Mucha v pohybu: Jízdárna Pražského hradu hostí nevšední výstavu

Alfons Mucha, celý jménem Alfons Maria Mucha, je největším malířem české secese, který dodnes svým dílem nepřestává ohromovat. Ještě větší zážitek z Muchova díla slibuje výstava s názvem Alphonse Mucha eMotion, Alfons Mucha v pohybu. Výstava využívá moderní technologie, aby Muchovu tvorbu představila v podobě 360° velkoplošných projekcí.

Mucha a multimédia

Multimediální zpracování obrazů a plakátů Alfonse Muchy v nadživotní velikosti, v pohybu a 3D prostoru dostalo prostor v Jízdárně Pražského hradu, na více než 2 000 metrech čtverečních. Výstava tady probíhá až do až do 13. září 2022.

Nechybí ani projekce vitráže z katedrály sv. Víta, která je zasazena v areálu Pražského hradu, jen necelých 400 metrů od Jízdárny. Návštěvníci výstavy se ocitnou přímo v centru dění těch nejvýznamnějších milníků historie slovanských národů, právě ty zachycuje Muchova Slovanská epopej, monumentální plátna nyní ožívají.

Komentovaná prohlídka unikátní výstavy iMUCHA

Video: Výstava iMucha, YouTube

„Návštěvníky zcela pohltí velkoplošné projekce vytvořené z rozhýbaných Muchových plakátů a vitráže z katedrály sv. Víta. Kromě toho se ocitnou uprostřed ateliéru secesního mistra, kde se ponoří do okamžiků, kdy své dílo tvořil,“ vysvětluje Michal Dvořák, kreativní producent a autor projektu iMucha, který zahrnuje i velkolepou iMucha Show nebo exkluzivní kolekci NFT.

Alfons Mucha NFT

Projekt Alphonse Mucha eMOTION přenáší dílo Alfonse Muchy do digitálního světa, také ve formě unikátní kolekce NFT. Obsahuje dvacet animovaných obrázků, pro všechny obdivovatele secesního umění a sběratele nového věku. Nejenže prostřednictvím NFT získají digitální otisk vlastnictví, ale mohou se těšit i z limitovaných akcí a dalších výhod spojených se slavných malířem.

„Alfons Mucha byl milovníkem nových technologií a vynálezů, právě také proto jsme k digitalizaci jeho díla přistupovali velmi citlivě a invenčně, jak by to možná, při vší úctě, udělal i on, kdyby měl k dispozici současné technologie,“ dodává Michal Dvořák.

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *