ROZVONĚNO. Proměňte domov v pohádkové místo

Stačí málo. Jedním stiskem přírodního osvěžovače vzduchu české značky Rozvoněno rázem změníte atmosféru svého domova. Jako mávnutím kouzelného proutku vytvoříte ovzduší nasycené optimismem a vonnými esencemi, které jemnou silou harmonizují prostor i lidskou psychiku.

Esence povzbuzují i zklidňují

Molekuly vůní, které se přes čichové buňky dostávají přímo do mozku, uvolňují všechny blokády radosti, čistí emoce i myšlenky. A také čistí vzduch, naplňují ho svěžestí a novou energií. To všechno umí 100% přírodní esenciální oleje, samá podstata léčivých bylinek, omamných květů, smyslného dřeva či povzbuzujících kořenů. V jejich čele stojí levandule. Esenciální olej levandule je ten nejoblíbenější esenciální olej, v aromaterapii nejužívanější, nejuniverzálnější a také nejbezpečnější.

Konejšivá, hojivá a regenerační vůně levandule je vhodná i pro ty nejcitlivější. Proto její vůně prospívá i tam, kde žijí na čichové podněty extrémně citlivé kočky a další domácí mazlíčci. Právě levandule se stala inspirací pro vznik značky Rozvoněno, která zdobí především české přírodní svíčky a bytové vůně s esenciálními oleji.

Potěšení mysli, Klid v duši, Svěží vánek? Kterou vůni si vyberete? Který osvěžovač promění váš domov v pohádkové místo?

Levandulové políčko plné lásky

Česká značka eko drogerie Rozvoněno je dílem manželů Ester a Michaelo Smidtových. Ti se společně nadchli pro levanduli, aby se vrhli do jejího pěstování a zpracovávání. Za domem osadili levandulí malé políčko, s láskou se starají o rostliny i nenahraditelnou půdu, kterou vyživují jen ekologickými prostředky. Také při výrobě produktů Rozvoněno myslí v první řadě na přírodu, a tak sahají jen po ryze přírodních ingrediencích. Nebezpečná chemie ve složení jejich produktů nemá místo. Celou výrobu podřizují principům udržitelnosti.

Přírodní osvěžovače vzduchu Rozvoněno

Přírodní osvěžovače vzduchu: Potěšení mysli

Levandule, kterou značka Rozvoněno využívá k tvorbě a inspiraci, je klíčovou ingrediencí pohádkových bytových vůní. Bylinkové tóny blahodárné levandulová esence vytvářejí spolu s posilující svěžestí citronové trávy osvěžovač Potěšení mysli, který pomůže dobré náladě. Na jeden stisk. Přitom čistí vzduch, neutralizuje nepříjemné pachy a ještě přirozeně odpuzuje hmyz. Na jeden stisk.

Levandule, vůně pohody, je také součástí vyváženého vonného osvěžovače Klid v duši. Klid levandule zajišťuje spolu s lehce zemitou květinovou vůní pačuli se schopností vyrovnávat emoce. Stejně jako citronová tráva i pačuli působí jako přírodní repelent. Vůně sladkých květů pačuli představuje také přírodní afrodiziakum, které pomáhá napojení s vlastním tělem. I to přispěje ke klidu v duši.

Záplavu svěžesti dodá interiéru osvěžovač Svěží vánek, založený na působení esenciálních olejů eukalyptus a citron. Rozvoněno okouzlí i vůní perníkového koření v osvěžovači nazvaném Vánoční zázrak s kombinací hřejivých esencí hřebíček, skořice, badyán a anýz. Zázračně promění atmosféru nejenom na Vánoce.

Rozvoněno Přírodní osvěžovač Klid v duši
Rozvoněno Přírodní osvěžovač Potěšení mysli
Rozvoněno Přírodní osvěžovač Svěží vánek
Rozvoněno Přírodní osvěžovač Vánoční zázrak
Rozvoněno Přírodní svíčka V říši snů
Rozvoněno Přírodní svíčka Jedinečná
Rozvoněno Přírodní svíčka Svěží vánek
Rozvoněno Přírodní svíčka Zimní nálada
Rozvoněno Přírodní svíčka Vánoční zázrak
Rozvoněno Přírodní svíčka Betlémská záře
Rozvoněno Přírodní svíčka Svobodný nádech
Rozvoněno Přírodní osvěžovač Klid v duši banner
Rozvoněno Přírodní osvěžovač Potěšení mysli banner
Rozvoněno Přírodní osvěžovač Svěží vánek banner
Rozvoněno Přírodní osvěžovač Vánoční zázrak banner
Rozvoněno Přírodní svíčka V říši snů banner2
Rozvoněno Přírodní svíčka Jedinečná banner2
Rozvoněno Přírodní svíčka Svěží vánek banner2
Rozvoněno Přírodní svíčka Zimní nálada banner2
Rozvoněno Přírodní svíčka Vánoční zázrak banner
Rozvoněno Přírodní svíčka Betlémská záře banner
Rozvoněno Přírodní svíčka Svobodný nádech banner2

Pozor! Složení je to podstatné. Konvenční osvěžovače vzduchu patří paradoxně k těm největším znečišťovatelům ovzduší v domácnosti. Svou syntetickou vůní jen překrývají nebezpečnou směs agresivní chemie, která se s nimi dostává do ovzduší. V jejich složení byly odhaleny takové látky jako benzen, formaldehyd, toluen, ftaláty a další dráždivé a potenciálně karcinogenní látky. Přírodní osvěžovače ve spreji či přírodní svíčky naopak využívají jen ryzí esence přírody, která má na člověka vždy blahodárný vliv. Podstatu vůní květin, louky nebo lesa přenášejí domů, s ní i pročišťující, projasňující, povzbuzující i zklidňující účinky vonných esencí. Z těch se můžete těšit také s přírodními osvěžovači vzduchu a vonnými svíčkami Rozvoněno.

České přírodní svíčky: V říši snů

Značka Rozvoněno nabízí cestu do říše snů. Nechybí přitom levandule, její esence spolu s květy tentokrát dávají vznik české přírodní svíčce ve skle V říši snů z kombinace rostlinných vosků – kokosového a sojového. Přírodní vosky neobsahují škodlivé látky. Škodliviny nevznikají ani při jejich hoření, na rozdíl od běžných parafinových vosků. Parafínové svíčky předčí i v délce hoření, která je až o polovinu delší. Přírodní svíčka ve skle Rozvoněno o objemu 130 ml vydrží hořet až 25 hodin.

S vonnými svíčkami Rozvoněno se můžete těšit nejenom z přírodních vůní a teplých tónů světla plamínku, ale i toho, že příroda zůstává nedotčena. Jednak se zásadně vyhýbá nebezpečné chemii a syntetickým látkám, jednak v praxi realizuje principy Zero Waste a upcyklace. Český výrobce Rozvoněno minimalizuje množství odpadu tím, že svíčky vkládá do již použitých skleniček, které čistí výhradně jedlou sodou. Praktická sklenička s víčkem i po vyhoření vosku svíčky pak v domácnosti bez potíží najde další využití. Anebo ji můžete vrátit zase zpět výrobci, aby ji znovu naplnil přírodním voskem provoněným esenciálními oleji a dal život další české přírodní svíčce ve skle značky Rozvoněno.

Rozvoněno Přírodní svíčka Jedinečná
Rozvoněno Přírodní svíčka V říši snů
Rozvoněno Přírodní svíčka Svobodný nádech
Rozvoněno Přírodní svíčka Symfonie pocitů
Rozvoněno Přírodní svíčka Zimní nálada
Rozvoněno Přírodní svíčka Vánoční zázrak
Rozvoněno Přírodní svíčka Betlémská záře
Rozvoněno Přírodní svíčka Svěží vánek
Rozvoněno Přírodní osvěžovač Klid v duši
Rozvoněno Přírodní osvěžovač Potěšení mysli
Rozvoněno Přírodní osvěžovač Svěží vánek
Rozvoněno Přírodní svíčka Jedinečná banner2
Rozvoněno Přírodní svíčka V říši snů banner2
Rozvoněno Přírodní svíčka Svobodný nádech banner2
Rozvoněno Přírodní svíčka Symfonie pocitů banner2
Rozvoněno Přírodní svíčka Zimní nálada banner2
Rozvoněno Přírodní svíčka Vánoční zázrak banner
Rozvoněno Přírodní svíčka Betlémská záře banner
Rozvoněno Přírodní svíčka Svěží vánek banner2
Rozvoněno Přírodní osvěžovač Klid v duši banner
Rozvoněno Přírodní osvěžovač Potěšení mysli banner
Rozvoněno Přírodní osvěžovač Svěží vánek banner

Každý kus je originál

Vonné svíčky s esenciálními oleji Rozvoněno se vyrábí ručně na jižní Moravě. Každý kus je originál. Každá je jedinečná, nejenom levandulová svíčka V říši snů. Jedinečná je i vůně stejnojmenné české přírodní svíčky se sladce kořenitým nádechem, která snoubí esenciální oleje geránie a palmové růže, známé z ajurvédské tradice. Nechybí ani meditativní vůně Klid v duši s levandulí a pačuli, která má i podobu přírodního osvěžovače vzduchu. Prostřednictvím vonných svíček si však můžete dopřát i symfonii dalších vůní, třeba přímo svíčku Symfonie pocitů s esencemi levandule a vzácných exotických květů ylang ylang.

Přírodní svíčka ve skle Svobodný nádech osvěžuje povzbuzující energii borovice lesní. Vonná svíčka Zimní nálada nabízí vedle svěžesti pomerančové silice i hřejivou vůni hřebíčku a skořice. Intenzivně hřejí i tóny esencí myrha a kadidlo, kterými voní svíčka Betlémská záře. Vánoční zázrak jako hřebíček, skořice, badyán a anýz pak připomíná vůni čerstvě upečených perníčků. Vánoční svíčky Rozvoněno provází i adventní svíčky ze včelího vosku v sadě Adventní čas. Která z eko svíček Rozvoněno rozvoní váš domov?

Že se zajímáte o přírodní čajové svíčky? Ani na ty v Rozvoněno nezapomínají. Přírodní čajové svíčky se sójovým voskem nabízejí v sadě 30 ks nazvané Pro neobyčejné chvíle.

Cena. Ta je stěžejním důvodem, proč se svíčky většinou vyrábí z parafínu. Vzniká destilací ropy, podobně jako nafta. Při nedokonalém hoření parafínu se do ovzduší dostávají stejné splodiny jako v emisích nafty. Aceton, benzen, toluen, formaldehyd, acetaldehyd. To je výčet jen některých karcinogenů, dráždivých, nebezpečných a zdraví škodlivých látek, které při hoření parafínu mohou vznikat. Přičteme-li i zdravotní rizika, nakonec je jejich cena až příliš vysoká. Parafínové svíčky jsou nejlevnější a nejrozšířenější, avšak mají alternativu – svíčky bez parafínu, přírodní, bezpečné a nezávadné svíčky.

Sójové svíčky a další eko svíčky

Nezávadné svíčky bez parafínu vznikají moderním ekologickým přístupem, přitom na tradicích z minulosti, kdy jako zdroj vosku využívají různé přírodní tuky a oleje. Je to například vzácný včelí vosk, ale také palmový vosk nebo kokosový vosk. Přírodní a k přírodě šetrnou alternativou parafínových svíček jsou sójové svíčky ze sójového vosku, resp. vosku ze sójového oleje. V ideálním případě pochází ze sóji pěstované bez herbicidů, která není geneticky modifikovaná. Pak je lze označit i jako eko svíčky.

Pálení sójové svíčky je bezpečné, stejně jako pálení svíčky z řepkového vosku. Žádná z nich neuvolňuje do ovzduší škodlivé mikročástice, navíc hoří podstatně déle než klasické parafínové svíčky. Cena za hodinu hoření takové eko svíčky je tak dohání i klasické levné svíčky z parafínem a jeho splodinami.

Zatímco česká značka Rozvoněno představuje primárně sójové svíčky, estonská značka Mulieres vytvořila speciálními postupy minimalistické svíčky z řepkového oleje, ryze lokální evropský produkt. Jen si přičichněte! Voní jako jako perník se skořicí (GINGERBREAD) nebo jako borovicový les (FOREST). Nechybí ani čistě minimalistická přírodní svíčka bez vůně PURE.

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *