TOP 10: Nejkrásnější zoologické zahrady světa. V první desítce je i zástupce Česka – Zoo Praha

Divoká zvířata právem poutají pozornost. Vzbuzují respekt, ale umí okouzlit také svou roztomilostí, zvláště mláďata. Ohromují vzezřením, ale překvapují i svými superschopnostmi. To jsou také hlavní důvody, proč se za nimi miliony a miliony lidí po celém světě vydávají do zoologických zahrad.

Současné zoo však nejsou jen jednostranným potěšením člověka, ve velké míře se také podílejí na záchraně ohrožených druhů. Ty nejkrásnější zoologické zahrady se snaží v chovu napodobit přirozené prostředí zvířat, o to větší zážitek nabízejí návštěvníkům. Nejinak je tomu v Zoo Praha, nejoblíbenější zoologické zahradě Česka a také jedné z nejkrásnějších zahrad světa dle žebříčku TripAdvisor.

Úvodní foto: Pixabay.com

Top 10: Nejkrásnější zoo světa

Pořadí Zoologická zahrada Lokalita
1. Loro Parque Puerto de la Cruz, Tenerife, Španělsko
2. San Diego Zoo San Diego, Kalifornie, USA
3. Singapore Zoological Gardens Singapur
4. ZooParc de Beauval Saint-Aignan, Francie
5. Zoo Praha Praha, Česká republika
6. Chester Zoo Chester, Velká Británie
7. St. Louis Zoo St. Louis, Missouri, USA
8. Tiergarten Schönbrunn – Zoo Vienna Vídeň, Rakousko
9. Bioparc Valencia Valencie, Španělsko
10. Henry Doorly Zoo Omaha, USA

Žebříček TripAdvisor

Žebříček nejkrásnějších zahrad světa pravidelně zveřejňuje server TripAdvisor, právě tento žebříček z roku 2018 najdete výše. ZOO Praha nechyběla ani v žebříčcích TripAdvisor Travellers‘ Choice z let minulých. V roce 2017 obsadila v TOP 10 páté místo, v roce 2015 dokonce čtvrté. V roce 2014 se v žebříčku TripAdvisor umístila na 7. místě. Spolu s poděkováním zaměstnancům i všem podporovatelům se výsledky Zoo Praha pochlubila na svém webu.

Kotulové už dovádí ve svém novém domově

Video: Zoo Praha (Kotulové), Youtube

Zoo Praha publikovala na webu také TOP 15 nejlepších světových zoo dle magazínu Forbes, kde získala sedmou pozici. První se umístila americká zoo Animal Kingdom v Orlandu na Floridě. Další místa patří Basel Zoo (Švýcarsko). Beauval Zoo (Francie), Berlin Zoo (Německo), Bronx Zoo (New York, USA), Chester Zoo (Velká Británie). Sedmou ZOO Praha následuje National Zoological Gardens of South Africa (Jihoafrická republika), San Diego Zoo (USA), Schonbrunner Zoo (Rakousko), Singapore Zoo, Smithsonian National Zoological Park (Washington, USA), Taronga and Western Plains (Sidney, Austrálie), Toronto Zoo (Kanada) a Ueno Zoological Gardens (Tokio, Japonsko).

Disney's Animal Kingdom 2019 Tour and Overview Detailed Theme Park Tour Orlando Florida

Video: Disney´s Animal Kingdom Orlando, Florida (Youtube)

Loro Parque – nejkrásnější zoo světa

Loro Parque (Loro Park), nejkrásnější zoo světa, je také nejoblíbenější atrakcí Kanárských ostrovů, která je situována na severní ostrov Tenerife. Již název odkazuje na unikátní sbírku papoušků, původně totiž zoologická a botanická zahrada Loro Parque vznikla jako papouščí ráj. V roce 1972 ji založil Wolfgang Kiessling na ploše 13 tisíc metrů čtverečních. Dnes zabírá 135 tisíc metrů čtverečních.

Video: Loro Parque (léto), Youtube

Chovají se zde dvě třetiny ze všech druhů papoušků z celého světa, ale také gorily, tygři, šimpanzové nebo krokodýly. Obrovská akvária jsou domovem korálů, mnoha zástupců fauny i flóry. Nechybí žraloci a rejnoci, které je možné díky skleněnému podmořskému tunelu pozorovat z úchvatné blízkosti. Pro návštěvníky zde několikrát denně probíhají vystoupení papoušků, ale také lachtanů, delfínů a kosatek.

Video: Loro Parque (kosatky), Youtube

K posledním novinkám Loro Parku patří Dům tučňáků, největší v celé Evropě. Loro Parque dokonale propojuje zvířata a rostliny, zoologickou a botanickou zahradu, kterou zkrášlují palmy, kaktusy, sukulenty, stejně jako endemické dračí stromy nebo velkolepá sbírka orchidejí.

Zoo na Kanárských ostrovech jistě stojí za návštěvu, nejenom kvůli orchidejím, dračím stromům, tučňákům nebo papouškům… To potvrzují i dech beroucí videa, virtuální prohlídka nebo recenze na serveru TripAdvisor.

Dokonalé scenérie, nádherně udržované. Zvířata netrpí, maximálně trpí počtem hostů, kteří nerespektují pravidla typu nefotit s bleskem. Zoo krásně udržovaná, všude čisto, všechny expozice jsou snadno dostupné. Moc se mi líbily show se zvířaty. Člověk si krásně udělá představu, jak inteligentní tvorové to jsou.

Nejkrásnější je pavilon tučňáků, medůz, aquarium a show s delfíny. Papoušků je v Loro Parque tolik, že už člověk neví jestli je to každý druh jiný, jak jsou si všichni podobní. Je jich opravdu mnohem více než v jakékoli jiné zoo, co jsem doposud viděla. Je to nádherná zoo, co stojí za návštěvu.

Mláďata v zoo

K těm největším hvězdám každé zoo bezesporu patří roztomilá mláďata. Jakkoli je to náročné, každá zoologická zahrada se snaží o odchov alespoň některých druhů. Nejenom kvůli návštěvníkům, ale také kvůli zvířatům samotným. Nezřídka se svými odchovy právě zoo podílejí na záchraně těch nejvzácnějších živočišných druhů.

Jak zlepšit vzduch v interiéru

Zdravý domov: 5 tipů jak zlepšit ovzduší v interiéru

Znečištěné ovzduší? Ano, vzduch ve městech není právě nejčistší. Vzduch uvnitř budov je však až…

Energizující atmosféra borovice. Naplňte vzduch svěžestí lesa!

Čistý vzduch je klíčovou podmínkou života. Bohužel, aniž bychom si to uvědomovali, většina z nás…

Literatura

  • Procházková, J; Nováková, M: Zvířata. Zoologické zahrady, obří akvária, obory, sokolníci, záchranné stanice, města, hřebčín, hrady a zámky. Praha : Olympia, 2003
  • Bell, C. E; Mizicko, L.; Fisher, L. E.: Encyclopedia of the world´s Zoos. Chicago: Fitzroy Dearborn Publishers, 2001.

Internetové zdroje

/1/ Žebříček TripAdvisor. TripAdvisor.cz [online]. TripAdvisor.cz, 2020 [cit. 2020-07-02]. Dostupné z: https://www.tripadvisor.cz/TravelersChoice

/2/ Zoo Praha si drží pozici páté nejlepší zoo světa. Zoo-Praha.cz [online]. Praha: Zoologická zahrada Praha, 3. září 2018 [cit. 2020-07-02]. Dostupné z: https://www.zoopraha.cz/aktualne/ostatni-clanky/11425-zoo-praha-si-drzi-pozici-pate-nejlepsi-zoo-sveta

/3/ Žebříček nejlepších zoo na světě podle magazínu Forbes. Zoo-Praha.cz [online]. Praha: Zoologická zahrada Praha, 22. únor 2008 [cit. 2020-07-02]. Dostupné z: https://www.zoopraha.cz/aktualne/ostatni-clanky/223-zebricek-nejlepsich-zoo-na-svete-podle-magazinu-forbes

/4/ Loro Parque (oficiální web) [online]. Loro Parque, 2020 [cit. 2020-07-02]. Dostupné z: https://www.loroparque.com/

/5/ Recenze Loro Parq na TripAdvisor.cz [online]. TripAdvisor.cz, 2020 [cit. 2020-07-02]. Dostupné z: https://www.tripadvisor.cz/ShowUserReviews-g187481-d190893-r543226441-Loro_Parque-Puerto_de_la_Cruz_Tenerife_Canary_Islands.html

…a vlastní poznatky a zkušenosti

TOP 10: Nejkrásnější zoologické zahrady světa. V první desítce je i zástupce Česka – Zoo Praha

Ty nejkrásnější zoologické zahrady světa se snaží v chovu napodobit přirozené prostředí zvířat, o to větší zážitek nabízejí návštěvníkům. Nejinak je tomu v Zoo Praha, nejoblíbenější zoologické zahradě Česka a také jedné z nejkrásnějších zahrad světa dle žebříčku TripAdvisor.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (6 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *