České zoologické zahrady lákají i na neobyčejné večerní prohlídky

Návštěva zoologické zahrady je vždy zážitek, představuje ideální výlet pro rodiny s dětmi, ale zahradu ocení i jednotlivci, páry nebo party přátel. Zvířata v zoo uchvátí všechny věkové kategorie, ačkoli každého nejspíš zaujme trošku jiná skupina zvířat.

Zoo po celé republice navíc pro návštěvníky připravují různé akce. V letním období jde mj. o večerní prohlídky, které umožňují podívat se na zvířata v trochu jiném světě, resp. ve tmě.

Co dělají zvířata večer?

Léto a prázdniny svádějí k netradičním akcím, v mnoha českých zoo máte možnost podívat se, jak v praxi vypadá večerní program zvířat, většinou s doprovodem zkušeného průvodce. V noci se každá zoologická zahrada mění k nepoznání. Některá zvířata se chystají na spánek, noční druhy však právě spánek ukončují, aby se vydaly vstříc nočnímu dobrodružství. A návštěvníci toto dobrodružství mohou pozorovat v přímém přenosu.

Večerní prohlídky v Zoo Praha i jinde

Ani konec otevírací doby neznamená, že se nemůžete vydat do Zoo Praha a poznat její obyvatele z jiného úhlu pohledu. Na večerní prohlídku, zážitkový program pro skupiny maximálně 25 osob se musíte předem objednat přes e-shop tady.

Také v Zoo Ústí nad Labem umožňují v letním období projít se ztichlou zoologickou zahradou s neopakovatelnou atmosférou. Prohlídky v roce 2020 mají vypsané termíny: 3. července, 17. července, 31. července, 14. srpna a 28. srpna (všechny jsou od 19:30 hodin, vyjma posledního termínu se začátkem v 19 hodin). Vstupenky se kupují předem. Vstupenka zahrnuje večerní prohlídku Zoo Ústí nad Labem, vedle průvodce zdarma získáte i stylovou svačinu a malý dárek.

Kaloni v Indonéské džungli

Video: Kaloni v Indonéské džungli (Zoo Praha), Youtube

Večerní komentované prohlídky v délce 2 až 3 hodiny patří také k letnímu programu Zoo Ostrava. Zatímco ve dne se po areálu zoo pohybují volně pávi, večer vylétají hřadovat vysoko do korun stromů. Naopak kočky, resp. kočkovité šelmy, sovy nebo jeleni jsou mnohem aktivnější než obvykle. Na prázdniny 2020 vypsala Zoo Ostrava termíny večerních prohlídek na 14. srpna, 21. srpna a sobotu 29. srpna.

Standardně v úterý a pátek, vždy v 19:30 otevírá v létě své zavřené brány i Zoo Hluboká. Průvodci z řad zkušených chovatelů mají připravený výklad a prohlídku o délce asi 2 hodiny. Vedle vypsaných termínů nabízí Zoo Hluboká i možnost objednat individuální večerní prohlídku pro skupiny až 20 osob.

Zoo Hluboká nad Vltavou

Video: Zoo Hluboká nad Vltavou (Youtube)

Jako akci s názvem Letní putování jihlavskou zoo se můžete v některém z letních večerů vydat i do Zoo Jihlava. Tam k prohlídce s průvodcem určené pro rodiny o délce 2 hodiny chystají i drobné občerstvení a program pro děti.

Večerní safari ve Dvoře Králové

Večerní prohlídky s průvodcem probíhají v sezóně červen, červenec, srpen a září také v Safari Parku Dvůr Králové nad Labem, tedy v případě, že se sejde alespoň pět návštěvníků. Jinak se večerní prohlídka uskuteční bez průvodce. Zatemnělé safari láká například na hrochy, kteří vylézají z vodního úkrytu za pastvou, přes noc zůstávají venku také často nosorožci, žirafy nebo zebry. ze spánku se probouzí třeba hrabáč nebo kaloni.

Video: Večerní safari (Youtube)

Mezi programy pro návštěvníky nechybí ani večerní safari. Slibuje nevšední atmosféru podvečerní jízdy mezi velkými stády zvířat. Jízda Safaribusem trvá padesát minut, ten na večerní safari ve Dvoře Králové odjíždí pravidelně v období červen až září. Jízdenku na večerní safari můžete zakoupit i jako dárek, nebo si objednat mimořádnou jízdu pro uzavřenou společnost.

Zoo v Česku

Zoologické zahrady v Česku se pyšní bohatou historií. Nejstarší je Zoo v Liberci, největší pak Zoo Praha v Troji, která patří se řadí k těm nejkrásnějším zoologickým zahradám světa. Svoji krásu má však každá zoo, i proto patří k těm nejoblíbenějším turistickým cílům. Na Moravě je nejoblíbenější Zoo Zlín Lešná, ale i Zoo Olomouc či Zoo Ostrava mají co nabídnout. To je výčet jen některých z více než dvacítky zoo, které můžete v Česku navštívit. Tradičně lákají zejména na mláďata, která ač malá představují ty největší zvířecí celebrity.

Jak zlepšit vzduch v interiéru

Zdravý domov: 5 tipů jak zlepšit ovzduší v interiéru

Znečištěné ovzduší? Ano, vzduch ve městech není právě nejčistší. Vzduch uvnitř budov je však až…

Energizující atmosféra borovice. Naplňte vzduch svěžestí lesa!

Čistý vzduch je klíčovou podmínkou života. Bohužel, aniž bychom si to uvědomovali, většina z nás…

Literatura

  • Zvířata: Velká ilustrovaná encyklopedie. Praha: Svojtka & Co., 2011. ISBN: 978-80-256-0514-1
  • Zvířata a rostliny – Nový průvodce přírodou. Praha: BETA Dobrovský, 2011. ISBN: 978-80-7291-218-6
  • Velká kniha živočichů od jednobuněčných po savce. Praha: Ikar, 2019. ISBN: 978-80-551-7045-9

Internetové zdroje

/1/ Zoo Praha (oficiální web) [online]. Zoo Praha, 2020 [cit. 2020-08-12]. Dostupné z: https://www.zoopraha.cz/

/2/ Večerní prohlídky v Zoo Ústí (oficiální web) [online]. Zoo Ústí nad Labem, 2020 [cit. 2020-08-12]. Dostupné z: https://www.zoousti.cz/nenechte-si-ujit/vecerni-prohlidky

/3/ Večerní komentované prohlídky v Zoo Ostrava (oficiální web) [online]. Zoo Ostrava, 2020 [cit. 2020-08-12]. Dostupné z: https://www.zoo-ostrava.cz/cz/rezervace/

/4/ Večerní komentované prohlídky v Zoo Hluboká [online]. Zoo Hluboká, 2020 [cit. 2020-08-12]. Dostupné z: https://zoohluboka.cz/vecerni-komentovane-prohlidky

/5/ Letní putování jihlavskou zoo (oficiální web) [online]. Zoo Jihlava, 2020 [cit. 2020-08-12]. Dostupné z: https://zoojihlava.cz/akce/letni-putovani-jihlavskou-zoo-2/

/6/ Večerní prohlídky s průvodcem v Safari Parku (oficiální web) [online]. Safari Park Dvůr Králové nad Labem, 2020 [cit. 2020-08-12]. Dostupné z: https://safaripark.cz/cz/zazitky/s-nami-na-safari/vecerni-safari

/7/ Večerní safari, Safari Park Dvůr Králové nad Labem (oficiální web) [online]. Safari Park Dvůr Králové nad Labem, 2020 [cit. 2020-08-12]. Dostupné z: https://safaripark.cz/cz/zazitky/poznavejte-a-pracujte-v-zoo/vecerni-prohlidky-s-pruvodcem

…a vlastní poznatky a zkušenosti

České zoologické zahrady lákají i na neobyčejné večerní prohlídky

Zoologické zahrady po celé republice navíc pro návštěvníky připravují různé akce. V letním období jde mj. o večerní prohlídky, které umožňují podívat se na zvířata v trochu jiném světě, resp. ve tmě. Ve Dvoře Králové navíc nabízejí i večerní safari.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (1 vote)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *