VRNIVÁ TERAPIE

Pouhá přítomnost kočky navozuje příjemné naladění. Každá kočka je osobnost, zaslouží respekt a vlídnou péči, za kterou se také člověku náležitě odmění. Nejenže domácnost ozdobí svou noblesní krásou a zpestří ladnými pohyby. Naplní ji klidem zenových mistrů a přitom rozzvučí svým něžným vrněním. Kočičí vrnění s nezvykle nízkou, až meditační frekvencí i člověk vnímá jako nadmíru líbivý zvuk. Vedle pozitivních pocitů toto vrnivá terapie navíc nese prokazatelné zdraví prospěšné účinky. Vrnění kočky nás vede ke zpomalení, které je zdrojem slastného klidu. Ruku v ruce s tím snižuje srdeční rytmus a prohlubuje dech.

Níže se mj. dozvíte: Jak působí kočičí vrnění? Jaké účinky má kočičí vrnění? Kočka jako terapeut

Vrnivá terapie

Vrnivá terapie představuje jeden z nejjednodušších způsobů, jak si během chvíle zlepšit náladu. S pomocí kočky můžete nenásilně a velmi příjemně podpořit psychiku i celkové zdraví. Tedy směle do toho!

Jak působí kočičí vrnění?

Přestože je kočičí vrnění stále velkou záhadou, není pochyb o tom, že jde o harmonizační zvuk. Nízká frekvence rezonuje v každé buňce těla, ať již toho kočičího nebo lidského. Zbavuje napětí a bolesti, zpomaluje mozkovou aktivitu a dech tak, že se tělo uvolňuje až do stavu meditace.

  • Předení kočky může uspávat, podporuje kvalitní spánek a současně probouzí regenerační a léčivé síly.
  • Kočka vrnění používá jako přírodní anestetikum. Nevrní jenom ve stavu spokojenosti, při pocitech lásky a bezpečí, ale právě vrněním si tyto pocity dokáže navodit. A pomáhá k nim i člověku.
  • Kočičí předení působí jako očista těla i duše. Odstraňuje negativní a omezující pocity, aby je nahradily ty pozitivní.

Jemné vibrace kočičího vrnění:

  • podporují optimální fungování každé buňky v těle,
  • nenásilně a příjemně odstraňují stres,
  • dokážou zvýšit tvořivý potenciál.

Kočičí vrnění je spojeno s blahodárnými pochody v organismu, duchovními zážitky a hlubokým vnitřním klidem. Stačí nechat kočku schoulit se na klín…

Kočičí pelíšek na topení

Jaké účinky má kočičí vrnění?

Kočičí vrnění je dle zvukových terapeutů energizující a stimulující. Podobné účinky má i ptačí zpěv a ptačí švitoření obecně, hlasy velryb či delfínů, bzukot včel, šumění listí ve větru, kapky deště, bublání potůčku nebo řeky, mořské vlny, mantry nebo tóny léčivých hudebních nástrojů (zvonky, tibetské místy, kalimba aj.).

Podporuje harmonii těla a duše, projasňuje mysl, odstraňuje chaos a navozuje psychickou pohodu. Ta se pak promítá i do fyzické roviny. Vrnivá terapie má také reálné zdravotní účinky. Ostatně i samotná kočka vrněním podporuje sebeléčbu a regeneraci organismu.

Lenošit a přitom zůstat fit

Jemné vibrace, když kočka přede, stimulují pohybový aparát, bez vynaložení energie na pohyb posilují svaly a kosti. Na lidské tělo působí dle vědců podobně jako ultrazvuk, který se v lékařské praxi využívá k léčbě kostí, urychlení hojení zlomenin, podpoře spojování fragmentů kostí syntetickým pojivem, ošetření kostních defektů, terapii při osteoporóze aj. Účinky vrnivé terapie mj. detailně zkoumá Fauna Communication Research Institut v Severní Karolíně, který kočičí experty na vrnění doporučuje jako způsob urychlení léčby./1/

Kočky jsou názornou nedílného propojení regenerace a spánku, nebo dokonce jenom pouhého lenošení. Svůj dokonale vyvinutý pohybový aparát udržují v kondici i při nicnedělání, stačí jim předení. To jim zaručuje, že se na své svaly a kosti mohou dokonale spolehnout, když se ze stavu lenošení přesunou do stavu maximálního výkonu. To člověk to má jinak. Zvláště astronauti ve vesmíru čelí ve stavu beztíže enormnímu řídnutí kostí. Přestože jsou skvěle připraveni, ve vesmíru bez fyzikálních mechanismů ztrácejí jejich kosti sílu nebývalou rychlostí, pro představu je zhruba dvanáctkrát rychlejší než u seniorů. Vesmírné agentury EUSPA i NASA proto zkoumají možnosti, jak využít vibrace kočičího vrnění, aby negativní zátěži svalů zabránili. Není přitom potřeba živá kočka, stačí zvukové vibrace kočičího vrnění./2/

Kočičí vrnění bez kočky je přitom dostupné i nám na Zemi, prostřednictvím zvukových nahrávek kočičího předení, anebo speciálních vrnivých aplikací jako Purrli.

Není to jenom kočka domácí

Intenzivní zvukové frekvence mezi 25 a 150 Hz, které můžeme znát jako kočičí předení, neprodukují jenom kočky domácí. Zní i na zvukových záznamech výzkumů z divoké přírody.

Vědci vrnění zaznamenali také u servalů, ocelotů nebo pum. Právě tyto divoké kočkovité šelmy mají spolu s kočkou domácí vynikat schopností vydávat harmonickou terapeutickou frekvenci od 2 do 100 Hz, která působí proti bolesti, také otokům nebo dušnosti./3/

Kočičí vrnění podporuje svaly a kosti, což přijde vhod zejména při sedavém zaměstnání. Chcete-li při sezení udělat současně něco pro sebe, jednoduchá rada zní: Nechte si na klíně usadit kočku!

Kočka jako terapeut

Není to jenom zvuk, který kočka vydává. Již samotná přítomnost kočky dělá člověku dobře.

5/5 - (4 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.