INSI SPRAY: Malá recenze od kocoura (a psa)

Přírodní repelenty proti hmyzu, obtížný hmyz

Hmyz v podobě komárů dokáže pěkně znepříjemnit jinak nádherné letní večery, avšak zdaleka nejde jenom o komáry a o léto. Již od jara hmyz reprezentovaný klíšťaty hrozí i nebezpečnými infekcemi. Jako prevence napadení se využívají nejrůznější repelenty.

Repelenty založené na toxických chemických látkách však kromě repelentních účinků nesou i další rizika dané obsaženou chemií. Naštěstí existují i přírodní repelenty. Zpravidla využívají esenciální oleje známé z aromaterapie, ostatně jde o aromaterapeutické přípravky…

Přírodní repelentyRecenzeINSI SPRAY

 

Přírodní repelenty

BIO a přírodní repelenty pro zvířata jsme vám již představovali v tomto článku, kde také zaznělo, že jako repelenty působí většina éterických olejů aromaterapie. Je to proto, že tyto oleje rostlině pomáhají proti škodlivému hmyzu, a své účinky si nesou i v podobě čistých esencí z rostlin.

Esenciální oleje se snadno stanou základem přírodního repelentu, který poslouží lidem i zvířatům – proti komárům, proti klíšťatům, proti blechám i dalšímu hmyzu. Jsou také základem přírodního aromaterapeutického přípravku INSI SPRAY z dílny Aromaterapie FAUNA.

Aromaterapie pro lidi i pro zvířata

Video: Aromaterapie pro zvířata

Recenze: Insi spray U KOCOURA DOMA

Povzbuzující dřevito-bylinná vůně přípravku INSI SPRAY provázela i letní sezónu U KOCOURA DOMA. Praktická lahvička s mechanickým rozprašovačem u nás odpuzovala okamžitě, tedy zejména kocoura, který před každým sprejem okamžitě zdrhá. Pes snese téměř vše, takže jsme mu kožíšek čas od času provoněli vůní tymiánu, cedru a lavandinu, které představují základní složky INSI SPRAYE. Přestože paničce je intenzivní vůně opravdu příjemná, pes o ni zrovna nestojí. Vůně se mu jeví podezřelá, stříkali jsme proto na srst vždy jen opravdu trošku. Nežádoucí hmyz jistě registruje i tu trošku. Tohle léto nás totiž nijak zvlášť netrápil.

Přírodní repelentní sprej odpuzuje hmyzáky bez ohledu na to, koho se právě chystají obtěžovat, takže není problém s ním při venčení nastříkat i oblečení paničky. Ta čistou přírodní vůni éterických olejů ocení asi nejvíc. A ocení i to, že jde o přírodní repelent, bez chemie.


Co je to INSI SPRAY?

INSI SPRAY je aromaterapeutický produkt značky AROMAFAUNA. Ta zahrnuje celou škálu veterinárních aromaterapeutických přípravků, mezi kterými nechybí ani směsi éterických olejů s repelentními nebo antiparazitními účinky. Nesou názvy REPELIN, INSEKTIN a ANTIPARAZIN. Jde o koncentrované éterické oleje, které se ředí – buď rostlinným olejem, anebo lihem.

INSI SPRAY je praktický produkt, připravený k okamžitému použití. Aplikuje se rozprašovačem tak, jak to známe od jiných repelentů. Jde o přípravek na bázi lihu, který provází pozoruhodná vůně tymiánu, cedru a lavandinu. Nejenže voní, ale právě tato vůně daná obsaženými éterickými oleji dává spreji repelentní účinky. Odpuzuje hmyz (komáry, klíšťata, blechy aj.), ale i roztoče. Přitom nehrozí zvířeti nebezpečí nežádoucích účinků.

Internetové zdroje: 

Informace o produktu z webu výrobce Aromafauna.eu

Obrázky:

Zdroj ilustračních obrázků: Pixabay.com

Pečlivě studujeme všechny dostupné zdroje, hledáme na internetu, v herbářích a další literatuře, v odborných časopisech. Čerpáme z rad veterinářů i zkušenějších chovatelů, a nejenom jich. Přesto nejsme (ani nemůžeme být) náhradou odborné péče. Web U KOCOURA DOMA primárně slouží jako osobní blog.

Disclaimer. Tyto webové stránky mají má pouze informativní charakter. Nemůžeme nahradit lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky, v jejich rukou by měla být i léčba zvířat. Samozřejmě chápeme, že nejvíce pro své miláčky může udělat zejména jejich majitel. To nejdůležitější je láska.:-)

Nejsme a nechceme se tvářit jako odborníci. Jsme jenom nadšení chovatelé, milovníci přírody a bylinek, co se snaží sdílet zkušenosti a získané informace s ostatními.

Nejsme eshop. 

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Jsme také autoři, redaktoři, tvůrci obsahu, správci a provozovatelé webu.

Chceme být otevření a pravdiví. Přestože web U KOCOURA DOMA primárně slouží jako osobní blog, nevylučujeme ani placené formy spolupráce tak, abychom alespoň částečně pokryli náklady na provoz, správu webu a tvorbu obsahu.

Sdílíme své vlastní zkušenosti, čerpáme ze zkušeností jiných, jako zdroj využíváme i odborníky a experty z oboru, z nekomerční i komerční sféry. Nebráníme se různým formám #spolupráce, pokud nám umožní zachovat si autenticitu webu.

Těší nás, že za námi stojí partneři, kteří nám v rámci spolupráce dávají veškerý prostor pro zachování autenticity a co nejkvalitnějšího obsahu. Za to jim děkujeme.

Radka Křivánková

Radka Křivánková

Content Manager & redaktor at U KOCOURA DOMA
Mám ráda, když jsem obklopena těmi, které mám ráda. Jsou to mé kočky, tedy kocour a kočka, taky pes. Líbí se mi, když mám kolem sebe věci, které se mi líbí. Nabízím inspiraci pro šťastný domov, a spokojenost. Kdo jsem? Jsem obyvatel planety Země, obdivovatel přírody, nadšený chovatel, pěstitel, bylinkář nebo aromaterapeut. Jsem také redaktor, kreativec nebo stratég. Mojí profesí je Content marketing. Jednoduše tvořím obsah, nejenom na webu U KOCOURA DOMA.
Radka Křivánková

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *