Stalo se na jihu Čech: Jelen vzal myslivci kulovnici a zmizel i s kulovnicí v lese

Tohle není apríl. Je nouzový stav, policie ČR má plné ruce práce, ovšem vedle kontrolování dodržování aktuálních vládních opatření musí řešit i další případy. Z jihu Čech dnes dorazila úsměvná zpráva, ve které se objevuje myslivec, jelen a kulovnice.

Tiskové oddělení Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje vydalo zprávu o jednom pozoruhodném případu z lesa. Neuvěřitelná historka o setkání myslivce a jelena je skutečná a přestože kuriózní, stále je to i případ pro policii ČR. Hlavní roli v ní totiž má kulovnice.

Úvodní foto: Pixabay.com

Jak myslivec o svoji kulovnici přišel…

Někdy se stane, že myslivec svoji zbraň ztratí, a pak nezbývá než to na základě zákona o zbraních a střelivu hlásit policistům. Postaršímu myslivci, který během pátečního honu v obvodu lesní správy Horní Planá ztratil v lese svoji opakovací kulovnici ráže 22 Hornet také nezbývalo než se obrátit na policii, konkrétně policii Jihočeského kraje. Ovšem současně musel vypovědět, jak o zbraň přišel.

Když několik myslivců postupovalo lesem, stalo se, že jeden z nich vyplašil jelena. Vyplašený jelen se vydal na útěk přímo směrem k dalšímu myslivci. Proběhl kolem něho, porohem mu roztrhl rukáv bundy na ruce. Právě na té ruce měl myslivec zavěšenou i kulovnici, naštěstí bez nábojů a zásobníku. Zbraň se svezla jelenovi na paroží a zmizela v lese i s jelenem.

Asi o kilometr dál další myslivec jelena viděl, to měl zbraň stále zavěšenou na paroží. Přestože myslivci prohledali les, zbraň neobjevili. A tak nezbylo, než se obrátit na policii. Ta nyní také připomíná, že pokud by na kulovnici někdo natrefil, má povinnost ji odevzdal nejbližšímu útvaru policie nebo o nálezu informovat policii na lince 158.

Internetové zdroje

/1/ Matzer, J.: Kulovnici „vyfoukl“ jelen a další perličky. Policie.cz [online]. Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje, 24. listopadu 2020 [cit. 2020-11-24]. Dostupné z: https://www.policie.cz/clanek/kulovnici-vyfoukl-jelen-a-dalsi-perlicky.aspx

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Stalo se na jihu Čech: Jelen vzal myslivci kulovnici a zmizel i s kulovnicí v lese

Tohle není apríl. Je nouzový stav, policie ČR má plné ruce práce, ovšem řeší i kuriózní případy. V jednom z nich přišel myslivec o kulovnici, a může za to jelen. Jelen prostě vzal myslivci kulovnici a zmizel i s kulovnicí v lese.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (1 vote)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *