Vykuřování – dokonalá očista prostoru. Praktický návod

Je to způsob očisty prostoru kolem sebe. Vykuřování lze pojmout jako součást důkladného úklidu obydlí. Přispěje k tomu, abychom se doma cítili skutečně dobře. Pomůže zbavit se nepříjemné minulosti a naplnit prostor novou energií pro nové začátky. Dým pronikne opravdu všude. Díky tomu vyhání zlé síly ze všech koutů, zbavuje prostor negativní energie, ale eliminuje také nežádoucí mikroorganismy, viry, bakterie, plísně a dokonce i obtížný hmyz.

Je mnoho důvodů proč se do vykuřování pustit. Ale jak na to?

1. Výběr vykuřovadla


Vykuřování jako posvátný rituál najdeme v mnoha kulturách. V českých kostelech ho s pomocí kadidla provádějí kněží. To však neznamená, že by se do vykuřování svého obydlí nemohl pustit opravdu každý. Stačí k tomu jen málo, především snaha něco změnit, vylepšit a očistit. Pak už jen stačí obstarat si některé vykuřovadlo, nemusí to být přitom jen zmiňované kadidlo. Vykuřovadel je celá řada.

Pro očistu prostoru se skvěle hodí šalvěj bílá, bazalka posvátná nebo mastix.

  • Šalvěj bílá je považována také za nejposvátnější bylinku vůbec. Její osvěžující kořenitá vůně očišťuje prostor od negativní energie, ale nese i dezinfekční účinky.
  • Tulasi -- bazalka posvátná má zemitou, lehce dřevitou vůni s vynikajícími ochrannými účinky. Pomáhá proti všemu negativnímu, i elektrosmogu od moderních elektrospotřebičů. Je to bylinka proti stresu, která přijde vhod i při dýchacích potížích, protože čistí vzduch.
  • Mastix (masticha) má schopnost čistit prostor a zklidňovat psychiku. Nabízí také relaxační působení, hodí se i pro meditaci. Pomáhá rozvíjet kreativitu a slyšet svůj vnitřní hlas.
Šalvěj bílá - směs pro vykuřováníTulasi - směs pro vykuřováníMasticha - směs pro vykuřování

Pokud cítíte, že prostor potřebuje opravdu hlubokou energetickou očistu, začněte nejprve s jedním z těch nejsilnějších očistných vykuřovadel, která existují. Je to dračí krev.

Dračí krev představuje výjimečně zbarvenou pryskyřici, která se získává z několika druhů exotických dřevin. Nese ochranné účinky, ale má i schopnost probouzet smysly. Sladce pryskyřičná, dřevitá vůně působí také jako afrodiziakum. Podporuje záměr a koncentraci na jakýkoliv úkol, tedy i očistu. Svou dračí silou dokáže přemoci i ty nejsilnější negace v prostoru i v životě. Odstraňuje všemožné překážky.

Pokud budete provádět intenzivní vykuřování, rozdělte je na dvě fáze. Nejprve vykuřujte s pryskyřicí dračí krev, dále s některým z jemnějších bylinných vykuřovadel jako je zmiňovaná šalvěj bílá, bazalka posvátná aj.

2. Co všechno je třeba?


  • vykuřovadlo
  • samozápalný uhlík
  • vykuřovací miska a písek

Vykuřování je založeno na schopnosti dýmu pohltit vše, co není vítané. Pak se to vše spolu s dýmem z prostoru jednoduše vyžene ven řádným vyvětráním.

V nejjednodušším případě dým vytváříme s pomocí rozžhaveného uhlíku, na který postupně přikládáme kousky vykuřovadla. Pro zachycení kousků popela slouží vykuřovací miska (může jít o běžnou keramickou, kamennou či kovovou misku). Do misky se vkládá nejprve písek (případně sůl) jako médium pohlcující teplo, na písek se potom pokládá rozžhavený uhlík.

3. Jak vykuřovat?


Máte-li připravenou misku s pískem, vykuřovadlo a uhlík, nezbývá, než samozápalný uhlík opatrně zapálit – nejlépe tak, že ho držíte v kleštích (pinzetě) a zespodu ho sirkou či zapalovačem opatrně zapálíte.

Jakmile uhlík přestane prskat a zbarví se do šeda (asi po 30 vteřinách), může se umístit na písek ve vykuřovací misce a sypat na něho vykuřovadlo.

Vykuřovadlo se na uhlík přidává průběžně, zpočátku raději méně, případně se přidává dle toho, jak se tvoří dým. Uhlík hoří 20 – 80 minut, mezitím se s miskou prochází celý prostor tak, aby ho naplnil dým. Dým se neinhaluje ani nevdechuje, uhlík by však měl být kvůli bezpečnosti stále pod dohledem.

4. Co s vykuřovadlem v prostoru?


Při vykuřování dbejte na to, aby se dým dostal do všech koutů, projděte celý prostor, zvláště i rohy místnosti. Při vykuřování mějte zavřená okna, nechte dým v místnosti nějakou chvíli působit (nejlépe, když je zcela prázdná, lidem ani zvířatům prostor plný dýmu neprospívá).

Nakonec otevřete dokořán všechna okna a důkladně vyvětrejte. Mějte na paměti, že dým se může usazovat v záclonách, závěsech a bytových textiliích, nejlépe, pokud je místnost vyklizená.

Vykuřujete-li celý dům, postupujte od sklepa až po podlahu, vykuřte a poté důkladně vyvětrejte všechny místnosti.

SPIRITUAL HOUSE CLEANSING

5. Jak naplnit prostor novou energií?


Po důkladném vyvětrání naplňte prostor novou pozitivní energií, k té přispívají třeba domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Vhod přijdou i krystaly či drahé kameny.

Velmi rychle funguje hudba, vlastní zpěv nebo léčivé hudební nástroje jako tibetská mísa, zvonkohra, kalimba aj.