Zelená drogerie: Úklid, mytí a čištění, které prospívá všem a všemu

Úklid může vést ke skutečně čisté domácnosti, kterou nezatěžuje ani špína, ani nežádoucí toxiny a chemie, známá z běžných úklidových prostředků. Jde to, stačí vybírat z kategorie zelená drogerie, tedy k prostředí šetrných přípravků, které jsou založeny na bezpečném složení a vyráběny s etickým přístupem. Najdete ji mj. pod značkou bio-D.
Zelená eko drogerie neobsahuje žádné fosfáty, ropné deriváty, formaldehyd, trikosan, optické zjasňovače, bělidla na bázi chloru ani další, potenciálně nebezpečné, či dokonce přímo nebezpečné látky. S těmi se bohužel v řadě klasické drogerie, úklidových prostředků, čističů, odstraňovačů skvrn, pracích prášků dokonce i prostředků na mytí nádobí v praxi setkáváme. Právě negativní zkušenosti z praxe stojí za vznikem značky eko drogerie bio-D.

Jak se regionální eko drogerie dostala mezi světovou špičku

Příběh značky etických a ekologických prostředků bio-D se začal psát před více než třiceti lety, slušelo by se napsat, že to bylo za devatero horami a devatero řekami. Ve skutečnosti to bylo ve Velké Británii, za kanálem La Manche, a přece je to příběh jako z pohádky. Zakladatel firmy bio-D Michael Barwell se živil čištěním komerčních lodí. Právě tam narazil na průmyslové čisticí prostředky, které účinnost zajišťovaly skrze nebezpečnou chemii a zacházet se tak s nimi muselo maximálně obezřetně. Nešlo to bez složitých bezpečnostních postupů a ochrany včetně dýchacího respirátoru. Šokovaný Michael zjistil, že totožné látky z průmyslové chemie jsou běžnou součástí čistících prostředků pro domácnost. Nejenže ohrožují domov, ale zanechávají nesmazatelné stopy na životním prostředí. Cena za čistotu byla pro Michaela příliš vysoká, a tak nabídl vlastní řešení. Zaštítil je značkou bio-D, z anglického biodegradable, tedy biologicky rozložitelný.

Prvním produktem bio D byl ekologický prostředek na mytí nádobí, tehdy prodávaný v pětilitrovém kanystru. Dnes značku bio-D nese více než dvě desítky produktů na mytí nádobí, eko praní, úklid a hygienu, konkrétně tuhé přírodní mýdlo a tekuté mýdlo na ruce. Obaly produktů bio-D přitom obsahují minimálně 70 % recyklovaného materiálu.

Není továrna jako továrna

V britském hrabství Yorkshire ve městě Kingston upon Hull, často zkráceně jen Hull poblíž východního pobřeží Velké Británie má bio-D továrnu, která se od ostatních liší odpovědností a inovativností. Již od roku 1989 ve té stejné továrně a tom stejném městě jako rodinná firma odpovědně vyrábí eko drogerii s cílem minimalizovat dopad na životní prostředí, jednak při výrobě, jednak při použití produktů.

Inovativní procesy bio-D vedou k neustálému zdokonalování čistoty, čistoty výrobních prostupů, čistoty produktů a použitých ingrediencí, čistoty životního prostředí a konečně i čistoty domácnosti.

Eko drogerie bio-D ve svém složení nabízí jen ty nejbezpečnější přísady nejvyšší kvality, které charakterizuje také udržitelnost. Jde o maximálně etické produkty, proto mají jejich složky primárně rostlinný původ a jsou získané převážně z obnovitelných zdrojů. Žádný z produktů nikdy nebyl testován na zvířatech.

Zelená eko drogerie bio-D je účinky srovnatelná s běžnými přípravky. Firma bio-D účinnost svých produktů prokazuje nezávislým testováním. Její efektivitu potvrzují i nejvyšší hygienické standardy, kterým bioD odpovídá a slouží tak například i v přísných gastronomických provozech. Certifikace BRC garantuje účinnost a současně bezpečnost produktů, které splňují požadavky legislativy, ale i distributorů a spotřebitelů. Bio-D má přitom nastavená i vlastní pravidla. Při výrobě používá studené míchání surovin pro minimalizaci spotřeby energií a emisí CO2. Má také nastavená pravidla pro férové obchodování, protože odpovědnost a udržitelnost uplatňuje ve všech směrech.

Celebrating 30 years of Bio -D

Video: bio-D, výročí 30 let, YouTube

RECENZE EKO DROGERIE BIO-D

Eko drogerie bio-D nechybí U Kocoura doma, a tak ani na našem webu nemohou chybět recenze, kde popisujeme své zkušenosti. Jako vždy, prosím, berte naše recenze a zkušenosti jako subjektivní hodnocení produktů. Může – a pochopitelně také nemusí sednout každému. Každý máme možnost volby. A přece chceme skromně doufat, že by naše recenze a naše zkušenosti mohly být třeba alespoň zčásti pro správnou volbu užitečné.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *