Vyzkoušejte si doma, jestli v Česku nezabloudíte. Nová online hra vás bude fakt bavit!

Slepá mapa Česka
Zdroj: Aktuálně.cz

Co dělat v karanténě? To je otázka, nad kterou si v současnosti láme hlavu nejeden Čech. Znenadání jsme všichni zavřeni doma, všechno, na co jsme byli zvyklí, je pryč. Karanténa není sranda… ale může být. Chce to jen trochu vůle, možností, jak se v karanténě zabavit je více než dost. Jednou z nich je slepá mapa Česka a interaktivní online hra, kdy se trefujete do konkrétních měst. Pochází z dílny Aktuálně.cz.

Vše, co jsme znali, se s koronavirem mění. Vše tedy ne, doma je doma, to platí pořád. Místa, resp. města v Česku a mapa České republiky se také nemění…

 

Vědomé Vánoce

Zorientujete se i na slepé mapě?


Magazín Aktuálně nepřináší jenom online zpravodajství, ale také zajímavé články a tipy. V době karantény připravil pro všechny ty, co sedí doma a neví „roupama co by“, jednoduchou, ale zábavnou hru. Přijde vhod dospělým, zaujme i děti. Jak si se slepou mapou poradíte? Dokážete na mapě ukázat, kde leží města jako Hradec Králové, Olomouc, Plzeň, Nymburk, Rožnov pod Radhoštěm a další a další česká?

VYZKOUŠEJTE TO! HRAJTE. TREFUJTE SE DO SLEPÉ MAPY TADY…

Poměřte své znalosti mezi sebou. Vyzkoušejte sami sebe. Interaktivní online mapa okamžitě vyhodnotí úspěšnost vašeho zásahu i celkovou úspěšnou za všechny trefy. Bude to na 100 %?

Jak dobře se v Česku vyznáte?

Mapa připravená ke trefování je sice slepá, ale u každého města, které trefujete se zobrazuje také fotografie a navíc i základní informace nebo zajímavosti. Někdy mohou pomoci i určit přesnou polohu města, např.:

  • Frýdek-Místek Leží na soutoku řek Ostravice a Morávka se nachází metropole lašského regionu. Město v podhůří Beskyd vzniklo v roce 1943 spojením slezského Frýdku a moravského Místku.
  • Pelhřimov Pelhřimov je znám jako město kuriozit a rekordů, nachází se zde také stejnojmenné muzeum.
  • Český Krumlov Jihočeské město se v posledních letech stalo populární turistickou destinací. Kateřina Šedá si jej také vybrala pro svůj experiment UNES-CO. (Ano, město je zapsáno na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO, UNES-CO je však jiný projekt…)
  • Kladno Ze středočeského města pocházejí některé hokejové legendy, jako je Jaromír Jágr, František Kaberle nebo Tomáš Plekanec.
  • Litoměřice Královské město ležící na soutoku Labe s Ohří je pro svou úrodnou půdu známé jako „zahrada Čech“. Historické centrum města je památkovou rezervací. (Město sice není na seznamu UNESCO, ale svoji krásou se k těmto městům směle řadí. Oblíbený britský cestovatelský web Culturetrip.com zařadil Litoměřice do desítky nejkrásnějších mimopražských lokalit v České republice.)

Něž se do krásných českých měst opět budete moci podívat, než skončí karanténa, můžete si města připomenout alespoň v online hře. Slepá mapa čeká…. Jdete do toho? Jděte na Aktuálně.cz.

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *