Pomeranč

Veselý úklid s aromaterapií

PomerančČistota voní, ale voní příjemně. Všemožné chemické čističe mají vůni, která není příjemná, ani zdravá. Dráždí citlivé sliznice lidí, a co teprve zvířat! Stejnou službu jako agresivní chemie udělá i ekologická drogerie. Ta nabízí čistící účinky bez nežádoucího vedlejšího působení, naopak.

Ekologická drogerie je založena na působení přírodních éterických olejů, které vedle čistících, antibakteriálních, antivirových a protiplísňových vlastností dokážou i harmonizovat psychiku.

Úklid s vůní citrusůEkologická drogerieRecenze

 

Úklid s vůní citrusů


Mezi éterickými oleji najdeme i citrusové esence. Nejenže mají čistící, antibakteriální, protivirové či protiplísňové účinky, ale také dokážou zlepšit náladu. Jako jeden z nejvýznamnějších přírodních pomocníků při úklidu bez chemie se proto uplatňuje citron, ale je tu také bergamot s mimořádnými protivirovými, posilujícími a antidepresivními vlastnostmi, nebo pomeranč, který má schopnost rozveselovat. Právě éterický olej pomeranč je klíčovou složkou aromaterapeutického čistícího přípravku AROMA SANITOL.

AROMA SANITOL – je to aromaterapeutický čistič a dezinfekce pro nejrůznější povrchy. Hodí se i pro čištění a omývání zvířecích pelíšků, kotců, záchodků, akvárií, terárií apod. Dají se s ním umývat podlahy a velké plochy, ale i drobné předměty. Účinně čistí, ale současně je jemný a šetrný vůči obyvatelům domácnosti, ať již se jedná o domácí mazlíčky nebo děti. Bez problémů ho snáší i ti nejcitlivější jedinci, všem navíc přijde vhod i jeho veselá vůně pro veselý úklid…

Obsažený pomerančový a tymiánový olej dávají přípravku nejenom vůni, ale i čistící a dezinfekční účinky. Esenciální oleje z něho dělají šetrnou přírodní dezinfekci. Ani při vyšší koncentraci přitom nedráždí. Jde o zástupce ekologické drogerie, kdy všechny použité suroviny vykazují vynikající biologickou odbouratelnost.

KAREL HADEK povídá o ORANGE - SANITOLU (čistící prostředky)

Video: ORANGE SANITOL v podání Karla Hádka

Proč ekologická drogerie?


Proč používat agresivní chemii, která zatěžuje naši domácnost i celou planetu? Proč vystavovat zdraví své a svých nejbližších toxickým látkám s celou řadou možných negativních vedlejších účinků? Proč se od klasické drogerie neposunout k ekologické drogerii, která je stejně účinná, avšak také šetrná a ohleduplná? Ekologická drogerie je ohleduplná k životnímu prostředí, ať již z globálního pohledu, tak z pohledu prostředí, ve kterém žijeme.

Nezamořuje přírodu ani domácnost toxickými chemickými látkami, neohrožuje zdraví člověka, domácích mazlíčků, ani zvířat a rostlin. Ekologická drogerie představuji čistící a mycí prostředky pro šetrný úklid bez chemie, které mají vysokou účinnost a přitom jsou založeny na přírodní, rostlinné nebo minerální bázi. V přírodě se snadno a rychle rozloží. Tyto přípravky jsou vhodné pro každého, včetně alergiků. Mají účinnost srovnatelnou s klasickými chemickými prostředky a odpovídají jim i cenově, mnohdy jsou dokonce levnější.

V současnosti ekologickou drogerii nabízí několik značek, ať již globálních (Ecover, Sonnet, Almawin, bio-D), tak českých (např. značka Yellow&Blue společnosti Tierra Verde). Ekologickou drogerii zaměřenou na domácnosti, kde vedle lidí žijí i nejrůznější mazlíčci, nabízí česká značka AROMA FAUNA.

reklama

 

AROMA SANITOL: Malá recenze od kocoura


Jakkoli je úklid prospěšný, často se nám do něho nechce. Nejde jen o lenost, jde především o nedostatek času, o to, že bychom se místo úklidu mohli věnovat jiným aktivitám. Ten pocit, kdy je čerstvě uklizeno, je však nenahraditelný. S přípravkem AROMA SANITOL, který v domácnosti může nahradit většinu jiných čističů, je úklid jedna radost. Jeho pomerančová vůně opravdu rozveseluje, navíc zbavuje nejenom předměty, ale i vzduch v bytě nežádoucích mikroorganismů. Radost navíc udělá i svými čistícími schopnostmi. Pomerančový olej totiž funguje i jako rozpouštědlo. Mít tento přípravek doma, na úklid se budete těšit, aspoň tak je to U KOCOURA DOMA.

AROMA SANITOL se hodí při odstraňování nejrůznějších skvrn, ale i v případě, kdy prostě chcete vytřít a dezinfikovat podlahu či konkrétní předměty. Ředí se v poměru 1 – 2 polévkové lžíce na 5 litrů vody. Ve vodě vytváří jakousi mléčnou lázeň, která se hodí pro čištění textilií stejně jako tvrdých ploch, kterým dodává lesk. Vedle úchvatné citrusové vůně je právě ten lesk výsledkem, kterého si při úklidu s AROMA SANITOLEM jistě všimnete. Vše je voňavé a dezinfikované, přitom bezpečně. Tak by měl úklid vypadat!

 

Jak zlepšit ovzduší

Zdravý domov: 5 tipů jak zlepšit ovzduší v interiéru

Znečištěné ovzduší? Ano, vzduch ve městech není právě nejčistší. Vzduch uvnitř budov je však až…

Energizující atmosféra borovice. Naplňte vzduch svěžestí lesa!

Čistý vzduch je klíčovou podmínkou života. Bohužel, aniž bychom si to uvědomovali, většina z nás…

ÚKLID BEZ CHEMIE | DŮM & ZAHRADA | ZDRAVÉ BYDLENÍ | ZDRAVÍ

Internetové zdroje: 

/1/ Ionizace. Wikipedie. [online]. Wikipedia.org, 2019 [cit. 2019-02-25]. Dostupné z: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ionizace

Informace o produktu z webu výrobce Aromafauna.eu

Obrázky:

Zdroj ilustračních obrázků: Pixabay.com, Unsplush.com, commons.wikipedia.org

Pečlivě studujeme všechny dostupné zdroje, hledáme na internetu, v herbářích a další literatuře, v odborných časopisech. Čerpáme z rad veterinářů i zkušenějších chovatelů, a nejenom jich. Přesto nejsme (ani nemůžeme být) náhradou odborné péče. Web U KOCOURA DOMA primárně slouží jako osobní blog.

Disclaimer. Tyto webové stránky mají má pouze informativní charakter. Nemůžeme nahradit lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky, v jejich rukou by měla být i léčba zvířat. Samozřejmě chápeme, že nejvíce pro své miláčky může udělat zejména jejich majitel. To nejdůležitější je láska.:-)

Nejsme a nechceme se tvářit jako odborníci. Jsme jenom nadšení chovatelé, milovníci přírody a bylinek, co se snaží sdílet zkušenosti a získané informace s ostatními.

Affiliate Disclaimer. Nefungujeme jako eshop. Naše tipy jsou naše tipy. Doporučované produkty máme rádi a sami používáme.

Tags: Zdravé bydlení, zdraví,ionizace, čistička vzduchu

Radka Křivánková

Radka Křivánková

Content Manager & redaktor at U KOCOURA DOMA
Mám ráda, když jsem obklopena těmi, které mám ráda. Jsou to mé kočky, tedy kocour a kočka, taky pes. Líbí se mi, když mám kolem sebe věci, které se mi líbí. Nabízím inspiraci pro šťastný domov, a spokojenost. Kdo jsem? Jsem obyvatel planety Země, obdivovatel přírody, nadšený chovatel, pěstitel, bylinkář nebo aromaterapeut. Jsem také redaktor, kreativec nebo stratég. Mojí profesí je Content marketing. Jednoduše tvořím obsah, nejenom na webu U KOCOURA DOMA.
Radka Křivánková