Skip to content →

Vykuřování – dokonalá očista prostoru. Praktický návod

Je to způsob očisty prostoru kolem sebe. Vykuřování lze pojmout jako součást důkladného úklidu obydlí. Přispěje k tomu, abychom se doma cítili skutečně dobře. Pomůže zbavit se nepříjemné minulosti a naplnit prostor novou energií pro nové začátky. Dým pronikne opravdu všude. Díky tomu vyhání zlé síly ze všech koutů, zbavuje prostor negativní energie, ale eliminuje také nežádoucí mikroorganismy, viry, bakterie, plísně a dokonce i obtížný hmyz.

Je mnoho důvodů proč se do vykuřování pustit. Ale jak na to?

1. Výběr vykuřovadla

Vykuřování jako posvátný rituál najdeme v mnoha kulturách. V českých kostelech ho s pomocí kadidla provádějí kněží. To však neznamená, že by se do vykuřování svého obydlí nemohl pustit opravdu každý. Stačí k tomu jen málo, především snaha něco změnit, vylepšit a očistit. Pak už jen stačí obstarat si některé vykuřovadlo, nemusí to být přitom jen zmiňované kadidlo. Vykuřovadel je celá řada.

Pro očistu prostoru se skvěle hodí šalvěj bílá, bazalka posvátná nebo mastix.

  • Šalvěj bílá je považována také za nejposvátnější bylinku vůbec. Její osvěžující kořenitá vůně očišťuje prostor od negativní energie, ale nese i dezinfekční účinky.
  • Tulasi – bazalka posvátná má zemitou, lehce dřevitou vůni s vynikajícími ochrannými účinky. Pomáhá proti všemu negativnímu, i elektrosmogu od moderních elektrospotřebičů. Je to bylinka proti stresu, která přijde vhod i při dýchacích potížích, protože čistí vzduch.
  • Mastix (masticha) má schopnost čistit prostor a zklidňovat psychiku. Nabízí také relaxační působení, hodí se i pro meditaci. Pomáhá rozvíjet kreativitu a slyšet svůj vnitřní hlas.
Šalvěj bílá - směs pro vykuřování Tulasi - směs pro vykuřování Masticha - směs pro vykuřování

Pokud cítíte, že prostor potřebuje opravdu hlubokou energetickou očistu, začněte nejprve s jedním z těch nejsilnějších očistných vykuřovadel, která existují. Je to dračí krev.

Dračí krev představuje výjimečně zbarvenou pryskyřici, která se získává z několika druhů exotických dřevin. Nese ochranné účinky, ale má i schopnost probouzet smysly. Sladce pryskyřičná, dřevitá vůně působí také jako afrodiziakum. Podporuje záměr a koncentraci na jakýkoliv úkol, tedy i očistu. Svou dračí silou dokáže přemoci i ty nejsilnější negace v prostoru i v životě. Odstraňuje všemožné překážky.

Pokud budete provádět intenzivní vykuřování, rozdělte je na dvě fáze. Nejprve vykuřujte s pryskyřicí dračí krev, dále s některým z jemnějších bylinných vykuřovadel jako je zmiňovaná šalvěj bílá, bazalka posvátná aj.

2. Co všechno je třeba?

  • vykuřovadlo
  • samozápalný uhlík
  • vykuřovací miska a písek

Vykuřování je založeno na schopnosti dýmu pohltit vše, co není vítané. Pak se to vše spolu s dýmem z prostoru jednoduše vyžene ven řádným vyvětráním.

V nejjednodušším případě dým vytváříme s pomocí rozžhaveného uhlíku, na který postupně přikládáme kousky vykuřovadla. Pro zachycení kousků popela slouží vykuřovací miska (může jít o běžnou keramickou, kamennou či kovovou misku). Do misky se vkládá nejprve písek (případně sůl) jako médium pohlcující teplo, na písek se potom pokládá rozžhavený uhlík.

3. Jak vykuřovat?

Máte-li připravenou misku s pískem, vykuřovadlo a uhlík, nezbývá, než samozápalný uhlík opatrně zapálit – nejlépe tak, že ho držíte v kleštích (pinzetě) a zespodu ho sirkou či zapalovačem opatrně zapálíte.

Jakmile uhlík přestane prskat a zbarví se do šeda (asi po 30 vteřinách), může se umístit na písek ve vykuřovací misce a sypat na něho vykuřovadlo.

Vykuřovadlo se na uhlík přidává průběžně, zpočátku raději méně, případně se přidává dle toho, jak se tvoří dým. Uhlík hoří 20 – 80 minut, mezitím se s miskou prochází celý prostor tak, aby ho naplnil dým. Dým se neinhaluje ani nevdechuje, uhlík by však měl být kvůli bezpečnosti stále pod dohledem.

4. Co s vykuřovadlem v prostoru?

Při vykuřování dbejte na to, aby se dým dostal do všech koutů, projděte celý prostor, zvláště i rohy místnosti. Při vykuřování mějte zavřená okna, nechte dým v místnosti nějakou chvíli působit (nejlépe, když je zcela prázdná, lidem ani zvířatům prostor plný dýmu neprospívá).

Nakonec otevřete dokořán všechna okna a důkladně vyvětrejte. Mějte na paměti, že dým se může usazovat v záclonách, závěsech a bytových textiliích, nejlépe, pokud je místnost vyklizená.

Vykuřujete-li celý dům, postupujte od sklepa až po podlahu, vykuřte a poté důkladně vyvětrejte všechny místnosti.

5. Jak naplnit prostor novou energií?

Po důkladném vyvětrání naplňte prostor novou pozitivní energií, k té přispívají třeba domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Vhod přijdou i krystaly či drahé kameny.

Velmi rychle funguje hudba, vlastní zpěv nebo léčivé hudební nástroje jako tibetská mísa, zvonkohra, kalimba aj.

Každá hvězdička je dobrá! Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. 1x, ø5,00


Loading...

Kocour Doma

Sdílíme kočičí, ale také psí a člověčí zážitky. Přáli bychom si, aby vám přinesly radost stejně tak, jako ji přinesly nám. Naše společné chvilky nás naplňují vrnivou, příjemnou a hebkou spokojeností. Třeba budou i pro vás malou inspirací k životu jako v bavlnce.

Zdroje: vlastní poznatky a zkušenosti, literatura, internetové zdroje, více...

Internetové zdroje a další informace: 

ZDROJE a další informace:

Obrázky:

Zdroj ilustračních obrázků: Pixabay.com

Upozornění: žádné informace na tomto webu nemají odborný charakter...

Pečlivě studujeme všechny dostupné zdroje, hledáme na internetu, v herbářích a další literatuře, v odborných časopisech. Čerpáme z rad veterinářů i zkušenějších chovatelů, a nejenom jich. Přesto nejsme (ani nemůžeme být) náhradou odborné péče.

Náš web má pouze informativní charakter. Nemůžeme nahradit lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky, v jejich rukou by měla být i léčba zvířat. Samozřejmě chápeme, že nejvíce pro své miláčky může udělat zejména jejich majitel.

Nejsme a nechceme se tvářit jako odborníci. Jsme jenom nadšení chovatelé, milovníci přírody a bylinek, co se snaží sdílet zkušenosti a získané informace s ostatními. 

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Chceme se podělit o své poznatky, zkušenosti a zážitky ze života s chlupáči. Chceme sdílet svoji radost. Více o nás…

Přinášíme tipy na zdravé bydlení, inspiraci pro dům i zahradu, pro domov bez chemie. Připravujeme praktické návody aromaterapie, užitečné informace o šetrném úklidu, očistě prostoru nebo články o pěstování a využití nejrůznějších bylinek. To proto, aby doma bylo jako doma.

#zdravebydleni #kouzlaaromaterapie #aromaterapie #bylinkovani #bylinky #jaro

Naší smečce vládne černý kocour. Máme i kočičku a nechybí nám ani pes.

  • Černý kocour se svým sametově něžným kožíškem přímo vybízí k pohlazení. Jen si ho pohlaďte! Jen se podívejte do jeho magických očí a nechte všechny starosti zmizet.
  • Máme i kočičku. Je to potvora, ale hlavně je to radost!
  • Největší mazel sice vypadá jako pes baskervillský, ale jenom vypadá, opravdu. Náš pes, tedy fenka je doslova ten největší mazel.:-)

Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, vrnivou spokojenost a harmonii. Náš web U KOCOURA DOMA má být útočištěm pro všechny milovníky zvířat a přírody. Jsme tady pro všechny vyznavače šťastného domova, věčné hledače krásy, i pro ty, kterým voní bylinky nebo jim přirostla k srdci zahradaVíce o nás…

Buďte s námi v kontaktu na sítích:  Facebook instagram pinterest youtube 

Kontaktujte nás na emailu ukocouradoma/zavináč/seznam.cz anebo využijte kontaktní formulář.

Jsme otevřeni různým formám spolupráce.

© 2016 – 2019 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena.

reklama

Stojíme si za svým.

Aby tento web za něco stál.

Píšeme o tom, co se nás týká. Jsme osobní. Jsme chovatelé, ale nejsme odborníci. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odbornou pomoc, ať již lékařskou či veterinární v případě, že půjde o zvíře.

Nejsme eshop. Pouze doporučujeme, doporučujeme produkty, které známe, máme rádi a sami používáme. Naše tipy jsou skutečně naše tipy. Představujeme to, co se nám fakt líbí, nejenom na oko.

Affiliate Disclaimer

Když něco doporučujeme, tak to doporučujeme z vlastní vůle, nikoli proto, že nám za to někdo zaplatil.

Náš web má pouze informativní charakter, nejsme a netváříme se jako odborníci. Nemůžeme nahradit odbornou lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky. Nedáváme odborná ani obchodní doporučení. Tím však nevylučujeme partnerskou spolupráci.

Vyloučení odpovědnosti

www.ukocouradoma.cz slouží primárně jako osobní blog.

Jde o informační webové stránky pro širokou veřejnost s obsahem přizpůsobeným především srozumitelnosti a čitelnosti. Texty jsou vytvářeny s ohledem na přesnost a faktickou správnost, přesto autor ani provozovatel webu nenese odpovědnost za případnou škodu v důsledku nepřesných informací. Nenese a nemůže nést zodpovědnost ani za případnou škodu, která vznikla v souvislosti s užíváním webu a obsažených informací.

Tento web má pouze informační charakter. Informace si nekladou za cíl a v žádném případě nenahrazují konzultaci u odborníka. V případě konkrétních zdravotních potíží vyhledejte odbornou lékařskou pomoc.

Tímto vylučujeme zodpovědnost i za trvalost obsahu tohoto webu. Veškeré informace mohou být kdykoliv pozměněny nebo zcela odstraněny. Neneseme zodpovědnost ani za případné výpadky webu.

Všechna autorská práva vyhrazena. Veškerý obsah je autorským dílem a jako takový je chráněný autorským zákonem.

Tyto webové stránky mohou obsahovat odkazy na jiné webové stránky. Za externí stránky rozhodně nepřebíráme odpovědnost, neodpovídáme za případné škody vzniklé s jejich obsahem či provozováním. Přístup na jiné webové stránky a využití jejich obsahu je na vlastní riziko internetového uživatele.

NĚCO PRO PANIČKY A PÁNÍČKY

Udělejte něco pro spokojenost svých mazlíčků, dopřejte jim spokojené paničky a páníčky. Inspirujte se u chlupáčů, radujte se ze života, relaxujte, nedejte šanci stresu.

Published in Tipy