3 zkrášlující rituály, které působí i proti stresu

Pokud budeme na krásu pohlížet jako na vnější krásu, jejím základem jistě bude krásná pokožka. Pokožka je však odrazem toho, co je uvnitř. A prostým dotykem se dotýkáme i duše. Péče o pokožku založená na doteku je tak i péčí o duši.

I obyčejné pohlazení je neobyčejným lékem. Dotek snižuje hladinu stresových hormonů a napětí nervové soustavy, navozuje stav klidu a emocionální rovnováhy. Zkrášlující rituály založené na doteku tak působí i proti stresu. Nejčastěji jde o masáž.

Masáž – Masáž proti stresu – Reflexní masáž rukou – Omlazující masáž obličeje

Masáž pro tělo i duši

Jakákoliv masáž prokrvuje, vyživuje a zvláčňuje pokožku, na vhodných místech také vyhlazuje vrásky. Je způsobem relaxace a uvolnění, uvolnění fyzického i psychického. Protože stres se pojí s napětím a svalovým zatuhnutím, uvolněním svalů dochází i k uvolnění stresu.

Terapeutické účinky doteku zprostředkovávají miliony a miliony nervových zakončení, tedy receptorů přímo spojených s nervovým systémem.

Masáž zkrášluje, uvolňuje a regeneruje. Zklidňuje organismus, odstraňuje psychickou únavu a ulevuje od stresu. Mimo to také podporuje prokrvení, tím i okysličení a výživu buněk, které tak mají více energie pro své fungování. Stimulací lymfatického systému dochází k detoxikaci tkání, i to se projevuje nejenom zářivějším vzhledem pokožky. S odstraněním škodlivých a nadbytečných látek přicházejí také pocity přílivu energie a vitality.

I klasická relaxační celotělová masáž má široké účinky na pokožku, tělo i duši. Dokonce i taková automasáž v podobě roztírání tělového oleje po těle představuje jednoduchý a snadno dostupný rituál proti stresu. Již to, že si dopřejeme čas na sebe a hýčkáme se, má příznivý dopad.

1. Masáž proti stresu

Prvním zkrášlujícím rituálem proti stresu je tak masáž těla s pomocí některého z pečujících rostlinných olejů. Může jít o čistý slunečnicový, sezamový, mandlový, meruňkový nebo kokosový olej. Oleje lze navíc zpestřit i některou z vonných esencí proti stresu (esenciální olej levandule, neroli, ylang-ylang, růže aj.).

Svůj zkrášlující rituál můžete povýšit až do třpytivých hvězdných sfér, pomůžou k tomu drahokamové oleje.

Drahokamový olej Fontána mládí Drahokamový olej Radost ze života Drahokamový olej Rovnováha

Poproste partnera o masáž anebo se spolehněte na své ruce, každý dotek se cení! Ruce reflexně odrážejí celé tělo, i samotná masáž rukou tak působí antistresově…

2. Reflexní masáž rukou

Stejně tak jako jsou chodidla odrazem celého těla, i ruce na své ploše obsahují miniaturní zóny, které zrcadlí všechny vnější orgány. Najdeme na nich i body, které dokážou okamžitě ulevit od potíží jako je třeba bolest hlavy.

I laická masáž rukou spočívající v hlazení a mačkání jednotlivých částí prsů od konečků až k zápěstí ruky navozuje stav uvolnění. Nemusíte přitom znát nic o reflexních zónách. Na druhé straně klidně můžete zkusit promačkat některé terapeutické body.

Proti bolesti hlavy by mělo pomoct důkladné promačkání konečků prstů. Zvláště se zaměřte na palec – promačkejte ho a rozhýbejte všemi směry. Od konečku se přesuňte až ke kloubu a řádně ho prohnětejte krouživým tlakem.

Masáž rukou může být nejenom terapeutická, ale i zkrášlující, stačí je využít vhodný pečující olej. Ještě větší zkrášlující efekt má pak masáž obličeje. Ta je sice oproti masáži rukou mnohem jemnější, ale slibuje výrazné účinky v podobě vyhlazení vrásek.

3. Omlazující masáž obličeje

Masáž obličeje, která se dá krásně spojit s aplikací pleťového krému nebo oleje, funguje jako jemný lifting. Provádí se jemnými tahy a poklepáváním prsty, tlak je jen jemný, působí relaxačně, uvolňuje svaly a účinkuje jako lifting. Minimalizuje vrásky a jemné obličejové linie.

Masáž zlepšuje prokrvení a výživu buněk pokožky, díky tomu získává zdravější a mladistvější vzhled. Už jenom to zlepšuje náladu, ale působení na nervovou soustavu je ještě hlubší. Pokud je masáž delší, dochází k aktivaci nervového systému, tím i zlepšení psychického stavu.

Masáž obličeje spolu s povzbuzením prokrvení povzbuzuje i lymfatické cévy a detoxikaci pokožky. Odstranění toxinů usazených v kožních buňkách má viditelný vitalizující efekt.
Nezbývá než se do masáže pustit. Jak na to? Podrobný návod dává video, je to návod na omlazující a lymfatickou automasáž. Tedy do toho!

Omlazující a lymfatická auto masáž

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.