Rok psa – co nás v roce 2018 čeká a nemine?

Sotva jsme jeden nový rok oslavili, už tu máme další. Únor 2018 je sice krátký, zato bohatý Měsíc. Přinese svátek zamilovaných, ve stejný termín také tradiční masopust, a dva dny poté i Čínský nový rok, nejvýznamnější ze všech čínských svátků.

Dle čínského lunárního kalendáře přichází nově rok zemského psa. Co od tohoto psa čekat? Co čekat v roce 2018?

2018: rok psa

V únoru 2018 můžeme očekávat změny. Vládu přebírá zemský pes, který střídá ohnivého kohouta.

 • Podle lunárního kalendáře začne rok psa 16.2.2018.
 • Pokud se budeme řídit Sluncem, nastane již 3.2.2018 ve 22:28:28 hodin.

A co tedy vlastně nastane?

Získáme věrného přítele

Pes je věrným přítelem a spolehlivým partnerem ve všech oblastech života. Je to bojovník, který ctí spravedlnost a pomáhá svým blízkým v prosazování spravedlnosti, svobody a základních práv. Je zdrojem odvahy a síly k boji. A protože jde o psa zemního – boj nebude v roce 2018 probíhat silou svalů, ale silou mysli. Bude se prosazovat inteligence, která je vlastní i psovi.

Pes je charakteristický také svoji bystrostí a intuicí. Má skvělý čich na to, co je správné. Má velkou schopnost přežít a najít řešení i těch nejzapeklitějších problémů. A ty se nevyhnou ani roku 2018. Pochopitelně nás čekají i natolik kritické situace, že někdy budeme muset zatnout nebo dokonce vycenit zuby.

Čeká nás hluboká očista

Pes je symbolem šlechetnosti, odvahy, poctivosti nebo skromnosti. Nese pozitivní energii, ale dokáže se také svými ostrými zuby zakousnout. A to pak pěkně bolí. V roce 2018 každý z nás zabrousí do podvědomí, aby tam našel to, co bylo doposud skryté. Čeká nás tedy hluboká očista podvědomí a mysli. To, co vyplave, však nemusí být příjemné. Jedině tak, že se to dostane na povrch, se toho však budeme moci zbavit – jednou provždy. Tato očista by měla proběhnout nejenom na osobní úrovni, ale i na úrovni celé společnosti. Čeká nás proto jistě rušný rok, ale jeho výsledky by měly být příznivé.

Pes symbolizuje energetickou proměnu. Stejně jako vlk zkrotne v psa, i chaos lidského podvědomí a nezkrocené myšlenky mohou pomocí vůle dostat ten správný směr.

Foto: Pes bude společníkem roku 2018, takto vypadá ten náš pes (zdroj: Ondřej Musil, archiv U Kocoura doma)

Proběhnou změny uvnitř i venku

V souvislosti s mentální očistou a otevíráním podvědomí půjde v roce 2018 především o naše duševní zdraví. Možná budeme mít potíž zvládnout své bouřlivé emoce nebo zbytečné obavy, ty totiž může pes jako ochránce toužící po bezpečí vzbuzovat. Pořád tu však bude intuice, na kterou se budeme moci spolehnout. Intuice je totiž jedna z nejsilnějších zbraní psa.

Intuitivně budeme hledat cesty, jak se cítit dobře. Zdravá životospráva, zdravá strava, pohyb – to vše budeme skloňovat ve všech pádech. Ano, ještě více než předtím. A tentokrát máme i velkou příležitost o změně nejenom mluvit, ale také ji učinit.

Někdy může být ten pes divoký, někdy může být příliš upjatý na své hodnoty a ideály, ale myslí to s námi vždy dobře a vždy se dá spolehnout na jeho vnitřní moudrost. Tu má v sobě i každý z nás. Vnitřní moudrost a smysl pro rovnost a svobodu nám pomůžou zvládnout kontroverzní záležitostí a pronikavé změny, které rok 2018 přinese.

Spokojenost najdeme doma

Pes je sice šelma, ale je to také člověku nejbližší znamení. Nese v sobě dualitu pes versus vlk. Hrozí konflikty a konfrontacemi, ale slibuje i oddanost a věrnost. Pes má také tendence hledat rovnováhu mezi samotou přinášející klid a společností, která je mu přirozená. Rok 2018 bude přát spolupráci a mezilidským vztahům, přestože bude třeba vyřešit konflikty psí duality.

Protože vztahy jsou důležité i v práci, pes povzbudí pracovní výkony, posílí týmovou spolupráci, autoritu vedoucího, který tuto autoritu přirozeně má. V opačném případě to fungovat nebude.
Důležitější než práce však bude v roce 2018 rodina, její pouta pes intuitivně cítí a ve všech ohledech ctí. Více než kdy jindy budeme vyzdvihovat vlastní domov, hledat harmonii rodinného života a vzhlížet i k rodné zemi.

Čínský rok psa

 • živel: Země
 • polarita: jang
 • rostlina: čajová růže, pomerančový květ
 • vůně: balzamická
 • kámen: opál
 • barva: indigová modř
 • Feng shui směr: severozápad

Je čas mít psa

Pokud uvažujete, že si pořídíte psa, rok 2018 je pro to jako stvořený. Ti, co už doma psa mají, si s ním v roce 2018 budou rozumět více než dříve. Komunikace bude fungovat mezi všemi členy domácnosti. Již byla řeč o tom, že rok 2018 bude rokem domova a rodiny, i proto je to také vhodný rok na uzavření manželství. Tak směle do toho.:-)

Chcete víc?

Literatura

 • Čermák, J.: Čínské horoskopy. Praha: Pragma, 2016. ISBN: 978-80-7549-144-2
 • Man, J. K.: Čínský horoskop (ekniha). Plot, 2010. ISBN: 978-80-742-8035-1
 • Weijian, Z.: Kompletní průvodce čínským horoskopem. Praha: ARGO, 2019. ISBN: 9788025729946

Internetové zdroje: 

/1/ Svobodová, K.: Začíná čínský rok Psa! Co přinese? Hlavně klid a žádné velké změny. Proženy.cz [online]. Praha: Seznam.cz, 16. února 2018 [cit. 2018-02-02]. Dostupné z: https://www.prozeny.cz/clanek/zacina-cinsky-rok-psa-co-prinese-hlavne-klid-a-zadne-velke-zmeny-41973

/2/ Na Nový rok o psí krok: na co se připravit v roce psa. Mall.cz [online]. Praha: Internet Mall, 10. ledna 2018 [cit. 2018-02-02]. Dostupné z: https://blog.mall.cz/lifestyle/na-novy-rok-o-psi-krok-na-co-se-pripravit-v-roce-psa-609.html

/3/ Čínský horoskop. Zvěrokruh.cz [online]. Zvěrokruh.cz, 2018 [cit. 2018-02-02]. Dostupné z: https://www.zverokruh.cz/cinsky-horoskop-uvod.aspx

Rok psa – co nás v roce 2018 čeká a nemine?

V únoru 2018 můžeme očekávat změny. Dle čínské astrologie přebírá vládu zemský pes a čeká nás rok psa. Co nám rok psa přinese? Jaký bude rok 2018? Jisté je, že pes v něm bude věrným společníkem.

Autor: Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (2 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *