Česká ekologická drogerie: Úklid šetrný ke zdraví i životnímu prostředí

Zdraví je bezesporu tím nejcennějším, co máme. A přestože neustále hledáme cesty ke zdraví, zdravé stravě, zdravému pohybu, zdravému životnímu stylu obecně, mnohdy sami svému zdraví škodíme.

Naprosto zbytečně zatěžujeme své domácí prostředí agresivní chemií v podobě běžně dostupné drogerie, čistících a mycích prostředků, leštidel, osvěžovačů vzduchu, dezinfekce aj. Většinu těchto prostředků vůbec nepotřebujeme. Všechny přípravky klasické drogerie mají své šetrnější alternativy.

Co je to ekologická drogerie? – Tierra Verde – Česká EKO značka Yellow&Blue – Mýdlové ořechy – EKO praní

Co je to ekologická drogerie?

Jde o čistící, mycí, prací a kosmetické prostředky. Představují přírodní alternativy klasické drogerie plné vysoce agresivních látek, jsou šetrnější ke zdraví i peněžence. Prospívají domácnosti i planetě.

  • Ekologická drogerie je ohleduplná, je ohleduplná k životnímu prostředí, ať již z globálního pohledu, tak z pohledu prostředí, ve kterém žijeme.
  • Nezamořuje přírodu ani domácnost toxickými chemickými látkami, neohrožuje zdraví člověka, domácích mazlíčků, ani zvířat a rostlin.

Ekologická drogerie představuji čistící a mycí prostředky, které mají vysokou účinnost a přitom jsou založeny na přírodní, rostlinné nebo minerální bázi. Neobsahují složky původem z ropy a nejsou testovány na zvířatech. V přírodě se snadno a rychle rozloží. Tyto přípravky jsou vhodné pro každého, včetně alergiků. Mají účinnost srovnatelnou s klasickými chemickými prostředky a odpovídají jim i cenově, mnohdy jsou dokonce levnější.

V současnosti si můžeme vybírat z několika značek ekologické drogerie, která je nám všem dostupnější než kdykoliv předtím. Vedle globálních značek, především světově proslulé značky Ecover, najdeme mezi ekologickou drogerií i další značky jako Sonnet, Almawin, bio-D nebo českou značku Yellow&Blue, která patří brněnské společnosti společnost Tierra Verde.

Nataša Foltánová a Martin Dokoupil, Yellow & Blue: Budovat firmu je výzva

Video: Zakladatelé Tierra Verde Nataša Foltánová a Martin Dokoupil, Budovat firmu je výzva

Tiera Verde

Ať již potřebujete přípravky na mytí nádobí, čističe kuchyně, koupelny, toalety, čisticí prostředky na podlahu, různé typy povrchů nebo třeba okna, vždy můžete volit i šetrnou EKO variantu v podobě české přírodní drogerie Tierra Verde. Mezi přírodní drogerií nechybí ani prášky na praní, prací gely nebo aviváže, s příjemnou přírodní vůní i bez vůně. Vybírat je z čeho, výběr už je jen na vás. Sáhnout můžete i po české EKO drogerii…

reklama

Česká EKO značka Yellow&Blue

Výrobcem ekologické drogerie Yellow&Blue je česká společnost Tierra Verde. Všechny produkty vyvíjí tak, aby měly co nejmenší negativní dopad na zdraví a životní prostředí a zároveň co nejlepší vliv na člověka, společnost a planetu.

Produkty Yellow&Blue společnosti Tierra Verde najdou své místo v každé domácnosti, kde je prostor pro ekologická a zdravá řešení. Zásadně neobsahují ropu a ropné deriváty, chlór, umělá barviva nebo syntetickou parfemaci. Nejsou testovány na zvířatech.

Mýdlové ořechy jako základ

EKO drogerie nabízí vše, co je třeba pro dokonalý a snadný úklid bez chemie, mytí nádobí nebo praní. Významnou součástí řady Yellow&Blue jsou mýdlové ořechy v BIO kvalitě a produkty z mýdlových ořechů. Extrakt z mýdlových ořechů najdeme ve velké části prostředků na praní, ale také čištění a mytí. Stabilitu a účinnost aktivních složek tekutých výrobků podporuje využívání revitalizované vody.

Významnou ingrediencí EKO drogerie jsou také přírodní vůně původem z esenciálních olejů aromaterapie. Při voňavém úklidu se ostatně uplatní i esenciální oleje ve své ryzí podobě…

reklama

Vše pro EKO praní

EKO drogerie pochopitelně zahrnuje i prostředky na praní. Ty také daly vznik společnosti Tierra Verde a dodnes patří k jejím vlajkovým lodím. Tierra Verde si totiž zakládá na přípravcích z mýdlových ořechů a mýdlové ořechy reprezentují tu nejpřírodnější podobu praní. Pod značkou Yellow&Blue najdeme vedle klasických mýdlových ořechů i praktické prací gely z mýdlových ořechů, nechybí mezi nimi ani prací gel na funkční prádlo a sportovní textil s ionty stříbra. EKO praní je tak trochu alchymie, své místo si v něm proto najde i bělící prášek nebo změkčovač vody, jak jinak než přírodní. 

reklama

 

ÚKLID BEZ CHEMIE | DŮM & ZAHRADA | ZDRAVÉ BYDLENÍ | ZDRAVÍ

Internetové zdroje: 

/1/ Ionizace. Wikipedie. [online]. Wikipedia.org, 2019 [cit. 2019-02-25]. Dostupné z: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ionizace

Obrázky:

Zdroj ilustračních obrázků: Pixabay.com, Unsplush.com, commons.wikipedia.org

Pečlivě studujeme všechny dostupné zdroje, hledáme na internetu, v herbářích a další literatuře, v odborných časopisech. Čerpáme z rad veterinářů i zkušenějších chovatelů, a nejenom jich. Přesto nejsme (ani nemůžeme být) náhradou odborné péče. Web U KOCOURA DOMA primárně slouží jako osobní blog.

Disclaimer. Tyto webové stránky mají má pouze informativní charakter. Nemůžeme nahradit lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky, v jejich rukou by měla být i léčba zvířat. Samozřejmě chápeme, že nejvíce pro své miláčky může udělat zejména jejich majitel. To nejdůležitější je láska.:-)

Nejsme a nechceme se tvářit jako odborníci. Jsme jenom nadšení chovatelé, milovníci přírody a bylinek, co se snaží sdílet zkušenosti a získané informace s ostatními.

Affiliate Disclaimer. Nefungujeme jako eshop. Naše tipy jsou naše tipy. Doporučované produkty máme rádi a sami používáme.

Tags: Zdravé bydlení, zdraví

5/5 - (2 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *