Energie v kapse: zvyšte svoji výkonnost kdykoliv a okamžitě! Od toho osobní aromaterapie je.

Tou nejjednodušší a také nejrychlejší cestou jak využít účinky vonných esenciálních olejů na lidský organismus je inhalace. Vůně prochází z plic až do krevního řečiště a odtud pak do celého těla. Již v nose jsou však vonné esence registrovány čichovými buňkami, které jsou spojené přímo s limbickým systémem mozku. Přímo tak ovlivňují emoce, náladu, ale také pozornost nebo výkonnost.

Ano, osobní aromaterapie nabízí způsoby jak během okamžiku zvýšit svoji výkonnost, zlepšit náladu, změnit nastavení mysli. Není na tom nic složitého, vůně prostě fungují!

Princip osobní aromaterapie

Aromaterapie využívá zpravidla takové techniky, které esenciálními oleji provoní celý prostor. Jakkoli je provonění prostoru příjemné a prospěšné, ne vždy je žádoucí. Každému totiž nemusí daná esence vyhovovat a na někoho mohou vůně působit až rušivě. Zvláště v kanceláři a jiných kolektivech je třeba brát ohled na kolegy, kteří nemusí sdílet nadšení pro aromaterapii. Aromaterapie však má řešení i pro takové situace. Toto řešení se označuje jako osobní aromaterapie.

Esenciální oleje není třeba rozpylovat po prostoru, aby předávaly své účinky, stačí otevřít lahvičku a přičichnout si. To je jediné, co je potřeba udělat pro to, aby nás povzbuzující vůně skutečně nabily energií, dodali nám pocity svěžesti, podpořily koncentraci a zvýšily výkonnost, o kterou nám jde především.

Prostředky osobní aromaterapie

Pohodlnou a praktickou cestu, jak okamžitě využít energizující působení vonných esencí, nabízí inhalační tyčinka. Je velmi skladná a lehká, vejde se téměř všude a téměř kdykoliv tak může poskytnout povzbuzení.

Jak taková inhalační tyčinka vypadá? Tady je inhalační tyčinka proti stresu Nobilis Tilia. Nenajde si místo i ve vaší kapse?

Podobně jako inhalační tyčinka funguje i aroma roll-on. Jeho využití je však širší a jeho působení delší. Esenciální olej se v roll-onu mísí s nosným rostlinným olejem, a tak se dá nanést pod nos, abychom inhalovali déle.

Vůně se prostřednictvím aroma-roll onu nanáší zejména na pulzní body jako jsou spánky, krční tepny nebo zápěstí. Ty se pak snadno skrze kůži dostávají i do krevního oběhu, aby zde předávaly své účinky. Protože jsou esenciální oleje v aroma roll-onu ředěné, nehrozí podráždění kůže, které hrozí v případě použití čistých esenciálních olejů přímo z lahvičky.

Aroma roll-on Svěží hlava – seznamte se!

Aroma roll-ony najdeme v nabídce výrobců esenciálních olejů a dalších prostředků aromaterapie. Pod značkou Baldini nechybějí ani v nabídce prvotřídní aromaterapeutické společnosti Taoasis.

Mohou být zaměřené proti stresu, na zklidnění, ale i povzbuzení a osvěžení, tedy zvýšení výkonnosti. Zvýšení výkonnosti můžete očekávat například od aroma roll-onu s příhodným názvem Svěží hlava. Pomáhá při únavě i špatné náladě, dokonce je prospěšný proti bolesti hlavy. Slibuje povzbuzení, kdekoliv a kdykoliv. Díky praktickému balení ho můžete mít vždy sebou.

S aroma roll-onem Svěží hlava se můžete těšit ze svěžích tónů zelené máty, které se snoubí se sladkými plody zralých citrusů, citronem, limetkou a grapefruitem. Lehká větrová vůně nese i jemně hořké ovocné záblesky přesně tak, jak to funguje pro povzbuzení.

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *