Troll řádí na Netflixu. Monstr biják ze severu ohromí i záběry velkolepé krajiny

Katastrofický snímek Troll (Trol) Netflix avizoval již před dvěma lety. V prosinci 2022 skála skutečně ožívá a Troll režiséra Roara Uthanga, autora snímku Vlna nebo poslední adaptace Tomb Raider, útočí na diváky Netflixu jako blockbuster. V hlavních rolích dělají obřímu trpaslíkovi společnost herci Ine Marie Wilmann, Mads Sjøgård Pettersen, Kim Falck, Gard B. Eidsvold a Pål Richard Lunderby.

Zničí vše, co mu přijde do cesty

Hluboko v norské hoře Dovre se po tisíciletém uvěznění probouzí prastarý trol. Monstrum ničí vše, co mu přijde do cesty. Nekompromisně se přibližuje k norskému hlavnímu městu. Lidé horečnatě přemýšlejí, jak zastaví něco, o čem si mysleli, že existuje pouze v norské mytologii. Nebezpečí se postaví nesourodá skupinka hrdinů.

Tak na snímek Trol z produkce Netflix lákají v anotaci jeho tvůrci. Režisér Roar Uthaug neskrývá své nadšení, že mu Netflix a Motion Blur jako výrobce filmu umožnily realizovat nápad, který mu v hlavě zrál více než dvacet let. Nebojí se inspirace z osvědčených hollywoodských trháků, ve snímku to dokonce jedna scéna doslova přiznává, přitom si zachovává osobitost a autentičnost severu.

TROLL | Official Trailer | Netflix

Video: Trol, trailer filmu, YouTube

Kamenný obr jako z pohádky

Kamenný obr jako z pohádky se tvůrcům vizuálně povedl, v akci směle konkuruje hollywoodským velkoprodukcím. Dokonce nabízí víc než filmová Godzilla či King Kong. Zůstává totiž věrný severským kořenům, ponechává si národní rysy a akční scény doplňuje motivy severských legend a pohádek.

Kaidžu eiga, jak se žánr označuje v původním japonském pojetí, v podání Trolla vedle poutavých akčních scén nabízí i poutavý obraz severské mytologie. Katastrofická síla skalního obra reprezentuje nespoutanou přírodu. Představuje také metaforické varování před trestem jaké důsledkem arogance a chamtivosti člověka, který ztratil respekt k přírodě. Film Troll nezachycuje jenom ničivé monstrum, ale podobně jako pohádky nabízí i naději na šťastný konec. Neobejde se bez úcty k dědictví našich předků a k síle přírody, se kterou si není radno zahrávat.

Katastrofický snímek Trol (Troll) Netflix avizoval již před dvěma lety. V prosinci 2022 skála skutečně ožívá a Troll režiséra Roara Uthanga, autora snímku Vlna nebo poslední adaptace Tomb Raider, útočí na diváky Netflixu jako blockbuster. V hlavních rolích dělají obřímu trpaslíkovi společnost herci Ine Marie Wilmann, Mads Sjøgård Pettersen a další.

Křivánková, R.: Troll řádí na Netflixu. Monstr biják ze severu ohromí i záběry velkolepé krajiny. ukocouradoma.cz [online]. U Kocoura doma, 4. prosince 2022 [cit. 2022-12-04]. Dostupné z: https://ukocouradoma.cz/troll-radi-na-netflixu-monstr-bijak-ze-severu-ohromi-i-zabery-velkolepe-krajiny

Netflix

Netflix je streamovací služba. Za měsíční poplatek umožňuje sledovat online filmy, seriály, dokumenty, anime a další pořady, dle libosti, kdykoliv, kdekoliv na zařízeních připojených k internetu. Je to jedna z největších služeb, která umožňuje sledovat filmy online. Toho celosvětově využívají sta miliony uživatelů v téměř 200 zemích světa. Aktuálně filmy a seriály na Netflixu sleduje 220 milionů lidí, tuto hranici platforma, která začínala jako půjčovna DVD rozesílaných poštou, překonala v roce 2022. Streamování jako službu nabídla s rozšířením internetového připojení po roce 2000. Kvůli omezením spojeným s právy na filmové trháky se Netflix pustil do produkce vlastního obsahu včetně lokalizovaných verzí. Tak Netflix funguje i v češtině, nabízí nejenom filmy a seriály s českými titulky, ale také s profesionálním dabingem.

ZDRAVÝ DOMOV · DOMÁCNOST BEZ CHEMIE · PRAKTICKÁ AROMATERAPIE · OBJEVUJTE!

Dárkový balíček Tierra Verde Relaxační

OBJEVUJTE!

Přes veškeré moderní technologie a nebývalý vědecký pokrok zůstává člověk stále součástí přírody. Ani za tisíce let se na tom nic nezměnilo. Příroda lidem stále nabízí lék na všechny možné neduhy. Umožňuje nám lidem načerpat zdraví a moudrost v nekonečné studnici, na dosah každému z nás. Příroda nám ukazuje směr, cestu k tělesné i psychické pohodě, vstříc klidu a spokojenosti, radosti, prožitkům smyslů i meditaci projasňující mysl. Inspirujte se přírodou, nechte se okouzlit její mocí, oddejte se vonným esencím. Spolehněte se na jemnost i sílu přírody. Objevujte její (ne)obyčejné dary.

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *