Výlety a karanténa? Novinky.cz umožní podívat se i tam, kde je zavřeno

Zažíváme náročné období. Koronavirová epidemie, restriktivní opatření zamezující šíření nákazy a celorepubliková karanténa podstatně zasáhly do našich životů. Na druhé straně teď máme více času, pro sebe a své záliby. Některé oblíbené aktivity si v karanténě musíme odpustit, třeba takové výlety. To však neznamená, že na výlety musíme zanevřít zcela. Redaktoři serveru Novinky totiž měli příhodný nápad.

Díky novému projektu serveru Novinky.cz se i v karanténě můžete podívat do míst, která jsou zavřená. I doma si tak můžete užít výlety, alespoň zprostředkovaně. Podíváte se, jak to aktuálně vypadá na různých místech Česka. Na dálku se můžete pokochat kouzlem jara, poprvé v pražské botanické zahradě v Troji.

 

Jaro v pražské botanické zahradě v Troji


Jak to v Troji vypadá v březnových dnech 2020? Přeneste se tam díky kameře redaktorů, kteří se snaží zpestřit čas svých čtenářů v karanténě. Zářivé jarní barvy botanické zahrady tomu jistě pomůžou, stejně tak i ornamentální zahrada se vznešenými sekvojemi, ale i dalšími zajímavými dřevinami, trvalkami, léčivými bylinami nebo okrasnou trávou. V době všudypřítomného stresu a nepříliš dobrých zpráv vás zavede i do klidu Japonské zahrady.

Japonská zahrada je založena na symbolice. Majestátně javory zde zastupují moudrost, borovice jsou zase symbol života a odolnosti, kterou nyní potřebuje každý z nás. Zahradu zdobí i slivoně, ty jsou symbolem nového života nebo ctnosti. Vznešenost nebo bohatství se zase symbolicky pojí s nádhernými pivoňkami. Ostatně co by to bylo za japonskou zahradu, kdyby v ní nebyly pivoňky? Na jejich květy si však budeme muset ještě chvíli počkat. Pražská botanická zahrada v březnu však nabízí květy jiné…

VYDEJTE SE NA VÝLET DO PRAŽSKÉ BOTANICKÉ ZAHRADY V TRÓJI! VYDEJTE SE NA NOVINKY.CZ

 

Kam se chcete podívat, přestože je karanténa?

Redakce slibuje i prohlídky dalších pozoruhodných míst, mj. návštěvu Zemědělského muzea, Technického muzea nebo právě rekonstruovaného Národního muzea. Budova Národního muzea byla pro veřejnost uzavřena od 8. 7 . 2011 a částečně zpřístupněna po rekonstrukci 28. října 2018. Otevření budovy bylo spojeno s výstavou k 100. výročí založení Československé republiky a s výstavou uspořádanou k výročí 200 let od založení Národního muzea. Stálé expozice se návštěvníkům mají postupně otvírat během dalších dvou let. Bohužel, aktuálně je Národní muzeum. Lidé v karanténě se do muzea nevydají, tedy nevydají se tam přímo. Počin redaktorů tak přijde vhod.

Jak šel čas Historickou budovou Národního muzea

Video: Národní muzeum

Další výlety?

Pokud se chcete někam podívat a karanténa vám v tom brání, můžete zkusit požádat redaktory, aby vám výlet zprostředkovali. Na webu přímo vybízejí k zasílání tipů. Kdo ví, třeba se v některém z příštích výletů vydají právě tam, kam je pošlete…

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *