: Nebe modrý dostal jsem darem Václav Neckář

Sliby se maj plnit o Vánocích: Janek Ledecký

ll

Janek Ledecký - Sliby se maj plnit o Vánocích (oficiální video)

Video YouTube: Sliby se maj plnit o Vánocích: Janek Ledecký

A od těch časů

Video YouTube: Ryba rybě Janek Ledecký

Janek Ledecký - A od těch časů

Video YouTube: A od těch časů Janek Ledecký

Vánoční přání: Eva Matějovská

Vánoční song pro své fanoušky připravila jako dárek na Vánoce 2020 i mladá nadějná hudební hvězdička Eva Matějovská. Nazvala ho Vánoční přání.

První singl Oheň a růže nazpívala Eva Matějovská již ve svých dvanácti letech, kdy se také objevila v anketě Český slavík. V roce 2013 k písni Oheň a růže natočila videoklip, který se objevil i na TV Óčko. V roce 2015 dala život songu Táta, jako dárek svému tátovi k padesátinám. Ten na YouTube překonal milion shlédnutí.

V únoru 2016 nazpívala Eva Matějovská, rodačka z Jilemnice, titulní píseň k české pohádce Řachanda režisérky Marty Ferencové. V následujících letech stihla mj. vystupovat s Big Bandem Felixe Slováčka, hudebním seskupením Pospolu nebo s vlastní kapelou jako předskokanka na turné Ewy Farne.

Eva Matějovská - Vánoční přání (Official Video)

Video YouTube: Vánoční přání Eva Matějovská

DJ JEŽÍŠEK - Vánoční song 2020

Video YouTube: Vánoční song Rádia KISS

Vánoční song Rádia KISS

O vánoční song 2020 se postaral i tým Rádia KISS, který v čele s Michalem Kavalčíkem přeje i do dob koronaviru ŠŤASTNÉ a VESELÉ všem!!! Sice česká tvorba, avšak tento song využívá osvědčené zahraniční vánoční pecky Wham! Last Christmas.

Tomáš Klus - Ledaco

Václav Neckář a UMAKART – Půlnoční

Václav Neckář & UMAKART - Půlnoční (oficiální video)

Janek Ledecký – Sliby se maj plnit o Vánocích

Janek Ledecký - Sliby se maj plnit o Vánocích (oficiální video)

Janek Ledecký – Ryba rybě

Janek Ledecký - Ryba rybě (oficiální video)

Jako z pohádky - kompozice vonných esencí

Xindl X – Čas to zabalit

Xindl X - Čas to zabalit

Dan Bárta, Ozón – Na nebi svítí

Dan Bárta - Ozón - Na nebi svítí

Lucie – Medvídek

Michal Hrůza – Sněhulák

Michal Hrůza - Sněhulák

David Deyl – Svatý čas (cover Santa Claus Is Coming To Town)

David Deyl - Svatý čas / Santa Claus Is Coming To Town (Official Music Video)

Lucie Bílá – Desatero (cover Hallelujah)

Lucie Bílá - Desatero (2014)

Olympic – Vůně vánoc

Olympic Vůně vánoc

Palo Habera – List Ježiškovi

Palo Habera - List Ježiškovi

IMT Smile – Najkrajsie Vianoce

IMT Smile - Najkrajsie Vianoce

Lucie Vondráčková, Petr Kolář – Vánoce bílý

LUCIE VONDRÁČKOVÁ a PETR KOLÁŘ - Vánoce bílý (oficiální videoklip)

Lucie Vondráčková, Radim Schwab – Vánoční přání

Lucie Vondrackova, Radim Schwab - Vánoční přání

Jakub Smolík – Čas Vánoční

Jakub Smolík " Čas Vánoční"

Jakub Smolík a Hedvika Tůmová – Zas Vánoce jsou

Jakub Smolík a Hedvika Tůmová - Zas Vánoce jsou (Oficiální video)

Jaromir Nohavica – Ladovská Zima

Retro vánoční písně

Jiří Suchý – Purpura

Jiří Suchý - Purpura

Karel Gott – Kdepak ty ptáčku hnízdo máš (pohádka Tři oříšky pro Popelku)

Tři oříšky pro Popelku - Kdepak ty ptáčku hnízdo máš

Iveta Bartošová – Tři oříšky

IVETA BARTOŠOVÁ - Tři oříšky (Official Video)

Hana Zagorová Rolničky

Spirituál kvintet Třešničky

Karel Plihal – Vánoční píseň

Karel Plíhal - Vánoční

Karel Kryl – Vánoční

Karel Kryl - Vánoční

A jsou tu i zahraniční vánoční hity

Ed Sheeran & Elton John - Merry Christmas [Official Video]

John Lennon – Happy Christmas

Happy Xmas (War Is Over) (Ultimate Mix)

Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You

Mariah Carey - All I Want For Christmas Is You (Official Video)

Billy Mack – Christmas Is All Around

Do they Know it’s Christmas ~ Band Aid 1984

Do they Know it's Christmas ~ Band Aid 1984

Queen – Thank God It’s Christmas

Queen - Thank God It's Christmas

Coldplay – Christmas Lights

Coldplay - Christmas Lights (Official Video)

Wham! – Last Christmas

Wham! - Last Christmas (Official Video)

Glee – Jingle Bell Rock

Glee Cast - Jingle Bell Rock (Official Fireplace Video - Christmas Songs)

White christmas – Elvis Presley

Frank Sinatra – Let it snow

Frank Sinatra - Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow! (Official Music Video)

Kalimba a Jingle Bells

Slavná píseň Rolničky, kterou nazpívala i Hana Zagorová a výše ji také najdete (v angličtině Jingle Bells), má mnoho různých podob. Rolničky tak trošku jinak zní v provedení s kalimbou. Tradiční africký nástroj a také léčivý nástroj muzikoterapie se pomalu, ale jistě zabydluje po celém světě. Jistě má na tom velký podíl příjemný zvuk kalimby, jednoduché ovládání nástroje, kdy není třeba žádná hudební teorie, a nakonec i kapesní velikost, která umožňuje zahrát si kdekoliv a kdykoliv. To by bylo, aby se kalimba nerozezněla i na Vánoce!

Jingle Bells - Christmas Song 🎄 | Kalimba Cover with Tabs ♡

Chcete víc?

České pohádky, Karel Jaromír Erben, Božena NěmcováČeské pohádky, Karel Jaromír ErbenČeské pohádky, Božena Němcová
České pohádky, Jan DrdaNejstarší české pohádkyKlasické české pohádky
Český Honza, pohádkyŠpalíček veršů a pohádekVánoce u Rumcajsů

5/5 - (2 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *