INSI SPRAY: Malá recenze od kocoura (a psa)

Přírodní repelenty proti hmyzu, obtížný hmyz

Hmyz v podobě komárů dokáže pěkně znepříjemnit jinak nádherné letní večery, již od jara však v podobě klíšťat hrozí i nebezpečnými infekcemi. Jako prevence napadení se využívají nejrůznější repelenty.

Repelenty založené na toxických chemických látkách však kromě repelentních účinků nesou i další rizika dané obsaženou chemií. Naštěstí existují i přírodní repelenty.

Přírodní repelentyRecenzeINSI SPRAY

Přírodní repelenty

BIO a přírodní repelenty pro zvířata jsme vám již představovali v tomto článku, kde také zaznělo, že jako repelenty působí většina éterických olejů aromaterapie. Je to proto, že tyto oleje rostlině pomáhají proti škodlivému hmyzu, a své účinky si nesou i v podobě čistých esencí z rostlin.

Esenciální oleje se snadno stanou základem přírodního repelentu, který poslouží lidem i zvířatům – proti komárům, proti klíšťatům, proti blechám i dalšímu hmyzu. Jsou také základem přírodního aromaterapeutického přípravku INSI SPRAY z dílny Aromaterapie FAUNA.

Video: Aromaterapie pro zvířata

INSI SPRAY U KOCOURA DOMA

Povzbuzující dřevito-bylinná vůně přípravku INSI SPRAY provázela i letní sezónu U KOCOURA DOMA. Praktická lahvička s mechanickým rozprašovačem u nás odpuzovala okamžitě, tedy zejména kocoura, který před každým sprejem okamžitě zdrhá.

Pes snese téměř vše, takže jsme mu kožíšek čas od času provoněli vůní tymiánu, cedru a lavandinu, které představují základní složky INSI SPRAYE. Přestože paničce je intenzivní vůně opravdu příjemná, pes o ni zrovna nestojí. Vůně se mu jeví podezřelá, stříkali jsme proto na srst vždy jen opravdu trošku. Nežádoucí hmyz jistě registruje i tu trošku. Tohle léto nás totiž nijak zvlášť netrápil.

Přírodní repelentní sprej odpuzuje hmyzáky bez ohledu na to, koho se právě chystají obtěžovat, takže není problém s ním při venčení nastříkat i oblečení paničky. Ta čistou přírodní vůni éterických olejů ocení asi nejvíc. A ocení i to, že jde o přírodní repelent, bez chemie.

reklama

Co je to INSI SPRAY?

INSI SPRAY je aromaterapeutický produkt značky AROMAFAUNA. Ta zahrnuje celou škálu veterinárních aromaterapeutických přípravků, mezi kterými nechybí ani směsi éterických olejů s repelentními nebo antiparazitními účinky. Nesou názvy REPELIN, INSEKTIN a ANTIPARAZIN. Jde o koncentrované éterické oleje, které se ředí – buď rostlinným olejem, anebo lihem.

INSI SPRAY je praktický produkt, připravený k okamžitému použití. Aplikuje se rozprašovačem tak, jak to známe od jiných repelentů. Jde o přípravek na bázi lihu, který provází pozoruhodná vůně tymiánu, cedru a lavandinu. Nejenže voní, ale právě tato vůně daná obsaženými éterickými oleji dává spreji repelentní účinky. Odpuzuje hmyz (komáry, klíšťata, blechy aj.), ale i roztoče. Přitom nehrozí zvířeti nebezpečí nežádoucích účinků.

Každá hvězdička je dobrá! Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. 2x, ø5,00
Loading…

Zdroje: vlastní poznatky a zkušenosti, literatura, internet…

Internetové zdroje a další informace: 

Informace o produktu z webu výrobce Aromafauna.eu

Obrázky:

Zdroj ilustračních obrázků: Pixabay.com

Upozornění: informace nemají odborný charakter…

Pečlivě studujeme všechny dostupné zdroje, hledáme na internetu, v herbářích a další literatuře, v odborných časopisech. Čerpáme z rad veterinářů i zkušenějších chovatelů, a nejenom jich. Přesto nejsme (ani nemůžeme být) náhradou odborné péče.

Náš web má pouze informativní charakter. Nemůžeme nahradit lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky, v jejich rukou by měla být i léčba zvířat. Samozřejmě chápeme, že nejvíce pro své miláčky může udělat zejména jejich majitel. To nejdůležitější je láska.:-)

Nejsme a nechceme se tvářit jako odborníci. Jsme jenom nadšení chovatelé, milovníci přírody a bylinek, co se snaží sdílet zkušenosti a získané informace s ostatními. 

Nejsme eshop. Disclaimer