Skip to content →

Bachovy krizové kapky pro psy, kočky a jiná zvířata

Bachovy esence pomáhají zvládat napjaté situace. Dokáží harmonizovat rozjitřené emoce, tím dochází i ke zklidnění mysli a také léčebným účinkům.

Bachovy krizové kapky kombinují hned několik Bachových esencí, jsou to universálně použitelné kapky, které pomáhají bezprostředně čelit náročným chvílím v životě s domácími mazlíčky, ať už jde o psy, kočky či jiná zvířata.


PRO KRIZE VŠEHO DRUHU

V praxi krizové kapky najdou uplatnění v situacích náročných na psychiku zvířete i jeho chovatele. Může jít například o konfliktní situace v rodině, příchod nového mazlíčka nebo dítěte do domácnosti, také návštěvu veteriny, stříhání, koupání, cestování, ale i zdravotní potíže.

Krizové kapky RESCUE nebo krizový sprej PRVNÍ POMOC přijdou vhod při uleknutí, prožívaném stresu nebo strachu, například z hluku, který se bohužel nedá utišit.

Pro všechna zvířata i jejich majitele

Bachovy krizové esence mají intenzivní zklidňující, harmonizující a stabilizující účinky. Napomáhají obnovit stav psychické rovnováhy. Hodí se pro zvířata i jejich majitele, bez ohledu na druh nebo povahu, věk nebo zdravotní stav.

Z hlediska veterinárních potíží jsou krizové kapky ty nejčastěji využívané a nejdůležitější.

DOMÁCÍ LÉKÁRNIČKA PRO ZVÍŘATA

Krizové kapky jsou základem každé domácí lékárničky pro zvířata. Dají se využít jako první pomoc při každé krizové situaci, ať je její původ jakýkoliv. Pomůžou v případě psychických i fyzických potíží.

Nehrozí přitom žádné negativní účinky ani kontraindikace s jinými léky a léčbou, naopak pomáhají například i v případě otravy (jako první pomoc než se zvíře dostane k veterinárnímu lékařskému ošetření). Bachovy esence nehrozí ani předávkováním.

První pomoc pro psy, kočky, jiné mazlíčky, i lidi

Zvířata krizové situace prožívají často mnohem intenzivněji než lidé. Lidé často přehlížejí jejich spouštěcí mechanismy i samotné reakce domácích mazlíčků. Člověk má tendence vidět zvířecí potíže jako malichernost, psy, kočky i jiní mazlíčci však krize jako malichernost nevidí. Neumí si vysvětlit vzniklou situaci, zvlášť, když původcem negativní situace bývá člověk.

Na druhé straně chovatel na svého mazlíčka nezřídka přenáší své negativní pocity. Například v případě zdravotních potíží mazlíčka léčbě neprospívá strach jeho chovatele. V každé krizi se proto krizové kapky hodí jak pro zvíře, tak pro jeho chovatele.

V podstatě neexistuje krize, ve které by se krizové kapky nedali využít…

Bachovy kapky STRES Bachovy krizové kapky, interiérový parfém Rychlá pomoc Krizové kapky RESCUE pro zvířata

Jak se krizové kapky podávají?

Bachovy kapky se zvířatům podávají skutečně po kapkách (nebo střicích v případě spreje) – do misky s vodou nebo s krmivem. Kapky se dají aplikovat také vmasírováním do srsti. K dispozici je také interiérový krizový sprej První pomoc. Ten se pak stříká do blízkosti zvířete, případně na jeho pelíšek, deku apod.

Pozor, při manipulaci i skladování Bachových kapek se vyvarujte kontaktu s kovy, který snižuje léčebný přínos esencí.

Bachovy krizové kapky pro psy, kočky a jiná zvířata
Bachovy krizové kapky a květové esence jsou i pro psy

BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE

Květové esence jsou založeny na principu jednoty těla, mysli a duše. Příznivě ovlivňují emocionální rovnováhu, tím i myšlení a fyzický stav organismu. Odstraňují negativní pocity i způsoby myšlení. Psychická pohoda přispívá i k pohodě fyzické, dopomáhá k celkovému zdraví.

Autorem tohoto systému je Dr. Edward Bach, který mu dal život již ve 30. letech minulého století. Předtím se jako lékař věnoval homeopatii. Dlouho hledal jednoduchý a bezpečný systém léčení, až přišel na léčebné účinky květů. Věděl, že dokážou pomoci s emocionální rovnováhou a věřil, že právě emocionální rovnováha je předpokladem fyzického zdraví.

Bachovy esence využívají biofyzikální energii přírodního původu. Jedná se o téměř čtyřicítku květových esencí z planě rostoucích rostlin a stromů. Neobsahují pyl ani jiné alergeny. Jsou to opravdu pouze esence, bez hmotných částic.

Bachovi krizové kapky obsahují květové esence:

  • Impatiens Glandulifera (Netýkavka žlázonosná)
  • Clematis Vitalba (Plamének plotní – bílá lesní réva)
  • Ornithogalum Umbellatum – Star of Bethlehem (Snědek okoličnatý)
  • Prunus Cerasifera – Cherry Plum (Slíva myrobalán, slivoň třešňová)
  • Helianthemum Nummularium – Rock Rose (Devaterník velkokvětý)

Krizové kapky pro zvířata neobsahují alkohol.

Zásady Bachovy květové terapie

Zatímco krizové kapky jsou universálně použitelné, většina Bachových květových esencí se míchá na míru dle konkrétního problému, resp. příčiny problému.

Vždy je potřeba nejčastěji přijít na příčiny, které způsobují nežádoucí stav. V případě psa, kočky nebo jiného zvířete by měl majitel (případně ve spolupráci s terapeutem) nejprve hledat pohnutky k chování zvířete, měl by rozeznat jeho emoce a pochopit je. Na základě toho se vybírají konkrétní Bachovy esence.

Existují také hotové kombinované esence určené pro nejčastější potíže jako je stres, smutek, strach nebo agresivita.

Bachovy kapky STRACH, proti strachu, např. z hluku Bachovy kapky AGRESIVITA, mírní agresivní projevy, proti škrábání, kousání apod. Bachovy kapky SMUTEK, tlumí smutek, sklíčenost, navrací chuť k hraní a k jídlu
Bachovy kapky STRES Bachovy krizové kapky, interiérový parfém Rychlá pomoc

Hvězdičky se hodí! Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. 9x, ø4,56

Loading...


ZDROJE: http://www.bachovy-esence.com/c/pro-zviratahttp://www.bachovy-esence.com/p/297/krizova-esence-rescue-remedy-pro-vsechna-domaci-zvirata-10-ml-bachovy-esencehttp://www.vetcentrum.cz/stodulky/prirodni-medicina/907/bachova-kvetova-terapiehttp://www.psycholog-psu.com/poradna/viewtopic.php?f=69&t=4569https://www.pesweb.cz/cz/145.bachovy-esence-pro-zvirata


© 2016 – 2018 Všechna práva vyhrazena. Pokud čerpáte z našeho obsahu, nezapomeňte nás uvést jako zdroj. V případě zájmu o spolupráci nás kontaktujte.

Published in All Dům & zahrada Kočka domácí Mňaaauuu Mohlo by se vám hodit...