INSI SPRAY: Malá recenze od kocoura (a psa)

Hmyz v podobě komárů dokáže pěkně znepříjemnit jinak nádherné letní večery, avšak zdaleka nejde jenom o komáry a o léto. Již od jara hmyz reprezentovaný klíšťaty hrozí i nebezpečnými infekcemi. Jako prevence napadení se využívají nejrůznější repelenty.

Repelenty založené na toxických chemických látkách však kromě repelentních účinků nesou i další rizika dané obsaženou chemií. Naštěstí existují i přírodní repelenty. Zpravidla využívají esenciální oleje známé z aromaterapie, ostatně jde většinou o aromaterapeutické přípravky. Jedním z nich je i INSI SPRAY české značky AROMAFAUNA.

Přírodní repelenty – Recenze – INSI SPRAY

Přírodní repelenty

BIO a přírodní repelenty pro zvířata jsme vám již představovali v tomto článku, kde také zaznělo, že jako repelenty působí většina éterických olejů aromaterapie. Je to proto, že tyto oleje rostlině pomáhají proti škodlivému hmyzu, a své účinky si nesou i v podobě čistých esencí z rostlin.

Aromaterapie pro lidi i pro zvířata

Video: Aromaterapie pro zvířata (Youtube)

Esenciální oleje se snadno stanou základem přírodního repelentu, který poslouží lidem i zvířatům – proti komárům, proti klíšťatům, proti blechám i dalšímu hmyzu. Jsou také základem přírodního aromaterapeutického přípravku INSI SPRAY z dílny Aromaterapie FAUNA.

REKLAMA

Repelent INSI Spray

INSI SPRAY AROMAFAUNA

Popis výrobce: Voňavý veterinární přípravek schválený ÚSKVBL (069-14/C) – sprej s deodoračním účinkem při zvýšeném výskytu klíšťat, blech a dalšího obtížného hmyzu. Přípravek na bázi lihu s nádhernou vůní tymiánu, cedru a lavandinu, který lze aplikovat do srsti obdobným způsobem jako repelenty. Hlavní předností přípravku je, že po aplikaci nehrozí zvířeti nebezpečí nežádoucích účinků.

[wp-review]

Co je to INSI SPRAY?

INSI SPRAY je aromaterapeutický produkt značky AROMAFAUNA. Ta zahrnuje celou škálu veterinárních aromaterapeutických přípravků, mezi kterými nechybí ani směsi éterických olejů s repelentními nebo antiparazitními účinky. Nesou názvy REPELIN, INSEKTIN a ANTIPARAZIN. Jde o koncentrované éterické oleje, které se ředí – buď rostlinným olejem, anebo lihem.

INSI SPRAY je praktický produkt, připravený k okamžitému použití. Aplikuje se rozprašovačem tak, jak to známe od jiných repelentů. Jde o přípravek na bázi lihu, který provází pozoruhodná vůně tymiánu, cedru a lavandinu. Nejenže voní, ale právě tato vůně daná obsaženými éterickými oleji dává spreji repelentní účinky. Odpuzuje hmyz (komáry, klíšťata, blechy aj.), ale i roztoče. Přitom nehrozí zvířeti nebezpečí nežádoucích účinků.

INSI SPRAY U Kocoura doma

Povzbuzující dřevito-bylinná vůně přípravku INSI SPRAY provázela i letní sezónu U kocoura doma. Praktická lahvička s mechanickým rozprašovačem u nás odpuzovala okamžitě, tedy zejména kocoura, který před každým sprejem okamžitě zdrhá. Pes snese téměř vše, takže jsme mu kožíšek čas od času provoněli vůní tymiánu, cedru a lavandinu, které představují základní složky INSI SPRAYE. Přestože paničce je intenzivní vůně opravdu příjemná, pes o ni zrovna nestojí. Vůně se mu jeví podezřelá, stříkali jsme proto na srst vždy jen opravdu trošku. Nežádoucí hmyz jistě registruje i tu trošku. Tohle léto nás totiž nijak zvlášť netrápil.

Přírodní repelentní sprej odpuzuje hmyzáky bez ohledu na to, koho se právě chystají obtěžovat, takže není problém s ním při venčení nastříkat i oblečení paničky. Ta čistou přírodní vůni éterických olejů ocení asi nejvíc. A ocení i to, že jde o přírodní repelent, bez chemie.

Testování U Kocoura doma

INSI SPRAY k testování se ke kocourovi domů dostal v rámci SPOLUPRÁCE. Obsah článku/recenze je však nezávislý.

Sdílíme své zkušenosti s konkrétními produkty. Tu a tam narazíme na něco, co stojí za článek, resp. recenzi. Testování a recenze U kocoura doma představují především tipy na produkty, které nám udělaly radost a/nebo nás doma těší opakovaně. Třeba potěší i vás!

5/5 - (2 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *