Dnešní úplněk: Úplněk ve znamení Býka

Měsíc při svém pohybu kolem Země prochází celým zvěrokruhem. Čas od času zavede astrologie úplněk i do znamení Býka. Je to znamení elementu Země, kterému vládne planeta Venuše. Úplněk ve znamení Býka odráží rozvážnost a praktičnost, také hojnost a bohatství, požitky nebo krásu umění, vše, co v pořadí druhé astrologické znamení zvěrokruhu ztělesňuje. Hlavním tématem úplňku v Býka je stabilita.

Kalendář úplňků a znamení horoskopu

  • Poslední úplněk v Býku: Listopad 2022, 8.11.2022 v 12:01 hod.
  • Nejbližší úplněk v Býku: Říjen 2023, 28.10.2023 v 22:23 hod.
  • Nejbližší úplněk: Prosinec 2022, úplněk v Blížencích, 8.12.2022 v 5:07 hod.
 Leden 2023 Úplněk v Raku, datum 7.1.2023 v 00:07 hod.
 Únor 2023 Úplněk ve Lvu, datum 5.2.2023 v 19:28 hod.
 Březen 2023 Úplněk v Panně, datum 7.3.2023 v 13:40 hod.

Všechny úplňky 2023 tady…

Stabilita Býka ve svitu Měsíce

Býk (Taurus) představuje v pojetí astrologie pevné znamení, znamení stability a rozhodnosti. Vnitřní síla, se kterou zdolává všemožné překážky a životní úkoly, je Býkovi vlastní. Charakterizuje ho schopnost dosáhnout bohatství, nedílně k němu patří hojnost, nejenom peníze, ale hojnost všeho druhu. Taurus je dle horoskopu také pohodový požitkář s vytříbenými smysly, zvláště chutí.

Jen máloco dokáže Býka vyvést z míry. Jeho klidná povaha a směřování na životní jistoty z něho dělá tak trochu těžkopádný prvek. Jeho konzervativnost však provází i důslednost, vytrvalost a zodpovědnost, ctnosti, které znamení Býka některá, zvláště vzdušná znamení horoskopu (Blíženci, Váhy, Vodnář) mohou jen závidět. Ctí ho také loajálnost a věrnost. Na Býka je spolehnutí. Co to znamená pro dnešní úplněk, kdy sílu Býka ještě násobí síla Měsíce?

Jak nás ovlivňuje úplněk v Býku?

Měsíc v úplňku posvítí na to, co skrýváme, a to i před sebou samými. Měsíční svit spolu s rozhodností Býka odhalí otázky, které jsme doposud nebyli schopni rozřešit, ale měli bychom. Dnešní úplněk v Býku nás k rozřešení vede. S Býkem přichází rozhodnost. Může nastat i malé vnitřní zemětřesení, zvláště pro ty (a ta znamení horoskopu), která mají problém držet se při zemi. Stabilita Býka nám na druhé straně dovoluje pustit vše, čeho se křečovitě držíme bez toho, aby to mělo nějaký význam.

Pro otevřenou mysl přináší úplněk v Býku příležitost k pozitivním změnám. Taková příležitost se ostatně naskýtá s každým termínem úplňku. Pokud dokážeme obstát při konfrontaci s temnými stránkami vlastní osobnosti, které svit Měsíce v úplňku až nepříjemně osvětluje, pokud zvládneme rozjitřené emoce a opustíme nereálná očekávání, můžeme zlepšit kvalitu svého života.

Jako pracovité znamení nás Býk dle astrologie nabádá k práci, práci na sobě a práci pro sebe. Máme šanci zaměřit se na ty pravé hodnoty. Dnešní úplněk je vyzdvihuje. Taurus je svoji silou nápomocný, pomoc nabízejí i vonné esence aromaterapie s jejich povzbuzujícími účinky, např. rozmarýn, tymián, citronová tráva, citron, bergamot, grapefruit, bazalka, máta, eukalyptus, muškátový oříšek, skořice aj.

Příliv energie banner
5/5 - (1 vote)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *