Bachovy krizové kapky pro psy, kočky a jiná zvířata

Bachovy krizové kapky kombinují hned několik Bachových esencí. Jsou to universálně použitelné kapky, které pomáhají bezprostředně čelit náročným chvílím v životě s domácími mazlíčky, ať už jde o psy, kočky či jiná zvířata.

Úvodní foto: Unsplash.com

Domácí lékárnička pro zvířata

Zvířata, zvláště kočky jsou citlivá stvoření. Bachovy esence působí nenásilně. Jsou ohleduplné k mimořádně vnímavým bytostem, kterými zvířata jsou. Ani Bachovy krizové kapky nezatěžují zvíře chemií, naopak mu dokážou ulehčit. Nehrozí přitom žádné negativní účinky ani kontraindikace s jinými léky a léčbou, naopak pomáhají například i v případě otravy (jako první pomoc než se zvíře dostane k veterinárnímu lékařskému ošetření). Bachovy esence nehrozí ani předávkováním.

Krizové kapky jsou základem každé domácí lékárničky pro zvířata. Dají se využít jako první pomoc při každé krizové situaci, ať je její původ jakýkoliv. Pomůžou v případě psychických i fyzických potíží.

Pro krize všeho druhu

V praxi krizové kapky najdou uplatnění v situacích náročných na psychiku zvířete i jeho chovatele. Může jít například o konfliktní situace v rodině, příchod nového mazlíčka nebo dítěte do domácnosti, také návštěvu veteriny, stříhání, koupání, cestování, ale i nejrůznější zdravotní potíže.

Krizové kapky RESCUE REMEDY přijdou vhod při uleknutí, prožívaném stresu nebo strachu, například z hluku, který se bohužel nedá utišit. K dispozici jsou i kombinované Bachovy esence proti stresu nebo proti strachu určené pro krizové situace se zvířaty.

Pro všechna zvířata i jejich majitele

Bachovy krizové esence mají intenzivní zklidňující, harmonizující a stabilizující účinky. Napomáhají obnovit stav psychické rovnováhy. Hodí se pro zvířata i jejich majitele, bez ohledu na druh nebo povahu, věk nebo zdravotní stav. Z hlediska veterinárních potíží jsou krizové kapky ty nejčastěji využívané a nejdůležitější.

reklama

První pomoc pro psy, kočky, jiné mazlíčky, i lidi

Zvířata krizové situace prožívají často mnohem intenzivněji než lidé. Lidé často přehlížejí jejich spouštěcí mechanismy i samotné reakce domácích mazlíčků. Člověk má tendence vidět zvířecí potíže jako malichernost, psy, kočky i jiní mazlíčci však krize jako malichernost nevidí. Neumí si vysvětlit vzniklou situaci, zvlášť, když původcem negativní situace bývá člověk.

Na druhé straně chovatel na svého mazlíčka nezřídka přenáší své negativní pocity. Například v případě zdravotních potíží mazlíčka léčbě neprospívá strach jeho chovatele. V každé krizi se proto krizové kapky hodí jak pro zvíře, tak pro jeho chovatele. V podstatě neexistuje krize, ve které by se krizové kapky nedali využít…

Jak se krizové kapky podávají?

Bachovy kapky se zvířatům podávají skutečně po kapkách (nebo střicích v případě spreje) – do misky s vodou nebo s krmivem. Kapky se dají aplikovat také vmasírováním do srsti. Mohou se využít i jako interiérový sprej. Ten se pak stříká do ovzduší v blízkosti zvířete, případně na jeho pelíšek, deku apod.

Pozor, při manipulaci i skladování Bachových kapek se vyvarujte kontaktu s kovy, který snižuje léčebný přínos esencí.

Složení krizových kapek

Krizové kapky představují tzv. kombinované Bachovy esence, tzn. že jsou složeny z několika základních květových esencí, které se vzájemně doplňují a podporují. Díky důmyslnému složení jsou krizové kapky universálně použitelné v mnoha různých situacích při všemožných potížích, zatímco jednotlivé květové esence mívají díky svému zaměření na konkrétní problém užší využití.

Bachovy krizové kapky obsahují květové esence Impatiens – netýkavka, clematis, Star of Bethlehem, Cherry Plum – slíva a Rock Rose – devaterník.

  • Impatiens Glandulifera (Netýkavka žlázonosná)
  • Clematis Vitalba (Plamének plotní – bílá lesní réva)
  • Ornithogalum Umbellatum – Star of Bethlehem (Snědek okoličnatý)
  • Prunus Cerasifera – Cherry Plum (Slíva myrobalán, slivoň třešňová)
  • Helianthemum Nummularium – Rock Rose (Devaterník velkokvětý)

Krizové kapky pro zvířata neobsahují alkohol.

Video: Bachovy krizové kapky RESCUE REMEDY (Youtube)

BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE

Květové esence jsou založeny na principu jednoty těla, mysli a duše. Příznivě ovlivňují emocionální rovnováhu, tím i myšlení a fyzický stav organismu. Odstraňují negativní pocity i způsoby myšlení. Psychická pohoda přispívá i k pohodě fyzické, dopomáhá k celkovému zdraví.

Autorem tohoto systému je Dr. Edward Bach, který mu dal život již ve 30. letech minulého století. Předtím se jako lékař věnoval homeopatii. Dlouho hledal jednoduchý a bezpečný systém léčení, až přišel na léčebné účinky květů. Dr. Edward Bach věděl, že dokážou pomoci s emocionální rovnováhou a věřil, že právě emocionální rovnováha je předpokladem fyzického zdraví.

Bachovy esence využívají biofyzikální energii přírodního původu. Jedná se o téměř čtyřicítku květových esencí z planě rostoucích rostlin a stromů. Neobsahují pyl ani jiné alergeny. Jsou to opravdu pouze esence, bez hmotných částic.

Bachovy krizové kapky pro psy, kočky a jiná zvířata

Foto zdroj: Pixabay.com (koláž)

Zásady Bachovy květové terapie

Zatímco krizové kapky jsou universálně použitelné, většina Bachových květových esencí se míchá na míru dle konkrétního problému, resp. příčiny problému. Vždy je potřeba nejčastěji přijít na příčiny, které způsobují nežádoucí stav. V případě psa, kočky nebo jiného zvířete by měl majitel (případně ve spolupráci s terapeutem) nejprve hledat pohnutky k chování zvířete, měl by rozeznat jeho emoce a pochopit je. Na základě toho se vybírají konkrétní Bachovy esence. Existují také hotové kombinované esence určené pro nejčastější potíže jako je stres, smutek, strach nebo agresivita aj.

reklama

Literatura

  • Armbruster, U., Bergmann, H.: Léčivé byliny v květináči a na zahradě: Jak je pěstovat a sklízet. Praha: grada, 2020. ISBN: 978-80-271-1005-6
  • Germann, G., Germann, P.: Rostliny pro aromaterapii. 90 vonných rostlin, jejich znaky a způsob využití. Praha: Grada, 2013. ISBN: 978-80-247-4672-2

Internetové zdroje

ZDROJE: http://www.bachovy-esence.com/c/pro-zviratahttp://www.bachovy-esence.com/p/297/krizova-esence-rescue-remedy-pro-vsechna-domaci-zvirata-10-ml-bachovy-esencehttp://www.vetcentrum.cz/stodulky/prirodni-medicina/907/bachova-kvetova-terapiehttp://www.psycholog-psu.com/poradna/viewtopic.php?f=69&t=4569https://www.pesweb.cz/cz/145.bachovy-esence-pro-zvirata

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Bachovy krizové kapky pro psy, kočky a jiná zvířata

Bachovy esence tlumí negativní emoce. Ve vypjatých situacích se hodí především Bachovy krizové kapky. Jde o universálně použitelné kapky pro psy, kočky i jiná zvířata. Pomáhají bezprostředně čelit náročným chvílím v životě s domácími mazlíčky.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

4.5/5 - (2 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *