MLÁĎATA V ZOO

Největší radost v každé zoologické zahradě dělají zpravidla ti nejmenší. Již se začátkem roku se pravidelně objevují zprávy o prvních přírůstcích, kterých s příchodem jara ještě přibývá. Nejinak tomu bylo i s jarem 2020, které se neslo ve znamení koronaviru. A přestože zoo byly kvůli karanténě zavřené, zvířata žila dál svým životem a přiváděla na svět nová malinká i větší stvoření. Velký rozruch vzbudila právě čerstvě narozená slůňata v pražské zoo, která na svět přišla již s hmotností kolem sta kilo. Hned dvojnásobné stokilové dávce roztomilosti se jen máloco vyrovná, ačkoliv i menší mláďata z pražské i dalších zoo mají roztomilosti na rozdávání. A také jí zplna rozdávají. Mláďata v zoo přitom mají ještě důležitější úkol než dělat radost chovatelům a návštěvníkům zoo, nezřídka jde o vzácné druhy a nová mláďata se podílejí na jejich záchraně.

Zprávy ze zoo

Zoologické zahrady patří k těm nejoblíbenějším turistickým destinacím, v Česku jim kraluje Zoo Praha, která je třetí nejnavštěvovanější českou destinací vůbec. I další zoologické zahrady však mají co nabídnout. Nejde jenom o zážitky, ale také o nenásilný edukační kontext. Nejde jen o široké spektrum zvířat k vidění, ale také příjemné prostředí, ideální výlet pro rodiny s dětmi, dospělé i seniory.

Hrošík liberijský, mládě

Hrošík liberijský v Safari Parku Dvůr Králové: Už druhý za půl roku!

O velkou radost v podobě malého hrošíka liberijského se nyní na dálku dělí Safari Park Dvůr Králové nad Labem. Stejně jako další české zoo sice mají zavřeno a jsou bez návštěvníků, zvířata však zde i nadále žijí svým životem, včetně matek a mláďat.

Mládě kočkodana, Zoo Dvůr Králové

Zoo Dvůr Králové 2020: Rok rekordů, mláďata a mimořádné odchovy

I Zoo Dvůr Králové, africký safari park byl poznamenán pandemií, shrnutí roku 2020 však není jenom negativní. Škody přes třicet milionů korun částečně snížila podpora Královéhradeckého kraje i příznivců safari. Přestože většinu roku byla zoo z nařízení vlády uzavřená, v létě trhala rekordy v návštěvnosti. Radost po celý rok přinášela také nová mláďata.

Tapírek v Zoo Praha

Mláďata v Zoo Praha v roce 2020: Ty nejvýznamnější odchovy

Rok 2020 přinesl mnoho, také mnoho dobrého, třeba v podobě mláďat. Pokud jde o mláďata v zoo, konkrétně Zoo Praha, přišlo tam na svět hned 1369 mláďat 216 druhů savců, ptáků a plazů. Některá mláďata jsme již představovali. Nedaly se minout zejména ty největší zvířecí celebrity – slůňata.

Bílá lvíčata Zoo Hodonín

Bílá lvíčata v Zoo Hodonín posílají do světa pozdravy

Přestože je Zoo Hodonín uzavřená, zdejší bílá lvíčata se mají čile k světu. Mláďata, která přišla na svět v srpnu 2020, nemůžou svoji roztomilostí těšit návštěvníky, a tak zoologická zahrada v Hodoníně vyslala do světa alespoň pozdravy. Fotky lvíčat jsou k vidění na sociálních sítích zahrady, podívat se na ně umožňuje i virtuální prohlídka.

Máme rádi zvířata

Kočky jsou bezesporu úchvatná stvoření plné magie a superschopností, přesto nejsou jedinými zvířaty, které si zaslouží obdiv. Naopak, každé zvíře je unikátní svými vlastnostmi a má svoji vlastní krásu. Samozřejmě záleží na vkusu člověka, avšak bez ohledu na to, jak krásná nám připadají, všechny zvířata si zaslouží respekt. Každý jediný živý článek je součástí důmyslného ekosystému této planety, která patří nám všem, lidem i zvířatům. Každé si zaslouží respekt a lásku. Máme rádi zvířata, všechna.

Autor: Radka Křivánková 2020/06/26